Проблем с главина която продадох

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Проблем с главина която продадох

Мнениеот THEZOGGO » Вто Окт 30, 2012 6:06 pm

za gavinata

Sent: 30 Oct 2012 18:46
by gogodh
BLAGODARQ TI za shibanata glavina, dnes q sglobih v kapla i prevyrta na kopele.. MRAZQ VI teq deto prodavate precakani raboti bez da kazvate..Iskam da ti q varna, a ti trqbva da mi vyrnesh 21.06 leva zaradi shibaniq econt.. SHTE TE NAPISHA V NEKOREKTNI I POSLE O$AKVAI DA PRODADESH II ZAKUPISH NESHTO OT FORUMA..


Очаквам купувача да изложи тезата си тук. След което аз ще напиша това което трябва на базата на неговите коментари. Главината бе свалена защото имаше лек луфт който по никакъв начин не се отразяваше на техническото й състояние, като това го бях написал в обявата, Както бях написал, продавам главината защото исках да мина на капусловани лагери а не на голи сачми. Както и направих и ми остана старата главина която нямаше абсолютно никакви други проблеми. Главината е отваряна само от оторизирано лице, тоест от велосервиз и човек който със сигурност разбира от мен. Никога не съм я отварял аз. И ми е интересно как главината превърта. Надявам се този проблем да бъде изяснен, тъй като трябва да изясним от къде идва проблема и как се е появил ако го има наистина. Ще помоля някой ако има да казва нещо по темата да го казва, а други коментари с офтопик ще бъдат изтривани директно.

Благодаря!
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот THEZOGGO » Вто Окт 30, 2012 6:10 pm

И тъй като продължавам да получавам лични съобщения ще ги пусна тук:

za glavinata

Sent: 30 Oct 2012 19:06
by gogodh
Razbirase, taka shte kajesh, tva 4e si ot pove4e vreme vyv foruma i mnogo te znaqt, te na teb shte povqrvat.. ako iskash silno sam navit da se vidime i da probvash dali pyk ne prevyrtaa :@ Naistina izglejda perfektno, oba4e prevyrta.. kaaji mi kakvo da naprava, nemi se razpravq...


Как след като превърта главината, предполагам говорим за free wheel-а когато пуснах главината с опция да бъде прегледена на място при плащането и, купувача, не е огледал както трябва главината. Един превъртащ free wheel не се забелязва трудно ако го има.

Защо не ми бе върната тогава. а сега говорим за проблем с превъртаща главина?

И за да е ясно какво написах на gogodh на лично съобщение, преди да пусна тази тема, то е следното:

Re: za gavinata

Sent: 30 Oct 2012 19:00
by THEZOGGO
Очаквам да напишеш всичко което си видял в главината, публично. Като публично ще разясним, какво точно се е случило, какви си видял и в какво състояние е главината. На лично съобщение няма да коментирам, за да не се помисли, че крия някакви факти около главината. А и няма какво да крия. Всичко което имам да казвам срещу това което казваш ти, ще го направя публично без никакво притеснение. Очаквам да напишеш всичките ти впечатления.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот gogodh » Вто Окт 30, 2012 6:14 pm

Тъка, въпреки че небеше написал за луфта, нищо не казвам за него(защото е минимален наистина), но днес главината беше наплетена в капла(в сервиз) и аз си монтирах спирачката точно до преди 1 час. Излезнах навън и още щом тръгнах, главината прищрака.. Помислих, че оптегача не е настроен, слезнах и той си беше ОК.
Превключих на 8-ма и не превъртя, върнах на 7-ма, превъртя... и тъка до 2-ра(защото нямам 1-ва). Можеш ли ти да ми го обясниш по друг начин ?!
gogodh
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:08 pm

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот gogodh » Вто Окт 30, 2012 6:18 pm

Не мога да си помисля, че в ръцете ми има толкова сила, колкото тази при въртене... Нямаше как да забележа това при единя оглед..
gogodh
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:08 pm

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот THEZOGGO » Вто Окт 30, 2012 6:20 pm

В кой сервиз са ти наплели каплата? Когато получи главината провери ли free wheel-a? Въртеше ли се нормално когато куриера ти предстови плика с главината? Имаше ли проблем при получаването й? За free wheel-a съм убеден че работеше защото имах намерение да предлагам главината на хора които лично познавам и с които карам често, тъй като бях сигурен в нейното техническо състояние. А не да я продавам на непознат човек.

gogodh написа:Не мога да си помисля, че в ръцете ми има толкова сила, колкото тази при въртене... Нямаше как да забележа това при единя оглед..


Разбира се, че няма толкова сила. При първоначалния оглед всичко е било наред така ли е?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот gogodh » Вто Окт 30, 2012 6:26 pm

Няма да замесвам и сервизът.. Вече казах, че проверих, но няма как да напъна с такава сила.. Не знам на кой си щял да я продаваш, не се и интересувам.
Относно главината.. утре ще я занеса в сервиз, ще я отворят пре мен, ще видя какво и е и ще продължим темата, след като сме я започнали(за което съжелявам, но щом трябва, тъка ще бъде). Искам да питам дали преди да я изпратиш си я "смазвал" саморъчно с някакви спрейове и подобни?
gogodh
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:08 pm

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот gogodh » Вто Окт 30, 2012 6:28 pm

На пръв поглед ВСИЧКО беше наред за 20-ти път... И пак ще кажа, че когато я наплетох се видя "дефекта".
gogodh
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:08 pm

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот THEZOGGO » Вто Окт 30, 2012 6:34 pm

Не, главината както казах, аз собственоръчно никога не съм я отварял, отваряна е от оторизирано лице. В главината трябва да има грес. Бих поискал снимки на главината която си наплел, както отвън така и отвътре, за да видим за какво говорим.

Да изясним нещата.

Качваш се на колелото, главината цъка правилно, тръгваш с колелото след определен брой метри превключваш скоростите си и главината започва да превърта, така ли е?

Предполагам за да се счупи един фрее уил не е трудно, но със сигурност не е и лесно.
Ако при мен е станал проблема с фрии уила на главината, когато си взел главината от еконт и си запончал да я разглеждаш, без абсолютно никакво усилие, ще видиш че главината превърта. А това го знам, тъй като съм държал в ръцете си превъртаща главина.

Ако фрии уила е работил нормално, макар и на пръв поглед, без да бъде монтирана главината, то след като са ти я наплели, не знам какво се е случило с нея. Как мога да бъда отговорен за нещо което се е случило, след като си огледал главината, одобрил си купуването й, сложил си я, карал си 5 м и тя се е счупила. Проблема може да идва от много аспекти.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот gogodh » Вто Окт 30, 2012 6:38 pm

Не точно.. Когато се качих и започнах да вартя, тя "превъртя" веднъж. Слезнах, защото си помислих, че оптегача не е центрован. Когато се качих, обаче, проблемът не беше изчезнал. (единственото което може да следва е прецакана главина СПОРЕД МЕН)
gogodh
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:08 pm

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот THEZOGGO » Вто Окт 30, 2012 6:42 pm

gogodh написа:Не точно.. Когато се качих и започнах да вартя, тя "превъртя" веднъж. Слезнах, защото си помислих, че оптегача не е центрован. Когато се качих, обаче, проблемът не беше изчезнал. (единственото което може да следва е прецакана главина СПОРЕД МЕН)

След като занесеш главинта в сервиза в който са ти наплели каплата, лицето което би трябвало да е по-компетентно, но не е задължително от теб и мен, и след като снимаш отвън и отвътре, достатачно детайлно състоянието на главината, тогава ще може да хвърлим по ясна представа върху нещата,
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот gogodh » Вто Окт 30, 2012 6:44 pm

Снимки не мога да осигоря, защото телефонът ми не снима хубаво(нищичко не се вижда, пробвах вече), а апарата ми не е на лице.
Зада стане ясно, шината ми е КРОССЕР(от старата ми капла), спиците са от 11 лева всичките(ако не ме лъже паметта), главината е формула Е ХЪБ.
gogodh
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:08 pm

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот THEZOGGO » Вто Окт 30, 2012 6:50 pm

gogodh написа:Снимки не мога да осигоря, защото телефонът ми не снима хубаво(нищичко не се вижда, пробвах вече), а апарата ми не е на лице.
Зада стане ясно, шината ми е КРОССЕР(от старата ми капла), спиците са от 11 лева всичките(ако не ме лъже паметта), главината е формула Е ХЪБ.

Опитай се да покажеш пред всички какъв точно е проблема с главината, най-добре е чрез симки,
Искам всеки който прочете тази тема да е наясно с точното състояние на главината.

И пак казвам, след като първоначално развъртайки на ръка главината не си видял проблем, а след като си я одобрил като си я платил и си я монтирал се е проявил този дефект за който казваш, че го има, каква отговорност мога да нося аз?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот gogodh » Вто Окт 30, 2012 7:01 pm

ЛЕЛЕ, наистина ми омръзна да споря, ОК аз съм кривият, който се е набутал с 21.06 лева за главината и 15 лева за наплитане+нови нипли...
Радвам се, че има толкова опорити хора като теб, които да ме научат да не купувам нищо от човек който не познавам.
Единственото което ме дразни е, че аз си продавам прецаканите работи като оведомявам за проблемите, а някой хора не могат тъка...
И в крайна сметка пак аз излизам прецакан, но няма проблем след като не сте вие...
gogodh
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:08 pm

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот THEZOGGO » Вто Окт 30, 2012 7:10 pm

gogodh написа:ЛЕЛЕ, наистина ми омръзна да споря, ОК аз съм кривият, който се е набутал с 21.06 лева за главината и 15 лева за наплитане+нови нипли...
Радвам се, че има толкова опорити хора като теб, които да ме научат да не купувам нищо от човек който не познавам.
Единственото което ме дразни е, че аз си продавам прецаканите работи като оведомявам за проблемите, а някой хора не могат тъка...
И в крайна сметка пак аз излизам прецакан, но няма проблем след като не сте вие...

Не казвам, кой е прав или кой крив, Казвам само, това, че след като си я проверил главината макар и не както трябва, а именно в сериозен режим на работа, главината не е имала, проблеми, а след това се оказва, че има. Аз до последно я карах, без никакви проблеми по фрии уила.
Искам технически нещата да се изянсят. Отваряна ли е главината след като си я купил и ако да, от кой е отваряна, човека който я е отворил, какво е констатирал, не е ли отваряна главината. Защо след като си я купил, не си я проверил както трябва а именно пълно разглобяване за да се увериш, че няма проблеми, които не са били описани.

Ако беше направена профилактика на главината от твоя страна веднага след като си я взел от куриера и констатираш проблеми по техническата й изправност, щях да си я взема, Но след като си я монтирал и аз не знам какво е станало непосредствено преди монтирането и след това, как мога да разбера как проблема е при мен.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот exiteyes » Вто Окт 30, 2012 7:21 pm

Защо пък просто да не и е дошло времето на главината?
Ако си я мъчил и преди това, в което не се съмнявам тъй като не вярвам в града, където живееш няма баири които не катериш всекидневно и т.н
Всеки един продукт си има време в което идва неговия край особено ако е главина - консуматив.
2-3 кученца които се бутат от пружинки и захапват, мястото което трябва да осигури контакта между главината и свободното движение(което вече може да е изпяло неговата песен) е или унищожено след тези превъртания или.. не знам.
Аватар
exiteyes
 
Мнения: 1262
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 8:11 pm
Местоположение: София, България

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот gogodh » Вто Окт 30, 2012 7:24 pm

Аз казах каквото имах, не смятам, че има смисъл да продължаваш да пишеш, аз си оставам с това впечатление... :wavey:
gogodh
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:08 pm

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот halfdone » Вто Окт 30, 2012 10:10 pm

gogodh написа:Снимки не мога да осигоря, защото телефонът ми не снима хубаво(нищичко не се вижда, пробвах вече), а апарата ми не е на лице.


Чак пък една снимка да няма как да осигОриш.
То може всичко да кажеш. :nono:
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот msniki » Сря Окт 31, 2012 10:33 am

Вие пък за едни 20 лв бахти спора вдигнахте тука :D
Разбирам нещо по сериозно по скъпо че да занимавате хората, то за някаква си главина дето 15 лв втора ръка....
Вие май нещо се базикате ?
Един клип или снимка да сложи купувача и спора ще е решен.
На теория и 2-та са прави... но на практика единият лъже...Може и несъзнателно но го има и това.
Не вземам страна, тей като няма смисъл.
Това е спор между 2-та . Може да се разреши само със снимка или клип на главината как прещраква , износена и т.н.
Като няма доказателство за проблем на главината, продавача е коректен за сега..... :magnify:
:agree:
:beer:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот THEZOGGO » Сря Окт 31, 2012 10:40 am

При мен главината си работеше без никакви проблеми. Занимавам хората публично за да може всичко да е ясно и наяве. Възможно е наистина главината да й е дошло времето, но при мен не се е проявил описания по горе проблем. Ако беше превъртяла при мен, е щяло да се види още при получаването й. Пак казвам главината си бе карана, втора употреба е, но при мен нямаше проблем с фрии уила, Никой не мже да знае за в бъдеще какво може да се случи с компонентите. Ако има проблем то той се описва, аз не съм видял такъв проблем и съответно не съм го описал. Изобщо не съм за 15 лв, ами нямам място да си пазя старите части, нещо което наистина не става директно го изхвърлям. Съжалявам, че така се е получило с главината.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Проблем с главина която продадох

Мнениеот gogodh » Сря Окт 31, 2012 1:52 pm

"Съжалявам, че така се е получило с главината."
АЗ приемам извинението, ще мине през сервиза, и ако не може да се оправи пред нас има кофи..
Също тъка и аз не съм за 15-20 лева, но ми омръзна аз да излизам пре*бан във всички случай.
gogodh
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:08 pm


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта