Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Мнениеот DstupidBastarD » Пет Мар 06, 2009 8:52 am

Абе, знам че късно пускам, ма тва перфектно време днеска не е за изпускане. С бате Любо планираме един Ихтиман (стотина км, около 900м денивелация), като тръгването (по планове към 8,30ч.) ше е в 12 от мосчето на Цариграцко (повечето го знаете). Евриуанс енвайтед! :agree:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот glass » Пет Мар 06, 2009 9:42 am

..като гледам май ще трябва по къси клинове днес да се кара :guiter:
Аватар
glass
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Grash » Пет Мар 06, 2009 10:36 am

Ех.... ако не бях на работа днеска, можех да дойда да покараме 5-6 километра заедно, ама... :)
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот DstupidBastarD » Пет Мар 06, 2009 4:13 pm

Grash написа:Ех.... ако не бях на работа днеска, можех да дойда да покараме 5-6 километра заедно, ама... :)



Яко беше, баце, един такъв нежен бриз полъхваше, бате Любо беше у супер-форма и за 90км ни се върза средна 34. Следващото каране ше е или неделята (уеко съмнетилно), или понеделника (по-велоятно). Хихихи! :^:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот glass » Пет Мар 06, 2009 4:46 pm

DstupidBastarD написа:Яко беше, баце, един такъв нежен бриз полъхваше, бате Любо беше у супер-форма и за 90км ни се върза средна 34. Следващото каране ше е или неделята (уеко съмнетилно), или понеделника (по-велоятно). Хихихи! :^:


Беше ми на устата, но не исках да дразня всички който са на работа и не можаха да дойдат. Истината е че беше много яко. :hbang2:
По отношение на "бризчето" бих казал че е доста "меко" казано ......... на моменти беше бая ветриво .......:shake:

Ако не вали утре / вдруги ден пак ще врътнем
Очаквайте включване: отговорника по мероприятията ще пише :D
Аватар
glass
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот DstupidBastarD » Пет Мар 06, 2009 8:56 pm

Приятели, ето и плановете за следващите неколко дена:
1. Събота ше вали, кур каране, секи се спасява както може, велоергометри, тренажори и водни колела.
2. Неделя - Вакарел или Пасарел, зависи от гласуването.
3. Понеделник - само за лентаи - тръгването ше е около 12 от Шел-а в Дружба или 12,30 от Шел-а на Ботевградско шосе (който не знае къде е явката, да пита), после фащаме стария път за Ботевград (или магистралата, щото стария път уеко се пуашим кво му се е случило зимата, на базата на декемврийското му състояние, де) до Витиня, спускане до Горно Камарци и после по подбалканската прибиране у Софето. Тва се връзваше стотина км ако старческия ми мозък не ме подвежда, има към 700-800 метра баир и последния път с бате Ицо беше голем купон.

Мнения, препоръки? :dunno:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот Grash » Пет Мар 06, 2009 9:34 pm

Баце, само кажи за неделя, къде и в колко часа е срещата, защото може да дойда за старта, дето се вика :beer:
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот DstupidBastarD » Пет Мар 06, 2009 10:10 pm

Grash написа:Баце, само кажи за неделя, къде и в колко часа е срещата, защото може да дойда за старта, дето се вика :beer:



Зависи от времето, баце, теа дни просто побъркаха синоптиците, а те - нас. Нека направим така, пиша старт в 11ч. от мостчето, а ако вали секи сам си преценява дали ше идва. :bigeyes:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот marsa » Пет Мар 06, 2009 11:12 pm

:popcorn: Аз тези дни само ще карам с пълна... ъъ, ще чета с пълна завист. Блейда утре заминава за Ямбол, и малко по- късно се екипирам с Easton-a, дето ми взе ума последните няколко дни. Неделя съм 24ч. на работа, понеделник съм нощна и чак Сряда съм free за Голямото Каране. От Сряда натам смятам да не пропускам.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Мар 07, 2009 8:29 am

Както можеше и да се очаква, времето отново изненаса синоптиците, навънка грее слънце и обстановката е подходяща за един бърз (хихихи) Вакарел. Така че обявявам среща в 11ч. на мосчето и нататъка си знаете. Утре се очаква да вали, щото по телевизора казаха, че ше е предимно слънчево. :popcorn:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот glass » Съб Мар 07, 2009 8:43 am

Аз съм на линия! :guiter:
Аватар
glass
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Мар 09, 2009 6:29 pm

Приятели, ето ориентировъчни данни за предстоящите през седмицата карания (съобразени с прогнозите за времето към днешна дата):

1. Сряда - Вакарел (или нещо подобно, до 70км)
2. Събота - Вакарел (или Ихтиман)
3. Неделя - Ихтиман (или Вакарел)

Тръгванията са от мосчето на Цариградско, което се надявам, че вече ви е познато като собствените ви джапанки по обедно време (около 12ч.) Ако имате некви възражения или доста по-добре, записвания, молим да пишете тука, щото промените у часовете ги правим с бате Любо на есемеси ако не видим некой записан за каране до час-час и нещо преди времето за тръгване. Запазвам си правото да тургам още карания, ако преценим, че времето го позволява, единствено сигурно е, че утре нема да карам. Тва е. :bigeyes:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот bokicha » Пон Мар 09, 2009 7:37 pm

Мдаа, ще Ви следя :tophat: , както и прогнозите
/които са готини към днешна дата/.
За СрЕда най-вероятно ше копам на нивата.. :fight:
Обаче за Събота/Неделя .... :jumpref:
...Неделя, като почивен ден с толкова убава прогноза
/към днешна дата/ може и нещо по- настрани да измислим.
Но общо взето/ общото е взето....шЕ карам...където и да е..
Да видим как ми се е отразил височинният лагер... :cold:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот marsa » Пон Мар 09, 2009 8:50 pm

DstupidBastarD написа:1. Сряда - Вакарел (или нещо подобно, до 70км)
2. Събота - Вакарел (или Ихтиман)
3. Неделя - Ихтиман (или Вакарел)
За Сряда точно сега се записвам, така да се каже. За първи път Източното ми момче ще се разходи, откакто има нов горд стопанин :agree:

Иначе точно Събота и Неделя съм планирал запой на Нови Искър, и само ако подлия ми план за там пропадне, ще се включа при вас :dunno:

Между другото спешно трябва да се сдобия с платформени педалчета за шосето, или комбинирани платформа с автомат (май имаше някъде подходящи за около 40лв), защото новият ми байк е с автомат, а обувките ще поизчакат млако... Ако някой има пододящи педали (е, или обувки де), приемам оферти с цени, че даже и подаръци :^:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот Synthesis » Пон Мар 09, 2009 10:52 pm

Имам едни VP с куки и каиши. Дай снимки на колелото да го видим. И адрес за педалите ако ги искаш, ма по-добре си купи обувки за автомати.
Аватар
Synthesis
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1552
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:32 am

Мнениеот marsa » Вто Мар 10, 2009 1:11 am

Synthesis написа:Имам едни VP с куки и каиши. Дай снимки на колелото да го видим. И адрес за педалите ако ги искаш, ма по-добре си купи обувки за автомати.
Тези VP може и да са същите, като магазинските на Блейда:
Изображение

Снимки на Easton-a има тук:
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?p=485532#485532 (реших да го споделя с целия форум, ама май тук трябваше :beer: ) Снимките са калпави, но не съм го сефтосал качествено, карах само два пъти в града на дъжд, утре ако мога ще снимам на слънце)

Обувки обезателно ще си закупя, но за момента олекнах стабилно, не съм милионер и дадох за този велосипед почти цяла заплата + парите от Блейда си... :bawling: реставрирам си финансовото положение. Ако може драсни едно ЛС за педалите, ако може да ги покажеш...
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот bokicha » Вто Мар 10, 2009 2:12 am

Ай, със здраве да си го караш ии..
с новите пИдали да го подкараш поне
колкото батко ни Росен... :D
:beer:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот marsa » Сря Мар 11, 2009 1:09 am

Утре предполагам ще се кара. Аз пак се прецаках с работа тази нощ, утре едва ли ще дойда. Драснете все пак дали тръгвате или не, ако не спя, взема педали и е сухо, може да се разходя.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот DstupidBastarD » Сря Мар 11, 2009 8:44 am

На мене ми излезна извънредна заетост, баце, нема да карам сутринта, а за следобеда 95% пак същото. Остава събота и неделя, мамка му! :crap:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот DstupidBastarD » Пет Мар 13, 2009 2:26 pm

Приятели, като част от подготовката на софийските бриветчии, у неделя сме планирали с бате Любо следното таково каране:
Тръгването е към 11-11 и нещо от Шел-а на Ботевграцко, после подбалканската, Горна Малина, Байлово, Петрич (Калифорния), Поибрене, Вакарел и по магистралата си се прибиргаме. Тва се връзва некъде към 150км и планът е да го земеме за около 5 часа, така че нема да е туризъм (ше спираме на 3 места, имитирайки контролите - Байлово, Поибрене и Ваакарел). Молим записването да започне сега! :bigeyes:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот Grash » Пет Мар 13, 2009 2:42 pm

Аз вероятно ще дойда, но не знам докъде ще изкарам, може да се върна през Елин Пелин, зависи как се чувствам. Но мисля да стартирам с вас, да се видим поне ;)
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот bokicha » Пет Мар 13, 2009 2:46 pm

:shake:
:wavey: Ще дойда, пък до де ше ви устискам.... :crazy2:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Отговор

Мнениеот Митко Ruse » Пет Мар 13, 2009 2:54 pm

Браво амбициозна програма.Спирките да не са за повече от 10-15 мин..
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Мнениеот marsa » Пет Мар 13, 2009 3:23 pm

Надявам се най- сетне да сефтосам резачката. Километрите не ме плашат, но едва ли ще ви устискам на темпото, при попътен вятър :popcorn: може и да ви настигам на "контролите", преди да тръгвате :crap:

Смятам да тръгна с вас и да мина маршрута, дори и да е без вас. Иначе за бреветите, май ще отложа за по- късно през годината...
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Отговор

Мнениеот glass » Пет Мар 13, 2009 4:56 pm

Митко Ruse написа:Браво амбициозна програма.Спирките да не са за повече от 10-15 мин..


Това си е серизона почивка .......... в Сливен по толкова ли са? (контролите?)
Аватар
glass
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Sofia

Отговор

Мнениеот Митко Ruse » Пет Мар 13, 2009 5:33 pm

Тези дето са карали за 6,21 не са спирали и за секунда да почиват.На бегом са си вземали заверката.Бръмбара да каже.Аз като карах миналата година за 8 ч. спирахме на три пъти мисля по толкова за пиш/пауза и за да си налеем вода.Обаче всичко си влиза във времето.Няма клик/трип/таим или както го пишеше там.Сега се сещам, че се губихме по пътя няколко пъти и спирахме по светофари, носихме колелетата 20 метра щото някои бе счупил по пътя няколко палета стъкла.Ппомагах на един много закъсал/маршрута бе отиване и връщане и бе обърнал с 30км. по рано/.
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Мнениеот glass » Пет Мар 13, 2009 5:45 pm

:offtopic:

Колеги искам да ви обърна внимание на моята обява

http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?p=488023#488023

реших да си сменя колелото

Изображение

за новия сезон / ако някой има интерес да пише

Поздрави
Аватар
glass
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Мар 14, 2009 4:55 pm

Пичове, предвид упорития вятър днес, сметам че утрешното каране е под уек въпроситеуен знак. Предлагам утре към 9-9 и нещо да направим кратък виртуален брифинг относно атмосферните условия и други такиви. :offtopic:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот marsa » Съб Мар 14, 2009 5:13 pm

Тамън мислех да съджестна същото. Аз няма да се учудя и ако тоя вятър довее "обилни снеговалежи", да не дава господ... :nono:

Я споделете със снимков материал от гуггъл земя/карта от бгмапс/обяснения, къде аджеба се намира шела на Ботевградско на невежите?

П-с: Ако подухва но е сухо, предлагам все пак поне леко каране от сорта на Вакарел, за тонус.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Мар 14, 2009 5:44 pm

marsa написа:Тамън мислех да съджестна същото. Аз няма да се учудя и ако тоя вятър довее "обилни снеговалежи", да не дава господ... :nono:

Я споделете със снимков материал от гуггъл земя/карта от бгмапс/обяснения, къде аджеба се намира шела на Ботевградско на невежите?

П-с: Ако подухва но е сухо, предлагам все пак поне леко каране от сорта на Вакарел, за тонус.



Значи, баце, идеш си от Люлин по Сливница, минаваш Сточна гара и продължаваш надоле към Подуене. Слизаш под моста, после по Ботевградско (покрай линията на трамвай 22) и караш така докато минеш по околовръстното (то ти се явява като мостче), след него караш направо още около километър и требва да стигнеш Шел-а. Останалите неща нема как да ги знаеме днеска, щом самата Десита Банова е така объркана (като Бербатов пред чужда врата) пред синоптичната прогноза. Чекаме да стане утре и тогава ше се пазариме. :bigeyes:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

ПредишнаСледваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 109 госта