Избор на хибриден велосипед

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Избор на хибриден велосипед

Мнениеот roland19 » Чет Май 22, 2014 10:54 am

Здравейте,
От миналата година се предвижвам с велосипед по София и до сега търкалях старото ми колело от детството ( което догодина става на 18, ще може да гласува ). Сега съм се решил да си взема хибриден модел, за да изпитам малко по-голямо удоволствие от колоезденето. Карам предимно по града, по велоалеи, павета и прочее. Спрял съм се на 3 варианта до сега:
http://bikesport.bg/bg/products/1313-sh ... %BD%D0%B8_ - Shockblaze RSV Sport 24
http://www.scott.bg/bg/city-urban/157-s ... -men-.html - Scott Sub 40
http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gra ... on-te.html - Drag Grand Canyon TE
Благодаря ви предварително!
roland19
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 21, 2014 8:37 pm

Re: Избор на хибриден велосипед

Мнениеот victortrt » Чет Май 22, 2014 2:37 pm

Според мен за този бюджет можеш да си вземеш хибрид със заключваща се амортесьорна вилка от типа на драга - например спринт синтеро, крос авалон /който е и с хидравлични дискови спирачки, 27 скорости по-висок клас/ и др. Моделите на Крос и Лидер и спринт /един модел/ от този тип, ако изобщо ги намериш, че това пък е техния проблем, за същите пари предлагат много по-висок клас компоненти.
Без мека вилка карането по павета няма да ти носи голямо удоволствие, а ще можеш да я заключваш за асфалта. От една друга тема се сещам, че първо трябва да пробваш велосипедите, защото и трите са с тънки гуми и ниско кормило /карат се доста наведен в сравнение с градски велосипед/ и много хора остават изненадани от ниската позиция и твърдата возия /които се компенсират от бързината и лекотата на каране/.
Моето скромно мнение е, че първите два не са за нашите градове не толкова заради твърдата вилка, а заради тесните и тънки гуми, а третият е много надценен.
Но все пак от трите първият най-много си струва парите, защото де факто е шосейка с право кормило и на асфалта /гладкия/ направо ще лети.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на хибриден велосипед

Мнениеот alexandrov » Пет Май 23, 2014 7:55 am

Аз от 3 дни карам Grand Canyon Pro из София и много се радвам, че не взех нещо с по-тънки гуми или без преден амортисьор, както мислех. Градско каране в София няма нищо общо с градско каране в Европа. Дупки, неравен асфалт, павета, бордюри, единствените места, където има добър асфалт са булевардите с много коли. Даже в Южния парк и Борисовата се оказа, че алеите са супер ръмбави и често се изправявям, за да не ме обезчести седалката.
Ако взимаш Гранд Каньона смени седалката при купуването! Доплати си за някоя по-мека от кожения кол, с който е обзаведен по default.
alexandrov
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 15, 2014 1:02 pm

Re: Избор на хибриден велосипед

Мнениеот victortrt » Пон Май 26, 2014 11:04 am

Роланд 19, ти щом досега си карал стар велосипед, сигурно си наясно как и къде ще караш, но наистина за павета и неравни алеи велосипедите с твърда вилка и ниско кормило, съчетано с висока седалка ще водят до неприятни усещания в ръцете от вибрациите и в ........ от седалката. Просто трябва да прецениш какъв ще е начина ти на каране и да пробваш преди да си купиш велосипед, за да не останеш неприятно изненадан. Пък като избереш, се похвали и кажи как е първите километри, за да обменим опит.
Аз например карам в София едно модифицирано градско колело с твърда вилка и вътрешни скорости с контра, на което съм махнал багажника и съм сложил тясно и право кормило. С оригиналното кормило въобще не усещах вибрации, но то беше извито нагоре и назад /алуминиево/ и стойката ми беше почти права. Така вибрациите се поемаха от седалката /средно твърда/ и това с което седя на нея.
С правото кормило съм доста по-наведен напред, по бърз, но и се усещат неравностите по паветата и неравен асфалт /много слабо и се преживява/. Тук от значение са и две много важни неща - гриповете /моите са оригинално гумени на шимано - доста дебели/ и гумите. За София са най-подходящи сравнително широки и високи гуми без изпъкнал грайфер, важното е обаче при напомпена гума да има поне 2.5 сантиметра от каплата до края на гумата.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на хибриден велосипед

Мнениеот victortrt » Пон Юни 16, 2014 4:50 pm

http://bikesport.bg/bg/products/2207-%D ... %BD%D0%B8_

Ако още не си си избрал, виж какво видях в нета.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта