Форумът не е място за професионална търговия!

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Stoks1 » Сря Фев 16, 2011 7:53 pm

Някой хора каточели не са чели тази тема:

viewtopic.php?f=18&t=84663
viewtopic.php?f=19&t=84667
viewtopic.php?f=19&t=84665
viewtopic.php?f=19&t=84664
viewtopic.php?f=19&t=84660
viewtopic.php?f=19&t=84657
viewtopic.php?f=19&t=84708

Преди известно време един потребител беше качил към 10 байка за продаване и му ги бяхте изтрили темите. Сега се получава същото про този потребител, какво като е админ, нима при вас всичко е позволено?
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот bdz43r » Сря Фев 16, 2011 8:06 pm

Какво точно те притеснява?
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Ozzie » Сря Фев 16, 2011 8:49 pm

Stoks1 написа:...какво като е админ, нима при вас всичко е позволено?


Първо - не е администратор, а само модератор и то в пазара!
Второ - компонентите които продава са употребявани и негови.
Аз също не виждам проблем.

P.S. А относно спазването на правилата в пазара, да ти напомням ли една твоя обява колко пъти я имаше?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Admin » Нед Фев 20, 2011 3:47 pm

Stoks1 написа:Преди известно време един потребител беше качил към 10 байка за продаване и му ги бяхте изтрили темите. Сега се получава същото про този потребител, какво като е админ, нима при вас всичко е позволено?


Хмм, странно съвпадение, но повечето потребители, за които се сещам, че са продавали по няколко велосипеда на старо, все са от Димитровград, Ямбол и района. Нищо против този край на България, но ако там сте си спретнали канали за внос на стоки втора употреба, форумът не е предвиден (все още) за пласиране на подобен внос, а за продажба на лични вещи.
Точно защото много хора започнаха да злоупотребяват с това, представяйки какви ли не обяснения, ще бъдат въведени платените раздели в Пазара. Ще има ясни критерии какво се смята за професионална търговия и трябва да е там, и кое не. На мен лично ми писна от некоректност и мишкуване. Не можеш да ме убедиш, че човек продава 4 еднакво евтини велосипеда в един месец, при това марки, които дори не се внасят в България, на следващия месец още 4 други и че всичко това е личната му колекция (на възраст средно 10 години), която той разпродава и обновява.
Следващия път, преди някой да обвинява модератор в некоректност и нарушаване на правилата, първо да се постарае той самият да е честен и изряден.

А относно обявите на Shady - от 100 км си личи, че това са си негови лични компоненти, използвани и т.н. Никое правило не е нарушил. Ако прочетеш правилата и имаш малко доблест, дори трябва да се извиниш публично, че изобщо го злепоставяш по този начин.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот bikerider » Пон Фев 21, 2011 8:16 am

@Admin: аз лично не виждам как координирането на обща поръчка може да се характеризира като професионална търговия. Нито се печели смислено (и в общия, и в конкретния случай), нито се развиват големи обеми. Би било наистина жалко ако това спонтанно явление бъде ликвидирано с такси и/или прогонено от форума. Разбирам, че има хора, на които пречи по една или друга причина, но това не може да е сериозен аргумент. Ако целта е да се премахне посредничеството... от една гледна точка целия форум се основава на посредничество и сътрудничество.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Stoks1 » Пон Фев 21, 2011 6:47 pm

Admin написа:
Stoks1 написа:Преди известно време един потребител беше качил към 10 байка за продаване и му ги бяхте изтрили темите. Сега се получава същото про този потребител, какво като е админ, нима при вас всичко е позволено?


Хмм, странно съвпадение, но повечето потребители, за които се сещам, че са продавали по няколко велосипеда на старо, все са от Димитровград, Ямбол и района. Нищо против този край на България, но ако там сте си спретнали канали за внос на стоки втора употреба, форумът не е предвиден (все още) за пласиране на подобен внос, а за продажба на лични вещи.
Точно защото много хора започнаха да злоупотребяват с това, представяйки какви ли не обяснения, ще бъдат въведени платените раздели в Пазара. Ще има ясни критерии какво се смята за професионална търговия и трябва да е там, и кое не. На мен лично ми писна от некоректност и мишкуване. Не можеш да ме убедиш, че човек продава 4 еднакво евтини велосипеда в един месец, при това марки, които дори не се внасят в България, на следващия месец още 4 други и че всичко това е личната му колекция (на възраст средно 10 години), която той разпродава и обновява.
Следващия път, преди някой да обвинява модератор в некоректност и нарушаване на правилата, първо да се постарае той самият да е честен и изряден.

А относно обявите на Shady - от 100 км си личи, че това са си негови лични компоненти, използвани и т.н. Никое правило не е нарушил. Ако прочетеш правилата и имаш малко доблест, дори трябва да се извиниш публично, че изобщо го злепоставяш по този начин.


Аз несъм от тези, който продават велосипеди както каза по-нагоре. Не мисля, че аз съм неизряден. Затова написах това мнение поне да беше ги писал в една тема, а не всичко разделно!
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Blaze™ » Пон Фев 21, 2011 8:04 pm

Лично на мене ми е по удобно да е са разделени темите всяко отделно,иначе става много кофти ситуация 10 продукта в една обява.
1.Всичко е разхвърляно.
2.Чудиш се от къде да започнеш. :boggled:
3.От заглавието не се разбира какво точно се продава .
Това са три основни причини,за да избера обявите,които са една по една.
А аз подкрепям Админа за това,че трябва да се извиниш.
:agree:
Изображение
Аватар
Blaze™
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1253
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 9:27 pm
Местоположение: Троян

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Ozzie » Пон Фев 21, 2011 8:28 pm

Stoks1 написа:...поне да беше ги писал в една тема, а не всичко разделно!


И 'що? 'щото на теб ти е неудобно?
Правилата за пазара му дават право да пусне отделна обява за всяка част която продава.
Всеки решава дали ще се възползва от това правило или не.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот massada » Съб Фев 26, 2011 5:01 pm

две момчета направиха по добър маркетинг и то спонтанно от всички вело магазини на българия (евала за което). частите за велосипеди в българия са ужасно скуъпи,особенно на фона на ниските доходи.в германия издават касова бележка дори една спица да си купиш,а в българските магазини как е? дейността на момчетата е по скоро благотворително отколкото търговска :agree:
massada
 
Мнения: 40
Рейтинг: 995
Регистриран на: Нед Фев 20, 2011 6:02 pm

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот TENDER » Нед Фев 27, 2011 10:41 pm

Stoks1 написа:Аз несъм от тези, който продават велосипеди както каза по-нагоре. Не мисля, че аз съм неизряден. Затова написах това мнение поне да беше ги писал в една тема, а не всичко разделно!

И с какво заглавие трябваше да ги пусне в една тема? "Продавам разни неща", "Разпродажба", "Продавам", "Разчистване" и др. кое от кое по-изчерпателно.
TENDER
 
Мнения: 793
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 5:41 pm

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот FREERIDE RIDER » Сря Мар 02, 2011 8:51 pm

Stoks1 написа:Някой хора каточели не са чели тази тема:

viewtopic.php?f=18&t=84663
viewtopic.php?f=19&t=84667
viewtopic.php?f=19&t=84665
viewtopic.php?f=19&t=84664
viewtopic.php?f=19&t=84660
viewtopic.php?f=19&t=84657
viewtopic.php?f=19&t=84708

Преди известно време един потребител беше качил към 10 байка за продаване и му ги бяхте изтрили темите. Сега се получава същото про този потребител, какво като е админ, нима при вас всичко е позволено?


Shady e супер коректния пич ,всичко което продава го е карал той ,даже лично аз на живо съм ги виждал частите на негово колело .
Не мога да разбера защо се заяждаш ,нито го познаваш ,нито ти пречи ,ами си чешеш езика .
Аватар
FREERIDE RIDER
 
Мнения: 939
Рейтинг: 1127
Регистриран на: Вто Фев 03, 2009 3:07 pm
Местоположение: Bulgaria ,Haskovo

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот fall_out » Вто Мар 29, 2011 10:31 pm

На мен пък от известно време ми прави впечатление, че Silvestroff Gabrovo пуска доста често обяви за цели велосипеди, и то сравнително добри такива. За дребните неща не съм обръщал внимание, като вилки, части и т.н. Сигурен съм, че не само аз съм го забелязал.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот eMcKu » Сря Мар 30, 2011 7:19 am

fall_out написа:На мен пък от известно време ми прави впечатление, че Silvestroff Gabrovo пуска доста често обяви за цели велосипеди, и то сравнително добри такива. За дребните неща не съм обръщал внимание, като вилки, части и т.н. Сигурен съм, че не само аз съм го забелязал.

И в това, нещо нередно ли виждаш ?
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот PRobably » Сря Мар 30, 2011 12:58 pm

eMcKu написа:
fall_out написа:На мен пък от известно време ми прави впечатление, че Silvestroff Gabrovo пуска доста често обяви за цели велосипеди, и то сравнително добри такива. За дребните неща не съм обръщал внимание, като вилки, части и т.н. Сигурен съм, че не само аз съм го забелязал.

И в това, нещо нередно ли виждаш ?


Можеби,че е малко странно човек да има 4-5 колела който постоянно да продава?
"Don't let your mind bully your body into believing it must carry the burden of its worries."
Аватар
PRobably
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 1657
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:37 am

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот eMcKu » Сря Мар 30, 2011 5:26 pm

PRobably написа:
eMcKu написа:
fall_out написа:На мен пък от известно време ми прави впечатление, че Silvestroff Gabrovo пуска доста често обяви за цели велосипеди, и то сравнително добри такива. За дребните неща не съм обръщал внимание, като вилки, части и т.н. Сигурен съм, че не само аз съм го забелязал.

И в това, нещо нередно ли виждаш ?


Можеби,че е малко странно човек да има 4-5 колела който постоянно да продава?

А може би не ? :idea:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот fall_out » Сря Мар 30, 2011 6:12 pm

Ами по-странното е, че си ми набил минус - значи има нещо вярно. Следя пазара от около 2-3 месеца понеже търся колело за момиче. Някак си ми се струва малко нереално в неактивен сезон да сменяш по минимум 4-5 велосипеда всеки месец.

viewtopic.php?f=16&t=85628
viewtopic.php?f=16&t=85564
viewtopic.php?f=16&t=86009
viewtopic.php?f=16&t=86011
viewtopic.php?f=16&t=86010


Това са само моментните обяви които си направих труда да изровя.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Admin » Сря Апр 06, 2011 9:43 am

@fall_out
Благодаря за сигнала. Отправил съм запитване към Silvestroff Gabrovo, като очаквам да ми каже коя обява е за неговия личен велосипед (мисля, че е тази за Felt-a), за да бъдат изтрити останалите. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот hitar_potar » Пет Май 20, 2011 10:07 pm

Познавам Пламен Силвестроф лично, макар и да сме карали само веднъж заедно (ама какво каране беше), и да сме говорили по скайп и телефон 10-ина пъти. Не виждам какво странно виждате в това човек да има няколко байка и да си ги продава. Лично съв виждал в неговите ръце RAM HTII, Rock Machine АМ мекица със 150 ход, а също и че имаше Фелт Компулшън мисля - какъв е проблема човека да кара няколко байка и да ги продава, за да ги сменя с други подобни просто от любопитство и от желание да пробва нещо различно? ;)
Също така, против правилата на форума ли е да обявяваме байк за продан от името на приятел, който я няма възможност да се занимава с продажбата му, я е в чужбина? :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Esoteric » Пон Май 30, 2011 10:39 pm

viewtopic.php?f=16&t=90990&p=748547#p748547

а може би трябва да видите и тук:
http://bazar.bg/bazar.php?srch=&rub=503 ... &sd=1&sp=0

отворете която и да е обява...
Veni, vermini, vomini.
Аватар
Esoteric
 
Мнения: 1148
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 1:03 pm

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Alex Madman » Вто Авг 09, 2011 11:11 pm

search.php?author_id=17539&sr=posts
Потребителят има общо 7 мнения и 100% от тях са в раздела "Пазар". 6 от тях са за цели колела. Нещо намирисва този :nono:
Друг е въпроса, че самите обяви са написани неграмотно :evil:
Fanatico написа:Егати тъпото колело, тема и автор.

Другия проект
Аватар
Alex Madman
 
Мнения: 439
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 11:20 pm

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Admin » Пет Яну 25, 2013 8:18 pm

Променено в началото на март 2013 г.
Ограничения за броя продукти, които могат да се продават в безплатната част на "Пазар":
1.До три велосипеда/рамки за една календарна година, като най-много един от тях може да бъде чисто нов продукт.
2.Един чисто нов продукт (компонент, екипировка, аксесоар) в рамките на един календарен месец.
3.Десет употребявани продукта (компоненти, екипировка, аксесоари) в рамките на два календарни месеца.
Изключение от това правило се допуска в случаите, когато се продава цял велосипед на части. Тогава е допустима продажбата на повече от 10 компонента/аксесоари в рамките на 2 календарни месеца, но трябва да е изрично указано в обявите, че случаят е такъв, да има връзка между отделните обяви и потребителят да може да докаже (чрез снимки и др. средства), че става дума за частите на един и същи велосипед. В този случай се прилага и правилото на т.1, т.е. подобно изключение е възможно само три пъти в рамките на 1 година.
Във всички случаи, когато потребителят действа като регистриран търговец (магазин, вносител, производител и т.н.) или негов представител, независимо от организационната му форма (ЕТ, ЕООД, ООД, АД, ЕАД и т.н.), той трябва да публикува обявите си в платената секция.
Повече подробности за ограниченията в "Пазар" можете да прочетете тук: viewtopic.php?f=10&t=1653&p=912369#p912369
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот TeDo_BaPHa » Съб Яну 26, 2013 1:23 am

Как се процедира в случаите, когато дълго време сме събирали стари части, и в един даден момент пуснем да кажем 10 обяви?
Или по друг начин казано разчистваме чекмеджета, кутии, рафтове...
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Admin » Съб Яну 26, 2013 10:06 am

Тедо, занапред ще е най-добре такива разчиствания да ги правите по-начесто, за да не се трупат толкова много части. ;)
Изключението за над 5 компонента е предвидено за продажбата на цял велосипед на части, което не покрива визирания от теб случай.
В описаната от теб ситуация, особено ако са над 10 продукта, потребителят ще има две възможности. Първата е да публикува сборна обява в пазара и наведнъж да разчисти всичко. Такъв вариант би имал смисъл, ако компонентите са по-скъпи и човекът иска по-бързо и лесно да си прибере парите от тях. Втората възможност е да ги продава в пазара, но на части - първо пуска 5 неща, след 1 месец още 5 и така.
За съжаление няма как да направя изключение за подобни "чистки", тъй като и сега някои хора, които очевидно въртят търговийка, се оправдават именно с подобни разчиствания за големия си брой обяви.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Stanev » Съб Яну 26, 2013 12:35 pm

Аз като имам три байка, в момента съм сериозно контузен и ако реша, че няма/не мога да карам повече, за професионален търговец ли ще бъда счетен ако реша да ги продам :D Въпроса ми е напълно сериозен и ситуацията е почти такава.
Изображение
Аватар
Stanev
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 9:36 pm

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Admin » Съб Яну 26, 2013 6:13 pm

Stanev написа:Аз като имам три байка, в момента съм сериозно контузен и ако реша, че няма/не мога да карам повече, за професионален търговец ли ще бъда счетен ако реша да ги продам :D Въпроса ми е напълно сериозен и ситуацията е почти такава.

Съжалявам за повода за въпроса ти и се надявам, че все пак няма да се стига до продажба на велосипедите. :beer:
Иначе два от тях могат да бъдат продадени безпроблемно в пазара, само за третия ще трябва евентуално да пуснеш платена обява. Казвам евентуално, защото само ти можеш да прецениш дали си струва - МТБ-БГ все пак не е единственото място, където може да се продаде употребяван велосипед.
Пак казвам, съжалявам, че ще има и такива случаи, но това е неизбежно - и 5 велосипеда годишно да бяха, пак ще се намери някой добросъвестен потребител, който ще надвиши ограничението, но и много недобросъвестни, които ще се промъкнат покрай него.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот boriss13 » Нед Яну 27, 2013 5:34 pm

А да попитам чисто теоритично дали е възможно секцията с платените обяви да е най-долу, или нарочно е така?
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Admin » Нед Яну 27, 2013 6:23 pm

Възможно е да бъде и най-отдолу, но нарочно е преди "Пазар". Целта е тя да бъде по-ефективна и да предлага по-добри условия спрямо безплатната секция - мисля, че така е редно, след като за обявите в нея хората/фирмите ще трябва да си плащат. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот boriss13 » Нед Яну 27, 2013 6:30 pm

Значи чакаме с нетърпение "горещите" оферти ;)
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот eMcKu » Нед Окт 19, 2014 12:21 pm

memberlist.php?mode=viewprofile&u=30355
Тоя пич от сума ти месеци си прави търговията тук.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот hrnik73 » Нед Окт 19, 2014 10:19 pm

Благодаря на колегата еМсКи за хубавите думи и реклама който ми прави,
но няма нужда, защото съм пълен аматьор любител и трудно успявам да си върна част от средствата.
Същевременно се сещам от време на време да си платя някоя друга обява, за да съм коректен доколкото мога.
Както винаги се случва КРАДЕЦА ВИКА: ДРЪЖТЕ КРАДЕЦА

viewtopic.php?f=16&t=166012
Аватар
hrnik73
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 6:45 pm

ПредишнаСледваща

Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта