Е, нема да стане така, пичове!

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Мнениеот Quiz » Чет Апр 24, 2008 11:27 am

BobbeR написа: Отдавна попитах и пак ще повторя.
Айде сега ми кажете какви са механизмите и начините според вас тези
идеалистични цели (явно така ги усещате) да се случат поне в малка степен


Отдавна е написано от хората, които имат ясно структурирани идеи по въпроса:)
Ето тук http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=33010
Съмнявам се, някой отново да седне да ги описва специално за теб. :)

P.S. А за тези, които не откриват отговора още в първия пост, ще добавя: има цели 5 страници за четене.
Аватар
Quiz
 
Мнения: 1063
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот BobbeR » Чет Апр 24, 2008 11:43 am

Еййй аман....
айде от начало да синтезирам:


Става дума за деня на земята. Имаше велошествие и накрая концерт, на който различни
организации съобщиха за еко и градски проблеми.


На някои хора тази проява не им харесва, но одобряват целите на тези организации.

Кажете ми сега нормално с 2 думи как според вас трябва да се случи това по друг начин. Вземете под внимание че тези организации нямат медийна подкрепа.
И моля ви се от сърце не ме препращайте повече към безумно дълги, тясно ориентирани към даден проблем и пълни със спам теми.



:offtopic:
bikerider
@BobbeR: не ми отговори - какво ТОЧНО направихте за природата с това мероприятие? Преди да ме питаш какво аз бих направил, кажи какво ти си направил. Другото е алабала.

Ако не можеш да ми разбереш перифразата, жалко. Както и да е. Преди да ме питаш какво аз бих направил, кажи какво ти си направил. Другото е алабала.

Ако не можеш да ми разбереш перифразата, жалко. Както и да е.


На въпроса какво точно - осведоменост на по-голяма маса хора за
различни проблеми и иницятиви.

А иначе продължаваш да се пънеш и явно много искаш да си мерим тарамбучките
ама аз проблем с мойта нямам. Такъв род критика приемам само от близки приятели и роднини.
Последна промяна BobbeR на Чет Апр 24, 2008 11:57 am, променена общо 1 път
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Апр 24, 2008 11:56 am

BobbeR написа:А иначе продължаваш да се пънеш и явно много искаш да си мерим тарамбучките
аз проблем с мойта нямам


Не знам какъв ти е проблема, но явно имаш някакъв проблем да водиш нормален разговор. Но както и да е.

Тия врели-некипели дето ми ги разправяш за пропагандата сред масите не са нищо повече от глупости. Съжалявам но е така. Ако го вярваш, чудесно, вярвай го. Другия вариант не ща да го коментирам, той е ясен.

Питаш ме мен какво правя ли - ами правя всичко възможно, в моя си, скромен мащаб. Бачкам, инвестирам в недвижим имот, готвя се да отглеждам деца в хубав двор, изобщо грижа се за НЯКАКВА МЪЪЪЪНИЧКА ЧАСТ от природата, вместо да ходя да се напивам на концерти, за да съм "наясно" с проблема и да викам за мерене на пишки и прочие тъпотии. Да ме прощаваш за израза, но са тъпотии. И точно ти ми говориш за земята. Колко дървета си засадил? Колко склона си терасирал против ерозия? Колко? Ае стига си се правил на мъж, само защото има мнения различни от твоето. Ако не ги разбираш, трай и се опитай да ги разбереш, вместо да тръгваш по български с рогата напред. Не че храня надежди да го направиш де...

С тия концерти нищо не постигате за РЕШАВАНЕ на проблема. Само нагнетявате допълнително напрежение. Дали умишлено, за да се изстиска после политически капиталец или неволно, щото не можете да осъзнаете в какъв свят живеете, не знам. Не ме и интересува. Но мнението ми остава.

Edit: дори тук в темата имаш представителна извадка, за това какво помагате. Само погледни yahutu. Нема нищо повече да казвам, че ми писна. Еколозите на Сатурн.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот BobbeR » Чет Апр 24, 2008 12:05 pm

Конкретно не те бях питал нищо.
Не ме вълнува какво правиш или не. Но от поста ти разбрах къде се губи нишката.

Щом желаеш да живееш в своя малък свят товя е твое право и съм сигурен че по някакъв начин и ти помагаш.

Това което мен ме вълнува е как нещо може да се промени в правилна посока по-мащабно.
Защото ако ти гледаш в момента ориентирано към семейството си, аз още не съм създал такова и сега ми е времето да си задавам въпросите по-глобално.
След 20години се надявам и мойте деца да го правят защото докато всеки си гледа в неговата паничка всичко ще си остане кич.

А ако за теб другия вариянт е ясен то аз не съм екстрасенс, но
съм разбран човек и ако ми кажеш кое е по-добро от шествие с концерт /имащи за цел информативност/ ок. Възприемам идеи бързо и всякакви.
И смятам че мога да ги предложа на точните хора. Само не ми казвай да си седя в къщи и да не се интересувам от света. Това няма да го направя и на 80.
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Апр 24, 2008 12:16 pm

Никой не ти казва какво да правиш или да не правиш. Щом според теб информираността е пътят към решението на проблема ок. Не става ясно как информираната маса ще се пребори с инвеститорите, но това явно ти го знаеш как да стане.

BobbeR написа:След 20години се надявам и мойте деца да го правят защото докато всеки си гледа в неговата паничка всичко ще си остане кич.


Прощавай, че ти го казвам, но докато ходиш да организираш концерти няма да имаш ни пари, ни време за деца. И ще ти остане едната утеха, че си "информирал" хората за проблемите. Евала, браво, way to go.
Толкова по въпроса за малкия ми свят. Отново не мога да разбера защо се нахвърляш върху чуждите мнения все едно ние сме проблема, но не ме и изненадва, типично е за розово-мъгливо-левичарска обстановка. Мога да ти говоря за индивидуализация, за глобализация, за радикални социални промени, но едва ли има смисъл. Може би някъде дълбоко разбираш за какво ти се говори, но не искаш да го приемеш. Дали е така или не, не е моя работа обаче.

Приятен ден, аз излизам от темата и се потапям отново в малкия ми свят, за да се грижа за моята лична част от природата. Предпочитам го, вместо да ходя да се пъна в безплодни опити с викане да надвия финансови интереси за милиони.
Последна промяна bikerider на Чет Апр 24, 2008 12:24 pm, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marvin » Чет Апр 24, 2008 12:24 pm

какво се е случило тука за една нощ..
Байкрайдър концерта беше ПРАЗНИК по случай Деня на Земята, на който всички хора участващи в различни кампании за опазване на българската природа в последната една година се събраха , за да отбележат заедно един международен празник и да ПРАЗНУВАТ с музика факта, че за последните 2 години почнаха да се случват различни положителни неща в сферата на природозащитата. Целта на концерта не е била да се направи нещо конкретно , освен да се създаде събитие, на което много хора да се съберат на едно място в името на една идея. Никой от организаторите и на събитията и от хората, работещи по различните кампании ( за Рила, Странджа, Иракли, Натура.. велоалеи в София, замърсяване с цианиди и други такива нещица) не е толкова наивен да си мисли, че едно шествие и концерт и шествие ще промени нещо съществено, освен че може би повече хора ще бъдат информирани за тези проблеми. Иначе всеки ден се работи по тези проблеми, по механизми всякакви, вътрешни и международни ( хинт: жалбите и подписките до Европейската комисия за нарушенията в Натура зоните в България, първия случай в историята на България след приемането ни в ЕС, в който 150 000 българи са се обединили в подписка настояваща за спазване на законите в страната ни). Разбира се и твоя подход е много важен, да се грижиш за малкия свят около себе си и да възпиташ децата си да са отговорни и съзнателни, просто ситуацията в България изисква обединение на МНОГО хора с обща цел, и затова има нужда и от такива масови събития..
За пушещите и пиещи хора, мяй няма нужда да ви обяснявам , че сме свободна държава и всеки може да си прави каквото намери за добре, стига да не пречи на другите. Безотговорни хора има навсякъде, те са си % от човешката популация и не подлежат на превъзпитание, затова и трябва да се чисти след таквиа събития..
Поздрави,
М.
marvin
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1295
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 2:34 pm

Мнениеот bikerider » Чет Апр 24, 2008 12:30 pm

@marvin: знам отлично под какъв надслов се проведе концерта. Принуден съм да питам за целите му, защото бях репликиран относно какво аз правя. Но не това има значение.

marvin написа:да се грижиш за малкия свят около себе си и да възпиташ децата си да са отговорни и съзнателни, просто ситуацията в България изисква обединение на МНОГО хора с обща цел

Именно. Смятам, че микроподхода и индивидуалните решения са стотици пъти по-ефективни от централизираните решения и макроподхода. Да не говорим за всичките опасности, препъни-камъни и прочие пред макроподхода, щото едва ли има политик, който може да устои на събрана маса хора.
Само че микроподхода изисква човек да си седне на гъза, да се образова, да си намери работа, да бачка яко, да инвестира, вместо да се ходи на концерти и да се пие/пафка. Не знам защо така упорито си привърженик на тези масови прояви, но е факт, че мнозинството хора отиват на такива прояви за да разпуснат. Споменавам го, понеже ми заговори за психология на предишната страница.

marvin написа:и затова има нужда и от такива масови събития..

Точно тук не съм съгласен. Тия времена са минало. Но все пак желая успех, макар и да съм скептичен за този подход. Много бих се радвал обаче, ако поне опиташ да прецениш колко е голям процента на "безотговорните", които идват на тези мероприятия. За мен е достатъчно голям (от лични наблюдения) за да отрека макроподхода в днешните условия. Затова и действам со кротце, со благо на моята си част от фронта и не забравям целта - да дам моя си принос в реалното, сега, опазване на природата. Който иска да се аби с пехотни атаки и чарджове срещу бункерите на инвеститорите - моля, негово право е.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marvin » Чет Апр 24, 2008 1:00 pm

Тия времена са минало.
.. как ще са минало, хората продължават да искат да събират на едно общо място с други подобни на тях хора, ние какво правим по тези форуми иначе? Човека си е социално животно, има нужда да усети присъствието на други хора като него, за да повярва, че може да се постигне дадена цел.
Мм.. имам и един коментар за велоапеите и как те щели да бъдат задръстени от хора ( кактое на Витошка сега) и паркирали коли. По втория въпрос - вижте вело алеята на Борис, там не паркират коли, щото алеята е направена както трябва - има ограда към пътя и дървета от другата страна. По въпроса за хората, тези от вас, които са ходили в Германия, Холандия, Дания и други вело страни, и са имали лошия късмет да стъпят по погрешка на велоалеята като са пешеходци, знаят какво се случва - първия велосипедист на който се изпречиш почти те прегазва и птъьом ти пуска всичките си тробми, звънци и словоизлияния, това като ти се случи няколко пъти и почваш да се оглеждаш дали не си на велоалея. Аз много бързо се научих да избягвам алеите като съм пешеходец и да газя немски пешеходци като съм с колелото, ефекта е поразителен.. има велоаели, само за велосипедисти, о чудо- намерили са начин да възпитат хората в града да се съобразяват с тях. Така че е наша работа - на велосипедистите - да си осигурим пространство да караме колела в града, и това ще стане само ако сме обединени с обща цел и действаме заедно..
marvin
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1295
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 2:34 pm

Мнениеот Quiz » Чет Апр 24, 2008 1:27 pm

marvin написа:...Целта на концерта не е била да се направи нещо конкретно , освен да се създаде събитие, на което много хора да се съберат на едно място в името на една идея. Никой от организаторите и на събитията и от хората, работещи по различните кампании ( за Рила, Странджа, Иракли, Натура.. велоалеи в София, замърсяване с цианиди и други такива нещица) не е толкова наивен да си мисли, че едно шествие и концерт и шествие ще промени нещо съществено, освен че може би повече хора ще бъдат информирани за тези проблеми...

Това, че хората успяват да се информират достатъчно на тези шествия и концерти, силно ме съмнява.
Да, разбират, че природата в България се руши, че това трябва да спре, че глобалното затопляне влияе в отрицателна посока върху планетата Земя, и т.н. и т. н.
И какво?
Колко от хората, които така задълбочено са били "информирали" за тези проблеми, като се приберат в къщи се замислят с какъв препарат ще си измият чиниите и каква паста за зъби ще ползват?
Има не малко сайтове в интернет, от които всеки заинтересован може да почерпи информация и идеи, как да предотврати (или сведе до минимум) замърсяването на природата. Но тази наистина ценна информация не може да получи на подобни шествия, протести и концерти. :nono:
Аватар
Quiz
 
Мнения: 1063
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот halcor » Чет Апр 24, 2008 1:29 pm

marvin написа:По втория въпрос - вижте вело алеята на Борис, там не паркират коли, щото алеята е направена както трябва - има ограда към пътя и дървета от другата страна.

1. Не е велоалея (беше).
2. Паркират си и още как, хубаво, че има ограда и дървета, ама около кръстовищата няма как да има. И полицейска кола съм виждал паркирала там ;)
Защо първо не почнете да протестирате полицаите да си вършат работата и да създадете нагласа да се спазват текущите правила?
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот bikerider » Чет Апр 24, 2008 1:35 pm

marvin написа:
Тия времена са минало.
.. как ще са минало, хората продължават да искат да събират на едно общо място с други подобни на тях хора, ние какво правим по тези форуми иначе? Човека си е социално животно, има нужда да усети присъствието на други хора като него, за да повярва, че може да се постигне дадена цел.


За мнозинството хора, които идват по такива мероприятия, това не е цел. Единствената им цел е да решат днешния проблем къде и как да се напият, да разпуснат и прочее. Не ми отговори на въпроса - какъв е процента им.

Неслучайно по-горе заговорих за индулгенции.

@halcor: :agree::agree::agree::agree:
Последна промяна bikerider на Чет Апр 24, 2008 1:38 pm, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот skiman » Чет Апр 24, 2008 1:37 pm

halcor написа:Защо първо не почнете да протестирате полицаите да си вършат работата и да създадете нагласа да се спазват текущите правила?

:agree: :agree:
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот marvin » Чет Апр 24, 2008 1:55 pm

% не знам колко е , имам склонност да си избирам приятели и среда, в която този % е нисък, тъй че не мога да ти дам точен отговор.
А за протестирането, ама защо аз да протестирам точно за това? Щом тебе лично Халкор-е те бърка ситуация по велоалеята на Цар Борис примерно(как така вече не е велоалея бе, кво са направили с нея?), ами направи ТИ нещо, вместо да чакаш решение от небето да падне. Аз си имам други проблеми и неща за решаване, с тях си се занимавам..
marvin
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1295
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 2:34 pm

Мнениеот bikerider » Чет Апр 24, 2008 2:02 pm

Мдааа, кръга се затвори и улицата се задъни :)

Иде ми да цитирам Кърт Вонегът, но няма да го направя. Вместо това ще попитам marvin: знаеш ли какво e keylog? Направи си труда да потърсиш, ще се сетиш какво има предвид halcor. Без да се ритне огромния keylog наречен МВР, протестите ви са нахалост. Както и образователните кампании.
Последна промяна bikerider на Чет Апр 24, 2008 2:06 pm, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот BobbeR » Чет Апр 24, 2008 2:06 pm

@halcor
а ти за какво мислиш че се протестира
явно не си обърнал внимание на подписките и протестните писма
че са именно за това. В тях се казва кави нарушения са извършени,
на кой закон противоречат дадени действия и се търси отговорност и адекватна реакция от страна на контролиращите органи и власти.


@Bikerider
Продължавам да недоумявам, защо отново ми говориш за пари и работа
при положение че не ме познаваш

Що се отнася за микроподхода, съгласен съм на 100% но той е част
от едно по-голямо цяло. И когато намесваш думата инвеститор микроподхода става прашинка.
Срещу глобалността и дългосрочността на инвеститорските стратегии може да се противопостави само едно по-обединено общество.
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Апр 24, 2008 2:11 pm

А, е най-после нещо сериозно. Прав си, но въпроса е обединено от какво? Аз съм против идеята за обединение чрез колективи, митинги, задачи, лозунги, шествия, протести, думи, думи, думи. Предпочитам да лея думи тук. А това с концертите и площадите е изхабена стратегия и на бебетата би трябвало да е ясно защо НЯМА да проработи. Ако искаш мога и да ти обясня.

Питаш ме защо ти говоря за работа и пари, макар да не те познавам? Сигурно е щото ми е малък света ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот halcor » Чет Апр 24, 2008 2:40 pm

marvin написа:Щом тебе лично Халкор-е те бърка ситуация по велоалеята на Цар Борис примерно(как така вече не е велоалея бе, кво са направили с нея?), ами направи ТИ нещо, вместо да чакаш решение от небето да падне. Аз си имам други проблеми и неща за решаване, с тях си се занимавам..

Когато ме бърка някоя ситуация я анализирам защо така се е получила и решавам как да действам. Обикновено решението не е протест.

Има една хубава поговорка: не големия камък преобръща колата (защото можеш да го видиш и заобиколиш), а малкото камъче. Та ако искам да обърна някоя кола моята стратегия би била да сложа малки камъчета на ключови места.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот bikerider » Чет Апр 24, 2008 2:47 pm

did написа:щом хората си вярват, че могат с правене и развяване на плакати да променят посоката на движение на парите, надежда няма! презастрояването няма адекватни противници...


:agree::agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот BobbeR » Чет Апр 24, 2008 3:18 pm

Сега вече ще ти отговоря от позицията на човек, който в голяма степен има досег с инвестиционни организации и си изкарва хляба от строителство.

Тези малки камъчета са законови норми и тяхното спазване. И докато има асвалтирана магистрала между тях без протест няма да мине. Моето мнение. Много ми е любопитно сам човек какъв пясък би насипал, за да спре мащабен проект за милйони, който ще нанесе щети за милярди.

И тука е онази част, която ми се губи. Защото аз алтернативни методи в рамките на закона не познавам и не вярвам че сам човек може да смени министър или кмет.
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот marvin » Чет Апр 24, 2008 3:31 pm

Не ми четете писанията докрай, казах ви , че протестите и шествията са една много малка част от нещата, които се правят в тези насоки. И аз съм стигнал до извода, че ефективните начини за решаване на такива проблеми са други - оказване на точния натиск на точното място ( с дела, със сигнали в институции, които могат да повлияят вземането на решения , лобиране и тн), и тези неща се правят и резултати има.

Само че, има моменти , в които трябва обществен натиск, от улицата, от много хора, от онези % хора , за които байкрайдъра ме питаше. Пример за това - отменянето на статута на парк Странджаи последвалите масови протести срещу решението на 3-ма (корумпирани) съдии във ВАС, проблема се реши кардинално и много бързо. Друг е въпроса дали това беше най-доброто решение, но ако не беше то, сега черноморието южно от Царево щеше да е строителна площадка цялото. Примери за това как масови протести на информирани граждани са довели до промени в политиката на правителства и са преборили инвеститори има хиляди в страните, където хората имат културата да устояват правата си.. така че и тук ще стане така рано или късно, нали се водим за 'демократична' страна ..

Халкор-е сигурен съм че анализираш ситуацията много добре, остава и да направиш нещо по въпроса, иначе просто си разменяме поговорки за камъни във форуми..
marvin
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1295
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 2:34 pm

Мнениеот BobbeR » Чет Апр 24, 2008 3:56 pm

:beer: :agree:
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Апр 24, 2008 4:24 pm

marvin написа:Примери за това как масови протести на информирани граждани са довели до промени в политиката на правителства и са преборили инвеститори има хиляди

Съгласен. Точно така е.

marvin написа: в страните, където хората имат културата да устояват правата си.. така че и тук ще стане така рано или късно, нали се водим за 'демократична' страна ..

Ето точно с това не съм съгласен. Тя културата за отстояване на правата сама ще падне от небето, нали? Точно тук, точно в този момент е съсредоточена цялата ми критика. Няма как да стане рано или късно, не и ако СЕГА не се прави нещо по въпроса. Само че за да има един човек смелостта (да, смелостта) да отстоява правата си, трябва първо да е научен да го прави за самия себе си. Щото иначе и да ги съберете хората и да им обясните - те не знаят за какво ТОЧНО се протестира, идват протестират СРЕЩУ нещо мъгляво, вместо ЗА нещо конкретно.

marvin написа:Халкор-е сигурен съм че анализираш ситуацията много добре, остава и да направиш нещо по въпроса, иначе просто си разменяме поговорки за камъни във форуми..

halcor e правил, прави и вярвам ще продължи да прави много ТОЧНО в тая насока, за която ти говоря. Въпроса е какво правим за гражданската култура. И моля, не ми давай пример с концерта. Гражданската култура се гради индивидуално.

Edit:
@Nastia: Ако обичате, спестете си заклинанията. Аз също като вас се радвам на самото наличие на такъв диалог. Моля не ми обяснявайте как подкопавам устоите на демокрацията чрез стремежа си към индивидуализация и еманципация, защото ще се смея много. Моите уважения към позицията Ви, но тя не е сериозна, поне така както е изказана.

А репликата, че подобни диалози са плод на прояви като вашата е силно преувеличена. Не претендирам за нищо, но това просто не е вярно. Такива диалози са се водели, когато вие не сте и помисляла да излезете на улицата. Така че моля Ви, не бързайте да демонизирате, да осмивате и да остракирате - вредите на собствената си кауза.

Edit2:
Искам да ви попитам какво ще стане, когато движението ви (или каквото и да представлява сега) набере маса, стане влиятелно, излъчи си органи, които да координират проявите, с две думи стане класическа неправителствена организация с контролен апарат. Тогава ми е интересно как ще устоите на инвеститорите и парите им. Примери за hijack-нати масови настроения също могат да се ринат с лопата. Съжалявам, но стратегията ви е късогледа. Ако тълкувате моята позиция като неучастие, то е понеже не се и опитвате да вникнете в нея (може би и не желаете). Не съм склонен да се обясняваме кой какво знае и може, аз съм си казал позицията. Ако искате наистина да се легитимирате в моите очи като сериозен човек, моля не прибягвайте към марксизъм и добре познати методи от миналото.
Последна промяна bikerider на Чет Апр 24, 2008 4:33 pm, променена общо 5 пъти
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Nastia » Чет Апр 24, 2008 4:24 pm

Митинги, шествия, неправителствени организации, създаване на партии ако щете са досега измислените демократични методи за участие. Участие? Какво участие? На хората в процеса на управление и случване на нещата на мястото, което те са си оградили като държава. Демокрацията може и да е ужасна, но е най-доброто, на което една човешка сган е способна, а демокрацията се базира на участие. Това значи- гласуване, масово изразяване на мнение и прочее.
Неучастието или микроподходът на байкрайдър общо взето подкопават устоите й. През 60те и 70те младите хора в западните страни постигат множество промени в обществата си чрез масовки.
Най-малкото фактът, че тук в този форум (а и много други) това въобще е тема, е благодарение на такива прояви. Иначе нещата се случват там някъде далеч от микросвета на байкрайдър и той няма да отдели и минута време да помисли, че ако ще, после да отрече. Отрицанието му е пак позиция, той ИМА позиция по въпроса!! Ето това е в крайна сметка ползата - огромно количество хора вече имат някаква позиция по темата, нещо, което преди не беше така....
Свидетели сме на гражданско общество в зародиш, толкова време го чаках, как да не му се радвам сега??
Nastia
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 10:23 am

Мнениеот bikerider » Чет Апр 24, 2008 5:34 pm

Nastia написа:Свидетели сме на гражданско общество в зародиш, толкова време го чаках, как да не му се радвам сега??


Да го кажа на език, който разбирате - гражданско общество родено в стихийна обстановка, чрез протести и митинги, с внимание постоянно насочено към конфликт, към напрежение и деление (защото митингите и масовите прояви са израз и на разделение) никога няма да бъде нещо повече от инструмент в ръцете на едрия капитал. Не знам това добро ли е или лошо, но поставя точка на претенциите за борба с изсичането и презастрояването чрез митинги, протести и празници на Земята.

Питам се какво ли става в Испания, че чак сега ще чистят презастроените райони? Защо точно сега, а не преди 5 години? Интерес въпрос е това и може би трябва да се замислите чия е точно инициативата за това и защо.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот BobbeR » Чет Апр 24, 2008 7:04 pm

и разковничето за мен

в тоя ред на мисли след като най-после видях истински смисъл в последните 4-5 поста този концерт е една малка спирка в началото на един дълъг път.
в него няма нищо лошо и ако няма хора които да дават от себе си
за да създават това гражданско общество то пътя ще е доста
калдаръмест /щото нали за камъчета си говорим ;) /
и този тип демонстрации отдавна спряха да са познатите митинги от
90те символ на разделение. В тях няма политическа ориентираност
а само желание за правото на равен глас и законност. А когато става
дума за стихия трябва да си адаптивен. И повечето радикални случки от миналата година бяха много точно премерени, спонтанни и рязки.
Не можаха да се политизират и доведоха до значителен контрол над някои обекти. И докато трае инвестиционната буря трябва да се пазим да не потънем.
Именно защото не смятам за необходимо да следваме пътя на Испания. Аз нямам нужда да гледам как 15години се лее бетон и как следващите 30 се нормализирт нещата.

ако някой е останал с грешно впечатление за мен
не съм "еколог"-инто в буквалния смисъл нито в онзи на пияница и наркоман
Е добре де само вторник пийвам повечко :drunk:

Това, което тръгнах да казвам е, че обичам лифтовете. Обичам курортите,
но обичам и да са добре планирани, измислени и съобръзени с конкретните природни дадености.
Искам да има велоалеи, но искам и да има култура на пътя.
Искам да има кофи за боклук но искам и всеки да си хвърля цигарата в коша.
Искам....

Но не искам и мразя да ме лъжат в очите.

И за финал както казва един друг приятел /олегнал, със семейство и дете /
ако не ви харесва пипайте се :rofl:
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот DstupidBastarD » Чет Апр 24, 2008 7:42 pm

Скийте, ква велоалея са си направили в Костинброд:

Изображение

Кой ги знае тамошните хипари кви оргии са правили пред общината, за да им дадът площ колкото на колите, хвала!!! :bigeyes:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот bikerider » Чет Апр 24, 2008 7:50 pm

:D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот BobbeR » Чет Апр 24, 2008 8:49 pm

Аве момчше ти нещо много религиозен излезе

<< Genesis 3 >>

4. ויאמר הנחש אל־האשה לא־מות תמתון׃
.4 And the serpent said unto the woman, Ye shall not surely die:

http://wlco.hebrewtanakh.com/genesis/3.htm N4
http://erv.scripturetext.com/genesis/3.htm N4

:crazy: е това изби рибата
повече ми харесваше като мамбуджамбу

ויאמר יהוה אלהים לא־טוב היות האדם לבדו אעשה־לו עזר כנגדו׃
ако ме разбираш
:rofl:
а ако не And the LORD God said, It is not good that the man should be alone; I will make him an help meet for him.

само да не ме разбереш криво и да се засегнеш, ако наистина си толкова религиозен.
просто бях любопитен и незнам как да го разтълкувам
:dunno:
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Апр 25, 2008 6:02 am

Не ти отива да се лигавиш, някакси изкуствено стои.

В тях няма политическа ориентираност

Точно това ви е проблема на вас, хипарите.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот BobbeR » Пет Апр 25, 2008 10:54 am

Сега пък хипар станах :)
То това е силно американска вълна от преди няколко десетилетия,
с която трудно бих асоциирал и себе си и хората около мен.

Но когато си почивам да може би има нещо хипи. Не си правя планове
и във всеки един момент съм готов да сменя генерално цялата си
програма. :beer:
А лигав е второто ми име :popcorn:

Сега сериозно. Към момента тези събития наистна смятам че са
силно не политизирани. И това ще остане така за още известно време.
Основния механизъм е че всяко събитие се организира от различен човек.
Самата инициятива се дава от различни хора и те сами провеждат нещата докрай.
Голяма част от тези хора са именно студенти по архитектура и вече завършили /наскоро/ архитекти.
Аз самият трябваше да съм завършил вече ама нали съм леко хипи ;) и отидох да покарам ски. А мисълта ми е че това са хора,
които съвсем не са глупави и добре знаят какво значи политическа
манипулация и влияние над масите.
Това са и финансово стабилни хора, които не се влияят лесно.
ТЕ и АЗ /продължаваш май да си мислиш че съм в организацията на такива събития/сме видяли от близо, всъщност отвътре, как протича целия инвестиционен процес.
Така че не бързай да си толкова скептичен и ще се радвам ако почнеш да проявяваш поне малко разбиране защо ги подкрепям толкова силно.


Едно примерче как всъщност мисля аз:

Това което наистина трябва да те тревожи е че ако наистина успеят да
направят сериозен запор над езерата ще стане страшно. А в момента там ги гледат наистина под лупа, но има намесени от онези субекти които съсипаха банско и сега са погледнали към огромното дупнишко сепаревобанско поле и искат да го застроят. Но без да афишират мега курорт това няма да стане и английския миньор няма да си купи кутийка тук. А ако сепаревобанчани не си допродадат имотите - тяхната голяма мечта за развитие :rofl: Онея ми ти селяни ще се
качат горе и ще запалят гората. И сега тънкия момент. Да им се пусне нещо малко за да се кротнат и едните и другите. А в момента виждам това. Вкараха си автогол със стар двуседалков лифт, който няма да могат да превърнат в кабина дълги години. Дано поне не разсишят паничище. Трябва му много малко за да започне да носи много пари.

тема за размисъл:
Мислиш ли че пожара над мальовица е случаен или има нещо общо с невърнати имоти на хората от Говедарци.

Но точно заради това срещу инвеститорската въла трябва да има една друга. Да се спляснат, да се разпенят и да се нормализират. А ще
се нормализират едва когато погледнат как трябва да стават нещата
А те вече се пляснаха. Имаше седящи стачки имаше блокирани пътища
от бетоновози а сега идват в офиса и казват
Искаме да направим най добрия хотел на балканите който да
влезе в топ 10 в европа. Ето го ключовия момент. Почнаха да
се вглеждат в чуждия опит и да се учат от техните грешки.
А в момента си свидетел на остатъчните вълнички без които не може.
А това ще продължи още доста време точно заради дезинформирания,
прост, селски човек.

хай аз отивам да си боядисвам яйцата едното бяло другото червено
и да видим как ще реагира приятелката ми утре :rofl:
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron