Препоръка за следващ велосипед

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Препоръка за следващ велосипед

Мнениеот tiger999 » Вто Мар 29, 2016 9:05 pm

Здравейте отново.
Около година и малко търкалях една шосейка и съм много доволен от този тип велосипед НО просто не е нашите пътища. И това го казва човек който си пази нещата избягвам дупки и т.н. В момента разполагам с 800лв които мога да изкарам веднага за покупка на колело. Моля за съвет. Идеята е да се прави преход от 65км по шосе - разбирайте типичен БЪЛГАРСКИ път- кръпки неравности и т.н.. От време на време е по-разумно да карам по банкета и от време на време с приятели да минавам 15тина км по черен път. От опита който имам до сега стигнах до няколко извода. Висок съм 170см и са ми удобни колела около 50-мах52 хоризонтал. Трябва ми шосейно кормило с тенденция за триатлонски рога - направо лягам много удобно. По-малките гуми ги въртя по-лесно и 26цола и има навсякъде. Трябват ми гладки гуми като широчината да бъде златната среда между леко въртене и обиране на вибрациите. На пътя аеродинамиката и поддържането на силите за мен е основното, не гоня максимална скорост, а леко въртене. Ако се впиша до 12кг колело ще е добре. Предпочитам рамка с възможност за слагане на багажник отпред или отзад, един стига, калници не ми трябват. 3 венеца отпред ще ми се отразят добре, по-късички курбели, команди дуал контрол задължително като окомплектовката под шимано 105 ми е малко... абе не съм доволен да го кажем. Имате ли някакви идеи и предложения как да постигна мечтата си, ясно е че ще е нещо на старо но поне къде да го търся. Имам една рамка хром молибден която ми е много удобна от старо колело Монтана. И още един последен въпрос - може ли на стара шосейна рамка да се сложат гуми 26 цола, някой правил ли го е?
tiger999
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2014 5:48 pm

Re: Препоръка за следващ велосипед

Мнениеот irgnet » Сря Мар 30, 2016 11:12 am

Според мен такова колело спрямо твоите изисквания няма готово. Трябва или да си асемблираш едно, или да правиш компромиси.
С 800 лева бюджет аз бих избрал това нещо:
http://bikesport.bg/bg/products/2367-%D ... %B4%D0%B8_

С 28 гуми е, ама ти казвам че за асвалтово каране 28 е много по-добре от 26

Но ти искаш извито кормило.. А да сменяш кормилото, командите и лостчетата на спирачките не е малка инвестиция.
Аватар
irgnet
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 9:22 pm

Re: Препоръка за следващ велосипед

Мнениеот carmo » Сря Мар 30, 2016 1:45 pm

До колкото схващам говориш за някакъв вид Франкенщайн приближаващ се до cyclocross -нещо такова http://www.newbicyclereview.com/cyclo-c ... n-of-bike/ но тоя тип е тясно профилиран и не знам къде ще попаднеш на такъв втора ръка, а новите са пачка.
На рейсинг рамка (предполагам шосейна това значи за теб) дори и да събереш 26" гуми просто няма как да ги обслужват спирачките -позициите и видът им е твърде различен. Щом искаш асфалт + черен път -огледай се за хибриден тип (като предложението на горния колега), на който може и багажник отзад да се монтира. Ако той ти е важен може да гледаш и туристически тип велосипеди http://bikesport.bg/bg/products/2319-%D ... 0%B4%D0%B8 -същото но с калници, светлини и багажник отзад. На правите им кормила вероятно може да се сложат триатлонски рога, но дали ще ти е удобно??? Ако от шосейката си принципно доволен, но искаш по-солидна рамка + гуми и минимална (но неминуема) загуба в скорост и лекота -търси нещо такова http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... v-mat.html и си го ъпгрейдвай и персонализирай.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Препоръка за следващ велосипед

Мнениеот tiger999 » Пет Апр 01, 2016 6:22 am

Благодаря на отзовалите се! Един последен въпрос - как да разбера дали колелото което купувам втора ръка е крадено? Минавам граници и не искам фалове искат ми ясно да личи номера на рамката но не знам къде го проверяват.
tiger999
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2014 5:48 pm

Re: Препоръка за следващ велосипед

Мнениеот irgnet » Пет Апр 01, 2016 10:14 am

http://www.veloregister.bg - Ето тук може да погледнеш, но това си е частен регистър и предполагам не всеки го знае и да се регистрира там.

Полицията си имат техен си регистър предполагам, ама ти няма как да имаш достъп до него.

И къде на границата проверяват? Доста пъти съм минавал границата с моето колело и никога не са ми го проверявали
Аватар
irgnet
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 9:22 pm

Re: Препоръка за следващ велосипед

Мнениеот tiger999 » Пет Апр 01, 2016 1:59 pm

Границата с Унгария. Искаха ми да видят номера на рамката тогава за първи път разбрах за подобен номер.
tiger999
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2014 5:48 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта