Некоректен сервиз "Вело 2009" - Пацо

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Некоректен сервиз "Вело 2009" - Пацо

Мнениеот Snuupy93 » Пон Май 06, 2019 9:05 am

Здравейте, колеги. За съжаление искам да изкажа разочарованието си от "Вело 2009" и в частност "Пацо". Историята е следната:

Септември месец на 2018г му давам Marzocchi Bomber 55 TST2, като бях скъсал шиша на рибаунда и той ме увери, че може да се завари, доверих му се и започна чакането. Мина месец, минаха два - обаждам се, какво става? - Човекът, на който я бил дал претърпял операция, не знам какво си... ОК, проявих разбиране, въпреки, че съм дал вилката на него и той носи отговорност, но както и да е. Така всеки месец му прозвънявах, къде ми вдигане, къде не, къде му беше изключен телефона, няма значение. Едва вчера 05.05.2019г (7м по-късно) си взех вилката без патрон за рибаунда, защото е във въпросният човек, с който той няма връзка и си изми ръцете като ми даде полуразглобената ми вилка, колкото да се оттърве от нея... По-некоректно отношение, не бях получавал и се чувствам предаден и измамен от въпросният човек, който пое една отговорност, а вместо това с лека ръка просто ме прецака.

П.С. - :crazy: Това е все едно да си дадете колата в сервиз за поправка на двигателя и те да ви го върнат без бутала и да кажат, ами то човека, който сменя буталата го няма, ето ти двигателя..
Изображение
Аватар
Snuupy93
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 10:43 pm

Re: Некоректен сервиз "Вело 2009" - Пацо

Мнениеот realprofesora » Пон Май 06, 2019 11:48 am

Пълни наглеци!!! Защо започнах сам да си поправям велосипедите и си закупих и още попълвам комплект инструменти и материали за поддръжка.
От Стара Загора съм...голям град, но каквото и да потърсиш все няма. Има само един два магазина за велосипеди и толкова сервиза. Отидох при един майстор, мъж на около 30 години и му казах че искам да ми смени средно движение, с възможно най-евтиния вариант. Каза ми ОК, най-евтиното излиза 30 лв с труда. Казах, че не го бързам много. Човека отговори, че може и утре да е готов. Е не беше готов, почаках 2-3 дена, звъннах му, каза, че е готов, но като отидох ми поиска 45лв. Викам Що така уж 30, пък сега 45? Ами, то било това по-хубаво, взе да ми прави Кафе-театър. Платих му и си хванах пътя. Гледам 14-15 лв струва едно средно движение. Ако имах инструменти, сам щях да си го сменя. Та за мен са си чиста проба измамници и трябва да се разправя с тях само физически, защото иначе не се поправят и наглеят безгранично.
Сега в Норвегия си поправям велосипедите, части дал господ-почти всеки ден има изхвърлени и изоставени велосипеди, някои от тях ремонтирам, боядисвам, сменям жила, накладки, ръкохватки, и др. и продавам за смешни суми.
Тук да си закараш велосипеда в сервиз е все едно кола караш. Яко дерат, иначе ремонтират само с най качествени, части и инструменти и дават гаранция, квитанции, изобщо грамотно и законно. Но велосипеда ти може да стои 2-3 седмици, докато стане и да струва....по-добре да си купиш нов. Тук нов велосипед с 27 скорости, вилка Сантур 100мм и хидравлични спирачки и 27,5 цола гуми струва 300 евро( почти всеки изкарва тези пари за по малко от 3 дена). И затова хората предпочитат да си закупят нов.
Гледам много колеги си търсят скъпи велосипеди за по 2-3 хил лева. Тук има толкова много и са изгодни. Едно докарване до България е около 80лв( има транспорт на багаж с бусове и лично съм си докарвал от България велосипед). Та може да се разгледат някои варианти в най-големия им сайт за продажби -цените са в Норвежки крони, просто махате една нула и се получава цената в Евро :beer:
https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html ... =146713082
realprofesora
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1075
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 12:15 am


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта