За анкетите в новия форум...

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Мнениеот Teodor40 » Вто Дек 19, 2006 2:45 pm

Админе, аз ли нещо съм се объркал или в новия форум няма калсическият вид анкета с възможи отговори? Гледам и на старите теми са изчезнали подточките :uhh:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Admin » Вто Дек 19, 2006 3:33 pm

Объркал си се, поне доколкото прегледах набързо функцията, има по няколко възможни отговора, само че всеки се добавя поотделно. Погледни внимателно командите под прозореца за писане на мнение и ще се ориентираш ;)

Както казах вече в една друга тема, старите анкети нямаше как да бъдат запазени. Поради това липсва същинската им част и са останали само коментарите. Макар и в заключен вид, могат да бъдат разгледани на адрес: http://old.mtb-bg.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=13

Също така казах, че когато му дойде редът, ще сложа в първия пост на всяка от "обезобразените" анкети тук по една връзка към реалната анкета в стария форум, за да може човек да види как се е развила.

Колкото и да е странно, аз откривам дори един положителен момент в цялата тази работа, защото сега старите анкети са "замразени" и отразяват състоянието към края на 2006г. Ще е много интересно след година-две да бъдат пуснати анкети със сащия въпрос и да видим тогава какво ще е съотношението на отговорите ;)

Изпълзвам повода да чуя мнения и по един друг въпрос. При прехвърлянето на сайта се оказа, че има проблем и с анкетите в самия сайт. Рано е да се каже дали си струва този проблем да се оправя или не, тъй като не е най-спешното нещо. Новият форум обаче позволява правата да бъдат задавани за всеки подфорум, което значи, че бих могъл евентуално специално за форум анкети да дам права и на нерегистрирани потребители да пишат. Това има своите плюсове и минуси, като все още ми е трудно да ги преценя коректно, защото не знам дали анкетите във форума имат някаква поне минимална защита срещу повторно гласуване, ако се допусне в тях да взимат участие и нерегситрирани потребители. Плюсовете са, че така ще се разшири представителността на анкетите, а за мен лично ще отпадне "бремето" да измислям всеки месец нов въпрос, при положение че още много глави ще мъдрят такива във форум Анкети, а аз ще мога просто да насочвам чрез началната страница читателите към най-актуалната и интересна според мен анкета. И това ще може да става по-често от един път месечно.
Та ако някой има мнение по въпроса, да го сподели :)
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Redhat » Вто Дек 19, 2006 7:41 pm

Драги ми admin,

това със замразените анкети наистина е хубаво, бих предложил отсега нататък анкетите да имат давност във времето, за да може да се наблюдават такива "картинки" и за последващи периоди.

Това за нерегистрираните потребители и правото им на глас е като да гласуваш на избори без документ за самоличност. Това в кръга на шегата, а иначе не мисля, че броя на гласувалите ще се увеличи осезаемо, ако опцията се направи достъпна за нерегистрирани потребители.

Първо, убеден съм, че над 90% от посещаващите сайта и форума са регистрирани.

Второ, гледай да не си създадеш допълнителни ядове с ненужен спам (ние регистрираните така или иначе си спамим достатъчно).

Трето, "за да гласувате трябва да сте регистриран потребител" може само да амбицира неригистрираните да го направят.
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно


Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта