Избор на колело за градско.

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Избор на колело за градско.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Окт 09, 2023 1:29 pm

Здравейте,

От няколко месеца ме гложди идеята за второ колело което да търкалям из града, за да не си амортизирам излишно планинското. Търся нещо "евтино" с непретенциозна поддръжка. Не ми допада идеята за шосейка, а търся нещо средно между планинско и градско... ба ли го и аз какво искам. Спрял съм се на следните модели:

https://www.canyon.com/en-bg/hybrid-bik ... enfarbe=GY - това най ми допада но ми удря тавана на бюджета, по ниския клас е с отвратителен цвят за жалост.

https://www.bike-discount.de/en/cube-hy ... te-n-black - Каньона като че ли е значително по добре обурудван, но пък цвета не е :xx(:

Оригинално мислих планински твърдак, на който да му сложа слик/полуслик и да го направя тюблес, но поради ниския клас вилка, уилсет и групсет не отстъпва по тегло на трейл мекицата ми, което малко или много обезсмисля приключението.

https://www.bike-discount.de/en/radon-z ... 1-40334265 + гуми нещо от тоя сорт https://www.bike-discount.de/en/schwalb ... r=20090969

Ще се радвам ако дадете някакви идеи като Каньона. За сега той ми е топ избора.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Избор на колело за градско.

Мнениеот Alexi » Пон Окт 09, 2023 4:54 pm

Гравел взимай ,после може да ти се докара и шосенце - подходящ е
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6311
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на колело за градско.

Мнениеот evilzet » Пон Окт 09, 2023 6:47 pm

Най-важно за градското колело е да е евтино, иначе няма да ти върши работа като градско.
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на колело за градско.

Мнениеот ВелоВело » Чет Окт 12, 2023 6:34 am

Кой град, че като гледам пълен твърдак + слик гуми ще да е някъде в Амстердам.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Избор на колело за градско.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пет Окт 13, 2023 9:04 am

ВелоВело написа:Кой град, че като гледам пълен твърдак + слик гуми ще да е някъде в Амстердам.


София след проливен дъжд ми е като Амстердам.

И аз имам леки притеснения. Каньона най ми допада, ма с тия 30мм гуми имам предчувствието че ще ми изпопадат пломбите по наще улици.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Избор на колело за градско.

Мнениеот trail » Пет Окт 13, 2023 10:34 pm

В Амстердам какви Украйни и балкани карат малееей. Хванах се за главата. Там ако някой е с нормално колело, той е чужденец. Имат си и обичай - ако ти откраднат колелото, просто взимаш друго. Цената им беше 20-30 евро.
trail
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1084
Регистриран на: Сря Юли 06, 2022 1:14 pm

Re: Избор на колело за градско.

Мнениеот evilzet » Съб Окт 14, 2023 3:29 am

Точно затова се изказах, но май се търси нещо представително
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на колело за градско.

Мнениеот gssatcc » Съб Окт 14, 2023 9:04 pm

И според мен липсата на преден амортисьор поне е голям минус. Перфектното градско колело е моето :D
Твърдак Judy Gold + Maxxis Aspen. Редовно се налага да се катеря къде ли не, а дори и през парковете не в равно. Чист твърдак ще е безкрайно дискомфортно.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 390
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Избор на колело за градско.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Окт 16, 2023 4:32 pm

gssatcc написа:И според мен липсата на преден амортисьор поне е голям минус. Перфектното градско колело е моето :D
Твърдак Judy Gold + Maxxis Aspen. Редовно се налага да се катеря къде ли не, а дори и през парковете не в равно. Чист твърдак ще е безкрайно дискомфортно.


Поради същата причина първоначално се бях ориентирал към твърда рамка с въздушна вилка, но в бюджета ми опциите са тежки колкото или повече от мекицата която искам да си пазя за планината. Отделно така става още една вилка за сервизация, което ми се иска да избегна, за това и почнах да оглеждам други опции. Има време до пролет да умувам, до тогава вероятно и бюджета ще вдигна, че като гледам в тоя ценови клас няма много опции, а с втора ръка не ми се занимава въобще.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Избор на колело за градско.

Мнениеот _SoRa_ » Вто Окт 17, 2023 2:28 pm

Моето градско колело е с карбонова вилка. Осезаема разлика спрямо алуминиевата. Предоволна съм. Бързо, маневрено и леко колело Drag Storm модел 2021.
Но много части смених. Останаха кормилото, колчето, дерайльора и дясната команда.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Избор на колело за градско.

Мнениеот Kkrase » Сря Окт 18, 2023 12:28 am

Моето едното е сбирщайн хром-молибден. Твърда вилка + хубави капли и гладки гуми 48 е = на голяма скорост. Постоянно се кара на педал и на тебе и на него му е хубаво
Аватар
Kkrase
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1382
Регистриран на: Пон Мар 08, 2021 11:45 am

Re: Избор на колело за градско.

Мнениеот pascoff » Сря Окт 18, 2023 11:21 am

Много зависи какъв ти е обичайния градски маршрут. Ако е примерно 10км. равен асфалт (разбирай без дупки) и целта ти е скорост (спрямо комфорт), 28"/29" с твърда вилка ще ти свърши чудесна работа. Ако пък минаваш през паркове, градинки и изобщо маршрута ти е разчупен и рошав (пък и предпочиташ комфорта пред скоростта), тогава е препоръчително да има мека вилка и по-дебели/балонести гуми.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на колело за градско.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Окт 18, 2023 4:50 pm

Избягвам да карам по шосе, май първоначалния ми вариант за планински твърдак се оказва най-удачно. Сега ме хваща яд че продадох стария твърдак преди години, с едни по-леки капли щеше да стане перфектно. А си виках повече на твърдак няма да се кача :rofl:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 115 госта