Трябва ли колелото да има фар

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Трябва ли да има фар на колелото???

Анкетата свършва на Съб Окт 25, 2008 12:33 pm

да
36
39%
не
56
61%
 
Общо гласове : 92

Мнениеот nahi » Сря Сеп 10, 2008 3:57 pm

nane7o написа:Вие имате време за реакция,но аз нямам,защото не ви виждам сред дърветата....


Именно - аз те чувам и преценявам какво да правя.
Ти не можеш да ме чуеш и съответно ме виждаш в последния момент -
нямаш време за реакция.
Аз съм този който е по- уязвим, в мой интерес е да реагирам адекватно
и да съм по- подготвеният в тази ситуация!
Адреналина е хубаво нещо, но дозите трябва да са разумни!
На трасетата по които се засичаме - ти караш с повишено внимание, аз още с по- повишено! :beer:
Аватар
nahi
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 11:12 am
Местоположение: София

Мнениеот andr » Сря Сеп 10, 2008 3:57 pm

nane7o написа:Пешеходците вече съм дръг проблем,с който съм решил да не се занимавам. Не опреквам никого,те поне ходят в края а не в средата да не може да ги заобиколиш. :


Пешеходците не ходят в края на пътеката, просто като ти чуят АТВ-то скачат в урвите да се спасяват. За това си останал с такова впечатление.
andr
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 4:41 am

Мнениеот kotka12 » Сря Сеп 10, 2008 4:01 pm

мхм
при положение, че АТВ оре наоколо
мъртъвците отдавна са будни
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот nane7o » Сря Сеп 10, 2008 4:08 pm

nahi написа:
nane7o написа:Вие имате време за реакция,но аз нямам,защото не ви виждам сред дърветата....


Именно - аз те чувам и преценявам какво да правя.
Ти не можеш да ме чуеш и съответно ме виждаш в последния момент -
нямаш време за реакция.
Аз съм този който е по- уязвим, в мой интерес е да реагирам адекватно
и да съм по- подготвеният в тази ситуация!
Адреналина е хубаво нещо, но дозите трябва да са разумни!
На трасетата по които се засичаме - ти караш с повишено внимание, аз още с по- повишено! :beer:

Съгласих се с теб,но не мислиш ли,че и трябва да знам,че идваш? а не да скачам на спирачката като откачен... :bigeyes:
nane7o
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 10:08 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот andr » Сря Сеп 10, 2008 4:17 pm

nane7o написа:Съгласих се с теб,но не мислиш ли,че и трябва да знам,че идваш? а не да скачам на спирачката като откачен... :bigeyes:


Като караш кола по улицата караш със скорост, съобразена с с условията на пътя, спирачния път, и възможноста да ти изникне нещо. Ако зад ъгъла има спряла кола, ти вземеш завоя бързо и се нацепиш в нея само ти си виновен. Следователно и в планината ще караш със скорост, която ти позволява да спреш независимо какво има зад завоя, дори и това да е 5 км/ч.

Ама като те гледам не си стигнал до възрастта за книжка, тъй че няма откъде да ги знаеш тия неща.
andr
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 4:41 am

Мнениеот nane7o » Сря Сеп 10, 2008 4:20 pm

Еми заяждайте се. Вече ми стана ясна работата... :offtopic: Не си ти тоя,който ще ми казва докъде съм стигнал. Цялата тема се наспами,заради тва,че вие не харесвате атв-тата...
nane7o
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 10:08 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот nahi » Сря Сеп 10, 2008 4:23 pm

Няма вариант да си в гората и да знаеш че идвам към теб!
Всъщност има - различни трасета за едните и за другите!
Вече казах, аз съм подготвен за ситуацията, аз реагирам...
ти нямаш това предимство, можеш да разчиташ на здравият ми разум
или на това което е останало от него :D
Смея да твърдя че не съм попадал в опасни ситуации с твои колеги - преценявам, изчаквам, ако трябва спирам!
Срещал съм достатъчно машини по Планините но не съм имал инциденти!
Малко взаимна търпимост - това е решението!
Аватар
nahi
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 11:12 am
Местоположение: София

Мнениеот nane7o » Сря Сеп 10, 2008 4:25 pm

За търпимостта съм сугласен,но други твой колеги явно не са. Значи вече разчитам изцяло на вас. Пък каквото сабя покаже... :popcorn:
nane7o
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 10:08 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Сеп 10, 2008 5:01 pm

nane7o написа:За търпимостта съм сугласен,но други твой колеги явно не са. Значи вече разчитам изцяло на вас. Пък каквото сабя покаже... :popcorn:
Не просто карай внимателно. Това важи и за нас при среща с пешеходци.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот PtD » Сря Сеп 10, 2008 5:06 pm

nane7o, едно е да влачиш 2-3 килограма когато те движи бензинът, друго е, когато ги мъкнеш на крака. Затова такъв фар, какъвто ти си мислиш, че ще свърши работа, няма как да мъкнем.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот nane7o » Сря Сеп 10, 2008 7:45 pm

както и да е,не ми се спори повече... :headach:
nane7o
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 10:08 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Анелия » Сря Сеп 10, 2008 8:09 pm

Аз си слагам фарче когато карам през нощта и заради това отговорих в анкетата с "да". Иначе нищо не виждам ;)
За това дали трябва фар в 2 часа на обяд...няма нищо да кажа. Безумно е :crazy:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Мнениеот nane7o » Сря Сеп 10, 2008 8:14 pm

Анелия написа:Аз си слагам фарче когато карам през нощта и заради това отговорих в анкетата с "да". Иначе нищо не виждам ;)
За това дали трябва фар в 2 часа на обяд...няма нищо да кажа. Безумно е :crazy:

в гората попринцип не е безумно,но ще оставя на ''знаещите'' тая работа,те да си трошат главите.
nane7o
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 10:08 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот TeDo_BaPHa » Сря Сеп 10, 2008 8:32 pm

E добре искаш разбиране, а аз как да разбера оскането ти да имам фар в 14.00 на обяд за да ме видиш :dunno: . Не искам да се заяждам или подобно, просто истината е в това, че ако карате там където не е за каране на моторни превозни средства(включаем АТВ) винаги ще има проблеми, решение е бавната скорост естествено и повечето внимание и оглеждане. А не да слагаме фараве които няма да издържат ииии как да го кажа, едно нормално каране :crazy: за да ни виждате през ДЕНЯ.
А вечерта надали ще се намери човек който да кара в планината на неосветени места без фар => проблеми тогава нямате :D

Таа какво искаш не разбрах???
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот nane7o » Сря Сеп 10, 2008 10:49 pm

Абе въпроса е принципен!!!! В 14:00 в гъста гора знаеш ли колко се вижда???? А ми били те планинари,не ви личи,все едно не сте стъпвали там... :offtopic:
nane7o
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 10:08 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот did » Сря Сеп 10, 2008 11:02 pm

nane7o написа:Абе въпроса е принципен!!!! В 14:00 в гъста гора знаеш ли колко се вижда???? А ми били те планинари,не ви личи,все едно не сте стъпвали там... :offtopic:


момче, спри се!

никой не ти отговаря сериозно в темата, щото жълтото около устата още ти личи, а ние мразим насилието над малолетни.

ако настояваш, ще получиш и адекватни отговори, ама после няма аз да те вадя от кучия гъз.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот evilll » Сря Сеп 10, 2008 11:15 pm

nane7o написа:Абе въпроса е принципен!!!! В 14:00 в гъста гора знаеш ли колко се вижда???? А ми били те планинари,не ви личи,все едно не сте стъпвали там... :offtopic:

Ако караш с очила за гледане на слънчево затъмнение, сигурно не се вижда много...
Иначе колкото и да е гъста гората посред бял ден се вижда достатъчно. А интересно ми е като има завой, при който няма видимост заради гъста растителност...тогава как точно ще помогне един фар посред бял ден? Май ще трябва и по един клаксон да си сложим... :dunno:
Аватар
evilll
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1864
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:31 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот PtD » Сря Сеп 10, 2008 11:45 pm

did е прав. Опитваме се да спазваме добрия тон, ама явно не се оценява.

Е добре, да обърнем с лошо: nane7o, ако искаш, и по една тонколона с усилвател да си носим, да бръмчи и да се чува отдалече? :confused:

П.П. Ти явно не си представяш какво е гъста гора, щом си мислиш че ATV-то може да се провре през такава :D

КСЕ#1?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот mitakaman » Чет Сеп 11, 2008 8:46 am

pibsi написа:Анкетата трябва да е друга !!! След като АТВ-та нямат право да се движат по улиците . Трябва ли да се движат в Национален Парк където е забранено движението на всякакъв вид МПС (без разрешително от министерства , горски и тн ,за изкаравнето на разрешително се изисква рег. номер ; АТВ не могат да се регистрират в КАТ => :banana: :banana: :banana: ) Тоест АТВ :nono: :nono: :nono:


Аз съм виждал регистрирани АТВ-та и то не едно :popcorn:
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот nahi » Чет Сеп 11, 2008 11:16 am

АЛООО!!!
АВТОРА!!!
КАТО СИ ТАКЪВ ГОЛЕМ ПЛАНИНАР!!!
ЧИХ ГО ДИРИШ С ТВОЯ ТРАКТОР ПО ПЪТЕЧКИТЕ???
АРЕ БЕГАЙ СИ ИГРАЕШ В ЮЖНИЯ ПАРК!!!
Аватар
nahi
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 11:12 am
Местоположение: София

Мнениеот evilll » Чет Сеп 11, 2008 12:16 pm

nahi написа:АЛООО!!!
АВТОРА!!!
КАТО СИ ТАКЪВ ГОЛЕМ ПЛАНИНАР!!!
ЧИХ ГО ДИРИШ С ТВОЯ ТРАКТОР ПО ПЪТЕЧКИТЕ???
АРЕ БЕГАЙ СИ ИГРАЕШ В ЮЖНИЯ ПАРК!!!


Ти пък какво ли разбираш? :nono:
Големи планинари са, няма спор по този въпрос. В неделя се убедихме в това...знаеш чак докъде се катерят с джипките( а ако са с АТВ още по-нагоре ще стигнат )... до хижа рилски езера. Ние едвам бутаме колелата нагоре, а те...баси как катерят тия джипки... От там хващат по един кон и хайде до горните езера...а ние пишман туристите с колелата за малко да се откажем по пътя...така се бяхме преуморили, че не знаехме къде се намираме, само търсим по-полегати пътечки да ни е по-лесно... Едни други пък, привидно джипаджии отново, нещо ни им се е давало пари за конче, или пък много мръсна работа тая, та тръгнали пеша по баира над хижата. При което на единия(така добре налят, явно обича да си похапва стабилно) му звъни тилифонката. Вдига и едвам така запъхтян...хъ..хъ...хъ...здуасти какво плавиш?...хъ..хъ...хъ...абеее тука сме на лилските езела...хъ...хъ..хъ....Едва ли не човек ще си каже баси нещото голям ПЛАНИНАР си ти бе, чак до рилските езера си ходил, запъхтян така...голяма разходка си си направил... :bowdown:
Та така драги ми @nahi какво разбираш ти от планини, пешеходец с колоездач такъв...?!?!?!?!?! :popcorn: :D
Аватар
evilll
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1864
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:31 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Sky_Knight » Чет Сеп 11, 2008 12:39 pm

Лелеее.... :(!:

@nane7o Виж, наистина не се иска много за да се предпазим взаимно от инциденти. Просто независимо колко е трудно - гледай максимално напред, това прави и всеки от нас. Друго решение няма. Фарът няма да спомогне за това, ти да не скачаш на спирачката. Ти ТРЯБВА да скачаш на спирачката, когато доближиш някой колоездач. Точка.

Същата ситуация е с колоездачите и пешеходните туристи. Аз, както и повечето хора, които познавам - скачаме на спирачките, когото доближим турист в планината, поздравяваме го и си продължаваме пътя.

Само за пример ще ти дам твои "колеги" в Стара Планина, около Кремиковци. Спускаме се в посока надолу, а мотокросистите се катерят стремаглаво нагоре по същата пътека. Естествено, дори и през шлема ги чувам и моментално спирам и се дърпам от пътечката. Момчета като ни виждат, намалят леко и вдигат ръка за поздрав. Ето това трябва да правиш и ти...

И по тези пътечки, по които караме ние - ти НЕ можеш да минеш. Просто няма как. А на пътечките, които караш ти, има достатъчно място за да се разминем спокойно, дори и в последния момент.

Няма да зачеквам темата за това как ATV-тата и кросовите мотори са много по-голям замърсител от автомобилите, защото нямат контрол над емисиите изгорели газове и т.н. Също и за това колко лошо влияят на почвата изобщо на гората с шума, който вдигат и това как ринат. По света, хората си правят диги, скокчета на отделни места. Такива като теб не уважават природата, независимо колко ги "кефи" да си се возят нагоре и да "й се наслаждават".... :V: Самият факт, че си се качил на ATV и си си позволил да навлезеш в планината.... е, пределно ясен е.

Замисли се.
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот marshall__ » Чет Сеп 11, 2008 2:28 pm

Не, колелото не трябва да има фар.
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот lanzz » Чет Сеп 11, 2008 4:04 pm

@nane7o: интересно ми е защо така упорито игнорираш въпроса какъв точно трябва да е този фар, който да се вижда отдалече в 14:00 през деня. виждал ли си велосипеден фар? виждал ли си колко им се вижда светлината през деня? всъщност виждал ли си осветеното петно от автомобилен фар колко се вижда в 14:00 през деня?
Аватар
lanzz
 
Мнения: 511
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 10:16 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот marshall__ » Чет Сеп 11, 2008 4:39 pm

lanzz написа:... интересно ми е защо така упорито игнорираш въпроса какъв точно трябва да е този фар, който да се вижда отдалече в 14:00 през деня ...

...
xenon, едно-друго... :D
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот shepo » Чет Сеп 11, 2008 4:48 pm

...на колелото? :D
shepo
 
Мнения: 955
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 9:49 am
Местоположение: България , София

Мнениеот Blink92 » Чет Сеп 11, 2008 4:58 pm

Еми аз имах фарче и при многото друскане при паветата при скок от бордюра и некаде падна и се изгуби.
Blink92
 
Мнения: 449
Рейтинг: 1197
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:10 pm

Мнениеот bored » Пет Сеп 12, 2008 2:27 am

Трябва да има, но само по тъмно, даже задължително, иначе няма смисъл през деня. Не се кара по права линия - всезнайните автомобилни пътни условия имам впредвид, кадето ако човек иска да разбере дали идва друго превозно средство просто трябва да се огледа, като с включени фарове през деня един автомобил става още по лесно забележим.
Тоест при ATV-тата и прочее моторни превозни средства с които бихме се сблъскали в планината на непредвидими маршрути, имат двигатели които се чуват, които от своя страна играят същата роля като светнатите фарове на колите през деня спрямо пешеходците.

ps. Този пост прозвуча все едно откривам топлата вода, а? :rofl:
Аватар
bored
 
Мнения: 576
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Нед Авг 08, 2004 7:46 pm
Местоположение: Димитровград.

Мнениеот IVO Jordanov » Пет Сеп 12, 2008 1:25 pm

nane7o написа:В 14:00 в гъста гора знаеш ли колко се вижда???? А ми били те планинари,не ви личи,все едно не сте стъпвали там...


:rofl:

Я по-добре не ходи в такива тъмни и мрачни гори и планини, че току виж Торбалан те прибрал :D А той е по-бърз и от твоето ВсекиТеренМПС

Бел. ред:

Кой не знае дядо Торбалан, който ходи със чувал голям?
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Мнениеот gofren » Вто Сеп 16, 2008 2:58 am

заден задължително, без преден може (даже е по-весело)
Аватар
gofren
 
Мнения: 620
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:24 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron