Съвет за Recumbent bike

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Съвет за Recumbent bike

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Вто Дек 19, 2023 7:14 pm

-1 ротердам.jpg
-1 ротердам.jpg (154.14 KiB) Прегледано 1483 пъти
Моля , ако някой е наясно да даде компетентно мнение. Стара тръпка ми е и сега открих -с разумен баланс между цена и състояние(така си мисля).Велосипедът се предлага в немския ОЛХ, продавачът- надежден , цена- 1800лв -не е от най-здравословните за моите възможности. Смущава ме предната вилка (има само една снимка) -изкривена от претоварване, или заварката имитира дъга за обиране на неравности - като класическите стари вилки. Очаквам Вашите компетентни мнения.
Прикачени файлове
.jpg
.jpg (155.75 KiB) Прегледано 1478 пъти
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Съвет за Recumbent bike

Мнениеот psychocrew » Вто Дек 19, 2023 9:19 pm

Здравей, според мен това си е просто извивка на вилката.
На снимката май е същият модел и се вижда съвсем ясно, че вилката си е такава: https://liegend.at/wp-content/uploads/2017/06/DSC_0635.jpg
Все пак съм далеч от компетентното мнение относно този тип велосипеди. Споделям това което виждам. Нека ако някой друг има повече информация да я сподели.
Поздрави.
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за Recumbent bike

Мнениеот evilzet » Сря Дек 20, 2023 8:58 am

Дай малко по "компетентно" въпроса, покажи точно кой момент те притеснява, че доста се кьорих и не видях нещо особено.
Тук в България, бъка от експерти по този тип колела ;)
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за Recumbent bike

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Сря Дек 20, 2023 2:56 pm

evilzet написа:Дай малко по "компетентно" въпроса, покажи точно кой момент те притеснява, че доста се кьорих и не видях нещо особено.
Тук в България, бъка от експерти по този тип колела ;)


При снимката ,която колегата е качил, предната вилка изглежда нормално , при моята снимка вилката е опасана с черни ленти.Не се разбира това свински опашки ли са , или прикриват заварки. Първоначално помислих да не би да е вилка с пружина и разлуфтени втулки.Една вилка мога да сменя , но си мисля за скрити дефекти. :wavey:
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Съвет за Recumbent bike

Мнениеот evilzet » Сря Дек 20, 2023 3:05 pm

Някакво кабелче държат тия свински опашки, прекалено са тънки да крият заварки.
П.С. Обещай едно кръгче, че винаги ми е било интересно какво е усещането.
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за Recumbent bike

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Сря Дек 20, 2023 3:15 pm

evilzet написа:Някакво кабелче държат тия свински опашки, прекалено са тънки да крият заварки.
П.С. Обещай едно кръгче, че винаги ми е било интересно какво е усещането.

...може и да е кабелче, защото е динамо главина. Имам още една грижа- не приема моя е-mейл. Вероятно иска de====
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Съвет за Recumbent bike

Мнениеот protiven » Сря Дек 20, 2023 7:23 pm

ЕДИН ЗАВЕТ написа:
evilzet написа:Някакво кабелче държат тия свински опашки, прекалено са тънки да крият заварки.
П.С. Обещай едно кръгче, че винаги ми е било интересно какво е усещането.

...може и да е кабелче, защото е динамо главина. Имам още една грижа- не приема моя е-mейл. Вероятно иска de====


Не иска "de" имейл :D някъде другаде пропускаш нещо
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Съвет за Recumbent bike

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Нед Дек 24, 2023 8:57 am

[quote="protiven"][quote="ЕДИН ЗАВЕТ"]

о...Не иска "de" имейл :D някъде другаде пропускаш нещо...
Почти съм готов да се съглася, ама -НЕ ! Очаквам коментариите и съветите ти. Над 100пъти качвам имейла си , стигам до "остава една стъпка, ще ти пратим имейл и си готов...." това по -памет , а аз чакам вече един месец. Опитах с един стар yahoo, не минава номера. Тази вечер съм на гости при едни IT капацитети , ще опитаме отново. Очаквам и твоите разкази и съвети. Весела Коледа !
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 128 госта