Може ли обувките ми да опират в предната гума.

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Може ли обувките ми да опират в предната гума.

Мнениеот venll » Пон Фев 01, 2021 5:20 pm

Закупих си велосипед DRAG Volta Comp,
Изображение
но при леко завиване на кормилото и когато педалите са в хоризонтално положение, обувките ми опират в предната гума.

Изображение

Изображение

Първоначално пробвах с платформени педали. Направих рекламация в магазина, отговориха ми че такъв тип велосипеди се карат с шпайкове.
Намерих обувки и педали от приятел. Пак същата работа.
По думите на продавача, такъв е модела на рамката и това е нормално за такъв тип велосипеди. Даде ми пример с други хора, при които при този тип се получава това.
Няма проблем да кара така, защото много рядко може да се случи точно това съвпадение на позиция на кормилото и положение на педала.
Според мен - не въпросът дали ще се случи, а кога.
Моля за съвет какво да правя:
1. Да си карам така
2. Да се позова на Законовата гаранция /велосипеда е на три седмици/ и да искам ремонт, като ми предлагат да сменят курбелите с по-малки 170 мм /сега са 175 мм /
3. Да се позова на гаранцията и да искам да ми възстановят заплатената сума.
Та това колело още не съм го изкарвал да го карам и вече имам проблеми.
Моля Ви за акуратност и мнение, за да взема правилното решение.
Благодаря на отзовалите се.
venll
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Дек 30, 2020 11:33 am

Re: Може ли обувките ми да опират в предната гума.

Мнениеот Gworan » Пон Фев 01, 2021 5:34 pm

venll написа:Та това колело още не съм го изкарвал да го карам и вече имам проблеми.


Е тогава как знаеш че ще ти опира гумата в обувката докато караш.
Всъщност това е нормално за шосейка и се свиква (и доста рядко се случва докато караш) ...
Последна промяна Gworan на Пон Фев 01, 2021 5:40 pm, променена общо 3 пъти
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Може ли обувките ми да опират в предната гума.

Мнениеот edinmilion » Пон Фев 01, 2021 5:38 pm

Така е при шосейното, не е проблем освен ако не правиш трикове на едно място. Не виждам проблем наистина.
Ето примерна снимка на колоездач в движение:

https://sports-images.vice.com/images/2 ... 880757.jpg
(пфу че точно кИнтана ми попадна деа..)

Иначе не каза какъв размер ти е рамката, при малките размери слагат по къси (170мм), но за Драг не знам - виж да слагат големи плочи 53-39, може.

Иначе съм карал с голяма рамка за моя ръст, там няма как да докосна пръстите в гумата, ама познай дали ми беше удобна (172 см ръст, с рамка размер 60) :evil:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Може ли обувките ми да опират в предната гума.

Мнениеот venll » Пон Фев 01, 2021 7:15 pm

Рамка 53 см М размер
venll
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Дек 30, 2020 11:33 am

Re: Може ли обувките ми да опират в предната гума.

Мнениеот marsa » Пон Фев 01, 2021 7:35 pm

Това е факт при повечето шосейни велосипеди и е неизбежно в повечето случаи. Не е дефект, просто част от шосейната геометрия.

Колкото по-агресивна е геометрията, толкова по-къса е базата (междуосието) и по-изправена е вилката (по-голям е челният ъгъл).

Особено характерно е за хора с по-голям номер обувки в средните размери, както и в най-малките рамки по обясними причини (размерът на колелата не намалява с размера на рамката). Някои производители правят геометрии с по-малък размер колела (650B - 584mm) за най-малките си размери за да постигнат по-съразмерен велосипед, който отговаря на тялото на колоездача, но това са по-скоро бутикови изпълнения.

Във всеки случай, ако сега започваш със шосейното колоездене трябва да знаеш че това не е проблем на конкретния велосипед, а особеност на този тип велосипеди като цяло. В магазина не са ти го обяснили добре, но не е проблема в самия велосипед.

Ако искаш по-никакъв начин да не може да има контакт, единтвеното което ще ти свърши работа е туринг геометрия, която е по-дълга, но и се движи доста по-различно на пътя.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Може ли обувките ми да опират в предната гума.

Мнениеот Dido2 » Чет Фев 18, 2021 10:36 am

Ухх... това е доста неприятно. Научих нещо ново. Когато си търсих колело миналата година, като нищо можех да купя точно този модел и то без да го тествам обстойно на място. Като нищо щях да съм в твоята позиция.
Пробвай да поискаш да го замениш с друг модел или друг вид като например някой от хибридите им
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Може ли обувките ми да опират в предната гума.

Мнениеот ВелоВело » Чет Фев 18, 2021 11:16 am

Пази боже от такива клиенти :praying:
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта