Вашият градски велосипед!

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Вто Ное 15, 2011 8:49 pm

Шлек_народен написа:Като Ви слуша човек (по-точно чете) приказките ще остане със впечатление, че на ден поне 10 велосипедиста пострадват в София.Бутнати, блъснати, отворени врати и тем подобни неприятни инциденти.Че и по велоалеите даже!За какъв дявол Ви трябва тогава "градски велосипед"?
Да не сте решили да се самоубивате? Има и по-сигурни начини!


А нужно ли е да са блъснати поне 10 всеки ден за да започнем да внимаваме? В София се карат изключително малко велосипеди - и с причина, това е един от опасните градове:
http://sinoptik.bg/news/opasno-za-velosipedi-na-vyzlovi-mesta-v-stolicata-89
http://www.factor-foundation.org/bg/wall/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/

Друг е въпроса искаме ли да се подобри това или не. Аз лично предпочитам да имам повече условия за каране.
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Шлек_народен » Вто Ное 15, 2011 9:19 pm

jamie написа:София се карат изключително малко велосипеди - и с причина, това е един от опасните градове:

Не думай! Кво ли е в Ню Йорк или Лондон или ..
jamie написа:Друг е въпроса искаме ли да се подобри това или не. Аз лично предпочитам да имам повече условия за каране.

Няма кой да го оправи това с магичска пръчка! И какво значи условия-едно платно специално за колелета.Ми няма .Просто хората трябва да се научат да спазват правилата , да внимават и да не се страхуват повече от необходимото.То по принцип страха е лош съветник,по-скоро човек трябва да се съобразява със обстановката и да е готов да реагира във всеки момент адекватно и своевременно. Не да разчита, че имал някакви права и всички ще ги зачитат, щото е най-уязвимия.Никакви рязки маневри, героизми и висши пилотажи :))Съобразявайте се със другите участници и може би и те ще започнат да ви зачитат за равноправни участници в движението.Като стана дума за участници в движението-то си има правила.Добре е, дори бих казал задължително и велосипедистите да ги познават и спазват.След като очакват това от другите. Но това се учи със практика,не със жалби по форумите.Ако си свикнал да караш в града, не е толкова ужасно, колкото се изкарва.И все пак никой не е застрахован от инциденти, затова отваряйте си очите и се пазете сами-това е най-сигурния начин.
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Вто Ное 15, 2011 9:38 pm

Думам какво е в Берлин, Мюнхен, Бремен - карат много, карат бързо, инциденти на практика почти няма. Почти-то е за случаи когато един се беше набутал пред трамвай, един-единствен случай - затова и беше толкова нашумял.
Условия значи поне маркировка по тротоара за ивица където може да се движи велосипед (справка Младост в момента). Обаче за да работи това - трябва да се свалят паркиралите по тротоара коли - което ще рече Паркинги и Гаражи да работят а не да симулират, и без това е незаконно да се паркира прекалено навътре по тротоарите!
И какво ни коства? Спазване на реда за паркиране и малко боя - ами ето това. И защо го няма? Защото няма достатъчно евро-пари да ги прилапат - и с малка част от тях да теглят една боя за вело-платното.
Щях да забравя друга веселба - ако имаш шофьорска книжка, обаче искаш да дръннеш 5 бири с приятели и тръгнеш с колелото, спрат те полицаи и дрегера покаже - книжката отлита. Това е в Германия - затова и има ред, затова и е пълно с колелета по улиците - не са нужни пари или мега-строежи, нужен е само ред. А не шапкарите да се почесват в патрулките по цял ден.
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот moz » Сря Ное 16, 2011 10:22 am

jamie написа:http://www.dutchbike.co.uk/Modern.htm
Позицията е изправена, кормило и седалка са специфични също

Един път карах подобно чудо - няма такова мъчение за китките. Мъчих се около пет минути да държа кормилото с изкривени ръце за ръкохватките, не издържах и го хванах по средата.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот madmartigan » Сря Ное 16, 2011 1:09 pm

Градското ми колело е шосейка с багажник монтиран на колчето, калници Crud Racer Mk2 и SPD педали. Едно обикновено евтино градско колело би било по-подходящо, но аз го ползвам и за туризъм.
Тези които не са чели правилника, ама моля ви се... Мързел? Или се над тези неща? Ето едно линкче. Като се образовате и почнете да се придържате към правилата ще установите че карането по софийските улици, макар да не минава по мед и масло, далеч не е толкова опасно. За разлика от карането по тротоара, където опасността сте вие. Освен това е забранено. Нарисуваните велоалеи няма какво да ги коментирам.
I feel the need... the need for speed!
Anger Management
Аватар
madmartigan
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 3:53 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Сря Ное 16, 2011 1:29 pm

madmartigan написа:Градското ми колело е шосейка с багажник монтиран на колчето, калници Crud Racer Mk2 и SPD педали. Едно обикновено евтино градско колело би било по-подходящо, но аз го ползвам и за туризъм.
Тези които не са чели правилника, ама моля ви се... Мързел? Или се над тези неща? Ето едно линкче. Като се образовате и почнете да се придържате към правилата ще установите че карането по софийските улици, макар да не минава по мед и масло, далеч не е толкова опасно. За разлика от карането по тротоара, където опасността сте вие. Освен това е забранено. Нарисуваните велоалеи няма какво да ги коментирам.



Защо да не ги коментираш - ето ти една в Германия:
Изображение
Под достойнството ти е да караш по такава ли?
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот islandia » Сря Ное 16, 2011 3:44 pm

Градско колело си е задължително от всякъде. Най важното условие - да е евтино и грозно. Закачам го за някое дърво по центъра и отивам
да си гледам работата . Относно трафика- спазвам правило първо и единствено - карай така все едно, че си невидим, т.е. не разчитай някой
да те пази . Иначе кефа е голям. Оня ден обиколих за 2 часа почти всички вело магазини в Сф . И си покарах и си намерих там каквото ми
трябваше. Аз лично предпочитам 26" . По маневрено е и по лесно гази през градинките :nono: .
Аватар
islandia
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:04 pm
Местоположение: Варна

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот madmartigan » Чет Ное 17, 2011 11:38 am

@jamie не ми е под достойнството, тегаво ми е. От снимката не мога да преценя колко широки ги правят в Германия, затова ще коментирам алеята покрай Цар Борис. Напръв поглед изглежда достатъчно широка, но неопитни, разсеяни и взрасни колоездачи винаги се намират (даже и в цивилизованите страни). Движението е мъчително, спри/тръгни/изпревари ама от коя страна. Пешеходците няма да ги споменавам, щото тук са от специалната порода Булгарикус Идиотикус. Изобщо велоалеите за мен са безсмислени. Ако колоездачите са малко могат да си карат по улицата без да правят навалица. Ако са повече, то автомобилния трафик ще е несъществен. Виж Копенхаген.
I feel the need... the need for speed!
Anger Management
Аватар
madmartigan
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 3:53 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Нед Ное 20, 2011 8:06 pm

Правят ги от 15см до метър някъде - зависи в коя градска зона. Тегаво а?
ПП: даваш ми за пример две крайности, обаче точно те са рядкост - масовото положение е по средата.
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Reactor » Съб Ное 26, 2011 6:31 pm

Ozzie написа:........ама и събрано няма да прилича на нищо. :D

То и мойто е също така :lol:
Но пък за разлика от другото,това си го оставям пред магазина съвсем спокойно,не му се притеснявам дали ще тъна до шия в кал и най вече си го карам най спокойно из града при всякакви условия!
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот stendec » Пон Фев 20, 2012 1:08 am

ето това е мойто-
IMG_0792_resize.JPG
IMG_0792_resize.JPG (117.53 KiB) Прегледано 16375 пъти

IMG_0775_resize.JPG
IMG_0775_resize.JPG (122.62 KiB) Прегледано 16367 пъти

малко ме е страх да го оставям насам натам ама....
просто го имам това колело и няма смисъл да го продавам ще е загуба на пари,
за планината ми е друго и за шосе е друго - затова това остава градско.
само по- малки и по- гладки гуми ще му сложа когато минат снеговете -сега тези са супер!

JAMIE не мога да разбера какво се палиш толкова - първо заглавието на темата е Градско колело а не фолдъбъл (така че всеки си излага представата за градско или наличното такова )
незнам от къде ги измисли тези фолдабъл , чесно освен че се сгъва друго не виждам - бавни са СКЪПИ СА - тия вътрешни скорости и тн не виждам части, компоненти тн ако решиш да сменяш от къде на каква цена и какъв избор ще имаш, незнам колко са предпазени ама примерно МТБ -то се е доказало по шубраци каманяци реки пясък и тн ... -- части бол - нови втора евтини скъпи каквото искаш, и най - вече - Българските градове ако не си забелязал не са като европейските и си е направо оф- роуд - разместени плочки по тротоарите - дупки - пясък кал бордюри - --- вело алеи..... много малко. да не говориме с тоя фолдабъл колко ще е приятно през парковете без алеи.
не виждам и за какво ще го качваш толкова често на рейс --- нали за това е градско да не се возиш на рейс ? на местото на кошниците Една раница и дори и яйца може да оцелеят.
за сега си остава най бързо и удобно за НАШИТЕ градове едно твърдаче с мека вилка (заключваща се може също)
въпреки че навсякъде градско се води това http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... ct_cat=354
или това http://www.dragbicycles.com/?menu=category&id=10

за съжаление май наистина колкото по скапано по добре че много се крадне...
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jd » Пон Фев 20, 2012 9:23 am

Аз съм с един реставриран Турист, в който бая работа вложих заедно с момчетата от Бойкот Сайкълс.
За града е идеален - 28", тънки гуми. Снимки - скоро, като се оправи времето.
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот windv » Вто Фев 21, 2012 12:57 pm

Из града с този хвърчолет

Изображение

Изображение

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот practicar » Пон Апр 02, 2012 10:14 am

Хубава и интересна тема, макар че градско колело и Urban велосипеди са едно и също според мен и може да се пише за него и в по-горния форум. Прочетох постовете, различни мнения с едни бих се съгласил с други не. Повечето изказали се смятат, че градското колело може да е "последна грижа" най-раздрънканото, кякакъв железен таралясник, който е достатъчно да върви и да изпълнява куп полезни дейности. Да му сложим кошница, която да пълним с картофи от пазара защото картофите са тежки, или да му сложим втора седалка и да си прибираме детето от детската градина щото и то тежи, или да ходим с него на работа за да икономисаме някой лев от градския транспорт или от бензина, но за да не ни го откраднат трябва да и тежко, неудабно и грозно. Да ме прощавате но това не е градско колело, това е кварталното колело дето не се кара за удоволствие а да свършим нещо належащо и полезно за нас. Истинското градско колело, което се кара предимно за удоволствие, за разпускане след работа или в почивните дни трябва да отговаря на няколко условиа. Първо да бъде леко, в никакъв случай не трябва да тежи повече от 12кг. то и 12 са му много, не трябва да бъде с дебели гуми, особено пък с грайфери като за МТБ, но не трябва да е и с тънки, като някоя шосейка, нещо между 28 и 37. Най-добре да бъдат сликови. Кормилото - право шосейния вариянт не смятам за удачен защото по-трудно се следи лудницата около нас. Дали ще е 26-тица или 28-ца е въпрос на личен избор, на възраст и темперамент. За мен перфектното градско колело е така наречения хибрид, МТБ окачване и 28 цолови гуми. По него е добре да окачиме някои неща, които може да ни запазят здравето и нервите, като светещи стопове, колкото повече диоди и по-нервно мигат толкова по-добре, малко дискретно огледало, много полезно срещу комплексарите по улиците и малък звънец срещу майките с колички бутащи ги по велоалеите или прохождащи деца пак там или дружинка баби хванали са под ръка или... освен ако не ви се вика пайсеее или пистааа. Ниското тегло предполага висок клас окачване и алуминиева рамка, е ако ще го ползваме често защо да не отделим някой и друг лев за кефа, а както е казано "кефа цена няма".
Аватар
practicar
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 11:53 am
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот kubetata » Пон Апр 02, 2012 11:47 am

ИзображениеИзображение
Двете ми возила. :)
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот portokalovochoweche » Съб Апр 14, 2012 1:28 pm

aus Deutschland mit liben
Прикачени файлове
DSC00028.jpg
DSC00028.jpg (36.89 KiB) Прегледано 15964 пъти
portokalovochoweche
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1035
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 12:04 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот simonaivanova » Пет Юли 06, 2012 1:30 pm

windv, хвърчолета изглежда перфектен за в града. Колко ти е широко кормилито. Рязал ли си го или не караш в трафика.
simonaivanova
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 5:40 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот mercier » Пет Юли 13, 2012 10:43 pm

Eто и моето градско колелце /Grand canyon pro 2012/ :
Прикачени файлове
DCFC0005.JPG
DCFC0005.JPG (98.95 KiB) Прегледано 15488 пъти
mercier
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 20, 2012 11:39 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот totoexpert » Сря Ное 21, 2012 10:40 pm

Гранд Каньона е добър за града, но защо си го разкулачил?!
Градското колело, задължително ткрябва да има калници, багажник, фарче, стопче, звънец, огледалце.....
Градското колело се кара по улиците и се спазва правилника, спира се на светофар, прави се ляв завой, сигнализира се с ръка.....не се кара по тротоара, освен в редки случаи. Това с раницата не е добър вариант, защото градското колело се кара с панталонче, ризка, може би сако, не върви да мъкнеш раница без нужда. Багажник си трябва, защото дори и един вестник да носиш, пак трябва да има къде да го сложиш. Освен това раницата може да я сложиш на багажника, за да я мъкне колелото, а не ти!
Добре измисленото е наполовина свършено!
totoexpert
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 9:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот galio » Сря Яну 09, 2013 12:58 pm

търкалям DRAG ZX 1, сменял съм спирачки и седалка само. наскоро сложих багажник, който оценявам като безценна придобивка. за първа зима карам колело и оценявам колко е удачна твърдата вилка. предстои да сменя с друга твърда вилка и лапа, понеже настоящата е по стария стандарт и се криви като спра рязко, пусна се от 30 см бордюр или падна, което е абсурдно. бих сложил и предна дискова спирачка, но не успявам да намеря твърда вилка с уши за такава.
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Ozzie » Сря Яну 09, 2013 6:32 pm

[quote="galio"бих сложил и предна дискова спирачка, но не успявам да намеря твърда вилка с уши за такава.[/quote]
Има такива вилки, но са по около 100 лв. в родните магазини.
Има и в eBay, но и там не е по- различно.
http://www.ebay.co.uk/itm/320816030837? ... 1438.l2649
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот galio » Чет Яну 10, 2013 10:15 am

Ozzie написа:Има и в eBay, но и там не е по- различно.
http://www.ebay.co.uk/itm/320816030837? ... 1438.l2649


мерси, ще огледам. предвид, че нямам грижи с V-Brake-а и по това време, може и да се разубедя :)
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот perfor » Нед Яну 27, 2013 2:22 pm

И аз съм на мнението, че градското трябва да е леко и бързо. Каква му е основната цел? - да се придвижиш от точка А до точка Б с максимален комфорт, минимален зор и възможно най-бързо. Пробвах с едно НТ2 със сликове, но на моменти идва твърде тежко, пък и постоянно се заглеждат в него. Затова тия дни ще взимам едно старо шосейно Пежо със заден багажник и въпросът за мен е решен. Вярно, че се краде всичко, но мога да преживея 100 лева, докато Биакито за 2к трудно...
Ich trinke um meine Probleme zu ertrinken, aber diese Bastarde koennen schwimmen!
Аватар
perfor
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот uBaH » Нед Фев 10, 2013 6:42 pm

И аз да се разпиша, след първия успешен тест райд на градската машинка днес:

Изображение

Една предавка (34 - 16), полусликове с ширина 1,5" и тегло от почти 12 кг. (стоманени рамка и вилка). Получи се учудващо добре.
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Ozzie » Нед Фев 10, 2013 8:22 pm

Твърде голямо тегло за велосипед без скорости и без задна спирачка. На кантар ли си го мерил?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот uBaH » Нед Фев 10, 2013 10:20 pm

Ozzie, както се казва "Вервай ми" :D

Сериозно, 90% от компонентите са теглени на кухненска везна, а целия велисипед в това му състояние - на рибарска, до 45 кг. Рамката е 3200+ грама, вилката 1100, курбелите и средното още 1300, предното и задното колела с гумите, спейсърите, венчето и QR-ите - 4000 и т.н. И на мен ми се искаше да е по-лекичко, но за парите за които го събрах съм доста доволен.

ПП. А втората спирачка е налична и до няколко дни ще си е на мястото. Не е работа из града да разчиташ само на една, защото всичко може да се случи.
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот halcor » Пон Фев 11, 2013 9:07 am

За една предавка не ти трябват 3 венеца отпред ;)
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот uBaH » Пон Фев 11, 2013 9:47 am

@halcor - абсолютно вярно.

Проблемът е, че FC-M191 са неразглобяеми курбели (поне не и с конвенционални средства :D ), а така или иначе ми се подвъртаха на тавана.
Горе пропуснах да пиша, че половината части по тоя велосипед бяха налични, а останалите са купувани за малко пари. Идеята беше да се получи евтино средство за придвижване из града.

А въпросните курбели имат и сантиментална стойност - бяха на първия ми велосипед, който купих преди 3-4 години. После ги продадох на един познат, които ги кара един сезон. След това ги купих обратно и няколко месеца бяха на велосипеда на приятелката ми. Ще изкарат поне още един сезон на тоя Trek :agree:

ПП. Мислех си да разпробия с по-голямо свредло четирите места, където се свързват средната и голямата плочи, като по този начин ще се отърва от голямата, но ми се стори излишна разправия.
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Stefan_trekkie » Пон Фев 11, 2013 9:23 pm

madmartigan написа: Ако колоездачите са малко могат да си карат по улицата без да правят навалица. Ако са повече, то автомобилния трафик ще е несъществен. Виж Копенхаген.


Колега.. И да, и не.. Когато улицата, паралелно на алеята е от криви павета. Много ще ми е приятно да карам там, както е по Борис III, друга алея пък е обратното, тя е от плочки, а пътя като писта. Става дума за тази по бул. Христо и Евлоги Георгиеви. Всеки случай е частен. За всичко друго си прав.

по темата.

Масовото мнение, е че градските колелца трябва да са евтини, това често включва и стари и неугледни такива. Напълно съм съгласен. Повечето от нас имат по няколко, аз лично имам 3 и ползвам стара 25+ годишна шосейка за градско колело. Не, че е много неугледна, но не бих си оставил новата шосейка и хубавия байк пред някой магазин. Има си багажник и всичко необходимо за складиране на товар.

А на въпроса - че колко са ви далеч магазините, че да не ходите пеш. - Тук се има на предвид, че се ходи до някой голям магазин /от големите вериги/ на километри, на пазар в центъра и т..н.. Както е по света.

...

Изображение
Аватар
Stefan_trekkie
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 7:16 pm
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Echikunlok » Вто Фев 12, 2013 9:16 pm

@uBaH

Поздравления! Получило се е много готино! Харесва ми, че си го направил Single speed, защото аз съм фен, но тук хората не се кефят особено, поне от моето наблюдение. Не знам защо, но предната гума ми изглежда по-голяма и в първия момент ми напомни на 69er, но сигурно не е.

Съотношението на предавките не ти ли идва ниско за града и правите улици или си доволен?

Пък и предполагам, че върху тая стоманена конструкция с едни по-дебели гуми би било приятно оф-роуд колело!
~~
Echikunlok
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 11:33 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта