гуми за "skid" при fixie bikes

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

гуми за "skid" при fixie bikes

Мнениеот beco_ » Пон Юни 22, 2015 7:53 pm

Здравейте, след като от няколко месеца си карам сингъла без проблеми (на рамката на МТБ) много ми се искаше и едно фикси,
след като събрах всички части и купих едно старо колело на около 30 години по интернет,от няколко часа карам фикси....
трябва да си призная че е по-трудно от колкото очаквах,даже след няколко километра спрях и си купих предна спирачка,че не е за аматьори тая работа,обаче колелото беше с 35-622 рубена една гума и аз купих още една найлонова същия размер за отзад пак 35-622 някаква за 10лв.
ОБАЧЕ, скидването се оказа "мисия невъзможна" ;викам тая гума много дебела и намерих едно швайбе с криви телове от един съсед 23-622 ; и викам ето ...това е!!!!, обаче пак греда :(. и почвам да чета : хората пишат навън че карат с 23 или 25 или 28 х 622 обаче не размера а имено марката на гумата е от значение,

та ето и въпроса ми,който е към фикси маняците в София (понеже аз други такива не познавам)
С какви гуми модели и марки и размери карате, и кои са най-подходящи за скид??!!??
аз съм с 42 отпред и 16 отзад ако има значение предавателното число гледам някви гърци карат с 48на 17 мисля че им беше клуба даже...имат страница във фейса.

поздрави
beco_
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 9:48 pm
Местоположение: Бургас

Re: гуми за "skid" при fixie bikes

Мнениеот victortrt » Вто Юни 23, 2015 1:22 pm

Вземи си още една спирачка, карай си фикси, но спирай със спирачките. Не "скидвай" въобще. Фикситата, с които се прави това са със здрави /и скъпи/ рамки, със здрави /и скъпи/ капли и най-вече със скъпи гуми, които пак се изтъркват. Скидването е за гъзария и няма смисъл от него, защоте е екстремно натоварване за велосипеда. Ефекта от каране на фикси /постоянното въртене/ ще се постигне и с простото намаляване без да влачиш гумите и при нужда спиране със спирачките.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: гуми за "skid" при fixie bikes

Мнениеот jungleraver » Вто Юни 23, 2015 9:06 pm

Конкретно за скидването, според мен гумите не са от кой-знае каква важност, стига да не са широки, дори най-вероятно с по-евтини ще е по-лесно, защото са найлонови, и нямат толкова добро сцепление, също натоварването на велосипеда в никой случай не е критично. По-скоро тренирай повече, и то най-вече да изнасяш тежестта напред, и да целиш г-д водоравното положение на педалите, видимо по всички клипчета ездача се измества напред, за да "олекне" задната гума. Също така е много важно на каква настилка го правиш, отначало започни на някаква по-гладка, докато придобиеш усет и увереност.
:peace:
jungleraver
 
Мнения: 366
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 9:14 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 116 госта