Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот Capoeira » Вто Май 12, 2009 3:37 pm

Направете в началто на всеки раздел в пазара една тема освен с правилата и с заглавие:
ВСИЧКИ ОБЯВИ БЕЗ ОБЯВЕНА ЦЕНА ЩЕ СЕ ТРИЯТ БЕЗ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ МИГНОВЕННО!
защото явно никой не си прави труда да прочете допълнието към правилата и на ден се появяват поне 30 обяви без цена.
нека мярката бъде поне временна ако не постоянна
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот Night_Falcon » Вто Май 12, 2009 6:24 pm

А забелязахте ли другите хитреци, дето пишат "цена - 1лв, по правилата на пазара". Това е просто...кретенско :crazy:
Аватар
Night_Falcon
 
Мнения: 1227
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 12:21 pm

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот marsa » Вто Май 12, 2009 8:41 pm

Несъмнено трябва да се допише правило, че продавач, поставил нереално ниска цена се задължава да продаде на обявената цена стоката си на marsa.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот Teodor40 » Вто Май 12, 2009 9:47 pm

@Capoeira, слушат и изпълняват :roll2: :clap:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот Ozzie » Вто Май 12, 2009 9:48 pm

Night_Falcon написа:А забелязахте ли другите хитреци, дето пишат "цена - 1лв, по правилата на пазара". Това е просто...кретенско :crazy:


ммм да, ама не оцеляват дълго
:evil:

P.S. Макар, че се изкушавам да се заям с някой такъв. Даже ако се наложи и до КЗП да стигна. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот PtD » Вто Май 12, 2009 9:49 pm

@marsa
Много ми е интересно, как точно смяташ да го задължиш, бригада ли ще му пратиш? :crazy:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот marsa » Вто Май 12, 2009 9:59 pm

PtD написа:@marsa
Много ми е интересно, как точно смяташ да го задължиш, бригада ли ще му пратиш? :crazy:
Това беше образно казано. А конкретно може да забраните да се повишават цените, т.е. ако си е пуснал компонента за 1 или 10лв да го продаде за толкота или по- малко, който е голям тарикат да си направи форум, да си събере потребители и да си им продава както намери за дорбе. Мисля, че мнозинството иска да търгува по точни, конкретни и коректни правила, но няма как да е едностранно. Така че намерете начин да си формулирате още по- добре правилата и да е по- лесно контролирането на спазването им.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот PtD » Вто Май 12, 2009 10:46 pm

Ще е доста трудно да се проследи кой кога каква цена е обявил, че и да се сравнява с предишни стойности... Съгласен съм, че би било добре, но технически е трудно осъществимо в тази форма на Пазара.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот M1010X » Сря Май 13, 2009 10:36 pm

На практика дори в ebay продавачът може във всеки един момент (дори 10 секунди преди края на търга) да манипулира (свали/промени) обявата си. Не е реалистично да се смята, че тук ще се приложи, ще се спазва и всички ще са доволни.

В крайна сметка, който реши, да пише пм или да звъни по телефон. Ако си търсиш определен компонент, едва ли това, че няма обявена цена, ще те спре да питаш продавача.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот Capoeira » Чет Май 14, 2009 3:34 pm

M1010X написа:На практика дори в ebay продавачът може във всеки един момент (дори 10 секунди преди края на търга) да манипулира (свали/промени) обявата си. Не е реалистично да се смята, че тук ще се приложи, ще се спазва и всички ще са доволни.

В крайна сметка, който реши, да пише пм или да звъни по телефон. Ако си търсиш определен компонент, едва ли това, че няма обявена цена, ще те спре да питаш продавача.

Офф топик:
зависи как е пусната обявата, ако е обикновен търг и не е споменато че стоката се предлага и на друго място и може да бъде прекратен по всяко време, и ако някой е сложил дори и един залог, достатъчно е само да те рипортне че си прекратил търга без причина и ти спират акаунта за определено време, при три такива изяви бива замразен навеки.
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот Admin » Съб Май 16, 2009 8:05 am

Относно цената от 1 лв. - ако продавачът не е готов да продаде стоката си за толкова, значи е некоректен участник в пазара.
В случая, тъй като е ясно, че подобна цена се обявява, за да се заобиколят Правилата на пазара, смятам да изгонвам временно всеки, от когото видя подобна обява. Пък после нека пак я пусне за 1 лв...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот Attention-rider » Вто Май 19, 2009 9:30 am

Първо искам да спомена, че пазарния вид на форума преди беше много по-добър, поне за мен (говоря относно триенето на темите, което вече неможе да се осъществи от авторите).Незнам какво толкова имате против цената по договаряне и ще Ви изясня, какво мисля аз за нея. В някой случай обявената цена не е изгодна нито за купувача, нито за продавача! Да речем, че аз съм пуснал обява за вилка и съм обявил цена 500лв. като нова е 1100. В случая цената е ниска/изгодна за купувача, но не е изгодна за мен, защото губя повече от половината! След това съм пуснал обява 850лв. В този случай, цената за мен е идеална, но за купувача не е, защото е висока. Ако пусна някаква междинна цена, ще се притеснявам, дали ще има интерес! Защо? Защото има хора, които имат пари и незнаят какво да си купят и си казват: абе за к'во не си зема зоом 650 дх вместо боксер? Хем по-ефтено хем по-тлъсто! Когато има цена по договаряне, хората могат да си изяснят нещата относно състоянието на даден продукт и качеството му, могат да намерят "удобна" цена както за продавача, така и за купувача, могат да се разберат за времето в което могат да бъдат събрани парите/останалата част от тях, да закупят продукта и да пристъпят към закупуването на друг.

Българина гледа да не се мине, затова обявената цена е шибана за него освен, ако не е 50лв отгоре и има надпис ( С КОМЕНТАР ).

За много време написах, малко глупости, ама както и да е! Това са просто някой примери, които са ми се случвали. ;)

Attention to the ride, Attention to the rider!
Аватар
Attention-rider
 
Мнения: 395
Рейтинг: 999
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 4:49 pm

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот Capoeira » Вто Май 19, 2009 9:49 am

Който не знае какво да си купи, а има парите няма да се занимава да тъси по форумите за втора употреба, ще отиде в БАС и ще си вземе някой RAM или в байкцентъра за някой Gambler. Приеми го че обявяването на цена в обявите е улеснение за двете страни.
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот did » Вто Май 19, 2009 9:54 am

Attention-rider написа:Първо искам да спомена, че пазарния вид на форума преди беше много по-добър, поне за мен (говоря относно триенето на темите, което вече неможе да се осъществи от авторите).Незнам какво толкова имате против цената по договаряне и ще Ви изясня, какво мисля аз за нея. В някой случай обявената цена не е изгодна нито за купувача, нито за продавача! Да речем, че аз съм пуснал обява за вилка и съм обявил цена 500лв. като нова е 1100. В случая цената е ниска/изгодна за купувача, но не е изгодна за мен, защото губя повече от половината! След това съм пуснал обява 850лв. В този случай, цената за мен е идеална, но за купувача не е, защото е висока. Ако пусна някаква междинна цена, ще се притеснявам, дали ще има интерес! Защо? Защото има хора, които имат пари и незнаят какво да си купят и си казват: абе за к'во не си зема зоом 650 дх вместо боксер? Хем по-ефтено хем по-тлъсто! Когато има цена по договаряне, хората могат да си изяснят нещата относно състоянието на даден продукт и качеството му, могат да намерят "удобна" цена както за продавача, така и за купувача, могат да се разберат за времето в което могат да бъдат събрани парите/останалата част от тях, да закупят продукта и да пристъпят към закупуването на друг.

Българина гледа да не се мине, затова обявената цена е шибана за него освен, ако не е 50лв отгоре и има надпис ( С КОМЕНТАР ).

За много време написах, малко глупости, ама както и да е! Това са просто някой примери, които са ми се случвали. ;)



Толкова много глупости в един пост...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот Antediluvian » Сря Юни 03, 2009 1:40 pm

Аз пък мисля, че обявяването на цена трябва да стане навик /колебая се единствено за много скъпи компоненти от 500лв нагоре/

Не мога да твърдя за другите, но аз лично стотици пъти при търсенето на по-дребни части /гуми ,дерейльори и т.н./ съм се отказвал да търся продавача в дадена обява само защото няма цена. Нямам излишното време, на всеки един да му намирам контактите, само за да разбера че се опитва да ми продаде компонент 2ра ръка на 90% от цената в магазина.
"Never underestimate the power of stupid things in large numbers!"
Аватар
Antediluvian
 
Мнения: 408
Рейтинг: 1761
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 2:54 am
Местоположение: София

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот papi007 » Сря Юни 03, 2009 11:06 pm

Това неграмотно написана и/или осакатена от към инфо обява... :flamethr: Имало е доста прилични оферти, но нека хората се учат да предлагат.
А Това цена по договаряне си е доста мошеннически звучащо. Себестойност+процент печалба, обикновенно така се сформира цената на продукт или услуга. Като искаш да продадеш нещо за 500 лева, го пускаш за 530 примерно, та ако някой ти стане симпатичен, да му кажеш "айде пич, пращам за моя сметка по куриер", или ако продаваш доста неща да направиш отстъпка за повече чарколяци.. А не "ще ти прибера всичките кинти до стотинка" . Разходете се по битовите пазари , та дори и там има цени.. Това дали ще успеете да ги свалите до нивото, което ще ви устрои и Вас и търговеца е друг въпрос! Един приятел преди редовно си сваляше цените на маратонки и дрехи с не проценти! Вече по циганските "пазари" не съм ходил, надали и ще отида, но с ромските ни събратя ли ще се сравнява нашия пазар?

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот veskoz » Пон Фев 15, 2010 3:28 pm

viewtopic.php?f=8&t=45622&p=600641#p600641
... и без размери :(!:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот bikerider » Пон Фев 15, 2010 4:18 pm

Недоумявам защо винаги се стига дотам, че положението в пазара да зависи от физическите способности на модераторите да пресяват. Все трябва да има някакво ново правило, все нещо не е в ред, все трябва модераторите нещо да правят.... изобщо все нещо не е идеално и трябва намеса "отгоре".

Защо изобщо е нужно това, като няма цена тоя дето продава да го духа и си търси сам купувачи. Наистина не разбирам тая драма... че има нужда от някакви рамки и регулации в пазара, има, ама вие просто се оливате. Утре ще поискате да задължите хората като напишат цена в темата после да не я променят.... :crazy:

Разумния ход в случая би бил Capoeira да стане модератор в Пазара, за да не се натоварват модераторите с още следене.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот veskoz » Пон Фев 15, 2010 4:43 pm

Какво оливане? Гледаш рамка харесва ти и не знаеш дали ще е подходяща. По-скоро осиране.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот bikerider » Пон Фев 15, 2010 5:02 pm

Ми именно де, гледам рамка, харесва ми, ама не й виждам размера - продавача да го духа и да си търси купувачи сам.
Гледам рамка, не и виждам цената - да го духа и да си я продава сам.

Така както вървят нещата досега - само нови правила, без нови модератори или технически нововъведения, нещата звучат съвсем по български - имаме един милион ограничения и правила, нямаме кой да ги налага ефективно, но продължаваме да искаме нови. Така топката непрекъснато е или у модераторите (които все пак са хора, а идеята, че могат да филтрират всичко - абсурдна) или у купувачите, които се ядосват, че няма цени, вместо да теглят една майна и да оставят продавача да си продава стоката без цена...

Изобщо, ще се зариваме в още повече такива лайна, докато нещата не са измислени така, че продавача сам да се прецака, ако в обявата липсва цена или друга информация (всъщност за да стане така не трябва да се мисли/прави абсолютно нищо!)...

Нека отчитаме, че има хора всякакви, със всякакви разбирания. Ако идеята е да се задължат тия хора да спазват един и същ "идеален" модел (а той никога не е идеален), осирането ще продължи. Модераторите ще продължат да отебават (все по-голяма) част от обявите, защото просто не смогват да минат и проверят всяка една, а продавачите ще продължават да кръшкат от правилата.... ако това е целта, поздравления.
Последна промяна bikerider на Пон Фев 15, 2010 5:08 pm, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот veskoz » Пон Фев 15, 2010 5:07 pm

Наистина тъпо е, защото има доста хубави предложения.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот bikerider » Пон Фев 15, 2010 5:12 pm

Ето го централния проблем - как разбираш, че предложението е хубаво, като няма цена? Че и те е яд после. Моля, поясни, не разбирам :)

За мен нормалния подход е -
1. "ей че хубава рамкааа, искам я!"
2. "я да видя цената"
3. "няма цена, мерси, довиждане, следващия"

А не да се тръшкам, че съм изпуснал великата далавера, само защото не е имало цена.

Единствения "проблем", който виждам е, ако някой си върти аматьорска търговийка в mtb-bg и се дразни, че се налага да пита за някоя цена... но това вече не касае темата.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот veskoz » Пон Фев 15, 2010 5:19 pm

bikerider написа:Че и те е яд после. Моля, поясни, не разбирам :)

Аз се тръшкам за размерите в случая. :)
...ама да не правя нова тема, тъй като проблема е идентичен... е с цената е по-шит ама :dontknow: да е к*р да му го набиеш - то акъл
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот oxliova » Пон Апр 19, 2010 7:17 pm

Направете задължителен "шаблон" за обява в раздел "Пазар"
Ако има интерес може да дам и пример ..
oxliova
 
Мнения: 449
Рейтинг: 888
Регистриран на: Съб Юли 25, 2009 9:14 am

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот Ozzie » Пон Апр 19, 2010 7:57 pm

Има правила които са задължителни, така че ако се спазват, не виждам нужда от шаблон.
Лошото е, чеее... ами не съм толкова лош, иначе на момента половината обяви в "Пазар" щяха да изчезнат.
:eyebrow:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Предложение относно пазара, писна да рипортвам теми без цени

Мнениеот THEZOGGO » Сря Апр 28, 2010 2:41 pm

Ozzie написа:ами не съм толкова лош, иначе на момента половината обяви в "Пазар" щяха да изчезнат.
:eyebrow:


Ти може да не си ;) но другите... :evil: ;)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 76 госта