24hMTB - кое трасе ви харесва повече?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Кое трасе ви харесва повече?

Марково 2009
4
13%
х. Здравец 2010
28
88%
 
Общо гласове : 32

24hMTB - кое трасе ви харесва повече?

Мнениеот bikezilla » Вто Сеп 14, 2010 7:57 pm

И защо :)
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Re: 24hMTB - кое трасе ви харесва повече?

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Сеп 15, 2010 9:15 am

Изкачването до контролната на Здравец ми хареса повече... беше една идея по-равномерно и по-интересно.
Спускането няма място за сравнение - всеки участвал на Sprint Gravity Zone 2005 е получил Dejavu...
Адски забавно и пъргаво... Мокрите корени и всичката гняс го направиха още по-интересно и предизвикателно, но честно казано на последните 2-3 обиколки не можах да му се насладя качествено. Заради натрупаната умора карах твърде предпазливо.
Определено бих завъртял още 1-2 обиколки там в хубави условия ще (вече за мен това е дъжд без мъгла)

На Марково от друга страна спускането беше много по пъргаво и скоростно.. Дори на последните обиколки имах сили да се засилвам надолу и да се насладя (тогава бях Соло и обиколките бяха повече от тазгодишните)

Като цяло удоволствието от преодоляното предизвикателство накланя везните в полза на "Здравец" :)
:bowdown: :bowdown: :bowdown:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: 24hMTB - кое трасе ви харесва повече?

Мнениеот TheUndertaker » Сря Сеп 15, 2010 9:30 am

HepBeH_XaMcTep написа:Изкачването до контролната на Здравец ми хареса повече... беше една идея по-равномерно и по-интересно.
Спускането няма място за сравнение - всеки участвал на Sprint Gravity Zone 2005 е получил Dejavu...
Адски забавно и пъргаво... Мокрите корени и всичката гняс го направиха още по-интересно и предизвикателно, но честно казано на последните 2-3 обиколки не можах да му се насладя качествено. Заради натрупаната умора карах твърде предпазливо.
Определено бих завъртял още 1-2 обиколки там в хубави условия ще (вече за мен това е дъжд без мъгла)

На Марково от друга страна спускането беше много по пъргаво и скоростно.. Дори на последните обиколки имах сили да се засилвам надолу и да се насладя (тогава бях Соло и обиколките бяха повече от тазгодишните)

Като цяло удоволствието от преодоляното предизвикателство накланя везните в полза на "Здравец" :)
:bowdown: :bowdown: :bowdown:

:offtopic: Ти вземи се накани да дойдеш да покараш у наше село, стига с тия смешни пътечки :)
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: 24hMTB - кое трасе ви харесва повече?

Мнениеот Admin » Сря Сеп 15, 2010 11:11 am

Аз като изтъкнат зяпач и постоянен кандидат-участник гласувам за Здравец, тъй като ми се ще догодина пак да е там, а по другото вече съм карал. :D
Шегата настрана, трасето в Марково си беше много хубаво (не знам в момента в какво състояние е), но нивото трябва да се вдига. В този ред на мисли новото трасе над Здравец ми се видя просто страхотно, още ми се кара по него! И много ме е яд, че участието ми пропадна. :(
Личното ми мнение е, поне за спусканията, че пътеката от 2010 г. беше с оптималната трудност за подобен род състезание - по-технична вече би било опасно и прекалено трудно за много от участниците, а пък по-лесното вече сме го виждали. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 24hMTB - кое трасе ви харесва повече?

Мнениеот tanya » Сря Сеп 15, 2010 12:51 pm

Гласувах за Марково. :)
Там изкачването ми хареса повече. Може би защото беше основно по пътека и съвсем малко черен път.
Спускането тази година беше по-интересно, но в един момент калта го направи доста трудно поне за мен. На първите обиколки му се радвах, а след това прекалено много внимавах в калта и малко удоволствието се загуби.
Все пак ми е трудно да сравнявам двете трасета, защото ги карах при съвсем различни условия.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: 24hMTB - кое трасе ви харесва повече?

Мнениеот denizov » Сря Сеп 15, 2010 7:52 pm

С две ръце за х.Здравец 2010.
Това трасе, особено спускането са по-близки до моите представи за XC състезание.Само ако може до година спускането да е два пъти повече от изкачването :D
Аватар
denizov
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1385
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 8:38 am
Местоположение: Gabrovo


Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron