Е, нема да стане така, пичове!

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Мнениеот marvin » Сря Апр 23, 2008 5:54 pm

какво целя, ами да чуя нещо различно от поредната зациклила и безмислена форумна дискусия, омръзнало ми е да гледам същия филм всеки път , когато някой се опита да направи нещо хубаво за хората, които посещават тези интернет форуми. Знам , че смисъл няма, ситуацията е аналогична със всички други такива затворени вътрешни нет общества - има си няколко групи хора, които си се карат помежду си от години и няма шанс за доближаване на позициите им, като в пясъчника на детската площадка..
Ето сега се зачетох в темите ви за и против велоалеите.. можете ли да ми обясние защо смятате , че а) нямаме нужда от велоалеи в София и б) дори и да има те няма да вършат никаква работа. Мърдали ли сте някъде извън България някъде, някъде на Запад, да видите велоалеи в действие и градове, където 2/3 от населението се движи с колела? Там да не мислите, че нещата са се случили от само себе си? Някой трябва да положи усилия някъде , за да стане някаква промяна и да има развитие и подобрение, а вие вместо да подкрепяте хората, които поне се опитват да свършат нещо, седите във форума и критикувате, критикувате..
А за това Чие бездействие е виновно, ами как чие - моето и твоето и на всички хора в тази страна с малко повече мозък в главите си.. въпроса ти сигурно е риторичен не знам..
Последна промяна marvin на Сря Апр 23, 2008 5:56 pm, променена общо 1 път
marvin
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1295
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 2:34 pm

Мнениеот mulltex » Сря Апр 23, 2008 5:55 pm

Изчетох всичко до тук ... имам чувството, че едни хора се опитват да изградят някаква инфраструктура, която рядко или дали изобщо ще използват не е ясно, а едни други хора които ще бъдат максимално облагодетелствани от нея са отвратени от начина по който това става.....

Ами съберете се очи в очи и вижте дали пък няма нещо да излезе... то с това джавкане смисъл няма ...
Аватар
mulltex
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:44 pm

Мнениеот PtD » Сря Апр 23, 2008 6:05 pm

@marvin :agree:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Teodor40 » Сря Апр 23, 2008 6:32 pm

Във връзка с темата мисля ще е, ако попитам- ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ всеки божи ден виждам малоумници с колелета да карат по бул.България в най пиковият сутрешен час, при положение, че на 2м от тях има велоалея?! И като направя на някой забележка и ме гледа тъпо! Честно ви казвам, ще пребия някой колоездач в най-скоро време. Не искам да ги лежа тия малоумници!
Айде, ако има някой такъв индивид тука, да ми каже една смислена причина за това, да си рискува живота и евентоално да преебе нечии друг. Аз, когато минавам с колелото от там, дори и под моста карама на тротоара без никакъв проблем.
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот did » Сря Апр 23, 2008 6:36 pm

marvin написа:и на колко години си did? разкажи за житейската си борба и опита си да промениш някъде нещо? сигуно ще е получително..


Ами хич няма да е поучително. Опитът ми е разнообразен - студентски стачки в България, джангъри като сегашните, малко опит в чужбина...

От съветите няма полза, ако тези, към които са насочени, сами не са стигнали до съответните изводи и само се колебаят дали да ги последват.

Hа 35 съм, с PhD в област, която не е твърде далече от вашите терзания.

marvin, ти си рядко адекватен събеседник на тая тема. Ако знаех, че протестиращите са ти на нивото, бих подкрепил всичко, инициирано от вас по всякакъв начин! Желая ти УСПЕХ в науката екология! За съжаление имам наблюдения, че най-често протестиращите са просто масовка и такива като тебе са просто приятни изключения.

Щом ви кефи - действайте си там. На мен просто ми писна да пилея енергия по подобни неефективни начини.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот DstupidBastarD » Сря Апр 23, 2008 6:36 pm

Teodor40 написа:Във връзка с темата мисля ще е, ако попитам- ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ всеки божи ден виждам малоумници с колелета да карат по бул.България в най пиковият сутрешен час, при положение, че на 2м от тях има велоалея?! И като направя на някой забележка и ме гледа тъпо! Честно ви казвам, ще пребия някой колоездач в най-скоро време. Не искам да ги лежа тия малоумници!
Айде, ако има някой такъв индивид тука, да ми каже една смислена причина за това, да си рискува живота и евентоално да преебе нечии друг. Аз, когато минавам с колелото от там, дори и под моста карама на тротоара без никакъв проблем.




Ето ти актуалната ми снимка:

Изображение

Давам ти право, като ме видиш по бул. България, па и където и да е по София, да ме пребиеш. Карам шосейката къде си искам и кога си искам, алеите са за мухльовци с байк. :bigeyes:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот marvin » Сря Апр 23, 2008 6:42 pm

алеите са за мухльовци с байк
някакъв конфликт байкъри срещу шосейни велосипедисти ли има? брех..
ОК няма да търся отговори на места, където явно ги няма.. но все пак, замислете се преди да отречете всичко, което някои хора се опитват да правят..
marvin
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1295
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 2:34 pm

Мнениеот DstupidBastarD » Сря Апр 23, 2008 6:49 pm

marvin написа:
алеите са за мухльовци с байк
някакъв конфликт байкъри срещу шосейни велосипедисти ли има? брех..
ОК няма да търся отговори на места, където явно ги няма.. но все пак, замислете се преди да отречете всичко, което някои хора се опитват да правят..



Не ми се верва да има конфликт, баце. Просто сме различни категории, вие си возите моторчетата до върха на планината с некви техники и се суркате от горе-надоле, облечени като космонавти, а ние като цяло предпочитаме да се качим до горе на собствен ход по хасфалта (давам ти сламка тука). :bigeyes:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот did » Сря Апр 23, 2008 6:52 pm

marvin написа:
алеите са за мухльовци с байк
някакъв конфликт байкъри срещу шосейни велосипедисти ли има? брех..
ОК няма да търся отговори на места, където явно ги няма.. но все пак, замислете се преди да отречете всичко, което някои хора се опитват да правят..

отричаме само начина за постигане на поставените цели.

твърдо стоим зад вашите цели.

сигурен съм, че под това твърдение ще се подпише и bikerider.

DstupidBastarD написа:Просто сме различни категории, вие си возите моторчетата до върха на планината с некви техники и се суркате от горе-надоле, облечени като космонавти, а ние като цяло предпочитаме да се качим до горе на собствен ход по хасфалта (давам ти сламка тука). :bigeyes:

Не гледай само пред носа си. В България има много и различни МТБ карачи.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Teodor40 » Сря Апр 23, 2008 6:54 pm

На 5 човека, един кара по велоалеята.
marvin, още ли мислиш, че е целесъобразна. Едно такова прахосване на пари е направо грехота.
DstupidBastarD, ако не друго, форумното име ти е перфектно избрано!
Интересно ми е, ако някой те помета с колата, как ще го набиеш после. Не ти го пожелавам, но ми е любопитно да разбера теоретически, как ще стане тоя трик.
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот did » Сря Апр 23, 2008 6:56 pm

Teodor40 написа:DstupidBastarD, ако не друго, форумното име ти е перфектно избрано!

тц. не съм съгласен!

човекут е интелектуалец отсекъде.

умният човек има право на избор дали да се държи като умен човек или като идиот. идиотът няма подобен избор.

(тва го чатох някъде, не помня къде)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот DstupidBastarD » Сря Апр 23, 2008 6:59 pm

Teodor40 написа:На 5 човека, един кара по велоалеята.
marvin, още ли мислиш, че е целесъобразна. Едно такова прахосване на пари е направо грехота.
DstupidBastarD, ако не друго, форумното име ти е перфектно избрано!
Интересно ми е, ако някой те помета с колата, как ще го набиеш после. Не ти го пожелавам, но ми е любопитно да разбера теоретически, как ще стане тоя трик.



Само един съвет мога да ти дам, баценце, като ме пометеш с колата, глей да го направиш така, че да не мога да се дигна, иначе те очакват приключения (тва ти го казвам от опит с неколко други отворковци с коли, предимно по светофарите). :)
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот DstupidBastarD » Сря Апр 23, 2008 7:01 pm

did написа:
marvin написа:
алеите са за мухльовци с байк
някакъв конфликт байкъри срещу шосейни велосипедисти ли има? брех..
ОК няма да търся отговори на места, където явно ги няма.. но все пак, замислете се преди да отречете всичко, което някои хора се опитват да правят..

отричаме само начина за постигане на поставените цели.

твърдо стоим зад вашите цели.

сигурен съм, че под това твърдение ще се подпише и bikerider.

DstupidBastarD написа:Просто сме различни категории, вие си возите моторчетата до върха на планината с некви техники и се суркате от горе-надоле, облечени като космонавти, а ние като цяло предпочитаме да се качим до горе на собствен ход по хасфалта (давам ти сламка тука). :bigeyes:

Не гледай само пред носа си. В България има много и различни МТБ карачи.



Абе, баце, как мога да пусна само определен пасаж от текста като цитат? Даже, ше ме светнеш ли как се пише отговор, без да се налага секи път да цъкам на бутончето (цитат)? Мерси предварително! :^:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот bikerider » Сря Апр 23, 2008 7:09 pm

did написа:отричаме само начина за постигане на поставените цели.

твърдо стоим зад вашите цели.

сигурен съм, че под това твърдение ще се подпише и bikerider.

Абсолютно и безусловно.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот BobbeR » Сря Апр 23, 2008 8:20 pm

Винаги съм готов да чуя други ефикасни методи, но ако не ми кажете поне един
по-добре не критикувайте повече. Някак си не върви.

А по досегашния начин /шествия с концерти, блокади на улици и крещениье/ ,
бакшишите правят каквото си искат/просто са задружни/
бяха наложени няколко запора на големи обекти
медиците и учителите получиха определени неща
и всичко това те та така. По старомодно му.
Ако може да се манипулира тълпата в правилната посока няма нищо по хубвао от това. В тези моменти нещата се случват.

ПС
А с Nastia не се еб...йте. Някак си имам чуството че не я познавате и
изобщо не разбрахте какво точно се опита да ви каже, а тя много
хубаво го намекна
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SOG » Сря Апр 23, 2008 11:09 pm

От кога на разбит тротоар му се вика вело алея.Според мен всеки с шосейно колело би изглеждал смешно и трагично ако се опита да кара по това тротоарче,което е след моста нагоре към Бояна,да не говорим за ужасното шизическо мъчение,на което ще е подложен търкаляйки тесните си гумички напомпени на 8 атм.А ако е и с някоя по-твърда карбонова рамчица ще си е чист мазохизъм.По тротоарите съм виждал главно да карат велосипеди разни тътрещи се мадами,хора нямащи и 1км шофиране на автомобил и изпитващи панически страх от такива и хора каращи едни странни двуколесни неща с разни амортисьорни,пружиниращи и тракащи неща по тях.Най-вероятно на последната група им е много приятно,защото май на тия неща им се викало планински велосипеди или нещо такова,а повечето тротоари или така наречените вело алеи приличат доста на планинска пътека.Явно затова тези планински велосипеди са най-разпространените в България дори и за каране по асфалт.Според мен всеки,който има няколко стотин хиляди километра шофиране на автомобил и мозък в главата си не би имал проблем да кара по асфалта заедно с колите.Истинските велосипеди без пружинки и шосейните велосипеди са направени да се карат по гладък асфалт,ако вело алеите са такива с удоволствие бих карал по тях.За съжаление по това,което е отстрани на бул. България може да се кара само с велосипед,на който някои от частите като конструкция са взаимствани от кросов мотор.


DstupidBastarD дай вече заедно да караме по бул. България,че ако тръгне да ни бие някой "шофьор" да е по-забавно.
SOG
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 11:24 am
Местоположение: София

Мнениеот naso » Сря Апр 23, 2008 11:42 pm

ох леле майко... ама и вас па не ви разбирам хора на години дето трябва да ви е дошъл мозъка си говорите глупости в най-детска форма ... вместо да си се разберете .... единия се прави на супер мен и обяснява кво е дисциплина спускане като някои пубертет дето не се кефи на нещо другите глупости и те пишат... тоя форум стана детска градина за възрастни... осъзнайте се па засрамете се пък разберете че всеки има право на избор кво да прави неможе всички да въртят като изоглавени по баира дори едното спускане дето толко го плюете е доста по сложно от въртенето защото освен че трябва да си в добра физическа форма трябва и лиинии да мислиш техники на каране бързо да мислиш да реагираш при промяни светкавично... помислете бе хора порастнали сте повечето.
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот PtD » Чет Апр 24, 2008 12:06 am

DstupidBastard, трябва малко да се мисли и за другите - аз бих се чувствал много по-спокойно, ако знам, че децата ми карат по велоалея, където не минават коли :idea:

Теоdor40, булевардът не е твой :idea:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Чет Апр 24, 2008 7:00 am

BobbeR написа:Винаги съм готов да чуя други ефикасни методи, но ако не ми кажете поне един
по-добре не критикувайте повече. Някак си не върви.


Да ти имам логиката... не разбрах само какво ефикасно (по отношение опазване на природата) има в организирането на концерт, напиването, напушването и карането нощем на челници. Нещо какво - поникнаха още двайсе дървета тая нощ от пикаенето по храстите ли?

Аз съм за това да се избият до крак всички цигани, евреи, арменци, турци, чужденци и прочие подривни елементи в нашето общество.
Винаги съм готов да чуя други ефикасни методи, но ако не ми кажете поне един
по-добре не критикувайте повече. Някак си не върви.
:puke:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alpina » Чет Апр 24, 2008 7:11 am

Създаване на вирус,към който нашето ДНК e резистентно. Така ще завладеем и света :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот DstupidBastarD » Чет Апр 24, 2008 7:20 am

SOG написа:От кога на разбит тротоар му се вика вело алея.Според мен всеки с шосейно колело би изглеждал смешно и трагично ако се опита да кара по това тротоарче,което е след моста нагоре към Бояна,да не говорим за ужасното шизическо мъчение,на което ще е подложен търкаляйки тесните си гумички напомпени на 8 атм.А ако е и с някоя по-твърда карбонова рамчица ще си е чист мазохизъм.По тротоарите съм виждал главно да карат велосипеди разни тътрещи се мадами,хора нямащи и 1км шофиране на автомобил и изпитващи панически страх от такива и хора каращи едни странни двуколесни неща с разни амортисьорни,пружиниращи и тракащи неща по тях.Най-вероятно на последната група им е много приятно,защото май на тия неща им се викало планински велосипеди или нещо такова,а повечето тротоари или така наречените вело алеи приличат доста на планинска пътека.Явно затова тези планински велосипеди са най-разпространените в България дори и за каране по асфалт.Според мен всеки,който има няколко стотин хиляди километра шофиране на автомобил и мозък в главата си не би имал проблем да кара по асфалта заедно с колите.Истинските велосипеди без пружинки и шосейните велосипеди са направени да се карат по гладък асфалт,ако вело алеите са такива с удоволствие бих карал по тях.За съжаление по това,което е отстрани на бул. България може да се кара само с велосипед,на който някои от частите като конструкция са взаимствани от кросов мотор.


DstupidBastarD дай вече заедно да караме по бул. България,че ако тръгне да ни бие някой "шофьор" да е по-забавно.






Баце, мисла, че имам по-добра идея. Съботата я дават да е с готино време, може да направим некво каране на 100-150км (планът е до Трън и обратно, но още текът преговори с другите от групата), хем да не пречим на младите шофьори по широката улица, хем да видим свет, хем да се изфукаш с новото колело. Има резервен вариант - по калотинския път - Костинброд - Царичина - Чибаовци - Своге и прибиране по дефилето (може и в обратната посока), ше се върже към 120-130 некъде, но ти гаратнирам, че е яко откъм гледки и баирчета. Кво мислиш? :dunno:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот DstupidBastarD » Чет Апр 24, 2008 7:24 am

PtD написа:DstupidBastard, трябва малко да се мисли и за другите - аз бих се чувствал много по-спокойно, ако знам, че децата ми карат по велоалея, където не минават коли :idea:

Теоdor40, булевардът не е твой :idea:



Ский са, баце, аз нерядко участвам по разни мероприятия, предимно за бройка и съм умерено ангажиран с таа кауза (поне в рамките на участието си), но ти казвам, докато теа дрогирани хипари са лицето на "наща борба", алеи трудно ше получим. Що се отнася до спокойствието, аз бих бил по-спокоен ако забранат движението на коли в София или най-сетне некой направи хапче за безсмъртие. :bigeyes:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот skiman » Чет Апр 24, 2008 8:07 am

@marvin, ако всички еколози бяха като теб, щяхме да живеем може би в един по-хубав свят. :beer:
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот BobbeR » Чет Апр 24, 2008 8:28 am

bikerider МнениеПуснато на: 24 Апр 2008 07:00 Заглавие:

Аз съм за това да се избият до крак всички цигани, евреи, арменци, турци, чужденци и прочие подривни елементи в нашето общество.
Винаги съм готов да чуя други ефикасни методи, но ако не ми кажете поне един
по-добре не критикувайте повече. Някак си не върви


Еваларка батенце нямам думи да опиша чуствата си да разкрия :popcorn:
за 7.00 сутринта имаш невероятни мисли, а си мислех че говоря с разумен човек :rofl: еб..ти самозаблудата
Не знам какво се опитваш да ми кажеш с тая перефраза.
Вече нямам какво да добавя тука :agree:
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот halcor » Чет Апр 24, 2008 9:08 am

@BobbeR
Еваларка, батенце, много си наблюдателен и четеш дребните текстове, но не вникваш в тях (hints: драйфащо емотиконче, форумна търсачка, показваща принципното мнение на човека, с който спориш по някои въпроси (а май е добре да се запознаеш с възгледите на човек, с който спориш, нали? другото си е пишкомерство))

BobbeR написа:А по досегашния начин /шествия с концерти, блокади на улици и крещениье/ ,
бакшишите правят каквото си искат/просто са задружни/
бяха наложени няколко запора на големи обекти
медиците и учителите получиха определени неща
и всичко това те та така. По старомодно му.
Ако може да се манипулира тълпата в правилната посока няма нищо по хубвао от това. В тези моменти нещата се случват.


Да, бакшишите правят каквото си искат и какво постигат? Мен лично ме отказаха да им ползвам услугите. А медиците и учителите какво получиха, според теб? Кучетата си лаят, кервана си върви. Ако искаш - и ти стачкувай като тях, в знак на протест не карай колело и не ходи на планина.

Начини за манипулиране на тълпата - бол. Пример: вашата събрана тълпа, нещо я е накарало да се събере и да протестира. Обаче ти се губи тънкия момент, че НЯМА правилна посока! Начукай си го дълбоко в канчето, за твое добро е. Има само различни, конкуриращи се мнения (и техните носители си мислят, че са ПРАВИЛНИ), които в зависимост от различни фактори могат да се наложат или да бъдат забравени. Трудната част е да разбереш карантиите на тоя механизъм за да можеш да му повлияеш. Но хората по принцип не обичат трудните неща, а определено е по-лесно да се протестира.
Ей, така и не разбра, че тука хората одобряват целите, но не одобряват начините.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Grash » Чет Апр 24, 2008 9:25 am

Teodor40 написа:...Айде, ако има някой такъв индивид тука, да ми каже една смислена причина за това, да си рискува живота и евентоално да преебе нечии друг...

Аз например карам по булеварда, кое те притеснява? Карам по булеварда, защото смятам, че е важно да се спазва закона, а както всички знаем(надявам се) по тортоарите е забранено да се кара велосипед. Да, точно така, там велоалея няма, има тротоар, по който се движат пешеходци и тн... По-рано в темата се заговори за лифтове и отстрани изглеждаше, че хората които пишат не са колоездачи, а нещо като "лифтовозери" :rofl:
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнение от страната.

Мнениеот Митко Ruse » Чет Апр 24, 2008 9:30 am

Здравете софийски приятели!Изкам да подкрепя DstupidBastarD /този пич отдавна ми харесва как ги реди по форумите/.Аз като човек всекидневно стоящ зад волана и вело кормилото мисля,че нещата стоят до човешкото уважение.Забелязвам,че постепенно то се появява и то по скоро в тези с по хубавите коли.
За алеите кво да се коментира то нали е видно как е по света.Но нека да не мислите,че е възможно да се кара през бордюри и дупки с 30-35км/ч със шосейка.
Разликата м/у баикарите и шосеиките е тази че едните са си избрали да карат функционално/да си дигнат пулса да се поуморят и всичките там въздествия на организма/.Харесва ми лафа на Ланс Амстронг - "обожавам шивотинската болка през подготвителния период".
Но от миналата година ми остана една горчивина от общественото мнение в София.Става въпрос от европеиското за юноши по колоездене.Като се нададе един вои какви задръствания и неудобства ще съсдаде затварянето на някои улици.Чел съм че в Франция ако някои кмет успее да прекара обиколката през своя град това ще му донесе непременно преизбирне за слезващия мандат.
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Мнениеот 4getcredo » Чет Апр 24, 2008 10:17 am

naso написа:ох леле майко...


:agree:

И понеже темата е в раздел ДРУГИ видове колоездене, предлагам да проявим разбиране към "крехкото" (това не се отнася до DstupidBastarD ;)) малцинство на шосейките в нашия форум, да се съгласим с тях и да ги оставим да си карат, където и както намерят за добре...
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот BobbeR » Чет Апр 24, 2008 11:00 am

halcor
Ей, така и не разбра, че тука хората одобряват целите, но не одобряват начините.


Много се впрягате бре. Отдавна попитах и пак ще повторя.

Не харесвате това ок. Одобрявате целите ок.
Айде сега ми кажете какви са механизмите и начините според вас тези
идеалистични цели (явно така ги усещате) да се случат поне в малка степен
Ако ще си мерим пи..ките мога да ти кажа и къде
предпочитам да карам и почивам от две години насам.
Просто смятам че мога да го правя и в България. Не е толкова трудно.


А за тези които не четат бял и малък текст да го повторя

Ако ще си мерим пи..ките мога да ти кажа и къде
предпочитам да карам и почивам от две години насам.
Просто смятам че мога да го правя и в България. Не е толкова трудно.

мнооооого интересно :bowdown:
ако някой се чуди новият ред между "къде" и "предпочитам да карам..." не е случаен :D
:popcorn:
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Апр 24, 2008 11:23 am

@BobbeR: не ми отговори - какво ТОЧНО направихте за природата с това мероприятие? Преди да ме питаш какво аз бих направил, кажи какво ти си направил. Другото е алабала.

Ако не можеш да ми разбереш перифразата, жалко. Както и да е.
Последна промяна bikerider на Чет Апр 24, 2008 11:28 am, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

ПредишнаСледваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта