Първа шосейка бюджетна за градско

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Първа шосейка бюджетна за градско

Мнениеот tai4i » Пет Юли 19, 2019 11:05 am

Здравейте колеги,
търся си нов велосипед, задължително шосеен (имах РАМ НТ3 и СТ СС). Ще го карам малко, веднъж седмично по 40км максимум 50км, основно в града, бюджета е малък!

1. Спрял съм се на Драг Мастър - Комп 640лв - ТиймЕдишън 840лв! (заради Тур дьо Франс имат намаление още 10дни)

Сега ще кажете 200лв дай и вземи ТЕ, но аз едва ли ще направя разликата между двата, затова по клоня към Комп - с 200лв е по-евтин, ще си взема каска 60лв, ветровка 40лв, а след време и нови външни гуми с защита против трънчета 2х50лв!
ТЕ има един заден дерайльор и команди различни,другото е 1към1 https://dragbicycles.com/bg/bike/master-comp/

2. Другото е в 3 магазина чувам едно и също ! новата тенденция при шосейното е с по-малка рамка! и в 3те магазина имаха 51 и 53см! Аз съм 1.84см и до сега карах 56см градски велосипед фикси! Пробвах в магазина и 51 и 53, но вътре не мога да направя разлика. Идва ми сякаш доста съм наведен към кормилото, а искам по-изправен и като двигна още колчето ще легна напред! (и не искам градски флатбар, а шосейка) (гледам и на Тура са с много ниски рамки и високо вдигнати колчета, но там явно гонят грамове и аеродинамика)!

Та да взема ли 53см или да търся 57см? Проблема е, че имат 57 но трябва да го капарирам и тогава могат да го доставят, т.е. опция тест в магазина няма!

3. Може ли с тази шосейка с много напомпени гуми да карам и по павирани градски улици (на Париж-Рубе как карат?)

Поздрави и безаварийни
tai4i
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 18, 2019 12:55 pm

Re: Първа шосейка бюджетна за градско

Мнениеот evilzet » Пет Юли 19, 2019 12:06 pm

Аз само не разбрах защо искаш шосейка? Както описваш нещата, не ти трябва шосейка, но явно нещо не знам.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Първа шосейка бюджетна за градско

Мнениеот lord_chuldarkar » Пет Юли 19, 2019 1:01 pm

За 1.84 по добре си търси рамка 55-56см, разбира се може и 54 да караш с по дълга лапа.
Аз съм 185/6 см и карам в момента 56, преди карах 58. Не бих казал че ми е бил голям, но то е и въпрос на свикване.
Също пробвах на приятелката ми трека с рамка 54 (което при трек отговаря на 52см седалкова тръба) по каталог се препоръчва до 1.78см, но мен ми се стори добре за 5те км които навъртях.

Да обобщя - всеки размер става за каране, но най добре си вземи 55/56. Това което си чул е че протата карат по малки рамки заради по ниско тегло.

Относно шосейка в града - от опит не е най-удобния вариант.

Относно драг-а със скорости търни 2х7 - по добре търси втора ръка аз бих търсил нещо с окомплектовка поне шимано тиагра, разбира се ако е по ново колелото може и шимано кларис.

Eто ти отправна точка за ценообразуване - въпросния трек го взех преди година за около 720лв, в момента е обявен на 630, реално ще го дам веднага на 550. Всичко му е изправно (това разбира се трябва да се види на място) износването не е голямо, така че нещо такова ти върши работа. На снимките е нагласен за ръст 165, но така или иначе на теб ти трябва поне 1-2 размера отгоре
https://www.olx.bg/ad/trek-alfa-1-5-tre ... 7St36.html

Моя съвет е да потърсиш подобна шосейка трек алфа, фуджи 1.х, даже драг и шокблейз има из олх, на възраст до 10г с окомплектовка поне тиагра
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Първа шосейка бюджетна за градско

Мнениеот tai4i » Пет Юли 19, 2019 1:31 pm

Благодаря за мненията!
Държа да е шосейка, защото имах градски РАМ СТ СС и НТ3 МТБ, ще го карам един път в седмицата на гребната база в Пловдив асфалт 9-10 обиколки 40-50км, а докато стигна до нея има и малко паваж! За друго няма да се ползва, може би един-два пъти годишно да ида до някое близко село, ако ме хване ентусиазма, но това по-нататък. Предпочитам ново да е с гаранция, но ще видя обявите за Мастър, Трек и Шокблейз!
Драг нови имат налични 51, 53 и 57, като промоцията е още 10тина дни, затова скоро трябва да купя!
tai4i
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 18, 2019 12:55 pm

Re: Първа шосейка бюджетна за градско

Мнениеот Alexi » Пет Юли 19, 2019 2:51 pm

Протата карат по ниски рамки ,защото съвременните рамки са по ниски :D "квадратните" рамки са вече отживелица ,карат се рамки 52-54 като рамка 52 е с горна тръба 54-55 т.е. по дълги са и достатъчно "големи" за човек 180-185 .. съвременна рамка 56 е огромна и е за човек около 190 и нагоре .. за Драг от питането не мога нищо да кажа ,доста беден монтаж но за тия пари толкова :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Първа шосейка бюджетна за градско

Мнениеот tai4i » Пет Юли 19, 2019 6:11 pm

https://dragbicycles.com/wp-content/themes/drag-bicycles/assets/img/geometry_schematic.png
Това е геометрията горе на линка

ST при ХЛ е 570мм при М 530мм
ТТ при ХЛ е 557мм при М 530мм

за 184см ХЛ или М е по-добре да взема? това имат налични, като М го пробвах, а ХЛ го има на склад и не съм сядал на него!
tai4i
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 18, 2019 12:55 pm

Re: Първа шосейка бюджетна за градско

Мнениеот Alexi » Пет Юли 19, 2019 7:06 pm

аз бих взел М ,но това са доста стари концепции като геометрия .. що не видиш нещо съвременно
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Първа шосейка бюджетна за градско

Мнениеот fu4ko » Пет Юли 19, 2019 11:56 pm

На въпросния Драг по широки външни гуми от 700 х 25 не можеш да сложиш. По добре вземи с рамка, която става с по широки гуми по 28 дори по 32 за градско каране и не особено хубаво шосе.Имам Мастер про и го карам и градско, но късно разбрах кое трябваше да взема. В северозападния край дори за извън града не става без псувни ама обичам да карам шосейка заради лекотата с която се придвижвам.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Първа шосейка бюджетна за градско

Мнениеот Bi11y » Нед Дек 15, 2019 7:21 pm

По-добре да се събере твърдаче с някоя твърда вилка за диск и по-голям клирънс - отпада проблема "25мм" и с дропбара за градско каране ...
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Първа шосейка бюджетна за градско

Мнениеот Patrickd11 » Пон Окт 12, 2020 8:01 pm

lord_chuldarkar написа:За 1.84 по добре си търси рамка 55-56см, разбира се може и 54 да караш с по дълга лапа.
Аз съм 185/6 см и карам в момента 56, преди карах 58. Не бих казал че ми е бил голям, но то е и въпрос на свикване.
Също пробвах на приятелката ми трека с рамка 54 (което при трек отговаря на 52см седалкова тръба) isolation pour 1 euro по каталог се препоръчва до 1.78см, но мен ми се стори добре за 5те км които навъртях.

Да обобщя - всеки размер става за каране, но най добре си вземи 55/56. Това което си чул е че протата карат по малки рамки заради по ниско тегло.

Относно шосейка в града - от опит не е най-удобния вариант.

Относно драг-а със скорости търни 2х7 - по добре търси втора ръка аз бих търсил нещо с окомплектовка поне шимано тиагра, разбира се ако е по ново колелото може и шимано кларис.

Eто ти отправна точка за ценообразуване - въпросния трек го взех преди година за около 720лв, в момента е обявен на 630, реално ще го дам веднага на 550. Всичко му е изправно (това разбира се трябва да се види на място) износването не е голямо, така че нещо такова ти върши работа. На снимките е нагласен за ръст 165, но така или иначе на теб ти трябва поне 1-2 размера отгоре
https://www.olx.bg/ad/trek-alfa-1-5-tre ... 7St36.html

Моя съвет е да потърсиш подобна шосейка трек алфа, фуджи 1.х, даже драг и шокблейз има из олх, на възраст до 10г с окомплектовка поне тиагра

Отнема известно време да свикнете, но съм сигурен, че ще стигнете до там.
Patrickd11
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Окт 07, 2020 8:21 pm

Re: Първа шосейка бюджетна за градско

Мнениеот Gworan » Вто Окт 13, 2020 9:50 am

Пак налазвам чуджа тема, но аз също ще търся бюджетно решение. Сега, след като реших да трансформирам трибана изцяло в гравел байк, Shimano Sora групсета ми остава излишен. Че и кормилото и гумите даже ми остават, а "има още хляб в тях". Мислех да го продам, последен модел, само на малко над 500км, обаче като гледам какви предложения излизат от към цена, на никой не му се дават парички за Sora. Чак толкова ли пък да е долнопробен сета, не ми изглежда, ама както и да е. Или по-скоро всеки иска две за цената на едно като купува, ама това е друга тема...
Мисля, че ще е по-добре да взема един фреймсет и две капли, и сглобя някаква шосейка за из града, ако ще само за да ходя с нея до месарския магазин, по-няма да ме е яд. Или да го закача на тренажора..
Та така идва и моят въпрос - "Имаме копче, търси се балтон". От къде / какъв фреймсет мога да си намеря, който да е еФтин и приличен, за да ги използвам все пак частите за нещо?
Това заслужава ли си парите (ако се вземе за по-малко пари без курбелите)?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Първа шосейка бюджетна за градско

Мнениеот Ivan_NL » Вто Окт 13, 2020 2:02 pm

Зависи колко по-малко. Само че преди да я пазариш провери дали ще ти пасне. Това е рамка за фитнес колело (шосейка с право кормило) и е по-дълга от нормална шосейка същия размер. Може да ти дойде дълга със шосейното кормило.
Аватар
Ivan_NL
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 9:48 am
Местоположение: Холандия

Re: Първа шосейка бюджетна за градско

Мнениеот Gworan » Вто Окт 13, 2020 4:04 pm

Да, след малко ровене ѝ намерих таблицата с рамери и геометрията, и наистина ще дойде дълга с шосейно кормило (580мм топ тюб), но и без това е продадена вече тази рамка.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта