Запада ли форума?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Запада ли форума?

ДА
112
59%
НЕ
79
41%
 
Общо гласове : 191

Re: Запада ли форума?

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Яну 12, 2011 7:13 am

trix написа:
PtD написа:Що рече? :nuts:

казах че меренето на пишки е извратено,после казах че ви е национална черта,българщина,много е трудно да ви търпи човек понякога...с вашите активни и пасивни...,знам че произхождате от Азия и за вас е нормално :clap: ,така че бидейки Ганьовци не може да се очаква да напреднете кой-знае колко,знам ли :dontknow:


:offtopic:
Всъщност последните проучвания доказват чрез ДНК тестове, че произхождаме от Памир и Хиндукуш,и нямаме нищо общо с дръпнатите очички по на изток (както ни убеждаваха дълги години в учебниците).
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Запада ли форума?

Мнениеот PtD » Сря Яну 12, 2011 10:27 am

Pr3d4t0R написа:че произхождаме от Памир и Хиндукуш

Е туй не е ли в Азия?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Запада ли форума?

Мнениеот taurus13 » Сря Яну 12, 2011 11:55 am

Произхождаме от...ба му макята - един дядо австриец, един дядо с гръцко потекло, една баба македонка(българка от Охридско), една баба Сливенчанка.... = проклет мелез = аз :D
Като си представиш, че в БГ 80% са така, става ясно защо ние нито си приличаме външно, нито мислим еднакво. Когато хората са различни, те се занимават основно с това да се мразят и да си намират кусури.
Е, какво чудно има, че във форума хейтърството(простете чуждицата) е основно проявление.
Като прибавим към това липсата на възпитание и образование, картинката е пълна...
И за да съм малко по-конструктивен по темата:
- Модераторите - не хокайте и не отговаряйте на тъпоумни изявление и въпроси - слагате минуси и триете инкогнито
- Потребителите - не хокайте и не критикувайте тъпоумни извления и въпроси - оставете модераторите да се оправят с това - ако не можете да кажете нещо конструктивно и положително, не казвайте нищо.
- Умните и талантливи потребители - пишете и не се правете на ощипани госпожици - от вас зависи форума да има съдържание.
- Тъпоумните и неграмотни и заядливи потребители - на вас ви е все тая...

Една забавлителна история:
Сестра ми беше докарала едно немско гадже програмист, та една лятна вечер се отправихме с голяма компания към река Нишава, малко на излет - огънче, скара, палатки и т.н. да види човека природа. Тъй като ние окъсняхме и така и не разбрахме на коя поляна точно имаме среща с другите, обикаляхме 3 часа из черните пътища в планината. По времето за което пиша, още нямаше мобилни телефони. Германеца, вече беше убеден, че сме адски изгубени, че тъй ще си умре в някаква забутана мафиотска държава и ще го изядат вълците, което му убеждение се изразяваше в поредица от неразбираеми за мен словоизлияния, включващи основно "швайн" и "капут" и които сестра ми упорито отказваше да преведе. :D
Аз си умирах от смях и това, като че го притесняваше още повече - явно не взимам нещата на сериозно. По някое време се сетих къде всъщност са се забили нашите другари, и се отправих натам. Достигнахме поляната по черен път, който по принцип минава през реката, когато тя е маловодна. В случая обаче, си беше пролет и реката не можеше да се нарече маловодна. Аз, бидейки адски доволен от това, че накрая сме намерили правилната поляна засилих колата да паркирам и бум предницата затъна в реката, след което обявих тържествено края на возенето и всички слязохме от колата и хукнахме към огъня да се веселим. По едно време се обръщам и що да видя - нашия човек Даниел, събул обувките, нагазил в реката до колене и бута колата да я изкара оттам - сам....Когато казах на сестра ми да му обясни, че тази кола ще се вади утре сутринта, той мига 10 мин. на парцали, докато осъзнае как това е възможно.Сигурен съм , че ако имаше 4-ма германеца в колата, просто щяха да излязат от колата и в пълно единомислие, да си събуят обувките и да я измъкнат от водата на секундата. :D Та какво да ви кажа - германска му работа - не обичат да си оставят коня в реката.
От друга страна-мислех си тогава - ако Даниел, беше селянина Пешо от БГ например, а в колата бяха 3-ма германци, нещата вероятно щяха да се развият някак така: германците нагазили до колене в реката, Пешо стои на брега и гледа как другите се мъчат да измъкнат колата и мислите в главата се въртят някак така:
"абе аз да не съм по-балама от тия - да им бутам тук у реката"
"а..нека си бутат тия - тая кола, да нее моя...нема си мокрим краката, та да зема да настина сега..."
"абе гледай ги кви са тъпанари тия - не така бе,хвани там и бутни нанам бре, така нема да стане"
"леле що са прости тия - колкот са руси, толкоз и са прости - като разкажа на Вуте, че умре от смях"
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Запада ли форума?

Мнениеот veskoz » Сря Яну 12, 2011 12:41 pm

@PtD - :D Заключвай докато още някой не се е наял с тъй ужасните негативни оценки, а и коментари от вчерашни членове са леко... ненужни. Темата пак се разклони в посока рейтинг - нЕма сми. Според мен форума не запада. Запада културата и възпитанието. :agree:

п.п. Въпреки че, анкетата е доста полезна за естествения отбор. :eek3:
taurus13 - Респект :hbang2:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Запада ли форума?

Мнениеот Admin » Сря Яну 12, 2011 1:10 pm

@ bikerider
И моята преценка не е обективна, в смисъл на общовалидна. Тя си е субективна, както на всеки друг, с тази разлика, че в зависимост от нея мога да направя или да не направя промени във форума и тези промени за всеки друг се явяват обективна промяна в системата, на която промяна всеки (пак субективно) реагира. Май просто те перифразирах, но това е защото искам пак да наблегна на това, което казах по-рано: не може да се очаква всичко и винаги да се променя с админстративни мерки на модераторския екип. В крайна сметка има и естествени процеси, които не може до безкрай да се бутат административно в една или друга посока. Но същите тези процеси могат да се променят и от самите потребители, стига достатъчна част от тях да го желаят и осъзнаят. :agree:

@Plamen_EM
Има верни неща в думите ти (от моята субективна гл.т. ;) ), но има и противоречия. Ти говориш за повече толерантност - нещо, което бе моя изначална теза в "доброто старо време" и много трудно се отказах от нея, всеки от дългогодишните членове на форума знае през колко кризи минахме, докато се пречупя. ;) Къде е противоречието в твоите мнения? Ти бленуваш (надявам се не те засяга тази дума) за едно време, в което може информацията да е била на по-високо ниво, но дали имаше толерантност към новите потребители? Не бих казал - по-скоро имаше толерантност от модераторите към хокането на новите и/или неграмотни, а дори и към някои "стари" потребители, като това хокане водеше до промяна у едни и до отказване от форума у други. Да ти кажа, не виждам принципна разлика в крайните резултати преди и сега - винаги средата поощрява едни, наказва други, а на трети изобщо не обръща внимание. Същото важи и от гл.т. на отделния потребител и неговата реакция към средата.
Разлика има в начините, по които се стига до крайния резултат - като цяло (позволявам си обобщението) това става с повече колективен натиск (например рейтинга) и повече административен натиск (към по-крайните проявления на грубост, неграмотност и т.н.), ако щеш и чрез по-малко "демократичност", защото за мен горчивият урок през годините беше, че колкото повече толерантност и свобода давам, опитвайки се да се съобразя с всеки, толкова повече хора ми се качваха на главата; но чрез по-малко субективен натиск, т.е. лични конфликти.
И пак за толерантността - тя може и трябва да дойде най-вече от средата, от потребителите, няма как ние да я наложим или да я изискваме.
А за липсата на мотивация, предизвикана от намаляващ рейтинг - за мен това е по-добрият вариант, защото е колективен. По-добре ли е форумът да е неприятно място за някого само заради 1-2 души, които го хокат непрекъснато? Чрез рейтинга хокането не води до толкова много лични конфликти, а също така е по-представително, защото обикновено оценките идват от няколко потребители.

Ама всичко това сме го говорили, говорили, та няма накъде повече. :) А и винаги оплакванията предизвикват доста повече шум и интерес. Някой да се е похвалил за това, че има много плюсове? Първо, би било глупаво, второ, никога няма да генерира толкова мнения, защото обикновено отговорът, който би получил, е: ами чудесно, бил си полезен, продължавай в същия дух. Усещате ли, че този пример е просто абсурден, защото е хипотетичен? А какво става, когато някой се оплаква от нещо? Всички знаем. :D

И все пак, за да приключа най-сетне с темата - аз наистина не виждам нищо повече от естествени промени и процеси, нищо ново, нищо страшно, и със сигурност засега не се планират никакви съществени промени във форума (освен онези в Мероприятия и едни други, които ще са за пазара). От моя гл.т. в годините след въвеждането на рейтинговата система и на новите правила, форумът се развива по-стабилно и предсказуемо, с по-леки кризи и по-малки проблеми (може би и аз вече не ги преживявам толкова тежко, затова). Това е от гл.т. на поведение, взаимна търпимост и т.н.
От гл.т. на съдържанието, темата е съвсем различна (за мен) и там в още по-голяма степен се проявяват естествените процеси и развитие на нещата, на които може да се противодейства само със силно ограничаване на потребителите и сериозно "затваряне" на средата, което на мен не ми се нрави. А на много от хората, които се оплакват от западане на форума, съвсем не би им се понравило, тъй като при такъв вариант те едва ли изобщо биха имали достъп до него (освен за четене).

На мен ми стига толкова философстване по тая вечна тема, пък който иска, да продължава. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Запада ли форума?

Мнениеот trix » Сря Яну 12, 2011 2:50 pm

Не е ли нагло от ваша страна - създавате си врагове(потребители), после се справяте с тях чрез методите си(дя волята,дя волята,да седна отгоре и),от това ли недоволстват?Това че се опитвате да бъркате в здравето чрез непрестанните си наздравици е явно.Тука някакъв фронт ли е?Това ли сме ние за вас - материал за закучване?
Аватар
trix
 
Мнения: 320
Рейтинг: 958
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 12:14 pm
Местоположение: Плевен

Re: Запада ли форума?

Мнениеот kapitanblood » Сря Яну 12, 2011 3:46 pm

Това ли сме ние за вас - материал за закучване?

Говори,само и единствено за себе си!!!...... :bigeyes: :crazy:
Още един,виждащ световната конспирация,в този форум.... :eek3:
Висок сам 163см. около 60 -65 кила ще се използва за AM и мнооого лек ФР.

Според мен форума не запада. Запада културата и възпитанието. :agree:

Това е!!!
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Запада ли форума?

Мнениеот quinnie96 » Сря Яну 12, 2011 4:13 pm

kapitanblood, а ти с твойте запетайки? :dontknow:
quinnie96
 
Мнения: 254
Рейтинг: 1281
Регистриран на: Нед Ное 07, 2010 6:18 pm

Re: Запада ли форума?

Мнениеот bikerider » Сря Яну 12, 2011 4:20 pm

trix написа:Това ли сме ние за вас - материал за закучване?


"Група възмутени граждани"... :rofl: :clap:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Запада ли форума?

Мнениеот PtD » Сря Яну 12, 2011 5:07 pm

trix написа:Не е ли нагло от ваша страна - създавате си врагове(потребители), после се справяте с тях чрез методите си(дя волята,дя волята,да седна отгоре и),от това ли недоволстват?Това че се опитвате да бъркате в здравето чрез непрестанните си наздравици е явно.Тука някакъв фронт ли е?Това ли сме ние за вас - материал за закучване?


Виждам, че още не си сменил дилъра... :praying:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Запада ли форума?

Мнениеот kapitanblood » Сря Яну 12, 2011 5:22 pm

quinnie96 написа:kapitanblood, а ти с твойте запетайки? :dontknow:

Нещо ти пречи ли?
Както казва @PTD...у лево. :agree:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Запада ли форума?

Мнениеот quinnie96 » Сря Яну 12, 2011 5:57 pm

kapitanblood написа:
quinnie96 написа:kapitanblood, а ти с твойте запетайки? :dontknow:

Нещо ти пречи ли?
Както казва @PTD...у лево. :agree:

Не че ми пречи, просто как критикуваш другите, пък ти... :eek3:
quinnie96
 
Мнения: 254
Рейтинг: 1281
Регистриран на: Нед Ное 07, 2010 6:18 pm

Re: Запада ли форума?

Мнениеот nonameee9 » Сря Яну 12, 2011 10:41 pm

Аха, добре, значи новите потребители нищо не разбираме и нямаме право да изразяваме мнение, така разбирам аз от постовете до тук. Аз лично съм регистриран 2009 и от тогава до сега само чета и чета .Сега взех да се престрашявам да пиша след като имам достатъчни познания да помогна на някой. Рейтинговата система се използва не по предназначение, защото някой си с повече рейтинг решава, че не иска някой друг да има висок рейтинг ииии.... бам минус. В следствие на това новите потребители започващи с 1200 рейтинг също могат да помогнат, но не пишат ( за да няма какво да се оценяват ) ,защото те ще са мн по засегнати от един минус от колкото хората с по 2000 рейтинг и така минус по минус, няма да могат да пишат в даден раздел, тогава все някога ще им се наложи примерно да пишат в "Веломеханик", ноооо няма да могат .

Според мен форума запада !! По мое мнение .
Айде сега може да ми слагате минуси не ме бърка и без това не смятам да пиша мн. мн. вече :peace:
nonameee9
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 8:34 pm

Re: Запада ли форума?

Мнениеот did » Сря Яну 12, 2011 10:50 pm

Наясно ли си кой и кога има право да дава оценка на мнения?

Ако беше написал "много" вместо "мн" можеше и да покажеш, че цениш повече това, което си написал отколкото времето, което прекарваш в натискането на 3 клавиша.

Гледай в собствената си градинка и не си мисли, че форумът е скайп.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Запада ли форума?

Мнениеот trix » Сря Яну 12, 2011 11:10 pm

did написа:Наясно ли си кой и кога има право да дава оценка на мнения?

Ако беше написал "много" вместо "мн" можеше и да покажеш, че цениш повече това, което си написал отколкото времето, което прекарваш в натискането на 3 клавиша.

Гледай в собствената си градинка и не си мисли, че форумът е скайп.



вярвам,че свободата която ни отнемате е била отнета преди това на вас.
Не можеш да казваш на някой гледай в собствената си градинка,аман,все казвате някой какво да прави и обикновено е някаква лайнарщина,тука е форум - демек формира.Разбираш ли паразите,няма кой да плаща за айната ви.Вие сте унизителни - кой иска да е с вас?
Аватар
trix
 
Мнения: 320
Рейтинг: 958
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 12:14 pm
Местоположение: Плевен

Re: Запада ли форума?

Мнениеот did » Сря Яну 12, 2011 11:20 pm

trix написа:тука е форум - демек формира.

Тамън де, опитваме се да формираме.

trix написа:Разбираш ли паразите,няма кой да плаща за айната ви.

Това не го разбрах.

trix написа:Вие сте унизителни - кой иска да е с вас?

Има предостатъчно желаещи.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Запада ли форума?

Мнениеот PtD » Сря Яну 12, 2011 11:44 pm

Само аз ли не мога да разбера trix какво се опитва да каже, или наистина си е сбъркан? :confused:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Запада ли форума?

Мнениеот Alpina » Чет Яну 13, 2011 12:01 am

Според мен някой "бот" му е разбрал паролата :dontknow:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Запада ли форума?

Мнениеот nonameee9 » Чет Яну 13, 2011 12:08 am

[quote="did"]Наясно ли си кой и кога има право да дава оценка на мнения?

Ако беше написал "много" вместо "мн" можеше и да покажеш, че цениш повече това, което си написал отколкото времето, което прекарваш в натискането на 3 клавиша.

ДА, НАЯСНО СЪМ КОЙ ИМА ПРАВО ДА ОЦЕНЯВА ! ! "мн." е съкращение в българския език , което може да се използва навсякаде и не си ти човека, който да ми казва кога да съкращавам и кога не !

Ето защо запада форума. Защото такива като @did , вместо да се замисли над написаното дори и да няма смисъл той се заяжда защо съм съкратил !

:offtopic: Не мисля да пиша повече в тази анкета. Просто защото няма смисъл да се спори с хора, които грам не се замислят над това, което се казва и обяснява .

@trix Братле и аз не разбирам и грам от това което казваш, 4 пъти го четох :confused:
nonameee9
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 8:34 pm

Re: Запада ли форума?

Мнениеот PtD » Чет Яну 13, 2011 12:24 am

nonameee9, я по-полека и по-грамотно. Ако форумът запада, то е защото има малко потребители като did, a много, които пишат виш и навсякаде
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Запада ли форума?

Мнениеот taurus13 » Чет Яну 13, 2011 10:01 am

Имам чувството, че някои хора отиват и си купуват колело, за да могат после да се регистрират във форума, където започва истинския им живот - градят кариери, трупат рейтинг и авторитет и мъмрят нисшестоящите. :crazy: Явно, което не могат да постигнат в реалния живот, се опитват да постигнат тук - не че толерирам кариеризма в реалния живот, но това пък тук си е съвсем измислено.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Запада ли форума?

Мнениеот Antares » Чет Яну 13, 2011 10:18 am

nonameee9 написа:и не си ти човека, който да ми казва кога да съкращавам и кога не !
Не е. Аз пък съм човека, който ти цъкна минус, защото това ти изказване не му харесва. Въпросното харесване е свързано със спазването на някои писани и неписани правила и норми, които движат този форум. И ти или ставаш част от него, като ги приемаш и се съобразяваш с тях, или даваш ляв мигач и отиваш в съответната посока.
nonameee9 написа:Защото такива като @did , вместо да се замисли над написаното дори и да няма смисъл той се заяжда защо съм съкратил !
Че к'во да му мисли на нещо, дето няма особен смисъл? Смисъла на всичко, което си изписал са храчки по рейтинга и тупане в гърдите. Разбери - форумът НЕ Е демократичен и НЕ властва равноправие. Има определени правила, има определена йерархия и йерархичната система е самоподдържаща се. И ако ТИ не можеш да се интегрираш - проблема е в теб, защото през годините доста хора успяха.
Лично аз не бих страдал, ако решиш нацупен да тръшнеш врата на форума от външната й страна.
nonameee9 написа:Не мисля да пиша повече в тази анкета. Просто защото няма смисъл да се спори с хора, които грам не се замислят над това, което се казва и обяснява .
Ако си дадеш сметка, че и ти си в това число би било прекрасно.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Запада ли форума?

Мнениеот Admin » Чет Яну 13, 2011 11:20 am

Първо едно обяснение (непоискано, но все пак) към всички, които евентуално се чудят защо подобна анкета, в която нещата вече избиха и към някои лични обиди, все още не е заключена. Причината е, че не искам да сметнете, че темата ми пречи, че въпросите в нея са неудобни, че щракването й с катинара е някакво запушване на устата и т.н. Но държа да отбележа, че по правилата на форума тази анкета вече трябваше да е заключена, а някои мнения в нея изтрити. С което искам да се извиня най-вече на хората, към които има отправени обиди (например did), като се надявам, че ще проявят разбиране в конкретния случай. :agree:

Сега и конкретно към двама от писалите:

@trix
Да си призная, и аз не разбрах изобщо какъв ти е проблема, от какво се оплакваш и т.н. Нито си създавам врагове тук, нито гледам на когото и да било като на материал за закучване (или заключване?) и изобщо не мога да вдяна какво ти е в главата. Само ще те помоля, ако пак ще пробваш да разясняваш, да се постараеш да е по-грамотно, по-добре обяснено и без обиди. Защото ако още веднъж наречеш някого паразит, особено човек като did, не просто ще ти изтрия мнението, ами и теб ще изтрия от форума, поне за известно време. Представи си, че и на мен може да ми кипне от едно или друго нещо, ама не съм тръгнал да обиждам опонентите си в спора, нали. Включително и теб, тук и сега.

@nonameee9
nonameee9 написа:Аха, добре, значи новите потребители нищо не разбираме и нямаме право да изразяваме мнение, така разбирам аз от постовете до тук.

Не искам да те засягам, но явно нищо не си разбрал или не си чел внимателно. Ще ми посочиш ли къде някой е казал подобно нещо, в прав или заобиколен текст?
За сметка на това, в темата има примери, а аз мога да добавя при нужда още повече такива, за новорегистрирани членове на форума, които си пишат без проблеми, без притеснения, рейтингът им не намалява и изобщо нямат ядове. Та защо да смятам, че случаите, които ти описваш (на страх от писане и т.н.) са повече от тези, които аз мога да ти покажа? И второ, ако ги сравним, дали няма да се окаже, че едните пишат със старание да са полезни, пишат поне с нормално ниво грамотност и т.н., а другите сякаш не са посещавали училище и съветите им се изчерпват до неща от типа "Квото и да ти казват, ХХХХ е най-доброто - земи си такова". И после някои от вторите плачат тук, че форумът западал заради рейтинга, чрез който биват наказвани за нарушаване на някои от правилата на форума - за грамотно, смислено и полезно писане.
А относно замислянето, ти също не е зле да четеш и осмисляш какво са написали другите. В случая със залебежката на did, ако си направиш труда да провериш, ще видиш, че "мн." е съкращение за "множествен(о)" и обикновено се използва само в речниците. ;) Аз никога и никъде не съм видял някой да съкращава "много" с "мн.", освен в чатове и форуми, където неграмотното писане "трябва" да минава за нормално. Посочи ми една книга, или дори вестник, в който думата "много" да е съкратена с "мн", думата смисъл да е "сми", "ч" и "ш" да се пишат като 4 и 6, а пък "щ" да е "шт". И т.н., и т.н. Няма тук да учим хората на правопис, но преди да пишат тук, не е зле да го научат в училище, защото правилата на форума изискват нормално, поне средно грамотно писане.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Запада ли форума?

Мнениеот EccentricMOTION » Чет Яну 13, 2011 11:44 am

Какво е форума? Място за обсъждане на теми от хора със сходни интереси. Всичко е ок, но когато става дума за сериозни неща - рядко получаваш адекватен отговор. Налага ми се, обръщах се към вас за компоненти - нищо смислено, този карал едно, другия друго. Няма адекватна преценка.
По-малко от процент от потребителите са карали/пробвали достатъчно гуми примерно за да преценят коя е ок и коя не. Всички други се водят по масовото мнение - Climber с 180мм ход, кормилото задължително Бял Хъселфелт, спирачките Juicy, шини Mad, гумите Maxxxis. Никой не обръща внимание на детайли като тегло, скоростна система, грип на педалите и др.
Как да се отсеят хората които знаят? Вие преценете, но начина не е рейтинг. Може би тема - кой от какво разбира, със номинации? :agree:

ПП. Извинявам се, ако съм натрапчив в моето мнение.
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Запада ли форума?

Мнениеот Plamen_EM » Чет Яну 13, 2011 12:08 pm

Първо искам да се извиня за предното си не особено адекватно мнение в тази тема, ама с 40 градуса температура е малко по-трудно. Исках да кажа, че PtD е гръбнака на форума в настоящия му вид. Респект! :bowdown:
Admin, благодаря за напълно изчерпателния отговор и отделеното време за написването му. Сам по себе си, фактът че това е единствения от общо шест форума, свързани с мои хобита, които съм изчел от кора до кора, а е единствения, който следя, е пределно показателен. Та в този ред на мисли, отношението ми към администрацията, сайта, форума, написаното в тях и пишещите в него е: Респект! :bowdown:
П.П. Рейтинговата система работи на 100%. :agree:

veskoz написа:@PtD - :D Заключвай докато още някой не се е наял с тъй ужасните негативни оценки, а и коментари от вчерашни членове са леко... ненужни. Темата пак се разклони в посока рейтинг - нЕма сми. Според мен форума не запада. Запада културата и възпитанието. :agree:

п.п. Въпреки че, анкетата е доста полезна за естествения отбор. :eek3:
taurus13 - Респект :hbang2:

Съмнявам се да си визирал и мен в това си мнение, но точно написаното от нови членове на форума, е от особено значение за администрацията и добруването тук. :peace:
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Запада ли форума?

Мнениеот trix » Чет Яну 13, 2011 2:24 pm

@Admin - Авторитаризъм
очаквайте - Тоталитаризъм :bowdown:
Последна промяна trix на Чет Яну 13, 2011 3:20 pm, променена общо 7 пъти
Аватар
trix
 
Мнения: 320
Рейтинг: 958
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 12:14 pm
Местоположение: Плевен

Re: Запада ли форума?

Мнениеот nonameee9 » Чет Яну 13, 2011 2:26 pm

Ето пресен пример за рейтинговата система .
Antares написа:Аз пък съм човека, който ти цъкна минус, защото това ти изказване не му харесва.

Е, е ?
Това какво е ? Рейтинговата система не е ли за това, дали казваш нещо вярно или не ? Тук в тази анкета спорим и обсъждаме, но някой решил ей така за спорта да цъкне един минус. Този минус не ме интересува и събаря въобще, но ако той не го беше цъкнал аз нямше да имам пресен пример. Е, сега имам. Сега разбрахте ли, как някой хора я ползват тая система .
@Admin не ми се рови да търся, някаде в първите страници имаше нещо такова писано, че новите потребители не разбирали, а пишели .
@did не се сърди и вярвам че си достатъчно голям, да не се сърдиш на такива работи, обаче другият ми пример е, бях пуснал тема в която бях обяснил какъв ми е проблем и питах какво е решението. @did веднага скочи с рогата напред. Това колело не било за това за което съм правел с него и тн.(мисля, че това съкращение е правилно ) Обаче не даде никакъв смислен отговор, как може да се отремонтира, просто си чешеше пръстите (мисля аз ) . Така че не само новите потребители пълнят форума със спам и не нужни писания . Просто не трябва да се смята, че хора като @did, @bikerider , @Alpina и много други с висок рейтинг са без грешни и трябва да се защитават толкова от другите потребители .

П.П Не съм целял с постовете си да обидя някого .
П.П 2 Мисля, че "виш" и "навсякаде" са неволни грешки, ама карай да върви .
:peace:
nonameee9
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 8:34 pm

Re: Запада ли форума?

Мнениеот Alpina » Чет Яну 13, 2011 2:50 pm

Хайде стига с тази рейтингова система!
"Леко" дразнещо е да гледаш някой, да се оплаква, че е отнесъл 5-10 минуса или че общо има под 60-90 такива, след като някои от хората които давате за пример как били с висок рейтинг имат по близо 500-600 и в същото време общата оценка на жалващите се да е положителна!
Толкова ли ви е трудно да проумеете, че тази система не оценява конкретното мнение, ами цялостоното представяне на потребителя!
Спрете се вече с тези безумни оплаквания и абсурдно смешни доводи!

Само за пример - лично аз съм отнесъл 464 минуса - това как ви се струва?
В същото време някой вземе че получи 5 поредни и една седмица тази тема не му излиза от устата!

Всеки над 1200 рейтинг, няма абсолютно никакво право да се оплаква или основание да се чувства ощетен от нея.
Всъщност даже всеки имащ над 1100 важи същото!

Толкова е жалка тази история!
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Запада ли форума?

Мнениеот Antares » Чет Яну 13, 2011 2:53 pm

nonameee9 написа:Това какво е ? Рейтинговата система не е ли за това, дали казваш нещо вярно или не ?
Не. Рейтинговата система е начина да се изрази колективното мнение на форума. Под форума разбирай по-старите членове, или още по-точно казано - тези, които са доказали, че са част от това виртуално общество, че се съобразяват с правилата му, писани и неписани. Ако даден потребител докаже, че се вписва в този виртуален колектив - това бива оценявано и рано или късно той също се сдобива с правото да оценява другите. Също така, ако някой от "богоизбраните" си повярва прекалено много - рейтинга му бързо се хлъзва към зоната под правото на гласуване.
nonameee9 написа:Тук в тази анкета спорим и обсъждаме, но някой решил ей така за спорта да цъкне един минус.
Далеч не е за спорта. В този форум едно от писаните правила е правописа. Ти тръгна да се дървиш, да се правиш на оборотен и да обясняваш как ние няма да ти казваме как да пишеш. Да, няма да ти казваме как да пишеш. Даваме ти правото на избор - или да се съобразяваш и малко да се постараеш да пишеш грамотно и четливо - или да те лишим от правото да пишеш в по-сериозните секции. Или пък очакваш да се репчиш, а ние да ти се усмихваме мило?

Апропо - преди да тръгнеш да обясняваш кой си чесал пръстите, не се ли замисли, че може би на този въпрос е отговаряно нееднократно? Аз, например, дори и на работата си, където ми плащат мразя да обяснявам едно и също нещо по много пъти, а не забравяй, че участието в този форум е изцяло доброволно. Както и труда на модераторите. Както и информацията, която знаещите споделят. За едното "евала", което дори не винаги хората се сещат да кажат - никой няма право да изисква нищо.

И се пише "т.н.".

Alpina - според мен е над 1000 :evil:
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Запада ли форума?

Мнениеот Admin » Чет Яну 13, 2011 3:36 pm

@ trix
Отлично знам какво е авторитаризъм. Само че тук не ти е държава, че да се прилагат понятия като "демокрация", "авторитаризъм" и т.н., освен шеговито и по аналогия.
Навсякъде някой трябва да определи правилата и, доколкото може, да следи за спазването им. И за разлика от държавата, тук можеш просто да не влизаш, ако не ти харесват правилата и подредбата. Това, че някой кара планински велосипед, не означава, че задължително трябва да се регистрира във форума и да раздава акъл или да пита с трудно четими писания.
Ето, сигурно пак ти изглежда, че мнението ми за всички нови потребители е такова. Не, не е. Просто тези, които не отговарят на горната характеристика, обикновено не се оплакват нито от рейтинг, нито от санкции...
Разбира се, обобщенията са лошо нещо, но опитът досега сочи, че всеки, който не е напълно неграмотен или арогантен, рано или късно е успял да се интегрира, понякога едва с втори или трети профил, но все пак успешно. Но това няма как да стане без усилия от негова страна и може да има 1-2 горчиви момента. В живота не е по-различно.


nonameee9 написа:Ето пресен пример за рейтинговата система .
Antares написа:Аз пък съм човека, който ти цъкна минус, защото това ти изказване не му харесва.

Е, е ?
Това какво е ? Рейтинговата система не е ли за това, дали казваш нещо вярно или не ?

Не беше ли редно, преди да критикуваш рейтинговата система, да прочетеш написаното за нея? "Вярно или не" в 90% от случаите е също толкова субективно, колкото "харесва ми или не". Antares чудесно ти е обяснил действието на тази система - колективна оценка за поведението, мненията, участието на даден човек във форума.
Нищо не е перфектно - нито тази система, нито модераторите, нито потребителите. Въпросът е нещата да са балансирани.
Относно примера с твоята тема - без да знам какъв ти е бил въпросът, не мога да коментирам по същество, но по принцип ще ти кажа - всеки от по-опитните потребители, които могат да дадат адекватен съвет, за себе си преценява дали да го направи, дали питащият заслужава това. Няма как да се получи сериозен отговор на въпроса: ще стане ли вилка Reba на колело с двойно окачване за 400 лв. от супермаркета. Такъв въпрос може да е сериозен само за автора си, но не и за някой сериозен член на нашия форум. Да му се отговори по същество би било като да дадеш съвет на някого как да монтира двигател от BMW на селска каруца, щото коня умрел.
Не казвам, че твоят въпрос е бил такъв. Но може на did да му се е видял по тоя начин. Никой не е длъжен да ти отговори, особено ако смята, че има нещо сбъркано още преди въпроса. Аз лично смятам, че е по-добре подобни въпроси изобщо да се оставят без отговор, да "умрат" от липса на интерес. Но тъй като винаги се намира кой да им отговори (преди ние да ги видим), често самият той без опит, повечето членове на форума с повечко опит предпочитат (явно с надеждата да влеят разум) да посочат изначалната грешка, вместо да обсъждат винаги грешните последици.

По отношение на по-новите и неопитни потребители - не може просто да казват, че форумът запада, ако не си правят труда да прочетат правилата, да ги спазват, да търсят информацията, да формулират въпросите си смислено... тъжният факт е, че хората, които имат най-много пропуски в това отношение, едва ли някога изобщо ще прочетат тази анкета, камо ли да я осмислят.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 104 госта