Подмяна на V-образни спирачки

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Подмяна на V-образни спирачки

Мнениеот vencil » Вто Юни 02, 2015 8:04 pm

Здравейте, решил съм да подменя V-образните си спирачки колелото е градско. Спрях се на нещо средно като цена Shimano BR-M432 Изображение
Обаче от всички спирачки които разгледах само при този модел в магазините са дадени предна и задна и естествено едната е по-скъпа, това търговски трик ли е или има някаква реална причина. Знам че ако взема примерно две предни на задната ще трябва да разменя калодките ама дали има някаква друга уловка :dontknow: .
За ръкохватки много се двоумих м/у BL-M421 и BL-T610 ама накрая се спрях на BL-M421
Изображение
Мисля че за градско колело не му трябват по скъпи ръкохватки.
Та интересно ми е вашето мнение за спирачките.
Аватар
vencil
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Подмяна на V-образни спирачки

Мнениеот Ozzie » Вто Юни 02, 2015 8:45 pm

Отваряш сайта на "Шимано", намираш въпросния модел спирачки. Ако не е изрично упоменато, че модела има разновидност за предна / задна (което силно ме съмнява), купуваш по- евтината, наместваш накладките (ако са с посока), както си писал и си ти.
Лостчетата също смятам за повече от достатъчни.
:beer:

P.S. В кой / кои магазини ги предлагат като задна / предна, не е тайна предполагам?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Подмяна на V-образни спирачки

Мнениеот vencil » Вто Юни 02, 2015 9:31 pm

А не е тайна
http://screambikes.eu/bg/spirachki/7625-zadna-v-obrazna-spirachka-shimano-br-m432-s.html
http://screambikes.eu/bg/spirachki/7612-predna-v-obrazna-spirachka-shimano-br-m432-s.html
и тук
http://www.velo-m.net/product/5745/v-obrazna-spirachka-shimano-br-m432-srebristi.html
и още някъде гледах пак е така ама не се сещам вече, то голямо ровене беше докато си харесам нещо ;) .
Иначе рових из сайта на Шимано и никъде не видях да се споменава за задна и предна спирачка :dontknow:
http://bike.shimano.com/content/sac-bike/en/home/mtb1/shifting---braking/brakes/br-m432.html та затова реших да се допитам. Не че 3 гроша ще ме разорят, ей така принципа е важен.
Аватар
vencil
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Подмяна на V-образни спирачки

Мнениеот uBaH » Сря Юни 03, 2015 8:05 am

Имам някакви смътни спомени (от много време не съм пипвал v-brake), че разликата между предна и задна може да се изразява в извивката на "луличката", през която минава жилото.
С по-извита луличка, бронята и жилото стоят по-прибрани към рамката, след преминаването си през последния водач (за задната спирачка). А с "по-отворена" луличка, жилото на предната не прави голяма чупка и триенето в този участък се намалява :agree:

Изображение
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Подмяна на V-образни спирачки

Мнениеот vencil » Пет Юни 05, 2015 7:28 am

Погледнах старите спирачки и наистина това е разликата в извивката на "луличката", никога до сега не ми беше правило впечатление че едната е с по-голяма дага :dontknow:

Реших да не се правя на Бай Ганьо заради 3 гроша и си поръчах предна и задна като се надявах задната да е с по-извита луличка. Да ама НЕ единствената разлика беше че калодките бяха правилно поставени, така че някой ако се чуди да знае за какво става дума.
Аватар
vencil
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 109 госта