Колко е месечният ви доход?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Колко взимате на месец?

Малък съм да работя
76
34%
Безработен съм
17
8%
От 100 до 300 лв
24
11%
От 300 до 600 лв
42
19%
От 600 до 1000 лв
27
12%
От 1000 до 2000 лв
16
7%
Над 2000 лв
14
6%
Над 10000 лв
7
3%
 
Общо гласове : 223

Мнениеот bluskanie » Пет Юни 29, 2007 9:06 am

X3MIST написа: Тук ще питате защо не работим аз и сестра ми. Ами много просто. Искаме дипломи не с тройки, колкото да казваме, че сме висшисти, а наистина да научим нещо. А от учене не остава достатъчно време за работа. Абе стига съм разправял, че стана дълго пък и ще почнете да ме нареждате пък не ми се участва в караници.

Лек ден на всички. :)


Не работите, щото с те глезльовци. Това е самата истина. Но това не е тема на разговора де. Проблема не идва от работодателите. Ако те дават високи заплати и оценяват всеки труд - нямаше да са работодатели. Това е експлоатация на човешки труд. Или един вид търговия. Ако имаш какво да предложиш, можеш да се пазариш за по-висока цена.

Ама понеже сельото нема една стинка, а живота в София струва повече пари, се гепи да работи за 300лв след което псува. Това нещо убива конкуренцията на работната ръка, намалява заплатите на нормалните хора и най-важното НЕ ПОМАГА НА СЕЛЬОТО. Той живее много по-зле, отколкото на село. Живее като плъх в някакво мазе, събира фасове по улицата, ама пък е софиянец нали? :) Ще се регулират тия неща след няколко години, ма да видим...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот bikerider » Пет Юни 29, 2007 9:34 am

bluskanie написа:Ще се регулират тия неща след няколко години, ма да видим...


Кога стана циганин, кога ти почерня гъза... :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bluskanie » Пет Юни 29, 2007 9:36 am

M?
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот atanas2d » Пет Юни 29, 2007 9:44 am

bluskanie написа:
X3MIST написа: Тук ще питате защо не работим аз и сестра ми. Ами много просто. Искаме дипломи не с тройки, колкото да казваме, че сме висшисти, а наистина да научим нещо. А от учене не остава достатъчно време за работа. Абе стига съм разправял, че стана дълго пък и ще почнете да ме нареждате пък не ми се участва в караници.

Лек ден на всички. :)


Не работите, щото с те глезльовци. Това е самата истина. Но това не е тема на разговора де. Проблема не идва от работодателите. Ако те дават високи заплати и оценяват всеки труд - нямаше да са работодатели. Това е експлоатация на човешки труд. Или един вид търговия. Ако имаш какво да предложиш, можеш да се пазариш за по-висока цена.

Ама понеже сельото нема една стинка, а живота в София струва повече пари, се гепи да работи за 300лв след което псува. Това нещо убива конкуренцията на работната ръка, намалява заплатите на нормалните хора и най-важното НЕ ПОМАГА НА СЕЛЬОТО. Той живее много по-зле, отколкото на село. Живее като плъх в някакво мазе, събира фасове по улицата, ама пък е софиянец нали? :) Ще се регулират тия неща след няколко години, ма да видим...


Не съм съгласен с някой неща:

Това, че някой не работи за да учи сериозно висшето си не е задължително да е "защото е глезльо" и също така това има голям смисъл. Преди да сложиш клишираното определение за човека първо го попитай какви оценки има например. В днешно време ако работиш сериозно и учиш, забрави да имаш повече от 3 в сериозен университет. На запад затова има големи стипендии за отличниците, не защото са глезльовци.

Сега за сельовците и кой губи и печели от тях. Инвазията на евтина работна ръка в София може да се разглежда като инзвзията на евтина работна ръка от емигрантите във Великобритания например. От една страна, местните хора, които са свикнали на висок стандарт - качествен труд и доста високи заплати, не са доволни. От друга страна обаче, тези хора са принудени да работят повече, за по-малко пари, защото евтината работна ръка им прави дъмпинг. Освен това, ако евтината работна ръка или "сельовците" не можеха да свършат същата работа която вършат местните, работодателите просто нямаше да ги наемат.

Ефектът от цялта работа е положителен за икономиката и производителността на населението - хората работят повече за по-малко пари. Точно затова и икономистите се радват и приветстват "свежата евтина" работна ръка и новите "мозъци", които са като инжекция за икономиката, апък местните хора само ги псуват, защото им взимат работата с по-добра квалификация и по-малки изисквания. Точно заради по-ниската работна ръка всичките големи западни предприятия си правят производствата в Китай и на майната си, от което германската икономика губи (германските работници се съкращават масово, поради големите заплати които те искат в сравнение с китайските им колеги)...

Какъв е изводът? Ако по-бедните хора не дойдат в София да работят на по-ниски заплати, просто фирмите в софия ще си изместят човешкия ресурс в провинцията, където ще плащат по-ниски заплати :rofl: ! Поне такава е световната практика като се замислиш :rofl:
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот bluskanie » Пет Юни 29, 2007 10:09 am

Паралел с Англия не прави. Там ще им изгният ягодите ако не дойдат наш'те да им ги оберат. Въпроса не опира тук до евтина работна ръка, а до някаква работна ръка. Онези хора НЕ ИСКАТ да работят селскостопанска работа, защото е тежка и не толкова добре платена.

Случая не е такъв в България, където работна ръка има навсякъде за всичко. Преселниците взимт буквално хляба на местните с ниските си изисквания. Що се отнася до това, фирмите да насочат ресурсите си в провинцията? Чул те господ... ама не чува :crap:

Между другото, като си заговорил за Англия, от няколко години насам, за да започнеш бизнес в англия, то това задължително трябва да е на 120 км извън Лондон (ако правилно помня цифрата). Мярката е провукирана именно от тези причини, за които говорим.

Викаш по-квалифицирани, а? В Троян се научава повече отколкото в Лесото, а?

За ученето и работенето едновременно. цял свят го практикува, а ние не можем? Ами аз, когато бях студент и трябваше да работя го правих, докато не избрах само едното съвсем съзнателно. Ама да се казва, че няма време за работа от учене... за да има шестици... хмм :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Пет Юни 29, 2007 10:13 am

bluskanie написа:Случая не е такъв в България, където работна ръка има навсякъде за всичко.

Някои работодатели в последно време хич не споделят това мнение :)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот atanas2d » Пет Юни 29, 2007 10:23 am

Добре де, нямах предвид точно тази най-нископлатена работа, когато говорих за "евтина работна ръка" и внасяне на "мозъци". В случая не става дума за мозъци които берат ягоди ами за по-квалифицирани хора (например с българско образование), които обаче са конкурентноспособни на местните. Според мен в София е подобно. Журналисти, програмисти и т.н. с по-добра квалификация от средното ниво 90% отиват да работят в София, защото имат какво да предложат повече от "средния софиянец". А за изместването на работната сила в провинцията, това не става защото движението на хора в България е свободно и лесно за всеки. Движението от Китай до Германия обаче не е толкова лесно и достъпно, и тъй като живеем в глобализиран свят, фабриките се изместват в Китай (което върви заедно с инвестиции в образование и университети за да могат китайците да работят квалифицирано, а не да се чудят какво да правят). Все пак в една държава ако има по-бедни и по-богати хора това е начин да се постигне баланс, иначе в София работодателите щяха да изнемогват да плащат супер заплати само на софиянците, апък в провинцията работодателите щяха плащат минимално и да си изнасят рентабилната стока в София за да можете вие да купувате защото имате по-големи заплати (и така щеше провинцията да процъвтява, а София да запада :)...)
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот КапитанПланета » Пет Юни 29, 2007 10:29 am

did написа:
bluskanie написа:Случая не е такъв в България, където работна ръка има навсякъде за всичко.

Някои работодатели в последно време хич не споделят това мнение :)


Мдааа... Преди 10 годии имахме конкурс за набиране на програмисти. Явиха се около 40 човека, трима от които ставаха за работата. На последния конкурс тази година се явиха трима. И тримата не ставаха...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Пет Юни 29, 2007 10:34 am

Ами нормално е. квалифицираните хора отдавна избегаха. Аз говорех по-скоро за работа, която може да се върши от всеки нормален, завършил средно образование.

BTW, от това, че няма кадри за специализирана работа, фирмите занижават исизкванията си към кандидатите, а от там и качеството на услугите/стоките, които предлагат е по-ниско. И стаа мноо кофти...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот КапитанПланета » Пет Юни 29, 2007 10:57 am

bluskanie написа:Аз говорех по-скоро за работа, която може да се върши от всеки нормален, завършил средно образование.


Добре, друг пример. Строим една малка кооперация и наехме майстор който се занимава с врачанския камък по стълбищата и коридорите. Човекът е взискателен - просто иска работата да се върши както трябва. За работата му трябва помощник. За 2-та месеца докато работеше на обекта смени 4-ма души. Бях свидетел на забележките му към тях - просто трябваше да вършат работата с малко мисъл и чувство, но те не влагаха нищо. Даваше им достатъчно възможности да се стегнат, но уви. В крайна сметка той си отнесе хамалогията. Сега сигурно ще кажеш че и за строителството няма кадри - при тая билдинг истерия... И сигурно ще си прав. Тезата, която се опитвам да докажа е че всеки здрав и работлив човек (дори да няма средно) може да прави пари в която и да е област, стига да е коректен и да се понапъне малко. . Иначе не става.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Пет Юни 29, 2007 11:03 am

:agree:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот X3MIST » Пет Юни 29, 2007 12:30 pm

bluskanie написа:Онези хора НЕ ИСКАТ да работят селскостопанска работа, защото е тежка и не толкова добре платена.
Пример за лигльовци според твоето мислене. А за ученето не ме учи. Това, че някои хора си плащат за оценките или пък си заплашват преподавателите, а други просто гледат да минат с 3 мен не ме бърка. Аз уча, за да науча нещо. Не за един лист, на който пише Диплом. Сестра ми учи молекулярна биология. Там стипендии дават на хора с успех над 5,80. Е нейния е 6,00. Всички знаем колко са "големи" стипендиите в България. В нормалните държави можеш да се издържаш с едната стипендия. Тук не стига и за квартира даже. Сетра ми учи в сесиите по 10 часа на ден. Сигурно предлагаш нощем да работи и изобщо да не спи нали. Моята специалност е електроника. Аз нямам чак такова високо изискване за себе си и завърших последния курс със среден успех за следването 5,10. Което не значи, че съм учил по 2 часа на ден в сесията само. Когато започнах да следвам курса ми беше от около 60 човека. Сега останаха около 40, а колко от тях ще се дипломират не мога да кажа. Предни випуски и е имало по 6-8 дипломирани. Не исках спор, но малко грубо се отнесе с мен без повод. Просто изложих своята гледна точка и не обидих никого дори непряко. Нямаш асолютно никакво право да ме наричаш "сельо". Не си по-човек от мен или който и да е друг от провинцията. Само дето егото ти е по-голямо явно. Все едно сега да взема да обиждам хората от село, защото не са от града. Това не показва интелигентност.

Нека не продължаваме спора, че много се отдалечи от темата. Знаех, че зачекна ли темата за разликите в заплащането в София и провинцията и някой ще се засегне ама не очаквах да стигне чак до това.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот bikerider » Пет Юни 29, 2007 12:46 pm

Ми тя самата тема е безкрайно безсмислена. Соц-глупости, кой колко взимал... не видях bluskanie да е споделил колко взима.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bluskanie » Пет Юни 29, 2007 1:45 pm

X3MIST написа:Нека не продължаваме спора, че много се отдалечи от темата. Знаех, че зачекна ли темата за разликите в заплащането в София и провинцията и някой ще се засегне ама не очаквах да стигне чак до това.

Честно казано не съм искал да те засегна. още повече, когато използвах "сельо" не съм имал предвид теб, а хората, които живеят като мишки в София, само и само да не са си на село. Вероятно и на тях им е трудно да не правят нищо по родните си места, ама и мен ме дразни. Точка по този "спор". Който е кадърен, намира място...

bikerider, не съм карал никой да казва колко взима и да се обяснява. Анкетата е анонимна, освен това спомнах, че яко някой е засегнат от нея, има правото да не гласува. Аз взимам колкото мога за момента... старая се винаги да намирам начин да взимам повече.

Ако за теб е безмислена анкетата, не виждам защо трупаш постове и тук.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот atanas2d » Пет Юни 29, 2007 1:52 pm

Според мен анкетата е много на място, просто трябва да се кара по същество, а не в някакви излишни обяснения и отклонения.

Например предлагам ако някой може да направи връзка между карането на колело и месечния доход да го направи :)... Предполагам че все пак хората, които спортуват ще са по-добре платени от тези, които не спортуват :D (по-здрави физически, а може и умствено ;))
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Юни 29, 2007 1:54 pm

atanas2d написа:Според мен анкетата е много на място, просто трябва да се кара по същество, а не в някакви излишни обяснения и отклонения.

Например предлагам ако някой може да направи връзка между карането на колело и месечния доход да го направи :)... Предполагам че все пак хората, които спортуват ще са по-добре платени от тези, които не спортуват :D (по-здрави физически, а може и умствено ;))
Грешиш. Не се оплаква от приходите, но придобиването им ми струва не малко време.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юни 29, 2007 2:19 pm

bluskanie написа:Ако за теб е безмислена анкетата, не виждам защо трупаш постове и тук.


Не си спомням да съм се обръщал към теб, така че си дръж мнението за себе си. Ако имаш възражения, обърни се към арменския поп.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот max_show » Пет Юни 29, 2007 7:36 pm

did написа:
bluskanie написа:Случая не е такъв в България, където работна ръка има навсякъде за всичко.

Някои работодатели в последно време хич не споделят това мнение :)


напълно съм съгласен ...
имаме ( семейството ) фирма на 25 км от софия ( до елин пелин ) та преди постоянно идваха хора за работа ... сега търсим от бая време и няма ... ужас :nono: ... а кафетата пълни по цял ден :dunno:
минахме към автоматизация ... всичко почнахме да си правим с машини ... и така тряят много по малко хора :popcorn:
добре ... но имаме камиони ... тях неможем да ги автоматизираме сами да пътуват :D та там кво праим ?!?! дойде някой шофьор направи някоя беля и си тръгне ... ( миналия месец заминаха 15 000 лв за ремонт на един камион )

ПС: с няколкото реда додох примери , че 1-во няма работна ръка и 2-ро няма специалисти ...
ПС2: някой може да каже , че заплатите са много малки ... ми 500-600 лв за 1 дневна 1 нощна 2 дни почива ... и 1000 лева за шофьора ... мисля , че са нормални заплати :dunno:
max_show
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 11:40 pm

Мнениеот bluskanie » Пет Юни 29, 2007 7:40 pm

Еми европата... станАхме от шеф нагоре :D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Пет Юни 29, 2007 7:47 pm

bluskanie написа:Еми европата... станАхме от шеф нагоре :D

СтанАха ни само устите по-големи, иначе сме си същите балкански тарикати на дребно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Пет Юни 29, 2007 8:07 pm

Не съм съгласен! Хората работят...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Alpina » Пет Юни 29, 2007 8:56 pm

И аз не съм съгласен. Тука през седмица връщам по 2-3 човека, защото за сега сме достатъчно. 36 работни места, се напълниха за супер малко време, да кажем месец и то при положение, че аз не исках много бързо да станат толкова хора. Даже 15 човека са работили седмица до 3 и са се отказали, но желаещи - колкото искаш.

За квалифицирана работна ръка - кой в днешно време, може да работи по специалноста си, по-малко от половината хора според мен, не искам да се ангажирам с някакви проценти.
Учил си за едно, обаче не си сам, много хора също са го "изкарали" и за дадени професии има в пъти повече специалисти от други и обратното. В България за малко такива длъжности може да си направиш прогнозата, че докато изучиш и все още, че има работа в тази област.

Та до сега нито един от тези хора, които са тука не е работил дори най-малкото нещо близо до това, което правиме. Даже някои от тях едва знаеха какво е компютър и имаха елементарни познания. Не че работата, с която се занимаваме изисква, кой знае какъв умствен капацитет, но не е и за всеки. За 2 до 3 седмици средно се научава 60-70% от това, което ти е нужно, за 2 месеца знаеш всичко и единствено остава да си вдигаш скороста на "производство".

Това, което правя аз, е да взимам на работа, буквално всеки. Защото за 2 дни ми е ясно, ще го бъде ли или не, даже в рамките на седмица сам човек се усеща, че не е за него и се отказва, без да му правя намека. Моето наблюдение е, че не може да се има каквито и да е предрасъдъци спрямо хората. От най-дебилно изглеждащ човек, преди 2 години видях резултати, които са рядкост. Обратното, от една супер надъхана госпожица, която имаше наистина блестящи познания в какви ли не области, се оказа, че не може да се справи. Отказа се след 2 месеца.
Това, което аз съдя по опита си е, че дори някой да ми дойде с тапията, може да не става за абсолютно нищо, а човек, които има само средно да се справя повече от блестящо, стига да му вдъхнеш самочувствието, понеже има няколко жени на по 40, за които е много трудно да си намерят каквато и да е работа, не защото нямат желание, а защото почти на всякъде има необосновани претенции, да не говорим за възрастови. Та те макар доста бавно да тръгнаха и да продължиха, сега са на сравнително добро ниво.

Всичко това не е валидно за проектантски и какви ли не други дейности, където наистина се изискват познания и спецификация, която не може да се получи за 2-3 месеца, но като цяло важи за по-голямата част от работните места, обаче "шефовете" трябва да се правят на много важни и персонала им да е само от 18-27 годишни "каки" и "батковци" с висше, макар да извършват дейност, по силите на среднист.

Системата за избор и наемане на служители в България като цяло е много закрепостена и абсолютно смотана, в по-голямата си част.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот klmn » Пет Юни 29, 2007 9:33 pm

Това не го пиша аз ,а моята приятелка: :)

Аз работя в текстилния бизнес и там има двете крайност: мотивирана работна ръка ( която наистина бачка яко ); работодатели,които осигуряват доста добри условия ( кафетерия; купони за храна; климатици; светли и просторни помещения за работа; адекватно заплащане според положения труд - не е изключено една обикновена, но добра шивачка да печели 400 - 600 лева на месец ).

И другата крайност: мизерни условия, абсолютно нехаен персонал, който при най-малкия намек,че трябва да си свърши работата отговаря,че ще напусне и ще отиде при конкуренцията; безотговорност; неспазване на срокове и качество просто поради немарливост и липса на мотивация?! в което не съм много сигурна, защото откровено казано манталитета на тези жени е от зората на комунизма ( даже не и от зората, защото тогава са строли нещо поне ) - може да съм крайна, но мисля,че такива трудови навици и фирми се налага да изчезнат.В най-скоро време.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Antares » Съб Юни 30, 2007 9:29 am

Написаното от Алпина (да не би да работиш в тази фирма?) спокойно мога да го дам като отговор на написаното от екстремиста - можеш и да си първия във випуска по оценки, но не оценките определят знанията. Можеш да си най-добрия студент в цяла България, но и ти и всеки един електроник ще трябва да започне да се учи, при започване на работа, независимо дали по или не по специалността си. И дипломата не ти дава доказателство за знания, не означава и че ставаш за тази работа. Един лист хартия не те прави специалист...
И може да се засилиш да изкараш диплома 6.00, но понеже не си работил нищо, кандидатствайки навсякъде преди теб ще бъде избиран този, който по време на следването си е ходел да запоява платки тук-там и се е занимавал с нещо по, или близко до специалността, независимо от успеха в дипломата си. Така че ако не натрупаш някаква практика по специалността си - дипломата ти ще е просто един лист, с който да си обършеш задника...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Съб Юни 30, 2007 8:01 pm

Написаното е много объркано дори за мен, като го чета сега, просто тогава бях работил 40 часа с 4 сън :D

Та да, така е, но не трябва и да разчиташ само на "възможностите си"

Дипломата ще те вкара, но те ще те задържат там, обратното с по-лоша диплома по-трудно би си намерил работа, защото не всеки ще те вземе, пък ти да му се доказваш. Тя ти е билетчето така да се каже ;)
За това е хуваво да имаш такава, пък било и за различно, от това, което ще ти трябва в дадената професия.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот sto100jan » Съб Юли 07, 2007 1:16 am

Значи , с изключение на това,,лигльо" , се получи бахтий културната дискусия . :agree: Явно , като не се намесват пубери , разговора може да е съдържателен и приятен . Браво , браво ! :agree:
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Мнениеот perfor » Съб Юли 07, 2007 8:33 pm

Мерси,мерси! :) Който се поти, трябва да яде. Който не, езин зад врата и на колелото! :D
Ich trinke um meine Probleme zu ertrinken, aber diese Bastarde koennen schwimmen!
Аватар
perfor
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Fenixxx » Сря Юли 18, 2007 1:02 pm

Специално при програмирането ако нямаш практика НЕ СТАВАШ. Ако завършиш даже и с пълно 6 и не си свършил грам работа за някой неможеш да си намериш работа буквално. Теорията е супер важна но без практика си кръла НУЛА. И обучението минава малко на заден план...асистентите в университета са 2-3 години по-големи от нас работещи по фирми които са ги поставили там да следят за къдърни хора (и им плащат допълнително в повечето случаи иначе кой балама ще се навие да бачка в уни-то за 100 лева като си зима 1000+ в най-лошия случай). Асистентите работят, ние работиме и обучението минава неусетно някак си не че не посещаваме упражненията. Колеги, които имат пълно 6 и не работят....направо ми е жал за тях като им видя познанията а тези които работят и си редят шестиците и петиците са виртуози направо......има и няколко супер къдърни пичове дето правят много добри пари също и влачат по 2-3 изпита и минават с 3-ки и 4-ки
.
Аватар
Fenixxx
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 9:22 am

Мнениеот Methuselah » Сря Юли 18, 2007 1:52 pm

Егати - като гледам обявите за компютри софт за мойта възраст във jobs.bg излиза че ако напусна даскало ще мога доста добре да си припечелвам. Сравнявал съм си познанията със студент 2-ри курс в един от бг университетите и знам колкото тях... НО - липсва професионална практика. Така никъде няма да ме земат сигурно. Даже в академията на наков ми казаха че искат поне завършена гимназия и да съм приет да уча някъде висшо, иначе не пускат до по-горните курсове - само първия.
Every time I see an adult on a bicycle, I no longer despair for the human race.
-- H.G. Wells
Dirt, meet insanity.
Insanity, meet dirt.
Аватар
Methuselah
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 4:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот ACID BURN » Сря Юли 18, 2007 2:07 pm

Абе кой искарва над 10000 лв. щото гледам че има такива.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта