Formula ORO K18 vs Аvid Code 5

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Кое предпочитате?

Formula ORO K18
44
55%
Avid code 5
36
45%
 
Общо гласове : 80

Formula ORO K18 vs Аvid Code 5

Мнениеот gurga4a » Сря Май 21, 2008 9:31 am

Дойде време да сменям задната спирачка и съм се спрял на някоя от тези двете. Ще я карам на 203мм ротор и въпроса ми е коя е по-добра? За CODE се носят какви ли не слухове които се опровергават от това че аз отпред съм с Code и той спира кански. Но същевременно се говори че новите Code 5 се пълнили много с въздух или последното нещо което чух е че се продавали по deffault с въздух. За Formula-та се чуват само хвалби и затова тя единия вариант. Ще я карам на спускане тази спирачка и ми е интересно коя от двете е по-добре. Аз съм 68-70кг нещо от сорта, а рамката ако е от значение е high octane. Мерси предварително
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Re: Formula ORO K18 vs Аvid Code 5

Мнениеот airborneone » Сря Май 21, 2008 9:36 am

gurga4a написа:Дойде време да сменям задната спирачка и съм се спрял на някоя от тези двете. Ще я карам на 203мм ротор и въпроса ми е коя е по-добра? За CODE се носят какви ли не слухове които се опровергават от това че аз отпред съм с Code и той спира кански. Но същевременно се говори че новите Code 5 се пълнили много с въздух или последното нещо което чух е че се продавали по deffault с въздух. За Formula-та се чуват само хвалби и затова тя единия вариант. Ще я карам на спускане тази спирачка и ми е интересно коя от двете е по-добре. Аз съм 68-70кг нещо от сорта, а рамката ако е от значение е high octane. Мерси предварително


Оро е по-лека.

Ако имаш Коде отпред, бих избрал пак коде защото накладките ще са взаимозаменяеми. (въпреки, че съм фен на формула)
Освен това, поведението при спиране ( и донякъде) чуството на лостчето ще са еднакви.

Та: Авид :agree:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Сря Май 21, 2008 9:50 am

@airborneone
Тоше, евала за мнението
и то от отявлен фен на Формула като теб

причините които си изтъкнал са точно в полза на Авид
а тия слухове за продажба с въздух...нямам думи просто


ако приоритет не е теглото-също глас за Авид
поради гореизброените причини
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот GECKO » Сря Май 21, 2008 11:03 am

kotka12 написа:...а тия слухове за продажба с въздух...нямам думи просто...


Нямаш и право да имаш думи, защото не си първи собственик на спирачките си ама питай предишния да ти каже ;)

По темата... Сопот+96кг некадърно говедо (което съответно кара предимно на спирачки)+18кг велосипед+К24=така и не прегряха тези спирачки, дори и задната със 180мм диск а не са отваряни/обезвъздушавани от както са купени.

От друга страна при предишното ми посещение в тази местност задният Avid се предаде още след виражите в горната част, отвори си дробовете и се нагълта с чист планински въздух.

Code-овете на kotka12 последваха този пример но на Драгалевци и... с по-малък товар върху тях :D

ОБАЧЕ (винаги има обаче)

От достоверен източник имам информация, че Code 5 не страда от тази болест, и фабрично идва работеща и без опасност за "дишане".

Тук ще се чуят мненията на много хора, почитатели на марката и на конкретния модел, но много от тях карат допълнително обработени спирачки (я обезвъздушени я сменени маркучета) а за другите... късмет - за това стрейт ту дъ пойнт:

Ако вземеш К18-ката я слагаш и забравяш, докато не се изтъркат накладките, а когато ти трябва още спирачна сила... добавяш още едино пръстче на лоста (аз с моите килограми не съм имал нужда все още, дори и на СопотЪ)

Ако вземеш Code 1 седмица след като е монтиран го водиш на доктор да ти го източи и да му прави магия за да не диша (евентуално му избираш по-състезателна спирачна течност) и тогава вече му се доверяваш напълно ;)

След като имаш предна такава и теглото не ти е приоритет сам можеш да си направиш изводите устройва ли те. К18-ката няма по-голяма спирачна сила и не спира по същия начин (спирачната сила расте равномерно в хода на лоста) но за мен поне е по-надеждната спирачка. Лично на мен начина по който Formula-та доставя спирачната си сила ми харесва повече (Power reseve концепцията е за хора със силно развит усет към спирачките си и при мен не работеше добре - не обичам силата да ми е резервирана за накрая цялата).

дискелймър: май съм предубеден по темата с Avid, но до сега не съм имал продукт на фирмата който да работи перфектно и надеждно Out of the box.

На твоето място, ако нямах кофти опита си с марката бих предпочел Code 5 ако не за друго поне да имам 2 еднакви на усет спирачки отпред и отзад (независимо от теглото това ми е по-важно), но въпреки всичко ще играят спринцовките ;)

Аз лично (признавам, че съм адски предубеден) бих се върнал към Shimano но не и към Avid (освен ако не ми плащат :D ) просто няма по-приятно каране от това, в което не мислиш за спирачките а ги приемаш за константа.

А и да добавя, според мен няма нужда от 203 Code отзад (лесно болкира... когато работи :D а от болкирана гума полза никаква)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Momchil » Сря Май 21, 2008 11:26 am

Аз не съм използвам нито едната , нито другата спирачка , но съм чел по форума и имам доста добри отзиви за Code 5 !
Мисля , че след тези мнения ще се спреш на Code-а :beer:
Аватар
Momchil
 
Мнения: 140
Рейтинг: 928
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:07 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Crimson » Сря Май 21, 2008 11:29 am

Хммм, моите Кодки не прегряват и въздух не лапат :) И преди и сега!!! Не знам защо така ги нахрани :dunno: За формулките нищо не мога да кажа, предполагам са хубави спирачки.
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот VOVA » Сря Май 21, 2008 5:55 pm

Crimson написа:Хммм, моите Кодки не прегряват и въздух не лапат :) И преди и сега!!! Не знам защо така ги нахрани :dunno: За формулките нищо не мога да кажа, предполагам са хубави спирачки.
Да Софи прав си CODE е една много хубава спирачка,но нека не забравяме годината на производство,ЗАЩОТО твойте CODE-ве са по-старият модел и НЕ гълтат въздух,а новия CODE както знаеме гълта въздух.Сега по темата щом отпред си с CODE 5 вземи си и за отзад такава спирачка,защото няма да ти хареса да си с 2 различни лостчета, които спират по различен начин.Формулата е една доста добра спирачка,НО в случая трябва да избереш CODE 5.Това е моето мнение дано съм ти помогнал.
Аватар
VOVA
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1850
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Dravceto » Сря Май 21, 2008 6:54 pm

Аз съм за формулата :)

п.п. немога да се обосновя но просто по ми харесват...
Изяж бобър, спаси дърво !
Аватар
Dravceto
 
Мнения: 466
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Сря Май 21, 2008 7:24 pm

Абе че не разбирам, това си е вярно, но защо си мисля че предната се натиска по един начин, а задната по друг? Ако е така коментара за модулацията отпадаи остава този за взаимно сминяемите накладки, което също ми се струва малко смешно.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот energy93 » Сря Май 21, 2008 7:37 pm

Лично аз съм за Formulata , но при положение ,че имаш Code отред , аз на твое място бих избрал още една такава :agree: !
Газ до ламарина !
Аватар
energy93
 
Мнения: 115
Рейтинг: 982
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 2:16 pm
Местоположение: В Мрежата ! (Троян)

Мнениеот gurga4a » Сря Май 21, 2008 8:43 pm

Ми предния ми Code не е 5 ами точно стария модел като на Софи. И ако си намеря такъв нов бих си го купил него и за отзад но тъй като не мога да намеря се допитах до вас. Явно ще мина на Code 5. @GECKO ние с тебе говорихме май и на Сопот човек на финала на ДХ-то когато слезе братушката с КОНЯ на две. :D И точно тогава ме вкара в тези размисли. Ще помисля пак, но май ще бъде Code. :)
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Сря Май 21, 2008 8:49 pm

gurga4a написа:...И ако си намеря такъв нов бих си го купил него и за отзад но тъй като не мога да намеря...

Ако ти се занимава с електронна търговия мисля, че още се продават по европейските онлайн магазини, а също и в ebay.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот GECKO » Сря Май 21, 2008 10:57 pm

gurga4a написа:Ми предния ми Code не е 5 ами точно стария модел като на Софи. ...


Ами те и моите (в момента собственост на kotka12) бяха такива, но като се замисля и той и г-н Чакравардая ползуват спирачките със спирачна течност Motul RBF600 а вторият дори и с маркучи goodridge... както и още един ползвател на форума, който също е доволен от спирачката си и... ако не се лъжа е обезвъздушавал aftermarket всички от гореизброените спирачки :)

Та спирачките са чудесни със тонове спирачна сила но не би било лошо да си ги обезвъздушиш профилактично 1-2 седмици след като ги купиш :D

Каквото и да избереш - успех :beer:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот gurga4a » Сря Май 21, 2008 11:01 pm

URNEST написа:
gurga4a написа:...И ако си намеря такъв нов бих си го купил него и за отзад но тъй като не мога да намеря...

Ако ти се занимава с електронна търговия мисля, че още се продават по европейските онлайн магазини, а също и в ebay.


Не ми се рискува. Това е проблема и да намеря възможността да не го получа е голяма.
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Май 21, 2008 11:29 pm

gurga4a написа:Не ми се рискува. Това е проблема и да намеря възможността да не го получа е голяма.


Пиши в Скайп!
Ще ти измислим "вносна" спирачка ;)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E


Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта