Шосеен велосипед за велопоходи

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Volvo26 » Съб Сеп 21, 2019 9:12 pm

Здравейте.В началото на годината се заребих сериозно да карам велосипед(преди това не слизах от автомобила 5г.) и в началото замисала беше само до работа което е около 17-18км. Взех си втора ръка градски\трекинг велосипед с гуми 700X38C и не след дълго почнах да си правя велопоходи по около 130км като най-дългия ми е 180км. като два пъти минах през прохода Шипка.Карам предимно по асфалт но пътя може да е гаден (все пак сме в България).Много съм си харесал да си взема шосеен велосипед специално за да си правя велопоходи.Няма да го ползвам за състезания и прочие.Решил съм към март-април да си взема такъв, но от ранно се ровя да разбера какво ми трябва и какво да гледам. Трябва ми по-комфортна геометрия. Живея в Габровска област и има катерения и какво да гледам което би олеснило катеренето(Знам че не може без усилие, но не съм и атлет висок съм около 1,80 и тежа около 92кг.) и на равно да мога да го натискам :) . Какви гуми бихте предложили.Тези който ползвам сега са ми добре, но за чист шосеен велосипед май са дебели.Какво бихте ми препоръчали.Благодаря предварително.
Volvo26
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 24, 2019 5:35 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот evilzet » Нед Сеп 22, 2019 8:52 am

Компакт курбел 50-34, отзад касета 11-32 зъба. Това за успех по габровските баири. А за комфорт - гуми минимум 28мм. От 20г. карам с 25 мм и сега чакам да ми дойдат 32мм. Повярвай, има защо да го правя.
evilzet
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот fu4ko » Нед Сеп 22, 2019 9:56 am

Дааа,миналата година не разбирах много и взех шосейка,която повече от 25ци не побира.Преди това карах ретро шосейни с 28-32 гуми и беше доста комфортно и доста по бързо карането.А в нашия Врачански край дупки доста.Където има прекалено много дупки и пукнатини карам бавно,което ми убива желанието и удоволствието за каране и бързо придвижване.Колегата преди мен го е написал много точно.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Volvo26 » Нед Сеп 22, 2019 8:57 pm

Благодаря.
Volvo26
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 24, 2019 5:35 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот carmo » Пон Сеп 23, 2019 9:46 pm

Първом, здрасти и евала за мерака.
И аз "асфалтирам" напоследък и понеже нищо "заводско" не ме удовлетворяваше се наложи да си спретна нещо свое (според моето си виждане). Може да видиш тая тема: viewtopic.php?f=30&t=195779 Там са описани мераците ми и есенцията. Иначе класическата шосейка няма да ти свърши работа, а по-близо е трекингът, но да е с висок клас компоненти, а също така някой "гравел" байк, на който може да смениш гумите с асфалтови - 700х35 или най-малко 700х30.
Аз също съм мързелив и за това трансмисията ми е с максимален обхват, макар че можеше отпред големия венец да е 52 зъба, но не намерих такъв на сносна цена и с троен венец - което е важно, понеже съм по-скоро маратонец, а не спринтьор. Нормално поддържам по равно 25-30км/ч, с напън 5/6 отгоре, а максималната скорост по надолнище и по инерция е 50, а с въртене на педалите на макс. каданс е 69.9км/ч, но това беше просто за проба. Над 40, вече оказва влияние и аеродинамиката, а с багаж и право кормило (каквато е и твоята цел), няма как тя да е оптимална.
Стискам палци да откриеш своя вариант и много и приятни километри.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот bratlence » Вто Сеп 24, 2019 12:30 pm

На шосейка можеш да сложиш и гуми наподобяваши тези за МТБ, но по-малки и по-фини грайфери. Иначе съм виждал шосейни колела с леки амортизирани вилки и гуми по около 1 инч в Италия. Не знам какъв ти е буджета, но едно подобно колело би било адски удобно за българските пътища, особено ако му сложиш едно амортисьорно колче със заклучване. Колелото ще стане по тежко, но ще е удобно за по продължителни преходи. Ще можеш да го караш и по прашен път, а с един багажник и две дисаги от зад може да излезеш от вкъщи и да не се прибереш няколко седмици.

И все пак, това би било по близко до колело за туризъм от колкото спортна шосейка, но ти си прецени.
bratlence
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Съб Юни 10, 2017 10:43 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Alexi » Вто Сеп 24, 2019 11:15 pm

evilzet написа:Компакт курбел 50-34, отзад касета 11-32 зъба. Това за успех по габровските баири. А за комфорт - гуми минимум 28мм. От 20г. карам с 25 мм и сега чакам да ми дойдат 32мм. Повярвай, има защо да го правя.

това горе долу е златната среда .. бих добавил и едни широчки шини 18-19мм
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот lord_chuldarkar » Сря Сеп 25, 2019 12:06 pm

Повечето шосейки могат да поемат гуми до 25-28мм. Колокроса мисля е ограничен до 32. При гравел/адвенчър байковете са по широки вилките, също някой ги карат с 650b гуми.
Както вече са писали компакт отпред 50/34 и касета до 32 зъба отзад вършат чудесна работа.
Може да погледнеш за велосипеди с endurance геометрия което значи по високо чело и малко по голямо междуосие, както и възможност за по широки гуми (поне 28мм).
Карбоновите вилки поне на теория обират част от вибрациите, същото важи и за стоманените, но не и за алуминиевите.

Личния ми опит е с 2 шосейки втората е canyon endurace с 25мм гуми (преди карах с 23мм) в района на Търново (понякога и Габрово, Севлиево) не съм срещнал проблеми с качеството на пътя, винаги може да си пробереш някакъв участък да прекараш колелото, ако са много трапове просто караш по бавно, най-гадно е когато е спускане с трапове.

Не съм ползвал адвенчър/гравел байк, но си преставям че за да се възползваш от предимствата му трябва да тръгнеш на път с чанти за повече от 1 ден. С текущата шосейка съм ходил на няколко бревета от 200 и 300км и нямам проблем с комфорта, като както знаем бревета не е състезание, кара се с комфортно темпо.
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Volvo26 » Чет Сеп 26, 2019 4:46 pm

Здравейте. Предвидиния бюджет е към 1400-1500лв. някъде в този диапазон може и малко повече ако си заслужава.Замисала е да си правя по-дълги походи с велосипеда и можеби някой ден да са повече от еднодневни.Бях гледал едни шосейни велосипеди тип гревел на който може да се слага багажник и калници и по-широки гуми нещо от сорта на 700Х30 .По-важното е багажника не толкова калниците(Мога и без багажник за сега се движа със раница.).Всъщност не съм карал до сега шосеен велосипед с дроп барс. Колкото гледам на така наречените дроп барс имаш няколко позици за захват.При по-дългите карания почват малко да изтръпват ръцете ми и ги местя по кормилото което си е нормално но нямам кой знае какъв избор а и на така наречената дроп позиция си и в по-айродинамична стойка.Или какво съветвате вие. Другите който разглеждам са така наречените трекинг велосипеди с предна амортисиорна вилка или някой 29 цолов хибрит?? Трекинг като тези?? https://bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B0%D1 ... nature-exc
https://bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B0%D1 ... r-deore-28
Volvo26
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 24, 2019 5:35 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот 2WBGST » Пет Сеп 27, 2019 9:51 pm

Volvo26 написа: Другите който разглеждам са така наречените трекинг велосипеди с предна амортисиорна вилка или някой 29 цолов хибрит?? Трекинг като тези??

Това не са трекинг колела и не са подходящи(удобни) за дълги многодневни пътувания по различни офроуд терени. От Crossbicycles предлагат само такива http://www.crosscycle.com/bg/catalog/trekking-1.html. Топмодела им е http://www.crosscycle.com/bg/catalog/tr ... 9-239.html. Става предимно по асфалт, за по-скапани пътечки с тази динамоглавина не е особено подходящ. По-подходящо е да бъде хибрид твърдак без амортисьорна вилка. И при необходимост да побира и по-дебели гуми (47-622). (Доста пътешественици предпочитат механични дискови спирачки поради ремонтопригодността им.)

Иначе украинците предлагат една алтернатива (с доста къса рамка) Pride Rocx Tour (https://www.youtube.com/watch?v=cVj5lomcgYg) на скъпия Трек 520.
Ето и няколко видеа за този стоманен украински феномен:
https://www.youtube.com/watch?v=kMw6N5lJMgE
https://www.youtube.com/watch?v=NHVdxCe_lo0
https://www.youtube.com/watch?v=BHBOvwROG7I
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот evilzet » Пет Сеп 27, 2019 10:06 pm

Къде видя изискване за офроуд терен? Човека иска да кара по асфалт и по лош асфалт.
evilzet
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Stefan_trekkie » Нед Сеп 29, 2019 9:30 am

Ако ти се кара с шосейно кормило - идеалния вариант е гравъл байк. Имат си скорости с достатъчно обхват, качват за големи гуми, имат възможност за калници и багажник при желание и са с релакс геометрия. Не взимай сайклокрос - морят заради геометрията.
Има подобни и с право кормило .. Фитнес колела, туристически, спортно-градски .. Всичките влизат в твоето полезрение и изисквания.
Гумите също е важно да са качествени, с фина оплетка и хубава смес. Евтините гуми са 'дървени' возят лошо и малко като капне дъжд ... :roll2:

Преди да си направя сегашното градско, бях метнал поглед на спешалайз Сирус, в байк центъра ги има от нисък клас окомплектовка на вибрейк, до карбон с висок клас с хидравлични дискови и ниско тегло.
Аватар
Stefan_trekkie
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 7:16 pm
Местоположение: София

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот stoycho89 » Съб Ное 16, 2019 6:48 pm

Здравейте,
какво ви е мнението за
Велосипед Drag Rodero TE 2018
https://dragbicycles.com/bg/bike/rodero-te/
заслужава ли си 900лв след намалението?

Също знаете ли дали ДРАГЗОНА ще прави намаление на 29 черен петък, защото сега има черен уикенд при тях и е малко странно, поне за мен!?
29 CUBE ANALOG black´n´flashyellow 2020
Аватар
stoycho89
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1175
Регистриран на: Пет Ное 07, 2008 10:09 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот lord_chuldarkar » Пон Ное 18, 2019 2:16 pm

900 лв предполагам е ок за ново колело с 2х10 скорости.
Единствено ме притесняват механичните спирачки, също незнам доколко е гравъл тоя байк има гуми 30мм, трябва да пробваш намясто рамката какво най голямо може да хване.
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Volvo26 » Съб Ное 23, 2019 8:57 pm

Здравейте и аз съм се спрял на тозиDrag Rodero Pro 2018 https://dragzone.bg/velosipedi/shoseyni ... o-pro-2018 и другия вариан от Декатлон https://www.decathlon.bg/shoseen-velosi ... 02354.html .Като и други два варианта но не ми се струват вече с комфортна геометрия а повече състезателна https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2018.html и https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2017.html като първото е вече към лимита на бюджета ми.От всичките съвети който ми дадохте и съм благодарен съм се двуомя между Драга и Декатлона.Ако някой има предложения за до 1500лв. ще се радвам да ги сподели.Знам че на шосеен велосипед няма да съм изправен така като на сегашното ми градско колело но не искам баш състезателна геометрия.
Volvo26
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 24, 2019 5:35 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот atanashh » Съб Ное 23, 2019 10:34 pm

Ето и един вариант от мен, днес си взех едно такова:
https://www.bikecenter.bg/velosiped-28-cube-nuroad-pro-blk-grn/?fbclid=IwAR0UewEz3GWl6s6ZKETP4d8ixx_gcqV6F8y8UupUZVVThm7XANCyfBuB9FU
atanashh
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 13, 2018 5:53 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Speedmaster™ » Чет Ное 28, 2019 8:33 pm

Едно предложение от мен, може и да си направите велосипед за целта стига да си намерите подходяща рамка. За да ви издържа вас и багажа заложете на гуми 25С+, шини с двойни капси...
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Volvo26 » Пон Дек 02, 2019 10:21 pm

Cube то е читаво но и соленичко 1800лв а второто предложение е 1500долара с което направо гръмва бюджета.Вчера влизам да погледна пак Draga ( https://dragzone.bg/velosipedi/shoseyni ... o-pro-2018 ) и гледам този месец е намален с 190лв. От 950лв на 760лв. и май ще си правя коледен подарък. Взех все пак погледнах за тази цена какви втора ръка и попаднах на това https://www.olx.bg/ad/felt-85-shoseen-v ... 7F00J.html Марката не ми е позната, но го дават с груп сет 105 явно по-стар модел защото е с 10 скорости и карбонова вилка.Багаж няма да се товаря ще гледам да съм лек най-лошия случай раница няколко КГ. Лошото е че тука едвали по-дебели гуми от 28С ще може да побере.
Volvo26
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 24, 2019 5:35 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот lord_chuldarkar » Вто Дек 03, 2019 11:17 am

Фелта не е лош, види ми се снижен отзад сигурно е с по къса седалкова тръба и 54 е вертикалната.

Плюсовете на фелта пред Драг-а:
-10 предавки
-по висок клас скорости
-тегло ~9кг
-марка (плюс има добро ревю за модела от 2015)

Минуси:
- износване (едва ли може да се определи с един оглед)
- вероятно 28' са най големите гуми които могат да влязат (ако могат)
- касетата ми се струва че е до 25 но може и да греша

Плюсове на Драг-а пред фелта
- нов с гаранция
- може да избереш размер (може и да не е плюс ако тоя на фелта ти пасне)
- чисто нови части (тепърва ще се износват)
- дискови спирачки* - по принцип бих ги определил като плюс, но в случая са механични та може и минус да са
- по големи гуми

Като обобщение което и да вземеш няма да сбъркаш, като с фелта може да има някой подводен камък, най-малкото някое жило за смяна или пък износени касета, верига
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Volvo26 » Вто Дек 03, 2019 2:53 pm

Благодаря за отговора.Сега до заплата ще умувам. ПС. Питах този с Фелта касетата е до 28
Volvo26
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 24, 2019 5:35 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот billclinton » Вто Дек 03, 2019 8:08 pm

Volvo26 написа:Благодаря за отговора.Сега до заплата ще умувам. ПС. Питах този с Фелта касетата е до 28


Ще е хубаво да отидеш и да го видиш на място - дори и да го пробваш.
Имай предвид че няколко човека се оплакаха тука във форума от въпросния търговец - казват че не бил много читав
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Alexi » Вто Дек 03, 2019 8:16 pm

Фелта е класи отгоре ,истинска шосейка .. и да има нещо износено ще е дреболия ( касета верига това са консумативи и са евтини за 10 ск ) .. гаранция при Драг ? хубава шега колега ,кажи някоя друга :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Сря Дек 04, 2019 10:03 am

223.jpg
223.jpg (346.35 KiB) Прегледано 6013 пъти
222.jpg
222.jpg (156.57 KiB) Прегледано 6004 пъти




Предлагам ти това...Аз съм 178 см - 100кг- когато го карах. Сега виси на тавана -причина- счупени ребра. Задната капла е сменена - слизане по стълби. 3х8-52/12, 30/30...
ПП На снимка 1 -велосипеда с каската на кормилото. Карано е с гуми -23, 25, 28 х 622. Предполагам ,че може да се кара и с 32, не съм пробвал.
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Volvo26 » Чет Дек 05, 2019 8:18 pm

Какво против Драг имате.Кажете нещо конкретно.Целта на вземането на велосипеда пак казвам не е да се състезава а за походи и да замени сегашния ми градски велосипед и съответно да съм и по-бърз.Ето линк какво е сегашното ми колело разликата е че моето е с твърда вилка а тука има преден амортисьор и моето е втора ръка и съответно малко по-стара година http://www.olympiacicli.it/en/bike/urba ... tygo---man . Знам че стойката ще ми е различна на шосейката и това е едната причина да се спра на Драга има по-комфортна геометрия.Другото е че на шосейка имам възможност за повече захвати. Да знам че Sora е впъти по-ниско от 105ца на едвали ще превключва по-зле от моя сегашен Altus който почти нямам оплаквания, но има какво да се желае.Разпитах тези от Драг и да велосипеда не е от най-леките 11кг фелта е между 8-9кг. сегашния ми отива 15-17кг. (не съм го теглил така горе долу на ръка).Другата причина да харесам Драга е че побира по-дебели гуми идва с 700-30С от магазина казаха че побирал и до 40С аз в най-краен случей ще ползвам 35С като на сегашния ми.Търся по-дебели тъй като пътищата по-който карам асфалта не е от най-хубавия.Със сегашния ми велосипед си подържам 23-24км\ч на равно спокойно Та въпроса ми какво имате против Драг освен че не е голяма марка за шосейки и че не е и чиста шосейка.Нещо по-надежноста ли,чупи се,рамката се пука лесно нещо такова,нещо с надежноста?
Volvo26
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 24, 2019 5:35 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот billclinton » Чет Дек 05, 2019 9:15 pm

Екстра си е Draga.Взимай го докато не са вдигнали цената.
А в бъдеще винаги може да почнеш да ъпгрейдваш с по качествени компоненти и да го олекотиш малко
За това което смяташ да го ползваш...ще ти свърши работа

П.П. Ето ти едно на два месеца.Пазари го за 500лв и го отнасяй
https://www.olx.bg/ad/shoseen-velosiped ... abe4118ccb
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Volvo26 » Чет Дек 05, 2019 9:42 pm

billclinton Да видях го този Драг но нямам доверие на обяви който ползват снимки от магазините а не реална на това което предлага и зададох няколко въпроса на човека не отговори.
Volvo26
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 24, 2019 5:35 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот lord_chuldarkar » Чет Дек 05, 2019 10:25 pm

Alexi написа:Фелта е класи отгоре ,истинска шосейка .. и да има нещо износено ще е дреболия ( касета верига това са консумативи и са евтини за 10 ск ) .. гаранция при Драг ? хубава шега колега ,кажи някоя друга :D


Опит с гаранция от драг нямам, но ако го взема от локалния магазин и се наложи настройка ще ида и ще го пипнат. От друга страна един познат драгзона му е сервиз и е доволен май.

Касета с верига отива към 60-80лв което е над 10% от цената, но не това ме притеснява, и курбела има износване някакво отделно имам опит с по стари шосейки надблюдава се и умора на материала, фелта вероятно е 2012.
Фелт е по добра марка вероятно геометрията му е по спортно ориентирана, но е възможно да се окаже че въпросния модел е ентри левъл.
Относно теглото драга идва с дискови спирачки и това качва нещо, фелта едва ли е под 9, колкото и да го хвали търговеца, но 9 е екстра и е разлика до 11.

Както и преди писах, което и да вземе няма да сбърка.
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Speedmaster™ » Пет Дек 06, 2019 1:25 pm

цък
цък
Има някаква промоция тези дни, не съм ги виждал на живо но са със сора и тиагра, на първия линк ще трябва h-bar за да е удобен при преходи. Най-добре е да се видят на живо за да вземете решение, може да монтирате багажник при преходи или лека раница ако откриете с дупки.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Volvo26 » Пет Дек 06, 2019 3:43 pm

Първия линк е същия като този който съм харесал само с право кормило и различна окраса.Втория е като този който съм харесал с по-добра окоплектовка.В момента нямам толкова пари за него.Гледах старите новини от сайта на Драг и такива намаления не са правили през годината.И за да не търва си вземам PRO версията и винаги после мога да ъпгрейдна окомплектовката ако се наложи.Благодаря на всички, после може да драсна как е със него.
Volvo26
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 24, 2019 5:35 pm

Re: Шосеен велосипед за велопоходи

Мнениеот Speedmaster™ » Пет Дек 06, 2019 5:01 pm

Тоест сте си харесали този, цвета ако не ви допада може да го закарате на прахово в бъдеще. Боята струва десетина лева, само в сервиз ще ви вземат повече за демонтаж и монтаж на компонентите.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Следваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта