Колко е месечният ви доход?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Колко взимате на месец?

Малък съм да работя
76
34%
Безработен съм
17
8%
От 100 до 300 лв
24
11%
От 300 до 600 лв
42
19%
От 600 до 1000 лв
27
12%
От 1000 до 2000 лв
16
7%
Над 2000 лв
14
6%
Над 10000 лв
7
3%
 
Общо гласове : 223

Колко е месечният ви доход?

Мнениеот bluskanie » Вто Юни 26, 2007 11:23 pm

Моля ви, гласувайте коректно. Ако смятате, че анкетата е некоректна, спрямо вас - не гласувайте.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот airborneone » Вто Юни 26, 2007 11:28 pm

дай боже на всеки кадърен последния отговор :beer:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот klmn » Сря Юни 27, 2007 6:24 pm

Е тва ако не е телепатия.. :D Днеска мислех да пусна същата анкета,но спря нета.Мисля,че повечето хора без сериозна квалификация взимат около 300-400 лв,което си е жива мизерия..
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Сря Юни 27, 2007 7:52 pm

klmn написа:Е тва ако не е телепатия.. :D Днеска мислех да пусна същата анкета,но спря нета.Мисля,че повечето хора без сериозна квалификация взимат около 300-400 лв,което си е жива мизерия..

От човек без сериозна квалификация, до човек без сериозна кваливикация може да има огромна разлика.

Освен това, какво означава сериозна кваливикация? Диплома от вишшо? :crap:

Аз не познавам млади, здрави (във всяко отношение) хора, които да взимат 300лв. Наистина.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот GECKO » Сря Юни 27, 2007 8:39 pm

bluskanie написа:
klmn написа:Е тва ако не е телепатия.. :D Днеска мислех да пусна същата анкета,но спря нета.Мисля,че повечето хора без сериозна квалификация взимат около 300-400 лв,което си е жива мизерия..

От човек без сериозна квалификация, до човек без сериозна кваливикация може да има огромна разлика.

Освен това, какво означава сериозна кваливикация? Диплома от вишшо? :crap:

Аз не познавам млади, здрави (във всяко отношение) хора, които да взимат 300лв. Наистина.


Пфф ти мен не ме ли знаеш :) аС ако направя 10 нощни в месеца взимам 300лв и за толкоз се осигурявам. Друг е въпроса, че аз правя малко повече :D
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот bluskanie » Сря Юни 27, 2007 8:51 pm

Ми десет нощни (да речем, че са по 12 часа смяната) са по-малко от нормалното работно време за месец.

Освен това, много хора правят грешката, да спират да си търсят работа, когато си намерят.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юни 27, 2007 8:55 pm

За 11 години - 6 работи. Доскучава ми :D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Сря Юни 27, 2007 9:01 pm

Това е добра статистика. Четох в едно английско списание за бизнес, в което твърдяха, че било научно доказано, че след третата година на една работа, хората спират да дават 100% от себеси. Мотивираността им се била изчерпвала и било време за поглед нагоре... Дори било политика на фирмите "да се погрижат" техните работници да не просрочват 3-те години :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Alpina » Сря Юни 27, 2007 10:10 pm

Определено има некоректно гласували.

Аз в момента 750 + кола + разходи по колата + 100 на седмица.
Гласувах 600 - 1000, но дефакто взимам повече и изобщо не ми стигат.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Shady™ » Сря Юни 27, 2007 10:47 pm

Интересна работа се заформя тука :) :agree:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Crimson » Чет Юни 28, 2007 1:41 am

Мен па ми е интересно какво работят отговорилите на последните два реда :popcorn: :popcorn: :popcorn: :)
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юни 28, 2007 10:15 am

Crimson написа:Мен па ми е интересно какво работят отговорилите на последните два реда :popcorn: :popcorn: :popcorn: :)
Може пък да не работят? :dunno: :beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Atari » Чет Юни 28, 2007 10:35 am

NovemberCharlie написа:
Crimson написа:Мен па ми е интересно какво работят отговорилите на последните два реда :popcorn: :popcorn: :popcorn: :)
Може пък да не работят? :dunno: :beer:


Примерно един архитект с добре развит бизнес спокойно би взимал толкова пари (над 2000лв). Предполагам някой в IT бизнеса също могат да се похвалят с такъв доход. Но колкото по-големи са парите, толкова и отговорностите, и стреса е по-голям, а свободното време по-малко.

Колкото до сменянето на работата - какво да правим ние, които имаме собствен/семеен бизнес, и който ни изхранва задоволително? Или пък тези, които се занимават с наука?
I ain't got nothing to be scared of...
Аватар
Atari
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 2:34 pm
Местоположение: Добрич

Мнениеот MAN6 » Чет Юни 28, 2007 10:50 am

Atari написа:Примерно един архитект с добре развит бизнес спокойно би взимал толкова пари (над 2000лв)...


изпуснал си една цифра май... :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот bdz43r » Чет Юни 28, 2007 10:52 am

Atari написа:Но колкото по-големи са парите, толкова и отговорностите, и стреса е по-голям, а свободното време по-малко
Би трябвало да е така, но при някои държавни предприятия положението се разминава с това правило. Отговорност, стрес, липса на свободно време и съм гласувал за 300-600 (по-точно 450). Добре че си харесвам работата, иначе имам и някаква компютърна тапия.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот did » Чет Юни 28, 2007 11:53 am

Atari написа:Колкото до сменянето на работата - какво да правим ние, които имаме собствен/семеен бизнес, и който ни изхранва задоволително? Или пък тези, които се занимават с наука?


Как какво да правим? Ще си се занимаваме с бизнес, наука или каквото там правим, докато имаме желание и възможност да го правим.

Впрочем, науката може да е съпроводена както с много мизерно заплащане, така и със сериозни постъпления. Зависи от зависито.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот klmn » Чет Юни 28, 2007 11:56 am

Дори било политика на фирмите "да се погрижат" техните работници да не просрочват 3-те години
Политиката на фирмите (повечето) е максимална експлоатация и "кат ни ти харесва-напускай-знайш ли колко чакат за работа" :D
От човек без сериозна квалификация, до човек без сериозна кваливикация може да има огромна разлика.

Освен това, какво означава сериозна кваливикация? Диплома от вишшо?

Аз не познавам млади, здрави (във всяко отношение) хора, които да взимат 300лв. Наистина.
Говориш за София,предполагам?
А колко душички дошли от провинцията си дават д-то под наем,работят по 12 часа+събота до обяд и подбиват заплатите?
ЦЪК
Хайде да видим колко работодатели обявяват възнагражденията? :rofl:
Опс,забравихме възпятия в Народната чалга принцип-"Шефчето каза ***, пАри нема,действайте" :bowdown:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Чет Юни 28, 2007 1:14 pm

did написа:
Впрочем, науката може да е съпроводена както с много мизерно заплащане, така и със сериозни постъпления. Зависи от зависито.

Ама то наука е доста широко понятие и едва ли може да се причисли към определена професия.

Според мен кинтата е в търговията и строителството, но стреса е огромен там. И не само там де :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот atanas2d » Чет Юни 28, 2007 3:19 pm

Според мен доста сериозно се бъркате, че много пари = много стрес (и обратното)... Ако се занимаваш с наистина сложни и трудоемки неща може среса да е голям, но реално погледнато са изключителна рядкост хората, които могат да ИЗРАБОТЯТ реален продукт на стойнсот +10000 на месец със труд. Големи пари могат да се направят (по мои лични наблюдения над мои познати) със спекулации - например сделки с недвижими имоти или пък различни сделки от този сорт- купуваш нещо на една цена и го продаваш на 5 пъти по-скъпа. То това не е точно продукт, а по-скоро спекулиране, но парите са си пари, а с тях можеш да си купиш каквото си искаш :)... Тук вече е по-трудно да направиш нещо с джобни пари, защото повечето хора казват - за тая работа много пари трябва и т.н., ама и това не е много вярно. В родното село на баща ми един фонд изкупи всички земи на високи за българския стандарт цени и след това ги пусна на фондовата борса във Великобритания и сега струват с 80 милиона евро(или 400% над изкупната цена) повече. И това само с покупко-продажба не ми се струва малко... хаха

едит: това за "произведения продукт" имах предвид всичко различно от чистите услуги, защото все пак и посредничеството или пък застрахователната дейност пак са си вид услуги и могат да се разглеждат като продукти, обаче аз лично не мога да нарека спекулацията - продукт като "задоволяване на пазарните нужди" например :)... наричам си го спекулация...
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот PtD » Чет Юни 28, 2007 3:52 pm

Да, но пък спекулацията носи със себе си определен риск - може да не се реализира нищо и да се вътриш с много. Т.е. ако спечелиш - печелиш много, ако загубиш - също губиш много. Пак има баланс :)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот atanas2d » Чет Юни 28, 2007 4:06 pm

@PtD зависи колко пари имаш и от кого и какво купуваш. Не може един човек, който нищо не разбира от имоти и му трябват спешно пари - например човек, който не ползва интернет и е на 65-70 г. например, да не иска да ти продаде земята си евтино, ако му изкараш парите в брои... Рискът се свежда само до фантастични хипотези от рода например някой да направи сметище до имота преди да си успял да го продадеш или нещо от тоя род...
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот Crimson » Чет Юни 28, 2007 6:03 pm

PtD написа:Да, но пък спекулацията носи със себе си определен риск - може да не се реализира нищо и да се вътриш с много. Т.е. ако спечелиш - печелиш много, ако загубиш - също губиш много. Пак има баланс :)
И тогава стреса не е никак малък :)
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Чет Юни 28, 2007 8:13 pm

Абе никак не им е лесно на богатите. Просто при обикновения човечец амплитудата между случващите му се хубави и лоши неща е много по-малка...

За много хора да отидат на почивка е дар божи. В същото време им е притеснено дали ще запазят мижавата си работа. За други хора възможността да загубят няколко милиона е ужасна, в същото време може да почиват в Испания и да карат чисто нов Land Rover :)

Оф, прекрасна кола деа:

Изображение
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот klmn » Чет Юни 28, 2007 10:11 pm

Изображение
Е те тва е манията.. :)
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Чет Юни 28, 2007 10:13 pm

Бялото, нали?


ПП: ае стига сте "спамили". Става дума за кинти тука...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот TsvetanVR » Чет Юни 28, 2007 10:27 pm

Bluskanie, к'ъв е тоя грозен Land Rover бре ? :) Мислех, че ще покажеш я някой Range Rover, я Cayenne, ML и т.н. :) Land Rover-a е от по-народните ;) Аа, и нито е прекрасен, нито пък е кола, а джип :)

едит: А тия, които търгуват с милиони са и с доста по-скъпи возила от тези ;)
2016 Stumpjumper FSR Comp 29 с някои жокери.
TsvetanVR
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1321
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:45 pm
Местоположение: Бояна, България

Мнениеот bluskanie » Чет Юни 28, 2007 10:45 pm

TsvetanVR написа:Bluskanie, к'ъв е тоя грозен Land Rover бре ? :) Мислех, че ще покажеш я някой Range Rover, я Cayenne, ML и т.н. :) Land Rover-a е от по-народните ;) Аа, и нито е прекрасен, нито пък е кола, а джип :)

едит: А тия, които търгуват с милиони са и с доста по-скъпи возила от тези ;)

Начи "джип" не значи нищо. Това е кола = автомобил и то прекрасен. Струва към 80 000 лв, което не е малко. Кайена и ЕмЕла не ги коментирам.

Всъщност хората, които имат законни над 10 милиона в България не са много. Повечето огромни строежи, струващи милиони са финансирани от банки и са обезпечени от големи западни финансови институции, които вероятно перат пари.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот naso » Пет Юни 29, 2007 12:34 am

Обмислям да ЦЪФНА ProCreditBank та смятам за некоректна спрямо мен лично анкетата. :dunno:
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот Brave » Пет Юни 29, 2007 12:40 am

Блъскание, Зависи какво имаш предвид под "имат". Ако става дума за "притежават бизнес за над 10 млн." си дълбоко заблуден. Предвид, че всеки собственик на прилична жилищна площ в добрите квартали на София, при цени от около 1000-1200EUR на квадрат вече гони първия си милион, 10 млн. не са толкова много. Но, ако говориш за такива които могат да извадят 10 млн. на мига - тогава си 100% прав.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот X3MIST » Пет Юни 29, 2007 8:53 am

klmn тоя дългия линк можеше да го направиш на нещо прилично с URL бутона, че ме заболяха пръстите да местя скрола. Освен това не съм съвсем съгласен, че за заплатите в столицата са виновни изселниците от другите населени места (или както софиянци обичат да ни наричат - провинция :) ). Причината да ходят там е точно в по-високите заплати. Тук ако кажеш на работодателя, че искаш висока заплата ти показва вратата. Много малко са фирмите, които ценят служителите си и им плащат като хората. Вярно, че повечето хора, преселили се в София, гледат веднага да си хванат работа, защото нямат много пари в джоба и не пробират. Така се съгласяват на ниско за София заплащане, но по-добро в сравнение с това в техния град. Това наистина си е проблем, но и работодателите са причина. Ако един работодател оценява труда на служетелите си и не гледа да плаща възможния минимум, то няма да има проблем със заплатите. Както някой каза не е добре да спираш търсенето на работа, когато си намериш някаква. Така ако на първата са ти предложили задоволителен за теб, но нисък за стандарта на населеното място доход, то ще можеш при по-добро предложение да напуснеш първата си работа. Така работодателя ще схване, че с ниско заплащане няма дълго да има файда. Е май и аз докарах до там, че проблема е в доста голяма степен заради служителите и в по-малка заради работодателите. Все пак и двете са от значение.

И конкретно по темата. 3 месеца работих като стажант в голяма българска фирма за компютри и офис техника (няма да казвам име, че да не бъде реклама). Работих като сервизен техник по 5 часа на ден, 3 дни в седмицата. Заплащането ми се базираше на 160 лева заплата за пълна работна седмица и половин работен ден. Релано взех за първия месец 90 лева, за втория 120 и за последния 140 + 20 лева чекове за храна. Колегите, работещи там от повече време взимаха по 400-450 лева на месец при пълно работно време. Всички бяха завършили бакалаври и повечето и магистри. Хора с опит и познания в областта. Я ми кажете дали в София са така заплатите за подобна дейност. Аз не вярвам. И после се чудите защо хората бягат към София и изобщо към големите градове. Май работодателите са доста виновни за цялата работа.
Другия доход идва от баща ми, който единствен работи. Издържа мен и сестра ми като студенти и майка ми, която не може да работи заради здравето си. Има късмета да работи в строителна фирма и да има сигурна работа. Той е строителен техник, но сега работи като фаянсаджия (лЕпи плочки секакви :) ). Няма лошо ще кажете. Е има. В София за лепене на 1 квадрат плочки се плаща, колкото цената на плочките. Тук върви по 10-15 лева на квадрат според зависи. И накрая с по 600-800 лева на месец за 4 човека май не е като в София. Тук ще питате защо не работим аз и сестра ми. Ами много просто. Искаме дипломи не с тройки, колкото да казваме, че сме висшисти, а наистина да научим нещо. А от учене не остава достатъчно време за работа. Абе стига съм разправял, че стана дълго пък и ще почнете да ме нареждате пък не ми се участва в караници.

Лек ден на всички. :)
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Следваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта