Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Re: Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Мнениеот Boyan1984 » Пон Яну 11, 2021 1:25 pm

Алуминиев е, аз затова искам да ми свали още, ама засега не поддава :D
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Мнениеот Boyan1984 » Пон Яну 11, 2021 8:17 pm

А и специално това е с по-леки капли от стоковите, които са Mavic Aksium. Говорих с човека и едвам се сдържам да му кажа да го изпрати. Никога не съм карал шосейка, но мисля, че е забавно. Интересно ми е да усетя какво толкова им харесват и наистина ли с такава лекота и толкова бързо се движат.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Мнениеот Alexi » Пон Яну 11, 2021 8:26 pm

е ,разликата е потресаваща особено като набиеш едни 180 грама гуми с по 20 грама боза .. да караш мтб по шосе е пълна утрепия и си бавен ,то се губи удоволствието :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Мнениеот Boyan1984 » Пон Яну 11, 2021 8:32 pm

Мдааааа....Човека каза, че каплите са тюблес реди,но сега с вътрешна. Не знам, хич не ми се харчат 2 бона за колело, a съм сигурен че си заслужава :roll2:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Мнениеот fu4ko » Пон Яну 11, 2021 8:57 pm

Boyan1984 написа:А и специално това е с по-леки капли от стоковите, които са Mavic Aksium. Говорих с човека и едвам се сдържам да му кажа да го изпрати. Никога не съм карал шосейка, но мисля, че е забавно. Интересно ми е да усетя какво толкова им харесват и наистина ли с такава лекота и толкова бързо се движат.

Ми да ти кажа,като си ходя с шосейката от подписа ми на село по 15км в посока ми е много леко.Онзи ден си ходих с 26цата ми беше по тежко.Шосейката върви с лекота,не усещаш,че караш.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Мнениеот edinmilion » Пон Яну 11, 2021 9:03 pm

Boyan1984 написа:А и специално това е с по-леки капли от стоковите, които са Mavic Aksium. Говорих с човека и едвам се сдържам да му кажа да го изпрати. Никога не съм карал шосейка, но мисля, че е забавно. Интересно ми е да усетя какво толкова им харесват и наистина ли с такава лекота и толкова бързо се движат.

Супер е да караш с 40-50 км/ч със собствена сила, било то и за кратки отсечки от карането. Ако вятъра е с теб може да жънеш с километри с яко темпо.
Реално и с байка се поддържа темпо в зависимост от терена ест., но грубо казано с байка съм средно 15км/ч., а с шосейката 30км/ч. Няма и цапане толкова.
А най яко е след шосейно - с планинското и да се кефиш на големите гуми и мекото возене :D
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Мнениеот StormRage » Пон Мар 29, 2021 3:15 pm

Здравейте! :beer:

Преди (почти) 4 години с ваша помощ и чрез тази тема се оборудвах с прекрасен велосипед Pulse ST-1 който и до ден днешен с кеф карам. Тогава идеята беше да си купя прилично здраво МТБ за биче стотина кила, но сега години по-късно понавлязох във форма, свалил съм теглото до ~65 килограма и покрай това ми се появи и желанието за нещо по-бързо, по-леко и ново. Та, търся да избера някакво колело, като този път имам мерак да е вече шосеен и евентуално карбон. Какво бихте ми препоръчали евентуално като модели в диапазона между 2500 и 3500лв и може ли да се намери нещо читаво с оборудване Шимано 105 или Ултегра да кажем? От това което аз виждам - Пулс (от които купих предното колело) вече не съществуват, гледах сайта на Шокблейз и харесах ТОЗИ МОДЕЛ за 3300лева, но първо ме притеснява, че не знам размер S не е прекалено малък за ръст 180 и второ - тези също не съм сигурен живички ли са, понеже на запитването ми през формата за контакт никой не отговори цяла една седмица, а на телефона от сайта им дава свободно и пак никой не вдига. В байкцентър мярнах нещо кюбско за 3700лв което обаче първо малко ми излиза от дефинирания бюджет, второ = имам усещането, че всъщност е по-лошо колело от Шокблейза по-горе. Не съм експерт, но "105" окомплектовка вместо "Ултегра" и 1 килограм по-тежко (9.2 срещу 8.2) спрямо Шока. Дори да оставим разликите в частите и теглото, Шокблейзът е цели 1400лв по-евтин, вижда ми се несравнимо по-добрата опция, ако изобщо Шок все още продават. Какъв друг избор имам евентуално, не съм запознат много с магазините и сайтовете за велосипеди, предполагам има и други възможности, но просто не ги знам. Вариантите с OLX и втора ръка малко не ме радват - не за друго, а защото аз самият не разбирам чисто технически нито от геометрия, нито от комплектовка и е много вероятно да си дам парите за нещо, което откровено не си струва. Иначе в OLX гледах и маркови бегачки тип Спешълайзд С-Уъркс с Дура Ейс комплектовка обаче едно на ръка, че и това излиза доста от бюджета (колелото е без капли и предполагам, че освен тези 3600 ще трябват още поне 700-1000 за капли, второ - притесняват ме куп неща от рода на "изправно ли е", "крадено ли е" и подобни, които не биха ми дали много мир сякаш.

Та, постът стана отново гигантски, обаче се надявам че както преди, пак ще получа адекватна подкрепа от хора, които разбират и карат. В случая и става дума за не малко пари (поне според мен) и не бих могъл да ги дам без да се допитам до хора с добър опит и знания :beer:
StormRage
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 13, 2017 11:29 am

Re: Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Мнениеот Alexi » Пон Мар 29, 2021 3:53 pm

монтажите освен класове имат и модели по години .. шокблейза е със стар монтаж ултегра ( новия е 8000 ) ,това реално е първия хидравличен монтаж на шимано и аз лично бих предпочел 105 7000 .. каплите на шокблейза са доста по висок клас от там и част от олекотяването ( на кюба са .. като на кюб - някаква тяхна шина и шимано главина така като гледам снимката ,поне 2.2 кила са - я им вземеш 200 лв я не ) .. 3600 за велосипед от ОЛХ в незнайно състояние - даже няма да отворя обявата .. да си го карат ( стар монтаж ,всичко е на години ) - за тия пари ще намериш нов приличен .. като за 2021г трябва да е с хидравлични спирачки и 12 проходни оси ,карбон не е задължително ( смъкваш 200-500 грама от рамка но е крехък )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Мнениеот Франко » Пон Мар 29, 2021 7:32 pm

Шокблейз си работят, но интернет платформата явно не им е приоритет (за съжаление). Ако имаш някой твой човек в Пловдив, може да провери на място как стоят нещата. Размер S ... на вашият ръст, ще сте нагърчен като дюлгерски метър върху колелото. Ултеграта, дори и предния модел, изобщо не е лош монтаж. Спирачките на кюба са по-добри (вкл. шифтърите). Чисто визуално, шока изглежда по-яко (лично мнение) ... кюба е малко ... обикновен. :)
Франко
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Мнениеот Alexi » Пон Мар 29, 2021 8:01 pm

ТТе 530 пасва доста добре на ръст 180 ,рамката е съвременна и дълга .. ако не гониш рейс позиция на тялото ще ти е ок ( тя самата рамка не е рейс ) .. командите и спирачките на шокблейза са RS685 ultegra и са по добри като усещане от 105 7000 ,основната ми забележка към монтажа му е че задния дерайльор е стария модел и не е шадоу .. като цяло е доста прилична машинка за парите си
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Мнениеот StormRage » Пон Мар 29, 2021 9:28 pm

В интерес на истината от Шок са посочили като налични и S и L моделите, този между тях (M) липсва. Сегашния ми MTB (Pulse ST-1) е L размер и го карам, макар да ми се струва, че е малко по-голям от колкото е редно. Ама едно време като го купувах сигурно и подсъзнателно съм смятал, че и аз като съм бил едър ще е подходящо и колелото ми да е голямо. Сайтът на Pulse отдавна вече не работи, но в едно друго ревю набарах картинка с геометрията му:

Pulse ST-1 (MTB) | Size-L

Shock (road) | Size-S

Shock (road) | Size-L

Така може ли да се прецени между ST-1 (Size-L) и Shock-а (Size-L) кое е по-голямото и кое е по-малкото колело? В крайна сметка MTB-то size-L го карам вече 4-та година и макар да смятам, че ми е по-голямо от нужното, ако размер L на Шок-а е по-малък от размер L на Пулса, може би това също е вариант. Обаче и не знам дали изобщо MTB и шосейка могат да се сравняват директно по размер заради геометриите им. Ако можех да пробвам тестово Шоковете S и L щеше да е по-друго, но не съм в Пловдив, а и дори не съм убеден, че ако скокна до там реално ще ги имат в наличност сглобени и ще са съгласни да ми дадат да ги покарам. Изобщо сложно е с размерите, май. А други варианти всъщност за колела? Аз и не държа непременно да ръсна 3500 лева, ако според вас има други модели (на други марки, в други магазини?) в диапазона 2500-3000 които си заслужават - също нямам против. В момента кои са местата от които човек може да си купи байк в българия? Знам за bikecenter, dragzone (там от 2000лв нагоре има само 1 модел, който не ми харесва дори визуално) и общо взето с това се изчерпват знанията ми за байк магазини.
StormRage
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 13, 2017 11:29 am

Re: Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Мнениеот edinmilion » Вто Мар 30, 2021 7:45 am

Аз съм със същия байк Pulse ST1, но в размер M и шосейка в размер S.
Конкретно съм сравнявал шокблейз геометрията, като съм с ръст 173см/80см до чатала. С шокблейз може да се свържеш по мейл, там от сайта - не работи лайвчата.. /d.seganova @ maxcombike.com/ отговаря, като може да се разберете предварително да подготвят какво си харесал.
Взех си от decathlon в крайна сметка в началото на год., може да разгледаш и там какви варианти има :agree:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на нов шосеен велосипед

Мнениеот StormRage » Вто Мар 30, 2021 11:49 am

Те освен, че Шокблейз на лайвчата са офлайн, никой не вдига и телефона от секцията за контакти (+ 359 32 600 882). Вчера им звънях 2 пъти (един път между 10 и 11, втори път между 15:00 и 16:00), днес пак между 11 и 12 веднъж и телефонът си дава свободно, но никой не вдига. Това обаче може и някакъв стационарен телефон да е, който е в офис в който никой не ходи. :beer: Иначе ми се щеше да се свържа с тях най-малкото за да ми кажат и те мнение кой измежду S и L повече би ми подхождал, ако избера този байк + в какво точно състояние го доставят и колко ще имам да сглобявам, понеже и не съм много сръчен. :(

Ще пробвам на мейла по-горе, дано имам повече успех.
StormRage
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 13, 2017 11:29 am

Предишна

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта