Съвет за градски/хибриден велосипед

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот bronc » Сря Апр 25, 2012 9:22 pm

Здравейте!

Търся си велосипед, който ще се кара в града и няма да се използва за разни MTB изпълнения, скокове и т.н. Бюджетът ми е леко ограничен, понеже съм студент и мисля да си го взема със стипендията :D - 400лв.

Ориентирах се към три модела:
http://www.dimibike.com/velosipedi-kolo ... n-2011.htm - Drag Marathon
http://www.leader96.com/index.php/en/ca ... egory_id=3 Leader 96 Voyager-G
http://www.escadra.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%B ... w/i785.htm Cross Arrow

Лидерът ми изглежда най-добре окомплектован - динамо хъб, предпазител за веригата и предно окачване, но ме притеснява защо може да е на ниска цена за окомплектовката си в сравнение с другите два велосипеда, имайки предвид, че най-евтиният динамо хъб, който намерих в англ. ибей е към 35 паунда. Маратона предполагам е най-стабилният от трите, но пък и има най-ниска окомплектовка, което значи, че ще трябва да похарча пари за фар и стоп, а и ми се иска седалка с пружини за голямото ми Д-ъ :D На Стрелата ми се струва, че главният недостатък е странното разпределение на спиците, което може да се окаже проблем за по-горе споменатото ми Д-ъ, което заедно с другите части от тялото ми излиза на към 110 оки. Което ми напомня пък да кажа, че съм към 183-5cm. Иска ми се да мога да го ползвам и с костюм, когато ходя на работа, така че все пак трябва да е с по-изправена стойка.

Ясно ми е, че повечето веднага ще оплюят и трите модела, но с този бюджет - толкова..
bronc
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 25, 2012 3:26 pm

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот practicar » Пет Апр 27, 2012 12:35 pm

За мен градски хибриден велосипед тежащ повече от 12 кг. е създаден за мъка не за удоволствие, това смятам е най-важното. По тези времена и ниския клас окачване Шимано работи добре, почти колкото по-високите класове. Фарове и стопове има евтини и леки.
Аватар
practicar
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 11:53 am
Местоположение: София

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот bb_king » Пет Апр 27, 2012 7:12 pm

Колега,млад човек си,за какво са ти такива пенсионерскo изглеждащи колела?Наистина,че за този бюджет няма кой знае какво,но този Sprint Sintero Man 28",който е на промоция поне е със скоростна система altus,по-висок клас от горепосочените.Скоростнит команди са палцови и са доста приятни за разлика от въртящите се гадории revoshift.Само слагаш едни калници.
http://bikesport.bg/bg/products/1220-si ... -28_quot_-градски-_-хибридни_
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот bronc » Пет Апр 27, 2012 11:07 pm

Защото съм млад пенсионер.. :D Просто търся такъв тип колело. Имам си MTB, ако реша да се мотая по пътеките.
bronc
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 25, 2012 3:26 pm

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот bb_king » Съб Апр 28, 2012 4:36 pm

То градското каране не е много по различно. :D
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот practicar » Нед Апр 29, 2012 10:03 pm

Всъщност, градското каране е много по-различно. В градовете се е наложило, през последните години, по различни причини да се кара с МТБ по асфалтираните улици и новите велоалеи, но това не значи, че това е удобно и практично.
Аватар
practicar
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 11:53 am
Местоположение: София

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот bb_king » Пон Апр 30, 2012 8:09 am

Ако говориш за Германия да,но тук не.Карал съм градски велосипед и се отказах.На всичкото отгоре неможеш да кривнеш към някоя пътека с тънките гуми.
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот Dolph » Пон Апр 30, 2012 9:33 pm

Я се стегнете малко,ако човек иска даден велосипед ми дайте съвет относно колебанията между посочени.Не да му казвате от какво имал нужда,бил млад и по-добре МБТ :crazy: .Човека заради вас пита и на други места.Толкоз ли някои не може да каже + и - на посочените от Бронк модели.
Аз градско колело не съм карал или притежавал затова не мога да дам обективно мнение.Но от всичко което съм чел и хора са ми казвали,на страна от Лидер,не си заслужавали парите.Успех в избора Бронк :beer:
http://hardwarebg.com/forum/showthread. ... %B5/page60
Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее.Само преживените неща са истински разбрани.
Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.
Аватар
Dolph
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1041
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 11:03 pm
Местоположение: гр.София

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот TITAN » Пон Апр 30, 2012 10:27 pm

Залагай на DRAG или си харесай някой Sprint.Ако ти се кара стара,но много добра шосейка звънни ми.0888/886886
TITAN
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 11:00 pm

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот pascoff » Вто Май 01, 2012 8:00 am

Виж наистина моделите на Драг, по-специално Drag Grand Canyon или наследника му Drag Cruizer. Карам първия модел точно в града на път за работа и обратно от 2 години почти всеки ден и мога да кажа, че модела е подходящ за такъв тип "смесено" каране -> хасвалт + елементи на офроуд. Здрав е, добре се търкаля (държи скорост), стойката е по-изправена (и аз съм 185 и карам 20" размер). Най-евтиния вариант е 400 и нещо (за каниона) но е без калници, фар, багажник и тн. допълнения ако не се лъжа ... крузер-а е към 500 и нещо и идва със всички допълнения, които ти трябват:
http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gra ... -2011.html
http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gra ... -2011.html

Успех :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот bronc » Сря Май 02, 2012 10:56 am

За съжаление бюдюжетът ми е 400лв. Главно се двуомя между Cross-a и Drag-a като сякаш клоня повече към Cross-a, особено ако успея да ги навия да ми го продадат с твърда вилка.
bronc
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 25, 2012 3:26 pm

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот wawel » Чет Май 03, 2012 5:50 am

Баце,

твоя си работа, но НИКОГА не си купувай Cross. Виждам ги по сервизите, колко трудно се поправят и колко ги псуват.....
Иначе, аз бих аправил средното: имам 400 лева и си купувам само рамката ли монтажа. Като събера още си купувам друга част. Е, ще разтеглиш във времето началото на карането, но няма да съжаляваш за прибързана покупка.
wawel
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 10:19 am

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот Dolph » Чет Май 03, 2012 8:34 am

wawel написа:Баце,

твоя си работа, но НИКОГА не си купувай Cross. Виждам ги по сервизите, колко трудно се поправят и колко ги псуват.....
Иначе, аз бих аправил средното: имам 400 лева и си купувам само рамката ли монтажа. Като събера още си купувам друга част. Е, ще разтеглиш във времето началото на карането, но няма да съжаляваш за прибързана покупка.

Ти какво,да не продаваш Драг???Аз пък онзи ден бях във Веломания и виждам само Драгове в сервиза :crazy: .Колегата иска колело за да си джитка из града,не да надгражда като теб.400лв за рамка и още 2 пъти по толкоз за компоненти.

Бронк вземи което повече ти хареса,защото ти ще го караш,не някой от нас,трябва на теб да ти хареса.
Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее.Само преживените неща са истински разбрани.
Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.
Аватар
Dolph
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1041
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 11:03 pm
Местоположение: гр.София

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот wawel » Чет Май 03, 2012 1:06 pm

А не,
карам скот с ултегра. Драг, Крос и сродните съм ги надраснал. Истинския ми съвет е да си вземе спишълайз с xtr монтаж. Ще разбере, че кроса не е велосипед изобщо. Ама като има само 400 лева, освен да си купува кечествени части на порции, друго правилно не му остава.
wawel
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 10:19 am

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот Шлек_народен » Чет Май 03, 2012 9:02 pm

wawel написа:А не,
карам скот с ултегра. Драг, Крос и сродните съм ги надраснал.....

Кога станахте калайджии, кога Ви почерняха....
bronc написа:Търся си велосипед, който ще се кара в града и няма да се използва за разни MTB изпълнения, скокове и т.н. Бюджетът ми е леко ограничен, понеже съм студент и мисля да си го взема със стипендията :D - 400лв.

Човека иска градско колело , до 400 лв. Нищо специално , нито на "Джирото" ще ходи , нито Сопот ще спуска :)
Ако отбираш малко от тая материя-ремонт на колело- за тия пари 3-4 ще вземеш. От тия, дето продават втора ръка, от чужбина, разни трошляци.Има и дето стават за каране.
Ако ти е тъмна тая работа - ново от магазина.Поне гаранция има, може да помогне нещо. Тия, магазинските, дето си изброил- което ти ареса. Все ще свърши работа.
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Съвет за градски/хибриден велосипед

Мнениеот bronc » Нед Май 06, 2012 3:25 pm

За пореден път се убедох, че по-голямата част от българските форуми са безполезни.. Благодаря на малкото хора, които се опитаха да ми помогнат. Ех, ех...
bronc
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 25, 2012 3:26 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта