Застраховка колоездач

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Застраховка колоездач

Мнениеот jrj » Пон Окт 07, 2013 5:06 pm

Колеги някой знае ли за застраховка колоездач и какво представлявя ако я има .
Аватар
jrj
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 7:11 pm

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот subritual » Пон Окт 07, 2013 6:47 pm

Май няма такава застраховка, но и да има, трябва да се поясни поне какъв стил кара колоездача.
Аз пък се чудя, има ли групова планинска застраховка за един ден и каква е цената?
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот airborneone » Пон Окт 07, 2013 7:12 pm

Ако имаш предвид застахователен продукт тип гражданска отговорност, има но не е конкретно за колоездачи.
Ако имаш предвид като 'каско' - то не няма такъв за България.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот Анелия » Пон Окт 14, 2013 10:34 am

Има застраховки злополука, както и застраховки при екстремен спорт. Може би за нещо такова питаш? А и защо не питаш в застрахователни агенции направо? Всяка агенция предлага различни формати.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот Куц кон » Вто Окт 22, 2013 9:22 pm

Аз си правих застраховка за участие в спортно мероприятие лятото заради един бревет. Армеец мисля само имат такова животно, не помня точно щото бях зает да съзерцавам брокерката. Агентите много не го знаят, а и да го знаят не им се занимава. За месец струваше левче за цяла година към 5лв. А се пишат едни бумаги, повече от гражданската на колата. Покрива разходи при злополука до 1000лв, което дали стига да ти съберат кокалите и да ги закарат до някоя болница не знам. Интересното беше че велосипедизъма се води високо рисков спорт. И няма разлика дали е шосеизъм или байкаризъм. Ако някой иска истинска застраховка отлита на съвсем други пари.
Куц кон
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 8:25 pm

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот Stefan_trekkie » Сря Окт 30, 2013 10:51 am

По подобие на баце Куц Кон и аз си направих същата. Само, че моята я направих за 1 година и излезе към 15 лв.. Изплащане 1000 ... Важи за всякакво каране на велосипед, включително свободно шляене и тренировка.
Аватар
Stefan_trekkie
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 7:16 pm
Местоположение: София

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот rock » Сря Окт 30, 2013 4:22 pm

В кое ЗД е това, лично съм заинтересован, явно карам една идея по-рисково отколкото благоразумието повелява след като си потроших ключицата по време на ТТ.
Аватар
rock
 
Мнения: 238
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 11:49 am

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот рада » Сря Окт 30, 2013 8:30 pm

Застраховка "Злополука" върши работа, направих я и аз заради бреветите.
П.П. Имаше един случай, при който бяха бутнати колеги и там се разбра, че получаване на пари от тези застраховки е много близо до невъзможното.
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот rock » Сря Окт 30, 2013 8:52 pm

http://www.armeec.bg/insurance застраховка екстремни спортове - в падащото меню има и мтб
Аватар
rock
 
Мнения: 238
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 11:49 am

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот papinu » Сря Окт 30, 2013 9:20 pm

Аз съм със застрахователна полица: "Злополука при туризъм и спорт в България" на QBE за срок от 1 година.
В полицата като допълнително условие е записано: "Застрахователят предоставя покритие и по време на любителско упражняване на планинско колоездене".
От текста се разбира, че не важи по време на състезание.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот Куц кон » Сря Окт 30, 2013 9:30 pm

rock написа:http://www.armeec.bg/insurance застраховка екстремни спортове - в падащото меню има и мтб

Аз имах в предвид това : http://www.armeec.bg/insurance/accident/accident-athletes-2
Куц кон
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 8:25 pm

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот rock » Сря Окт 30, 2013 9:37 pm

Куц кон написа:
rock написа:http://www.armeec.bg/insurance застраховка екстремни спортове - в падащото меню има и мтб

Аз имах в предвид това : http://www.armeec.bg/insurance/accident/accident-athletes-2


Мисля, че приложението й е ограничено , поне така излиза от обяснението "Застраховката покрива събития (злополуки), настъпили на територията на спортни зали, стадиони и спортни съоръжения при провеждане на тренировки и състезания." Но застраховката е вид договор , така че винаги може да се договори разширяване на обхвата покриващ рисковете.
Аватар
rock
 
Мнения: 238
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 11:49 am

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот Randonneur » Нед Ное 10, 2013 7:39 pm

Застраховките за колоездачи имат ограничения единствено в обхвата на покритите рискове - дали ще са основните /смърт и трайна загуба на работоспособност/, или срещу по-висока цена на премията ще има допълнително покрити рискове, като временна загуба на работоспособност, например.
Иначе е ясно, че мястото на упражняване на спорта колоездене не е в зала /освен ако не е покрит колодрум/, а е шосето или съответната планинска пътека.
Не се колебайте да си правите задължителните за състезанията застраховки, като най-добре е да са годишни, за да важат и за тренировките през цялата година.
Малко се знае за това, но наличието и на най-евтината застраховка може да ви осигури обезщетение за настъпили щети по материалната част вследствие на ПТП с МПС. Това при положение, че вината е на шофьора на МПС-то и може да се задължи неговата ГО.
Изображение
SVS, BWN Organizer, RAAM'2010, '2011; 32x1200+ incl.16 SVS 2001-22:
BMB'2000; LEL'2001; RM'2004; SBS'2005; GBR'2009; Hun2013; MGM'13; PBP'03,07,11,15,19; 1001Miglia'08,12,16, Al-Andalus 2018
Аватар
Randonneur
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 10:24 am

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот mrdaka » Вто Дек 31, 2013 2:48 pm

Аз ще споделя моя горчив опит. 2011 си направих застраховка за планинско колоездене в армеец за 1000 лв. За нея платих .. 5-10 лв за 2 месеца. В тези два месеца си счупих крака, оперираха ме и ми сложиха титаниев имплант за 1500 лв. Понеже исках фактура, платих и още 300 лв ддс. Така, със фактурата и епикризата от болницата отивам при застрахователя. С две думи не ми платиха нито лев, защото не съм можел да докажа, че злуполуката е станала по време на планинско колоездене. ( демек, можело е да съм паднал в банята ) После се оказа, че 1000 лв изплащат, само в случай на смърт. Във всички останали случай изплащат максимално 10% от сумата за която си застрахован. От тога ми се затвърди убеждението, че застрахованеото е легализиран рекет, който е желателно да се избягва на всяка цена. Най-добре е просто си заделиш едни 5-6 хил лева в банката за злуполука и си карай спокойно.
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пет Яну 03, 2014 9:14 am

Randonneur написа:Застраховките за колоездачи имат ограничения единствено в обхвата на покритите рискове - дали ще са основните /смърт и трайна загуба на работоспособност/, или срещу по-висока цена на премията ще има допълнително покрити рискове, като временна загуба на работоспособност, например.
Иначе е ясно, че мястото на упражняване на спорта колоездене не е в зала /освен ако не е покрит колодрум/, а е шосето или съответната планинска пътека.
Не се колебайте да си правите задължителните за състезанията застраховки, като най-добре е да са годишни, за да важат и за тренировките през цялата година.
Малко се знае за това, но наличието и на най-евтината застраховка може да ви осигури обезщетение за настъпили щети по материалната част вследствие на ПТП с МПС. Това при положение, че вината е на шофьора на МПС-то и може да се задължи неговата ГО.

Извинявай -тва дето си го написал по-горе -за коя държава важи?!
Хайде, сега аз ще ти разкажа за нашата:Реших да се правя на колоездач-състезател, аматьор-Мастор. Организаторите искат разни документи. Събрах ги,остана най-лесния -застраховка. Срещу мен -три офиса, с големи стъкла-служителите не са претрупани,повечко се почесват...В двете компании ми отказаха , третата излъгах-казах, че ще правя екскурзия с велосипед. Получих 4-5 листа за 2 лв/ за рестото -мерси/. Пред организаторите -мина ,иначе -не става за нищо.
Втори път- в Европа сме -хайде да не се лъжем,намерих друг застраховател - два лв с мерси. Пет листа -всичко точно- застрахова се състезателят по колоездене -ХХ за 1000 лв. Щастлив , зачаках старта и докато чаках се зачетох във въпросните - 5 листа. На втората страница-"НЕ СЕ ЗАСТРАХОВАТ СЪСТЕЗАТЕЛИ НАД 40 ГОДИНИ!"
./ Тъпо копеле, Сулъо и Пульо- слушайте и четете внимателно :popcorn: /Състезавах се с редовни документи. /Можеш да провериш в протоколите/. Щастлива Нова година! :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Застраховка колоездач

Мнениеот bobino » Пон Фев 15, 2016 11:37 am

От няколкото мнения по-горе не става ясно заслужава ли си да имаш застраховка или по-скоро не. За мен е важно да има застраховка злополука ако нещо се случи някъде по планините и надалеч да има някакъв съпорт. Змии, насекоми, травми и т.н или злополуки разни то наистина е по-хубаво човек да разчита на себе си но все пак............ :dontknow:
Each adventure begins with the words, I know a shortcut
Аватар
bobino
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 5:58 pm
Местоположение: София


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта