Моля за мнение и съвети за педали и шпайкове

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Моля за мнение и съвети за педали и шпайкове

Мнениеот Франко » Вто Ное 24, 2020 8:24 pm

Здравейте
Искам да мина на педали с автомати на шосейката, но ще са ми първите такива, та се колебая между: Shimano Pedals SPD-SL PD-R550 и Look KéO CLASSIC 3+. Ще съм благодарен на мнения и предложения за други в тази ценова категория лимит около 60 евро
Харесал съм си и шпайкове Northwave Core SRS или Giro Techne Road Shoe 2020 - и за тях бих желал да чуя мнения и/или предложения в порядъка от 75 евро.
Към момента карам между 60 и 70км на излизане, като целта е да вдигам километрите и темпото.
Благодаря предварително
Франко
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Моля за мнение и съвети за педали и шпайкове

Мнениеот edinmilion » Вто Ное 24, 2020 10:50 pm

Виж тези: time Xpresso 2 Clipless Pedals или time Xpresso 4 Clipless Pedals
https://www.bike-components.de/en/time/ ... ls-p65338/
Имах възможност да карам с такива цял сезон благодарение на приятел - Анди :beer:
И са перфектни, бързо се свиква със заключването, много добре подпират ходилото, а с обикновените парчета имат толеранс в малки градуси за 'свобода'.
А теглото... направо безтегловни - 230гр. чифт! Отличен избор за шосето.
Обувките вече е доста комплексно, взимай някакви на първо време и ще сменяш. Аз минах през Шимано, Мавик, Сиди и сега пак на Шимано дори с връзки (взех някакви олдскул ама са леки) и си мислех че ще ми липсва бързо разхлабване/притягане докато съм на колелото, ама цял сезон не съм посегнал към обувките и така.
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Моля за мнение и съвети за педали и шпайкове

Мнениеот Франко » Сря Ное 25, 2020 8:26 pm

Може да са тези: https://www.bike-discount.de/en/buy/tim ... als-689760 . Искам да са от един и същ сайт, че да не плащам два шипинга, а едните шпайкове са от там.
Благодаря за мнението
:beer:
Франко
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта