Имате ли нужда от велоалеи в София?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Имате ли нужда от велоалеи в София?

Да
156
56%
Не
21
7%
Боли ме фара
104
37%
 
Общо гласове : 281

Мнениеот Reactor » Вто Фев 05, 2008 10:06 am

TOYAGA написа:
Reactor написа:Но на останалите децата ще карат.


Имаш ли някакви аргументи в подкрепа на това твърдение?

Виж,съгласен съм,че нищо в тази шибана държва не става като хората.Но най простото желание на всеки нормален човек е детето му в някакво бъдеще,да живее по добре отколкото в сегашния ден.И за това някак си,всеки се стреми да направи нещо за да се подобрят в частност което обсъждаме тук в случая - условията за каране на колело из София.Убеден съм,че не на всеки от нас детето му би тръгнало по пътя на баща си или майка си да кара колело,но не всеки от тези чиито деца ще искат да го правят ще имат възможноста да им помогнат да заживеят или работят извън тази държава.И тъй като и най дългия път започва с една единственна крачка,все от някъде трябва да се тръгне и все нещо трябва да се прави.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот TOYAGA » Вто Фев 05, 2008 10:09 am

Reactor написа:...тинтири-минтири...


За аргументи питах.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MIRO A » Вто Фев 05, 2008 10:23 am

От велоалеи има нужда, причини изброени много, НО има едно такова нещо - не очаквам да се направят такива алеи.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот Reactor » Вто Фев 05, 2008 10:33 am

Даже и да се направят,ще трябва да се въведат и промени в ЗДВП и в съответния правилник за прилагането му,в които да има предвидени санкции за нарушаване на неприкосновенноста на алеите.Но поне ако пострада колоездач,виновния ще си го отнесе прилично,не както в моя случай/аргумент/ тъпата селянка дори не видяла сфетофара че е червен за нея но нали разчита и на паричките на тате да я измъкнат невинна,но вече съм описал случая в друга тема.......
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот mirelay » Вто Фев 05, 2008 10:35 am

Сигурно има доста хора, които не влизат във форума,но се придвижват с колело в града и предполагам ще се чувстват по-добре ако има алеи.
Аватар
mirelay
 
Мнения: 250
Рейтинг: 1881
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 7:52 pm

Мнениеот ilinkolov » Вто Фев 05, 2008 10:38 am

Определено има нужда от велоалеи. Но аз си се оправям чудесно и без тях :)
от всичко по нещо и от нищо достатъчно
Аватар
ilinkolov
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 11:10 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Фев 05, 2008 10:53 am

Нормални, удобни и ползваеми велоалеи в София няма и няма да има. Всякакви останали помисли са в сферата на наивната фантастика.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Фев 05, 2008 10:55 am

Reactor написа:...не както в моя случай/аргумент/ тъпата селянка дори не видяла сфетофара че е червен за нея.......


Аха! Теб са те газили. :) А каква е гаранцията, че утре тъпата селянка няма да те сгази отново - този път на велоалеята, по която не е забелязала, че кара?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Reactor » Вто Фев 05, 2008 10:56 am

Прав си.Гаранция няма!
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот TOYAGA » Вто Фев 05, 2008 10:58 am

Напротив. Има. :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Вто Фев 05, 2008 11:05 am

mirelay написа:Сигурно има доста хора, които не влизат във форума,но се придвижват с колело в града и предполагам ще се чувстват по-добре ако има алеи.

НЕ баце, нема да се почувстват - има едни същества дето налузват огромните си слушалки на главата, навличат мазната си черна раница и се пускат по платното с избушения си градски велосипед - каска, светлоотразители, СВЕТЛИНИ, Огледало - нема такива екстри!!! Слушаме си музика и си караме, престрояваме се, небрежно хвърляйки поглед през ляво рамо..... вечер сме НЕВИДИМИ съответно никой не може да ни блъсне....
Такова като го видя ми иде да го сваля от келото, да му шибна 2 шамара и да не му казвам защо!!!! :(!: :(!: :(!: :(!:
НА такива АЛЕИ им не требат, защото преди да им напраиш АЛЕИТЕ требе да ги образоваш, да минат курс по правилник, да разберат некои основни специфики и компоненти на движението - ПЪТ, СКОРОСТ, ВРЕМЕ - да сфанат, че като тръгнат от крайно дясно за крайно ляво КОЛИТЕ ОТЗАД сигурно им трябва ВРЕМЕ и СПИРАЧЕН ПЪТ някакъв за да не размажат, че на нерегулирано кръстовище ДЕСНИЯ Е С ПРЕДИМСТВО и т.н. и т.н. неща....
Тоя вид градска велопаплач НЕ Е ДОСТИГНАЛА ЕВОЛЮЦИОННО в развитието си до ниво, изискващо направата на ВЕЛОАЛЕИ!!!! :bawling:
Последна промяна jivkonik на Вто Фев 05, 2008 11:09 am, променена общо 1 път
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот jivkonik » Вто Фев 05, 2008 11:08 am

TOYAGA написа:
Reactor написа:...не както в моя случай/аргумент/ тъпата селянка дори не видяла сфетофара че е червен за нея.......


Аха! Теб са те газили. :) А каква е гаранцията, че утре тъпата селянка няма да те сгази отново - този път на велоалеята, по която не е забелязала, че кара?

Сещам се адна дружка дето се рамаза в отварящата се врата на паркирала кола върху АЛЕЯТА НА БОРИС 3-ти, карайки колело в посока центъра... :crap: :bawling: :bawling: :bawling: Щото ОФСЪТА дето слизала не погледнала в огледалото - МИ НА ВЕЛОАЛЕЯ ЗАЩО ДА ГЛЕДАМ В ОГЛЕДАЛОТО ПРЕДИ ДА ОТВОРЯ ВРАТА, БАСИ!!! :(!: :(!: :(!:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот PtD » Вто Фев 05, 2008 1:33 pm

jivkonik написа:
mirelay написа:Сигурно има доста хора, които не влизат във форума,но се придвижват с колело в града и предполагам ще се чувстват по-добре ако има алеи.

НЕ баце, нема да се почувстват - ... гневна тирада...


Странно твърдение, от него следва, че всеки който кара колело, но не влиза във форума, е идиот...

@TOYAGA, не знам как може да се приведат аргументи за някакво несигурно явление в бъдещето. Ти можеш ли да се аргументираш, че утре няма да те отнесе някоя патка с "Корса", примерно?

@Alpina, широко ти е около врата... Като те бутне 2-3 пъти кола, да видим дали така войнствено ще отричаш тротоарите. ;) :bawling: Да не говорим, че като си започнал да обясняваш на кое къде му е мястото, ще трябва първо да се оправиш с колите, които са паркирани на тротоара!
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот rarekin » Вто Фев 05, 2008 1:48 pm

Тъй като ми липсват велоалеите, които изглеждат така:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

гласувах с "ДА"

Иначе проблемът никога (поне според мен) не е бил в наличието или отсъствието на велоалеи. Изисква се друго усещане за обществото в отделния индивид, за да се случи и поведението, на което, ние, като колоездачи И в града, се надяваме. Един пример: в малка уличка в Монмартр лекотоварен камион се беше "забил" почти до дъното и имаше трудности с излизането от нея на заден ход. Водача на автомобила зад него се изтегли, слезе от автомобила си и ръководи "колегата" си по време на маневрите без да нервничи, да свири с клаксон и пр. "Мноо бързам и спешно треа се маанеш от патО" демонстрации. През това време всички (колоездачи, пешеходци и пр.) чинно чакаха да се разреши проблема, за да се възстанови нормалното движение. Единствените, които преминаваха покрай лекотоварния автомобил бяха.....туристите. Някаква разлика ;) ? На въпроса ми към помагащия защо го прави отговора беше - защото следващия път може аз да съм в неговата ситуация и ще се радвам да има някой като мен, за да помогне. Без коментар! Когато достигнем до този начин на мислене тогава и велоалеи ще има и безопасността ще е на по-добро ниво.
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот TOYAGA » Вто Фев 05, 2008 1:49 pm

PtD написа:Ти можеш ли да се аргументираш, че утре няма да те отнесе някоя патка с "Корса", примерно?


Абсолютно! Мога да прогнозирам с изключително висока точност, че утре няма да карам велосипед. Което на свой ред води до железното заключение, че патките с "Корса" могат да ми отнесат само духовата музика. :D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Вто Фев 05, 2008 1:53 pm

rarekin написа:Когато достигнем до този начин на мислене...


Ааа... ето къде бил ключа от палатката! :agree:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Вто Фев 05, 2008 2:00 pm

TOYAGA написа:
rarekin написа:Когато достигнем до този начин на мислене...


Ааа... ето къде бил ключа от палатката! :agree:


Повервай, по-скоро ще има велоалеи, отколкото да стигнем до тоя начин на мислене :rofl:

ох... я дай да видя картата на Босна
:rofl:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Вто Фев 05, 2008 2:04 pm

Велоалеи ми трябват. Когато се оправят хилядите други проблеми, които са стотици пъти по-важни от безопасността на все още имагинерната електорална единица наречена "велосипедист". Затова в контекста на анкетата велоалеи не ми трябват.
Последна промяна bikerider на Вто Фев 05, 2008 2:04 pm, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Вто Фев 05, 2008 2:04 pm

PtD написа:
TOYAGA написа:
rarekin написа:Когато достигнем до този начин на мислене...


Ааа... ето къде бил ключа от палатката! :agree:


Повервай, по-скоро ще има велоалеи, отколкото да стигнем до тоя начин на мислене :rofl:

е тогава за к'ъф чеп са ни велоалеите?

само ще се хаби боя и (евентуално, но доста съмнително) строителни материали.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот PtD » Вто Фев 05, 2008 2:07 pm

did написа:
Повервай, по-скоро ще има велоалеи, отколкото да стигнем до тоя начин на мислене :rofl:

е тогава за к'ъф чеп са ни велоалеите?



Тъкмо затова!
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот rarekin » Вто Фев 05, 2008 2:07 pm

PtD написа:
TOYAGA написа:
rarekin написа:Когато достигнем до този начин на мислене...


Ааа... ето къде бил ключа от палатката! :agree:


Повервай, по-скоро ще има велоалеи, отколкото да стигнем до тоя начин на мислене :rofl:

ох... я дай да видя картата на Босна
:rofl:


jivkonik написа:Сещам се една дружка дето се рамаза в отварящата се врата на паркирала кола върху АЛЕЯТА НА БОРИС 3-ти...


Всичко започва с осъзнаването. Иначе...яко ерзац.
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот PtD » Вто Фев 05, 2008 2:15 pm

Да, да. Стройте, стройте комунизма. И там нещата опираха до съзнанието :rofl:

Нема ли го дебелия край, нещата отиват от развала към провала - тия тинтири-минтири за съзнанието няма да ги бъде никога, ако не ти съдират кожата от глоби.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот jivkonik » Вто Фев 05, 2008 2:18 pm

rarekin
НА първата снимка се вижда нещо като комибинирана БУС и велолента. Така ли е?! Това изглежда работещо решение с минимални инвестиции..... за общества, в които БУС лентата се ползва само за градския транспорт.... :D
Интересно как са разкарали другите участници от движението от там, ако е в някоя от платените за минаване с лични автомобили части от града може би ефекта е такъв?
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот rarekin » Вто Фев 05, 2008 2:33 pm

PtD написа:Да, да. Стройте, стройте комунизма. И там нещата опираха до съзнанието :rofl:

Нема ли го дебелия край, нещата отиват от развала към провала - тия тинтири-минтири за съзнанието няма да ги бъде никога, ако не ти съдират кожата от глоби.


1. Осъзнаване не е равно на съзнание :nono:
2. Наличието на морков и на тояга все пак е избор нали? :D

jivkonik написа: Интересно как са разкарали другите участници от движението от там, ако е в някоя от платените за минаване с лични автомобили части от града може би ефекта е такъв?.


3. Различните финансови възможности на отделните индивиди в обществото е естествено състояние на нещата. Privus legis не са за всеки.

4. Има разлика между това дали моркова ти го предлагат като награда или ти го навират отзад
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот bikerider » Вто Фев 05, 2008 5:31 pm

PtD написа:Да, да. Стройте, стройте комунизма. И там нещата опираха до съзнанието :rofl:

Нема ли го дебелия край, нещата отиват от развала към провала - тия тинтири-минтири за съзнанието няма да ги бъде никога, ако не ти съдират кожата от глоби.


Къде го тоя дебел край? Фанаха с подкупи висши чиновници, Европата ревна, нашите ревнаха дружно в отпор. Къде го привидя дебелия край?

Дебелия го има га някой им застраши привилегиите. Велоалеите не са приоритет. Ничий.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот THEZOGGO » Вто Фев 05, 2008 5:36 pm

TOYAGA написа:
PtD написа:Ти можеш ли да се аргументираш, че утре няма да те отнесе някоя патка с "Корса", примерно?


Абсолютно! Мога да прогнозирам с изключително висока точност, че утре няма да карам велосипед. Което на свой ред води до железното заключение, че патките с "Корса" могат да ми отнесат само духовата музика. :D

Да, сигурно след време и за децата си ще гарантираш че няма да карат колело и няма да им се случи нещо. Със сигурност и тях ще ги спреш. :) И като им кажеш - "Няма да карате колело защото някоя с Корса може да ви отнесе", те ще ти кажат, че тя може само духовата музика да им отнесе, и ти ще си "щастлив" че няма велоалеи.:)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот PtD » Вто Фев 05, 2008 6:50 pm

bikerider написа:Къде го тоя дебел край?


А къде го осъзнаването? :rofl:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот TOYAGA » Вто Фев 05, 2008 9:49 pm

@ THEZOGGO

Ако обичаш не намесвай децата ми, за да не пращам поздрави на майка ти.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот THEZOGGO » Вто Фев 05, 2008 10:01 pm

TOYAGA написа:@ THEZOGGO

Ако обичаш не намесвай децата ми, за да не пращам поздрави на майка ти.

@TOYAGA
Нищо лично, въпроса е принципен и когато твоя личен комфорт бъде нарушен, ще помислиш по друг начин, може би :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот EmZo » Вто Фев 05, 2008 11:17 pm

jivkonik написа:НЕ баце, нема... им не требат...


Абе Баце, ти да немаш нещо Врачанска жилка? :D

Съжалевам за офтопику, ама мене ни у Враца ни у Търново, алеи ми не требват, та пуснах отговоро за проблемация с шнура.


@jivkonik Баце, напълно съм съгласен с дразненията ти относно колоездачите тип градска нинджа, само едно не разбирам, каква е разликата между това да се затвориш в колата си и да си пуснеш радиото (да не говорим за ората с автоаудиотубинг и др.) и да си пусна МъРътройката на слушалките, докато си карам колелото, без да съм допълнително звукоизолиран от ламарина и джамове.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта