Колело за града - София

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Колело за града - София

Мнениеот ssgreen » Пет Авг 07, 2015 5:00 pm

Здравейте, искам да си закупя градско колело, което ще се кара ежедневно с цел транспорт само по пътя в София, няма да се качвам на бордюри или да слизам по стълби и т.н. Висок съм 175 с дължина на крака 81 см и тегло 65 /вероятно ще се покачи до 70/ По разните калкулатори ми сметна че рамката трябва да е 56 см. Склонен съм да отделя до 400 лв. Харесва ми идеята за single speed, удачно ли е за моите цели ? Харесал съм си това http://champion-bikeshop.com/product/340/velosiped-28-hero-fix-bikes.html. Няма да го карам като фикси , а на свободния венец , което може би обезмисля идеята му, но просто не можах да си харесам single-speed градско колело, което да не е фикси. :dontknow: Приемам всякакви предложения и критики.
ssgreen
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 12:49 pm

Re: Колело за града - София

Мнениеот kobso1245 » Пон Авг 10, 2015 1:14 am

Дали да е фикси зависи изцяло от физическата ти подготовка и маршрута, по който ще караш. Ако имаш доста баири по пътя и нямаш "баси кръкътъ, чуек" може и да ти дойде леко тегаво. Ако е предимно равнинно-фикси си е вариант.
Иначе нищо не мога да предложа. Вариант е да гледаш по форума или в ОЛХ за възможно по-прост, но надежден байк..
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Колело за града - София

Мнениеот victortrt » Пон Авг 10, 2015 8:57 am

Ами, общо взето е нормално почти да няма сингъли, което да не са и фиксита, защото така имаш 2 в 1 заради флип-флоп главината.
Това при нови велосипеди, при което почти няма рамки за чист сингъл или такъв с контра, всичко се прави за фикси /с хоризонтални дропаути за опъване на веригата/.
Конкретния лидер изглежда добре и поне има спирачки. на теория почти няма какво да му се счупи, освен педали и средно и веригата може бързо да се разтяга, но пък тези вериги са тежки и здрави поначало.
За София е по-добре свободен венец, за да можеш да ползваш инерцията и да си почиваш от въртене, но при големи наклони ще видиш трудности /конкретно рампите по подлезите и например отсечката от Хемус до Кемпински/.
При старите има такива с рамка за сингъл или вътрешни скорости и могат да се преправят на адекватно градско средство за придвижване - ето пример с моето http://1bike.bg/portfolio/puch-reborn/. С право кормило вместо оригиналната лястовица стана супер. То е с вътрешни скорости, но се кара основно на 4-та и може да се направи чист сингъл с контра при смяна на главината.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 119 госта