Избор на Гуми

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Re: Избор на Гуми

Мнениеот Dido2 » Пет Фев 12, 2021 4:34 pm

victortrt написа:
Dido2 написа:... Така че бих рискувал ocassional flat тук и там, (то си зависи от самият ездач, до сега съм карал един вид "бе майната му") но да съм бърз и лек и съотвено по-ниска цена...

По принцип тази гума се нарича Флаш заради шарката, която наподобява светкавица - непрекъсната равна част в средата, назъбена по краищата като харпун с идеята по черни пътища да има някакво сцепление нагоре. Много други гуми я имат и като идея тази шарка е унивесална за туринг/трекинг велодипеди заради бързото търкаляне, но вече зависи и от други параметри, както сам си се убедил.
Иначе да си бърз с тези гуми като светкавица, няма начин освен надолу по инерция. то те и светкавиците ката се движат всъщност, така че няма лъжа и измама. :beer:

Ами От официалния сайт нещо подслъгват тогава (не е изненада) "Do you want to get through city traffic in a flash? Flash is the ideal choice to beat city traffic" а тежи 1000+ за 1.75 широчина. Стандартната без екстри пък си е над 800, което пак е много.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Избор на Гуми

Мнениеот Dido2 » Пет Фев 12, 2021 4:43 pm

Stromkern написа:
Dido2 написа:Насочих се към стар модел Schwalbe City Plus - като забележете плюс варианта има защита 5 , същата като на Schwalbe Marathon на двойна по ниска цена и естествено забрави за 10 000км, .Смятам че ще се доближая 5000к.. А Нещо се говори че новите гуми на schwalbe са с по ниско качество от по-старите...

Аз търкалях Швалбе Silento 45мм към 14-15.000 км с общо 2 спуквания, като едното беше снейкбайт от зверски удар с 30+ в голяма дупка - не гледах пътя и добре, че не се пребих. Реално само 1 спукване от трън, а е имало случаи да карам през треволяци и жито.
Теглото на 45-ците е към 700 грама, има по-тънки и леки варианти. Смених ги само щото исках по-тънка и лека гума, иначе дори в задната има още живот.

С новите Конти Speed Ride спуках на второто излизане, че хванах напряко по черен път през една горичка, но от тогава 2.200 км по междуселския "асфалт" няма проблем. Не мисля, обаче, че ще изкарат такъв километраж като швалбето.

А не братле :nono: . Не съм изгубил дни четене на 300+коментара и ревюта за нищо :D . Направо в момента пише експерт на гуми schwalbe в профила ми :eyebrow: .. знам вече повече от техния customer съпорt (UK) :bigeyes: ... Silento е същата технология както моите schwalbe tyrago. Както и delta Cruiser, road Cruiser, land Cruiser. 1 към 1, само шарката и количеството tread е различно. Най много km дават на land Cruiser. Към 7к км съм чел. Дори да си карал по перфектни пътища не може 14 000км нещо грешка може би в устройството дето отчита. Просто вярвам повече на масата народ пуснали ревю, отколкото на едно две мнения твърдящи екстремни цифри нищо лично.
Стандартните гуми на schwalbe се изтъркват на към и доста под 5000км. Добави пукнатини отстрани на 2000км. Защитата е 3 което е много слабо. Никой няма 0 или 1-2 пукания на 5000км (а много повече ако въобще издържат) камо ли на повече.
Гумите им маратон стандартно имат издръжливост под 10 000км официално, като има потребители изкарали и доста по малко с пукания. Е има и твърдящи 20к
Най добрите гуми на schwalbe seria Marathон плюс имат такъв около такъв живот при някои дори по малко. Има некви индивиди твърдящи изкарали 50000км ама тва е повече от прекалено.
Последна промяна Dido2 на Пет Фев 12, 2021 5:20 pm, променена общо 8 пъти
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Избор на Гуми

Мнениеот Alexi » Пет Фев 12, 2021 4:54 pm

Континентал 4000с2 нямах нито едно пукане по шосе за 7000 км ,хем са относително леки и малообемни гуми ,имам една перфорация от удар в ръб на асфалта - това е .. и при нас асфалта не е много читав ,особено по междуселските пътища които предпочитам за колоездене
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на Гуми

Мнениеот Dido2 » Пет Фев 12, 2021 5:56 pm

А може би става дума за много стара партида Silento? А Сегашната да е с намалени характеристики/цена/качество.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Избор на Гуми

Мнениеот edinmilion » Пет Фев 12, 2021 5:59 pm

Alexi написа:Континентал 4000с2 нямах нито едно пукане по шосе за 7000 км ,хем са относително леки и малообемни гуми

И на мен ми допадат Континентала за шосето, даже бях с бюджетната версия /continental ultra sport 2, 700x25/ и само веднъж съм правил гума, но си беше някаква телчица от която няма спасение.
Като тегло и цена също са добре :beer:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Избор на Гуми

Мнениеот Stromkern » Пет Фев 12, 2021 6:04 pm

Dido2 написа: Дори да си карал по перфектни пътища не може 14 000км нещо грешка може би в устройството дето отчита.

Карам в Северозапада, тука "перфектните" участъци на асфалт са едноцифрен процент, другото е лунен пейзаж. Устройството показва отклонения под 1/100 спрямо Гармин навигации, така че колко да е грешка - 14.800 вместо 15.000?

Леко странично нацепване около бутоните наистина се появи сравнително рано през 2-годишната им експлоатация, но никога не съм имал проблеми заради него. Не съм на процент от Швалбе та да лъжа, точно едно пукане от трън (или телче, не помня точно) си беше за целия тоя период.

Цъкнах им едно долнопробно фото за пример само - задната е доста по-изтрита отколкото си мислех, но предната със сигурност може да се кара още. :)

Старичка партида бяха със сигурност и даже си мислех, че заради това се понацепиха около грайфера - 2015 производство, аз ги карах от средата на 2018та до средата на 2020та.
Прикачени файлове
IMG_20210212_173350.jpg
(505.58 KiB) 118 пъти
Stromkern
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 7:26 pm

Re: Избор на Гуми

Мнениеот Dido2 » Пет Фев 12, 2021 6:39 pm

Нова ценна информация получавам докато продължавам да чета ревюта. Според някои има разлика в качеството на гумите schwalbe, като по ниското е от Новата има фабрика във Виетнам от 2015-та. А тези от Индонезия са Ок. Другото което е търкалянето на нова но Стара гума като производство е опасно, ако е повече от 7години стояла неупотребявана.
Както и да е, сегашната Silento е най нискъ клас на schwalbe.
Дали ще издържи 30 минути по този път без спукване)) страх ме е че и маратона им няма да се справи. Изглежда че трън четата повече пробиват гумите им отколкото стъкло и др. например. Но пък хей, карането по подобни маршрути е в пъти по забавно.
Прикачени файлове
-езеро-коса-пясъчна-маршрут-велосипед-Ахелой-Поморие.jpg
-езеро-коса-пясъчна-маршрут-велосипед-Ахелой-Поморие.jpg (303.26 KiB) Прегледано 4133 пъти
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Избор на Гуми

Мнениеот Франко » Пет Фев 12, 2021 8:32 pm

Взех си две от тези: https://www.bike24.com/p25833.html ... ще видим колко стават. Обаче първо ще изтрия заводското лугано :)
Франко
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Избор на Гуми

Мнениеот martin.radev » Съб Фев 13, 2021 3:43 pm

111.jpg
Черния CUBE
(338.62 KiB) 110 пъти
Dido2 написа:
Stromkern написа:
Dido2 написа:Насочих се към стар модел Schwalbe City Plus - като забележете плюс варианта има защита 5 , същата като на Schwalbe Marathon на двойна по ниска цена и естествено забрави за 10 000км, .Смятам че ще се доближая 5000к.. А Нещо се говори че новите гуми на schwalbe са с по ниско качество от по-старите...

Аз търкалях Швалбе Silento 45мм към 14-15.000 км с общо 2 спуквания, като едното беше снейкбайт от зверски удар с 30+ в голяма дупка - не гледах пътя и добре, че не се пребих. Реално само 1 спукване от трън, а е имало случаи да карам през треволяци и жито.
Теглото на 45-ците е към 700 грама, има по-тънки и леки варианти. Смених ги само щото исках по-тънка и лека гума, иначе дори в задната има още живот.

С новите Конти Speed Ride спуках на второто излизане, че хванах напряко по черен път през една горичка, но от тогава 2.200 км по междуселския "асфалт" няма проблем. Не мисля, обаче, че ще изкарат такъв километраж като швалбето.

А не братле :nono: . Не съм изгубил дни четене на 300+коментара и ревюта за нищо :D . Направо в момента пише експерт на гуми schwalbe в профила ми :eyebrow: .. знам вече повече от техния customer съпорt (UK) :bigeyes: ... Silento е същата технология както моите schwalbe tyrago. Както и delta Cruiser, road Cruiser, land Cruiser. 1 към 1, само шарката и количеството tread е различно. Най много km дават на land Cruiser. Към 7к км съм чел. Дори да си карал по перфектни пътища не може 14 000км нещо грешка може би в устройството дето отчита. Просто вярвам повече на масата народ пуснали ревю, отколкото на едно две мнения твърдящи екстремни цифри нищо лично.
Стандартните гуми на schwalbe се изтъркват на към и доста под 5000км. Добави пукнатини отстрани на 2000км. Защитата е 3 което е много слабо. Никой няма 0 или 1-2 пукания на 5000км (а много повече ако въобще издържат) камо ли на повече.
Гумите им маратон стандартно имат издръжливост под 10 000км официално, като има потребители изкарали и доста по малко с пукания. Е има и твърдящи 20к
Най добрите гуми на schwalbe seria Marathон плюс имат такъв около такъв живот при някои дори по малко. Има некви индивиди твърдящи изкарали 50000км ама тва е повече от прекалено.


Аз карах почти две години с Schwalbe Marathon Almotion Evolution TLE 28x2.15 малко над 20 000 километра и до ден днешен гумите са в мазето и имат още живот. Едно спукване - бозата не го залепи беше огромен пирон, който влезе вътре - оправих го с park-tool-tb-2
(https://dragzone.bg/lepenka-za-vnshna-g ... -tool-tb-2). Тия информации за официалното издържане не Маратона не знам откъде са, но
ако си от София, заповядай до Хаджи Димитър - ще пием по бира и ще ти ги подаря имат поне още 50% живот, ако не се сцепят някъде, а даже нямам 29ка на която да ги сложа вече :)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Избор на Гуми

Мнениеот Dido2 » Пон Фев 15, 2021 7:40 pm

Благодаря за предложението, но не съм от София. Гумата е превъзходна и за това струва към 60лв+ парчето. Може би ако байка ми струва 2000лв+ няма да се замисля дали да взема такива гуми.. Обаче аз съм на мнение че за нещо не трябва да се дават много пари наведнъж, пък било то супер издържливо и добро, (освен ако не е на супер промоция) щото нещата може да са съвсем други за различните хора. Представи си че има вид трън където се намираш, който разказва играта на гумата, но не е споменат в масата ревюта.. За това при възможност е по-добре за тези 120лв да се вземат може би по-кофти гуми но пък 3 чифта примерно. Видиш ли пък издържат повече от очакваното за цената си и си на далаверка.
Официалната информация идва от .... официалният сайт, къде другаде... Може би се застраховат един вид някой да не хленчи ако гумата му не е издържалва колкото на някои.
https://www.schwalbe.com/en/verschleiss
As a general guide, you can expect a tire mileage of 2000 to 5000 km from Schwalbe standard tires. The tires of the Marathon family usually last between 6000 and 12000 km. With the light Marathon Racer and Marathon Supreme, the performance is a little lower (approx. 5000 to 9000 km). The Marathon Plus is outstanding with its extremely high mileage of often much more than 10000 km.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Предишна

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта