Състезания мастърс/ветерани/

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Състезания мастърс/ветерани/

Мнениеот Митко Ruse » Чет Мар 20, 2008 9:37 am

Разговарях с организатора на тези състезания Неделчо Петров от Слевен.Споделих голямото желание на Brumbar/Васко от Ст.Загора/ да се пресъединете към тези състезания.Ако се съберат най-малко 6 човека/така е по правилник/ може да се осъществи това.Има планувани пет състезания за тази година.Въпроса ми е имали желаещи?
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Мнениеот todor todorov » Чет Мар 20, 2008 5:45 pm

Можеш ли да кажеш нещо повече за тези състезания - например какво означава ветерани? Кога са състезанията, къде, колко дълги.
Благодаря!
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Мнениеот Митко Ruse » Чет Мар 20, 2008 7:40 pm

Името е побългарено от мастърс/ветерани/.Става въпрос за непрофесионалисти карали в отбори/може да карат след две години след като се откажат/.Грипите са от 30г. до 40г., до 50г. до 60г. и над 60г. Има европеиско и световно първенство там групите са през пет години.Трябва да има шест човека за да се образува група.
Караме Общ старт-60км.,Бягане по часовник-10км. и критериуми по 20-30км. и приятелска вечеря след финала.
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Мнениеот todor todorov » Пет Мар 21, 2008 10:53 am

Може да ме смятате за кандидат за всички състезания, които не са през юли. Все пак тогава е Тура и няколко много интересни състезания за аматьори в Алпите ...
:beer:
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Мнениеот Митко Ruse » Пет Мар 21, 2008 12:38 pm

Какво пречи този месец да пропускаш.Състезанията са еднодневни а на другарската вечеря се гледа евроспорт.Аз даже си ги записвам на компютара като ме няма в къщи.
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Мнениеот todor todorov » Нед Мар 23, 2008 12:22 am

просто предпочитам да гледам Тура на живо...
;)
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Мнениеот Митко Ruse » Нед Мар 23, 2008 10:04 am

Браво пич!!!!! Така и предполагах.Дано да се видим някога да кажеш за атмосферата на живо.
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Мнениеот choko73 » Пет Апр 11, 2008 9:33 am

Ако стане група между 30 и 40 бройте и мен
choko
choko73
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 3:00 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот jayblack » Пон Юни 09, 2008 5:13 pm

Състезанието на 15 юни Ветерани – 10:00 ч. Пловдив ще се проведе ли?
Ако някой знае нещо по въпроса,моля да го сподели в темата.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 511
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Митко Ruse » Пон Юни 09, 2008 5:26 pm

Да ще се проведе.Бул.Освобождение до пицария Верди.Ветераните ще карат от 12 часа
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Юни 09, 2008 8:06 pm

Митко Ruse написа:Да ще се проведе.Бул.Освобождение до пицария Верди.Ветераните ще карат от 12 часа



Баце, ше има ли група 30-40? Кви неща требва да предприема, ако има такава група и искам да участвам? :dunno:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот Митко Ruse » Пон Юни 09, 2008 9:32 pm

Преди време един приятел Васко от Стара Загора събираше групичка от поне шест човека за да се включи в състезанията.Тук в този форум се пише като Бръмбар а в Дира като Момче младо.Въпреки голямото си желание не успя.Световната федерация UCI организира cycling for all като задължава и нашата.Изискванията са да не си карал в профи отбор последните две години да имаш медецинско и застраховка.Колелото ти да отговаря на изискванията на UCI/да не нещо измислено и не по леко от 6,800кг./ и каска.Над 40г. се събираме по 30-40човек.Има европейско и световно първенство.Нещо се говори да пратят отбор на световно тази година.За Пловдив не знам дали ще се организирате но по нататък има още състезания.

КАЛЕНДАРЕН ПЛАН ЗА 2008 Г.
ВЕТЕРАНИ

Дата Дисциплина Възр. група Град Състезание
1 май Колокритериум Ветерани – 10:30 ч. Сливен Купа ”М. Димов – Ил. Кръстев”
15 юни Колокритериум Ветерани – 10:00 ч. Пловдив Купа ”Пловдив”
07 юли Колокритериум Ветерани – 15:00 ч. Габрово Купа ”Буката,Одрински,Чанлиев”
18 юли Колокритериум Ветерани – 16:00 ч. Добрич Купа ”Херман”
26 юли Часовник Ветерани – 17:00 ч. Сливен ДЛШ шосе
27 юли Общ старт Ветерани – 10:00 ч. Сливен ДЛШ шосе

Организирай още хора.Пусни едно питане тук а аз ще се обадя на Васко той гори от желание да кара.
А и септември мисля да караме и едно бривети 200км.То там няма такива формалности.
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Мнениеот BluE_Magic » Пон Юни 09, 2008 10:00 pm

:offtopic:
На 15 юни е събора в село Труд от кадето съм аз . То е точно до Пловдив , ако искате елате след състезанието ще има кебапчета и народна музика . :) :popcorn: :beer: ;)
Аватар
BluE_Magic
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1477
Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 9:51 pm
Местоположение: The universe, milky way galaxy, solar system, earth, bulgaria, plovdiv, trud

Мнениеот Митко Ruse » Вто Юни 10, 2008 8:33 am

Идеята ти е отлична.След каране апетита е страхотен.Но нали сме от Русе а и път ни чака а някой трябва да кара някои колата.Навремето от 20 те до 60 те години не е имало сбор без колоедачно състезание.Сериозен награден фонд и яка почерпка за състезателите.Говорил съм с ветерани,че това било едва ли не професия.Баща ми ми е разсказвал за квартални, градски и окръжни състезания на колодрума всяка неделя.Това го има и сега в Европа.
P.S. Нашият колодрум го събарят в момента за да строят хотел.Така е като няма карачи.
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Мнениеот todor todorov » Вто Юни 10, 2008 9:10 am

Дъ Ступид Бастард, аз няма да дойда на състезанието в Пловдив - планирал съм си 3 качвания на Белмекен за неделя, но за последното - в Сливен ме брой. Предлагам и транспорт до там, знаеш. Това от мен засега.
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Юни 10, 2008 4:45 pm

todor todorov написа:Дъ Ступид Бастард, аз няма да дойда на състезанието в Пловдив - планирал съм си 3 качвания на Белмекен за неделя, но за последното - в Сливен ме брой. Предлагам и транспорт до там, знаеш. Това от мен засега.



Като вече горд собственик на суперлуксозната марка Каньнон, сметам че Белмекен е достойна расодка за неделята. Дай некво допълнително инфо, кога ше пътуваш, колко свободни места има (щото и бате Любо може да дойде)? :bigeyes:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот todor todorov » Сря Юни 11, 2008 6:32 am

DstupidBastarD написа:
todor todorov написа:Дъ Ступид Бастард, аз няма да дойда на състезанието в Пловдив - планирал съм си 3 качвания на Белмекен за неделя, но за последното - в Сливен ме брой. Предлагам и транспорт до там, знаеш. Това от мен засега.



Като вече горд собственик на суперлуксозната марка Каньнон, сметам че Белмекен е достойна расодка за неделята. Дай некво допълнително инфо, кога ше пътуваш, колко свободни места има (щото и бате Любо може да дойде)? :bigeyes:


е отида в неделята. но ще тръгна от говедарци с колата - там съм на работа в събота. мисля да я паркирам на гарата в сестримо и да разцепя баира след това :)
трябва да се върна в софия в 16.30 най-късно
това е. как ти звучи?
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Мнениеот jayblack » Сря Юни 11, 2008 10:42 pm

Здравеите,
искам да питам за състезанието в Пловдив( и като цяло),медицинска бележка и застраховка ли са нужни?

ПС: знам,че става леко банално,но да питам мястото на тръгване/срещане за ветерани в Пловдив за 12ч. пред Верди ли остава?



Мерси отново!!! :bowdown: :beer:
Аватар
jayblack
 
Мнения: 511
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот DstupidBastarD » Чет Юни 12, 2008 8:24 am

todor todorov написа:
DstupidBastarD написа:
todor todorov написа:Дъ Ступид Бастард, аз няма да дойда на състезанието в Пловдив - планирал съм си 3 качвания на Белмекен за неделя, но за последното - в Сливен ме брой. Предлагам и транспорт до там, знаеш. Това от мен засега.



Като вече горд собственик на суперлуксозната марка Каньнон, сметам че Белмекен е достойна расодка за неделята. Дай некво допълнително инфо, кога ше пътуваш, колко свободни места има (щото и бате Любо може да дойде)? :bigeyes:


е отида в неделята. но ще тръгна от говедарци с колата - там съм на работа в събота. мисля да я паркирам на гарата в сестримо и да разцепя баира след това :)
трябва да се върна в софия в 16.30 най-късно
това е. как ти звучи?




В колко планираш да тръгнеш от Сестримо? Миналата година, като го качвах от Дружба, некъде около 2,5-3 часа ми се върза, барабар със снимките и другите уж небрежни спирания, се едно не съм се изморил, а имам друга работа. През Юндола и Белово ли ше е връщането?
П.П. Нали ше може да съберем три колела в комбито? Както и трима колоездача по седалките?:dunno:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот Митко Ruse » Чет Юни 12, 2008 10:04 am

Да няма промяна.Бул.Освобождание и пацария Верди.Ако ще караш трябва да си там към 10ч. а и то ще има и малки деца да карат.Застраховката може да е за 1000лв. за 6 месеца излиза 2,50лв.
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

До Т.К.

Мнениеот Митко Ruse » Чет Юни 12, 2008 10:07 am

От години мечтая да карам до Белмекен.Като свършат състезанията ще взема да дойда до София да покараме/ако ме вземете с Вас/.То и без това трябва да помогна нещо на дъщерями, която е студентка в СУ.
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Мнениеот BluE_Magic » Чет Юни 12, 2008 6:01 pm

Митко от русе начи състезаниета са в събота за момчета , юноши младша и юноши старша както следват по реда старт на центъра в село марково по пътя за село гълабово момчета 4км , юноши мл. - 6 , юноши ст. - 8км пътя е яко баир качвал съм го доста пъти и си е бая зорно особенно след 4 км има един баир 12% там е напрао страхотия поне за мен .
В неделя има за момчета , юноши младша , юноши старша и ветерани .
момчета 8 обиколки - по 1,2 км на обиколка , юноши мл. 30 обиколки - по 1,2 км обиколката , юноши ст. 35 обиколки - по 1,2 км обиколката и ветерани 18 (не съм 100% сигурен утре ще снимам листа в базата и ще постна снимките тук) обиколки - по 1,2 км обиколки . (Не съм 100% сигурен утре ще снимам листа в базата и ще постна снимките тук).
Ето ви един сайт за повече информация
http://veloplovdiv.com/news/2008_06_11.html

Аз ще бъда и на двете състезания , но за жалост само като зрител защото тренирам от 1 месец и не съм достатъчно добър за да се състезавам. Късмет на всички състезатели . (сори за правописните грешки имам 3 по Бел) .
Аватар
BluE_Magic
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1477
Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 9:51 pm
Местоположение: The universe, milky way galaxy, solar system, earth, bulgaria, plovdiv, trud

Мнениеот todor todorov » Чет Юни 12, 2008 7:04 pm

DstupidBastarD написа:
todor todorov написа:
DstupidBastarD написа:
todor todorov написа:Дъ Ступид Бастард, аз няма да дойда на състезанието в Пловдив - планирал съм си 3 качвания на Белмекен за неделя, но за последното - в Сливен ме брой. Предлагам и транспорт до там, знаеш. Това от мен засега.



Като вече горд собственик на суперлуксозната марка Каньнон, сметам че Белмекен е достойна расодка за неделята. Дай некво допълнително инфо, кога ше пътуваш, колко свободни места има (щото и бате Любо може да дойде)? :bigeyes:


е отида в неделята. но ще тръгна от говедарци с колата - там съм на работа в събота. мисля да я паркирам на гарата в сестримо и да разцепя баира след това :)
трябва да се върна в софия в 16.30 най-късно
това е. как ти звучи?В колко планираш да тръгнеш от Сестримо? Миналата година, като го качвах от Дружба, некъде около 2,5-3 часа ми се върза, барабар със снимките и другите уж небрежни спирания, се едно не съм се изморил, а имам друга работа. През Юндола и Белово ли ше е връщането?
П.П. Нали ше може да съберем три колела в комбито? Както и трима колоездача по седалките?
dunno:


ето и точният план, баце, след последните промени, които настъпиха:
в неделя, много рано сутрин, се мятам в колата (тръгвам от Говедарци) и се паркирам в сестримо (гарата).

след това се мятам на колелото и бръмча, пуфтя и фуча нагоре-надолу по склона до 14.00 НАЙ-КЪСНО! Тогава отново се мятам на колата и излитам към София. Ще бъде каране за хора със здрави нерви :), защото ще бързам много.

За мястото в колата - ще бъда без багажник, което означава 3 колела и 3 души в колата съвсем спокойно. Ако станем повече - трябва и малко креативност. Ако това се вписва във вашата програма аз много ще се зарадвам точно на вашата компания!
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Re: До Т.К.

Мнениеот DstupidBastarD » Чет Юни 12, 2008 7:58 pm

Митко Ruse написа:От години мечтая да карам до Белмекен.Като свършат състезанията ще взема да дойда до София да покараме/ако ме вземете с Вас/.То и без това трябва да помогна нещо на дъщерями, която е студентка в СУ.




Баце, винаги си добре дошъл с нас. Само требва да ни предупредиш ден преди тва, за да се подготвим, да те поизчанчим по софийските баирчета или където ти се кара. :^:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот DstupidBastarD » Чет Юни 12, 2008 8:01 pm

todor todorov написа:
DstupidBastarD написа:
todor todorov написа:
DstupidBastarD написа:
todor todorov написа:Дъ Ступид Бастард, аз няма да дойда на състезанието в Пловдив - планирал съм си 3 качвания на Белмекен за неделя, но за последното - в Сливен ме брой. Предлагам и транспорт до там, знаеш. Това от мен засега.



Като вече горд собственик на суперлуксозната марка Каньнон, сметам че Белмекен е достойна расодка за неделята. Дай некво допълнително инфо, кога ше пътуваш, колко свободни места има (щото и бате Любо може да дойде)? :bigeyes:


е отида в неделята. но ще тръгна от говедарци с колата - там съм на работа в събота. мисля да я паркирам на гарата в сестримо и да разцепя баира след това :)
трябва да се върна в софия в 16.30 най-късно
това е. как ти звучи?В колко планираш да тръгнеш от Сестримо? Миналата година, като го качвах от Дружба, некъде около 2,5-3 часа ми се върза, барабар със снимките и другите уж небрежни спирания, се едно не съм се изморил, а имам друга работа. През Юндола и Белово ли ше е връщането?
П.П. Нали ше може да съберем три колела в комбито? Както и трима колоездача по седалките?
dunno:


ето и точният план, баце, след последните промени, които настъпиха:
в неделя, много рано сутрин, се мятам в колата (тръгвам от Говедарци) и се паркирам в сестримо (гарата).

след това се мятам на колелото и бръмча, пуфтя и фуча нагоре-надолу по склона до 14.00 НАЙ-КЪСНО! Тогава отново се мятам на колата и излитам към София. Ще бъде каране за хора със здрави нерви :), защото ще бързам много.

За мястото в колата - ще бъда без багажник, което означава 3 колела и 3 души в колата съвсем спокойно. Ако станем повече - трябва и малко креативност. Ако това се вписва във вашата програма аз много ще се зарадвам точно на вашата компания!


Значи, с Любо имаме следния план: Тръгваме около 7,00 в неделя от тук по магистралката и сметахме към 10,00 да се чакаме с тебе на Сестримо. Като ти гледам плана, май ше те фанем за второто качване. Иначе, мислим, че от 10 до 14 са си тамън едно качване, спускане през Юндола и връщане през Белово. :popcorn:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот todor todorov » Чет Юни 12, 2008 10:28 pm

DstupidBastarD написа:
todor todorov написа:
DstupidBastarD написа:
todor todorov написа:
DstupidBastarD написа:
todor todorov написа:Дъ Ступид Бастард, аз няма да дойда на състезанието в Пловдив - планирал съм си 3 качвания на Белмекен за неделя, но за последното - в Сливен ме брой. Предлагам и транспорт до там, знаеш. Това от мен засега.



Като вече горд собственик на суперлуксозната марка Каньнон, сметам че Белмекен е достойна расодка за неделята. Дай некво допълнително инфо, кога ше пътуваш, колко свободни места има (щото и бате Любо може да дойде)? :bigeyes:


е отида в неделята. но ще тръгна от говедарци с колата - там съм на работа в събота. мисля да я паркирам на гарата в сестримо и да разцепя баира след това :)
трябва да се върна в софия в 16.30 най-късно
това е. как ти звучи?В колко планираш да тръгнеш от Сестримо? Миналата година, като го качвах от Дружба, некъде около 2,5-3 часа ми се върза, барабар със снимките и другите уж небрежни спирания, се едно не съм се изморил, а имам друга работа. През Юндола и Белово ли ше е връщането?
П.П. Нали ше може да съберем три колела в комбито? Както и трима колоездача по седалките?
dunno:


ето и точният план, баце, след последните промени, които настъпиха:
в неделя, много рано сутрин, се мятам в колата (тръгвам от Говедарци) и се паркирам в сестримо (гарата).

след това се мятам на колелото и бръмча, пуфтя и фуча нагоре-надолу по склона до 14.00 НАЙ-КЪСНО! Тогава отново се мятам на колата и излитам към София. Ще бъде каране за хора със здрави нерви :), защото ще бързам много.

За мястото в колата - ще бъда без багажник, което означава 3 колела и 3 души в колата съвсем спокойно. Ако станем повече - трябва и малко креативност. Ако това се вписва във вашата програма аз много ще се зарадвам точно на вашата компания!


Значи, с Любо имаме следния план: Тръгваме около 7,00 в неделя от тук по магистралката и сметахме към 10,00 да се чакаме с тебе на Сестримо. Като ти гледам плана, май ше те фанем за второто качване. Иначе, мислим, че от 10 до 14 са си тамън едно качване, спускане през Юндола и връщане през Белово. :popcorn:


имаш л.с.
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

До Т.К.

Мнениеот Митко Ruse » Пет Юни 13, 2008 11:18 am

Благодаря, за поканата.Изкам баирчета,че тук са само хълмове и на баирите ми слабото място.Ще се обадя седмица предварително.Този маршрут, който го обсъждате ще се кара с шосейка нали.
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Мнениеот vitorino » Вто Юни 17, 2008 3:46 pm

А някой знае ли какво бягане има тоя уикенд в Троян /21-22.06./?
vitorino
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 3:20 pm

мастерс

Мнениеот chavo » Пет Юни 20, 2008 1:45 pm

л.с. за митко
chavo
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 3:54 pm

Мнениеот gadniara » Нед Юни 22, 2008 8:37 pm

vitorino написа:А някой знае ли какво бягане има тоя уикенд в Троян /21-22.06./?


Тоя уиикенд няма бягане има това 27-29.06 ДЛШ шосе мъже;-2 БКС; КК “Хемус 1896” -Троян идната събота и неделя обаче разгласяването е толкова добро, че аз съм от Троян и едва преди малко разбрах и то защото погледнах спортния календар дори не знам къде точно ще се проведе състезанието :nono:
Аватар
gadniara
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 21, 2007 5:44 pm
Местоположение: Троян

Следваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта