Внимание! Предстои много важна промяна в пазара!

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Мнениеот EmZo » Нед Ное 11, 2007 8:08 pm

bored написа:...Мисля че несериозници винаги ще има, предпочитам някой да ме върже във форума, да не ми отговаря на Л.С.-та и прочее, вместо да се разберем за среща, или да му пратя нещо по куриер и той да се откаже. С тези мерки според мен 'несериозната част' се измества от форума в по напреднало ниво на пазарлъка, тоест един несериозен човек вече ще взема окончателното решение при вече договорена среща или изпратена пратка...


Би ли дал конкретен пример, който онагледява твърдението ти, че точно тези промени, ще преместят несериозността на потребителите, на по-предно ниво, защото аз нещо не виждам връзката?
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Bobi » Нед Ное 11, 2007 11:10 pm

Браво Любо,мн добра идея.Най-накрая ще им затвориш устите на онези "карачи" дето все мн разбират,дават акъл,недоволстват от цената и т.н. и т.н. Много съм доволен и сега вече ще мога спокойно да ползвам пазара. :beer:
http://www.bikestore-bg.com
Боби бомбата
Аватар
Bobi
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1585
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 6:34 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Sky_Knight » Пон Ное 12, 2007 6:12 pm

@Admin Радвам се че се приема - но ще е хубаво и да се изпълнява :agree: Знам, че всички са заети, но то веднъж трябва да се разчисти...
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Ozzie » Пон Ное 12, 2007 6:29 pm

Да се разчисти в какъв смисъл?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Ное 12, 2007 7:13 pm

@Ozzie

Sky_Knight написа:@Admin Аз съм за идеята, смятам, че е добра, НО - нека поне, когато има правила те да се спазват. В пазара поне половината теми не отговарят на правилата - визирам най-вече заглавията на темите - "Разпродажба, много чаркалаци" и т.н. Предложението ми е да се заключват и трият масово без предупреждение всички теми, които не отговарят на правилата. Тъй като при новата система за купувачите ще е важно да могат да разглеждат лесно пазара - той ще бъде своеобразен каталог, затова ще е много по-удобен ако е с "Продавам това, онова". Иначе поздравления за кардиналното решение :agree:

И с пожеланието да е още по-хард! :beer:


:agree:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Мнениеот Ozzie » Пон Ное 12, 2007 8:29 pm

Така или иначе всички обяви в пазара в момента са "заключени" с изключени за авторите им и за модераторите.
Другото не че е невъзможно, но не винаги върви да се изтрие обява, без да се обясни на подателя и защо му я няма темата.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Ное 12, 2007 9:24 pm

Според мен, щом обявата не отговаря на правилата за ползване на "Пазар", нека бива изтривана. На автора да се изпраща чрез ЛС линк към правилата, като той ще ги прочете и спазва, ако не желае отново да му бъде изтрита темата. И както каза вече Sky_knight, "Пазар"а ще се превърне бързо и с общи усилия в добре подреден каталог :agree:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Мнениеот Sky_Knight » Вто Ное 13, 2007 9:41 am

@Ozzie Имам предвид да се изтрият обявите, които към момента не отговарят на правилата. Защото по този начин се обезсмисля заключването. Не е решение обаче да се праща ЛС на всеки. Така или иначе всичко е написано тук в правилата. Просто се трие, а човекът ако е сериозен и съвестен, ще се поинтересува и ще разбере сам къде му е грешката. Не трябва хората да се водят за носа и да им се показва всичко постоянно. Истината е в това сами да се научат ;) Затова според мен - най-доброто решение би било и най-кардиналното - Всичко на нож :rofl:
И бам - празен форум и да си го напълним. Понеже така сега не се знае и актуалността на обявите и т.н. Също така другото ми предложение е, когато един човек си продаде нещото, да смени цялото заглавие на темата с "ПРОДАДЕН/А/О/И" .

Като сте започнали нещо го довършете докрай. :agree:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот X3MIST » Вто Ное 13, 2007 6:01 pm

Хубава промяна. Сега вече няма да се налага да се четат куп глупости, от които с ненужно губене на време да се филтрира важната информация. Чудя се обаче дали не би било най-добре просто да се затрие този раздел от форума и да се направи един сайт за пазар, който би бил много по-лесно контролируем. Примерно подобен на тези за продажба на автомобили или разните електронни пазари из мрежата. Нали и сега цялата информация не е само във форума, а има и сайт.
Може би не съм прав, но просто така си мисля. Иначе добре е да има ред, особено при много потребители.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Re: Внимание! Предстои много важна промяна в пазара!

Мнениеот EmZo » Сря Ное 14, 2007 3:59 am

Admin написа:Няма да има повдигане на темите, а след изтичане на един месец от публикуването, обявата ще се изтрива автоматично и авторът ще може да си я пусне отново.


А има ли начин, когато наближи времето за самоизтриването на дадена обява, а тя е все още актуална - да се сигнализира от автора тя да не се изтрива, за да се спести пренаписването и? А то това, ми се струва и като едно своебразно повдигане, така или иначе има доста обяви които се задържат по повече от месец. Или евентуално да се увеличи периода?
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Admin » Сря Ное 14, 2007 12:09 pm

@emzo
Това е един от малкото проблемни моменти, но решение има. Не виждам проблем авторът като си следи обявата и види, че скоро ще мине месец от публикуването й, да извърши действия в следната последователност: копиране >> изтриване >> пускне на нова обява.
Така няма да има нужда да пише на нас, пък ние да повдигаме темата и т.н.
Важното е това да се прави наистина при изтичане на срока, а не някой да седне всяка седмица да пуска нова обява, за да му е по-отгоре. Ако забележим подобни практики, тези, които се опитват да хитруват ще получат предупреждение, а ако продължат, ще бъдат лишени от възможността да пускат обяви.
Иначе удължаване на срока е възможно, обаче се притеснявам, че обявите ще станат твърде много и няма да е удобно за следене. Ще видим как ще се развиват нещата, когато останат само обяви от новия тип и ще преценим дали да удължим срока.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот EmZo » Чет Ное 15, 2007 7:05 pm

Admin написа:@emzo
Не виждам проблем авторът като си следи обявата и види, че скоро ще мине месец от публикуването й, да извърши действия в следната последователност: копиране >> изтриване >> пускне на нова обява.


Да, имаш право. Аз първоначално се сетих, че ще е добра идея да си копирам цялата обява и да си я запазя в един текстов файл, та като се изтрие да я пусна на ново, ама се сетих малко късно. Както и да е, просто трябва да се сеща на време човек и всичко ще е наред. :beer:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Nymphetamine » Вто Ное 20, 2007 10:46 pm

А що ми се струва, че някои хора непрекъснато молятобявите им да бъдат трити и ги пускат наново?
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот did » Вто Ное 20, 2007 11:00 pm

Nymphetamine написа:А що ми се струва, че някои хора непрекъснато молятобявите им да бъдат трити и ги пускат наново?

те сами си ги трият, ако в темата няма отговори.

за Shady говориш, нали?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Nymphetamine » Сря Ное 21, 2007 3:18 pm

Точно. :)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот jivkonik » Сря Ное 21, 2007 6:17 pm

Nymphetamine написа:А що ми се струва, че някои хора непрекъснато молятобявите им да бъдат трити и ги пускат наново?

Това е новия вид "ЪП" на обявите явно, нали БГ тариката го интересуват основно две неща:
ДА не настине
ДА не се мине
:crap:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Nymphetamine » Сря Ное 21, 2007 7:47 pm

Ем, явно. Верно, че и аз си пуснах обявата на амортисьора наново, но с цел редакция на ифнормацията и съдържанието. При обявите на Shady-тъмъ не виждам ниаква промяна нито в оформлението на съдържанието, нито на информацията... :dunno:
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Admin » Чет Ное 22, 2007 11:19 am

За втори път ще обясня, че подобно повдигане на темите не е позволено, освен ако не е минал почти 1 месец (това ще рече повече от 20 дни) от публикуване на обявата - тогава може да се направи, за да се спести автоматичното й изтриване.
Когато имате да променяте нещо по обявата си, на разположение е бутонът "Промени/Edit".
Бутонът "Изтрий" е за случаите, когато обявата вече не е валидна, т.е. продуктът е продаден, или пък продавачът се е отказал да го продава и т.н.
На Shady съм изпратил предупреждение.

Моля да ми сигнализирате, ако забележите други подобни случаи, защото при толкова много обяви не винаги ще успявам да прихвана подобни практики. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот nindja » Вто Ное 27, 2007 8:55 pm

А дали идеята не е (взета,използвана,копирана) от един друг форум се чудя? ;)
Казват ми че съм откачака щот карам цял ден колело без седалка!
nindja
 
Мнения: 614
Рейтинг: 1181
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Вто Ное 27, 2007 11:02 pm

Има ли значене, след като е ефективна?
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Admin » Вто Ное 27, 2007 11:08 pm

nindja написа:А дали идеята не е (взета,използвана,копирана) от един друг форум се чудя? ;)


Не съм имал възможност да следя редовно други форуми, още по-малко пазарните им секции ;) Но когато се наложи да помислим кое би решило проблемите тук, това си дойде като най-естественото средство. Предполагам, че не в един, а в много други форуми, където има пазар, са подходили по този начин :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Вто Ное 27, 2007 11:10 pm

nindja написа:А дали идеята не е (взета,използвана,копирана) от един друг форум се чудя? ;)

Who cares?

@Admin: :agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот vlassadar » Сря Дек 12, 2007 12:54 pm

Наистина цари "чистота" в секцията Пазар. Но много често за един или друг продукт следенето на мненията и на другите за мен е важно. Знаем че се случва да се продават части които са закрепени колкото да се продадат, напр. пукната рамка или нагласена да не тече вилка. Някой може вече да се е сблъсквал с тази част и да предупреди другите. Стария вариант наистина беше хаотичен, но да влизаш за всяко нещо да търсиш в друга тема мнения няма да е много удобно.

И сега по конструктивната част:
Както има отдолу бутони за ЛС и профил, може да се добави и бутон "Напиши критика' или само "критика", а до него "Виж критики" или "виж мнения", т.е идеята е на всеки продукт да може лесно да се напише критика и да се види ако има.
Преговарянето на цената ще се промени но това не ме засяга, колкото да знам, че някой може да предупреди за некачествен продукт. Наистина важно е да няма злонамерени критики, а само обосновани, което вече ще си зависи от участниците, а от админите - дали да се публикуват или не.

Не вярвам да се изпълнят всички обяви с критики, смятам че ще става по-скоро рядко, но сегашния начин за критика ми се струва че не работи (за месец и малко само 2 мнения??!) Темата трябва да се потърси специално, да е излезе от тази, която не ни харесва и става сложно...
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

без да искам дадох нова тема извинявам се за което

Мнениеот n3k01 » Чет Фев 14, 2008 11:16 am

исках да кажа че идеята е добра няма да ги има сьобштения от сорта "ама може ли само рамката"поне по телефона 6те става по бьрързо ;)
n3k01
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 4:43 pm
Местоположение: софия

Re: без да искам дадох нова тема извинявам се за което

Мнениеот bluskanie » Чет Фев 14, 2008 2:01 pm

n3k01 написа:исках да кажа че идеята е добра няма да ги има сьобштения от сорта "ама може ли само рамката"поне по телефона 6те става по бьрързо ;)

Е да, дано да направят промените все пак :D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Re: Внимание! Предстои много важна промяна в пазара!

Мнениеот BurNiNg_IcE » Нед Апр 12, 2009 9:27 am

Съвет(или по-точно изказване на мнение относно случващото се в раздел "Продажби"), към Админа, Модераторите и всички участници във форума:

Не е ли малко неточно, да се оставя цената в обявите "по договаряне", вече всяка втора обява е така, поне да пуснат една приблизителна цена на продукта, който продават, за да не се харчат излишни пари за телефони, а и време, да чакаш някой да влезе във форума, за да му излезе ЛС. Има хора от форума, които са много често вътре(във форума) и от тях лесно може да се получи отговор на ЛС, но има и хора които само са се регистрирали, пуснали са си обявата, оставили един телефонен номер и това е. После им звъниш на съответните хора и те ти казват някаква цена на продукта, за която няма смисъл да си даваш парите и е по-добре да си купиш, нов от магазина.

Също така не ви ли дразни това, че сред повечето обяви след цената са написани думи от сорта на "коментар", "лек коментар", "без коментар" и т.н. Няма ли да е по-лесно обявяването на цената да бъде точно, толкова колкото иска продавача. А не да искаш дадения продукт и като почнат едни разправии с продавача, за цената и който успял да я свали малко или много добре, който не, следващия път.
Примерно вместо цена 600лв (с лек коментар), да стане 590лв. и това е, няма смисъл продавачите да се правят на много хитри за 5-10лв. Това не ви е пазара "Кирков"!

Моля, да не ми се сърдите и ако нещо, което не е така спрямо написаното от мен, моля да си понеса последсвията, а именно "-" или какво и да е, но според мен това са два ГОЛЕМИ проблема в раздел "Продажби".

Поздрави,
BurNiNg_IcE (Бл. Николов) :beer:

П.П. Не съм много сигурен, за мястото на този Post, ако има някакъв проблем, моля да бъде изтрит или преместен на правилното място. :peace:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Внимание! Предстои много важна промяна в пазара!

Мнениеот hitar_potter » Нед Апр 12, 2009 10:21 am

Гледай сега, българина го е страх да не се мине. Затова и не споменава цена, за да не се окаже, че е обявил по-ниска цена, от колкото някое шаранче би дало. За това са и тия цигании, според мене...
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Внимание! Предстои много важна промяна в пазара!

Мнениеот zdra6ko » Вто Апр 14, 2009 4:01 pm

hitar_potter написа:Гледай сега, българина го е страх да не се мине. Затова и не споменава цена, за да не се окаже, че е обявил по-ниска цена, от колкото някое шаранче би дало. За това са и тия цигании, според мене...

Напълно съгласен с твоя и с по-горния пост.. Това си е некоректно и нерентабилно спрямо участниците в пазара, ако може да се направи правило за това ще е прекрасно :agree: :popcorn:
drums, drums... into the deep!
Аватар
zdra6ko
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 7:04 pm

Предишна

Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта