Вашият градски велосипед!

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот uBaH » Сря Фев 13, 2013 9:39 am

@Echikunlok, не се кефят, защото в планината трябва да имаш е*ати краката за да се справиш само с една скорост. Разбира се, във форума има и изключения, та дори и хора с фиксита ;)

Относно съотношението (34-16) - ще повъртя повече и ще отговоря. Дори да е малко ниско, Димитровград се прекосява пеш за 30 минути по диагонал :D От няколкото километра с този велосипед в неделя, бих казал че ако реша да изляза от града определено ще ми трябва по-малко венче.

ПП. А гумите са нормални 26-ци. Явно телефона, с който снимах, държан под ъгъл, изкривява доволно много.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Stefan_trekkie » Съб Фев 23, 2013 7:14 pm

Интересно предложение.. Така и няма да ви го 'вземат' пред магазина..

Изображение
Аватар
Stefan_trekkie
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 7:16 pm
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Slade » Пон Фев 25, 2013 11:15 am

Хахаха, пазарско колело, че и марково. Това ме разби!
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот galio » Пон Апр 01, 2013 9:14 am

uBaH написа:@Echikunlok, не се кефят, защото в планината трябва да имаш е*ати краката за да се справиш само с една скорост. Разбира се, във форума има и изключения, та дори и хора с фиксита ;)

Относно съотношението (34-16) - ще повъртя повече и ще отговоря.


направих нещо подобно, но си оставих скоростите отпред. сега карам на 42-18 през практически цялото време (София) и в някои подлези ползвам най-малкия, 22-18. тренировката е незаменима :)
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Richard Virenque 5000 Peugeot

Мнениеот vasilevl » Пон Апр 15, 2013 2:34 am

Изображение
Изображение
Изображение

:eyebrow: В този вид може да се каже, че е градско, въпреки че вече го разкърших по бул. Сливница/София малко по грубо :peace:

... абе направо си е роуд бегачка, скоро ще му сложа и кривото кормилце, както си му е реда :) !
Като цяло съм много доволен, много бърз велосипед, вози супер и тежи приблизително 11кг в този си вид с помпата.
Скоростите са Шимано Ексаж NR 500, 2 плочи отпред/венец касета 7-ми номер отзад.. ако не се лъжа ( мързи ме та отида да прочета точно в момента точния модел ) и работят супер. Спирачките са същия модел и спират доста подобаващо предвид възможностите за "бягане" на велосипеда. :lol: Вчера му се напазарува и нова задна ос /Weldtite/ и лагери, че старата е макаронеста, а лагерите свистят....
Рамката - Хром-молибидна, доста козметични забележки, но на кой му пука :clap: , важното е че е супер здрава, доста лека и няма ядове с нея общо взето, истинска работа... каплите щях да пропусна... Вуелта Аеро нещо си .. малко тежички, но поне са истински и те... надеждни изглеждат и са в добро състояние :) На главините пише Sachs... изобщо целия монтаж си е май оригиналния си :)

П. С. Сдобих се с велосипеда преди броени дни и не мога да му се нарадвам :clap:
Richard Virenque 5000/Peugeot
Cross Enduro
Аватар
vasilevl
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Сря Яну 12, 2011 4:17 pm
Местоположение: София/Сухата Река

Re: Richard Virenque 5000 Peugeot

Мнениеот Echikunlok » Съб Апр 20, 2013 7:22 pm

@vasilevl

Честито! Прилича на ястреб с това кормило! Много сладки моменти!
~~
Echikunlok
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 11:33 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот marsa » Чет Май 09, 2013 8:40 pm

След като ми просветна, че си карам МТБ-то почти само градско и шосейно, а и постепенно съм го накичил с хибриден монтаж, подходящ за съответното каране, ми прищрака да си направя пълен твърдак за града, и да събера ново МТБ. Мислих, гледах, струвах и накрая се поддадох на изкушението да се сдобия с една мечта - класическа cro-mo рамка GT!

Толкова бях нетърпелив да си прехвърля компонентите, че прескочих почистването от последните мръсни карания. Врътнах му днес едно кръгче в квартала и впечатленията ми са, че модификацията наистина имаше смисъл. Колелото стана супер отзивчиво и пъргаво. С по-късото кормило (55см между рогата vs 68см преди) колелото е доста по-игриво и ще ми трябват няколкостотин километра да свикна, но съм убеден че за целите ми ще е плюс. Има някои детайли, които остава да доизкусуря - лапата с променлив ълъл е доста тежка, като се ориентирам къде ми е най-удобно ще я сменя с подходяща доста по-лека, също така смятам да го снабдя с качествена лека шосейна седалка, вместо ръкохватките ще си навия гюделин, командите (m530) ще сменя с нови (m580). Вероятно плочите 32 и 44t ще малеят и ще се търси вариант с 36 и 48.

"Предназначението" на велосипеда е скоростно придвижване из града с известен елемент на млатене из по-груби терени, също така шосейно маратонско каране - дълги дистанции включващи и някои разнообразни отклонения от "правия път", и понякога малко по-екстремни условия, както и възможност за носене на багаж на рамката при въпросните шосейни преходи. Въобще - универсално all-terrain-non-mtb :^:

Ето и няколко снимки:
Изображение

В момента колелото съдържа накратко:
-рамка и вилка: GT Tequesta
-колела: Mavic CrossLink
-дерайльор: Ultegra
-декланшор: STX
-спирачки: V-brake Deore
-шифтъри със спирачни лостчета: Deore Dual Control
-курбел: m542 (извънсерийни, ~Deore клас)
-касета: PG970
-педали: m505 (с sm-pd22 платформи за града)
-разни дранкулки
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Echikunlok » Съб Май 11, 2013 2:38 pm

Още един супер надъхващ пост! Много як избор на рамка и добро предназначение. Не знам по каква причина, но частта, в която казваш, че ще си навиеш гюделин на кормилото много ме зареди и може би ще последвам твоя пример. Тепърва ми предстои да слагам ръкохватки, бях минал и през идея за гюделин но по някакви причини се отказах.

П.С. От къде се сдоби така спонтанно с този фреймсет или е лежал някъде наоколо? Можеш ли да кажеш нещо и за гумите (новите)?
~~
Echikunlok
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 11:33 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот marsa » Съб Май 11, 2013 5:44 pm

Рамката е от цяло колело, което взех от нета тези дни. Харесах я от пръв поглед, просто ми попадна точно когато търсех такова нещо. Свалих набързо целия монтаж (пълен Shimano STX, шините бяха Mavic-и). Рогата са си мои, старите бяха като за парка, мисля да ги отрежа и да си ги ползвам. Седалката също е моя. Смятам да накича старият монтаж на някоя здрава твърда рамка и да иде за някой познат, или в пазара. Гюделина като цяло ми е удобен, за шосейно и туристическо каране е чудесен. Рогата в момента са така.

За гумите мога да ти кажа много, сигурно съм писал по форума (имам ги от година и половина). Michelin XCR Road 26''x1,4'', max 6bar. Уникални гуми! Кевларени, страшно леки (~300гр), помпат се много и са доста стабилни като поведение. За съжаление доколкото знам не се произвеждат вече.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот kaliopo » Съб Май 11, 2013 6:12 pm

Супер е! Малко ме яде, че моето градско е алуминиево, а можеше да е такова... Колко тежи? Дано да е повечко, че да не завиждам за страхотната рамка и меката возия :blush:
Частта с гюделина не я разбирам съвсем. На това кормило ли смяташ да го слагаш? Как?
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Echikunlok » Нед Май 12, 2013 12:17 pm

kaliopo написа:Супер е! Малко ме яде, че моето градско е алуминиево, а можеше да е такова... Колко тежи? Дано да е повечко, че да не завиждам за страхотната рамка и меката возия :blush:
Частта с гюделина не я разбирам съвсем. На това кормило ли смяташ да го слагаш? Как?


Не, че искам да ти пускам мухата, но винаги можеш да си намериш и така желаната cro-mo рамка.. не е свършен факт. Когато започнах да си събирам колело, бях си купил именно алуминиева рамка, която впоследствие продадох и смених за old school cro-mo! Не, че и то не ми създаде известни грижи с почистване отвътре на натрупала се ръжда и пръскане с разни вакси, но това обикновено може и да се пропусне ако не страдаш от невроза, която те кара да мислиш, че ако не го сториш ръждата ще премине през рамката и тя ще се разпадне под краката ти.. Иначе за гюделина не е проблем, мисля, че просто трябва да се захване добре в ъглите и началото и ако не е самозалепящ е хубаво да се подложи лепенка. В крайна сметка, както някъде четох, човек може да сложи всичко, което му се струва добре и ще му е удобно на кормилото си, за разлика от някои други части.

Marsa, поздравления за гумите, наистина изглеждат доста добре. Мисля, че си прав за това, че са спрени.
~~
Echikunlok
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 11:33 pm

The WOOD.b Bike by BSG

Мнениеот BobbeR » Вто Юни 25, 2013 9:26 am

Изображение

цялата статия и още снимки - http://www.thisiscolossal.com/2013/06/t ... ke-by-bsg/
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот KaLO_1407 » Чет Юни 27, 2013 3:42 pm

DRAG HACKER е истината. Аз го карам вече 6 години и не ми прави проблем. Само ми трябват нови команди, задни спирачка и ос и е ИДЕАЛЕН.
"След двадесет години повече ще съжалявате за нещата, които не сте направили, отколкото за нещата, които сте направили…"
KaLO_1407
 
Мнения: 240
Рейтинг: 1131
Регистриран на: Нед Дек 30, 2012 9:54 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот bobi108 » Съб Авг 31, 2013 6:06 pm

Ето и моето бюджетно решение за придвижване в града.
Изображение
Имах желание да изпробвам и шосейка за придвижване в града - не ми допадна! Моднах шосейката като и смених кормилото, палцовите команди и ужасните анемични гуми и.... ето резултата! :D
Изображение
Изображение
[url][/url]
Имах големи резерви относно здравината и, но напразно! Оказа се кораво и много бързо за придвижване в градски условия! Имах голям страх в началото да слизам от бордюрите, отново напразно! С малко повече техника вече качването и слизането от бордюрите не е проблем! Разбира се основно карам по пътното платно, но е хубаво да знаеш,че можеш да съкратиш понякога пътя като прегазиш някой бордюр без да се страхуваш за колелото си! :D
Аватар
bobi108
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1386
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 7:56 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот thepowerofone » Съб Авг 31, 2013 8:03 pm

Да се разпиша и аз:

http://prikachi.com/images/640/6508640z.jpg
http://prikachi.com/images/641/6508641w.jpg

Само градско го карам, и то не много, заради наличието на тези:

http://prikachi.com/images/106/6428106F.jpg
http://prikachi.com/images/652/6508652R.jpg
Аватар
thepowerofone
 
Мнения: 241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 2:15 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот scratch » Пет Ное 08, 2013 2:42 pm

Ето и аз какво сглобих за в града. Изходния материал беше 1 стар ,,планински бегач", дето събираше прахоляк в гаража. Разкарах всички скорости, венци и т.н. и си взех 2 нови капли, задната с контра. Една боя, 2 тесни гуми и ето го резултата :D

Изображение

Супер върви, за в града е просто перфектно. Монтана е сравнително равен град и за нула време можеш да се придвижиш където ти е кеф. 36 зъба отпред и 16 отзад. Мисля е добър компромис между ускорение и скорост.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот vvvaaal » Пет Дек 27, 2013 1:11 am

Изображение
За момента се ползва само за града, понеже нямам време за по-сериозни преходи, но следващата година се надявам да го покарам по предназначение. :)
Аватар
vvvaaal
 
Мнения: 1731
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 9:53 am
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот nikant » Пет Дек 27, 2013 10:22 am

Отскоро карам, като градско колело това на снимката. Имам и един хибрид, но това колело засега се очертава, като основното градско колело за мен. По леко е, по компактно е и оттам по добра маневреност, леко и бързо се кара, не е със скъпи части. Само при сняг и лед карам байка в града, но при тези условия и хибрида не е много подходящ.

Изображение
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот rifle_ » Нед Дек 29, 2013 10:55 am

Ето го и мойто колелце,даже вчера го поразходих от няколко месеца :)
Изображение
rifle_
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 10:17 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот maionezata » Сря Яну 08, 2014 3:36 pm

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t31/1264714_10201665983158874_979549147_o.jpg

Много старо и много бързо. Без калниците е в момента и подготвено за подмяна на почти всичко по него. Замислям се да не го ли направя сингъл.
maionezata
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Пон Апр 15, 2013 8:31 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот victortrt » Чет Мар 12, 2015 11:59 am

Сингъл ще е супер, но с тази тава отпред ще ти трябва доста голям венец отзад. С едно право кормилце ще стане трепач. Ето моето след една боя и малко други неща - http://1bike.bg/blog/puch-reborn/
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот iPop » Чет Мар 12, 2015 3:01 pm

Градското ми е един стар RAM HT1 с пукната рамка. Сложил съм му стари и изтъркани Schwalbe table top и сега е почти шосейка. Мисля че за България градското колело трябва да е старо XC колело, за да е здраво, пъргаво и маневрено в градските ни джунгли
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот victortrt » Чет Мар 12, 2015 6:18 pm

По принцип имам и хибрид, но мисля, че моето е също толкова здраво /стомана все пак/, пъргаво /има вътрешни скорости, които се сменят лесно/ и маневрено /макар с гуми 28 цола е с много къс заден триъгълник/ колкото старо МТБ, но няма универсална рецепта.
За мен калниците и предпазителя на веригата са по-важни, защото това ми е делничното колело.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот marsa » Чет Мар 12, 2015 6:29 pm

Да ви светна за една тънкост относно маневреността - базата и цолажа за мен са второстепенни и се подреждат след ширината на кормилото. Щото тези 20-25см разлика между шосейно и байково кормило правят огромна разлика, гарантирам го от личен опит.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот perfor » Чет Мар 12, 2015 10:27 pm

Архимед с лост...и взел че повдигнал Земята. :clap:
Ich trinke um meine Probleme zu ertrinken, aber diese Bastarde koennen schwimmen!
Аватар
perfor
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот victortrt » Пет Мар 13, 2015 11:50 am

Тука май лоста /кормилото/ е по-добре да е по-къс /но твърд/. Вилката все пак е на лагери и се върти лесно дори с тясно кормило, а широкото кормило изисква по-голямо движение на ръцете за един и същ завой от по-тясното, което неизбежно води до ограничаване на възможностите за маневриране.
Между другото дъщерята има колелце с кормило тип "бийч круизър" и хич не може да завива, защото дръжките й опират в краката при най-малкия завой, но поне така завива плавно и не пада, че е с помощни.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот uBaH » Пет Мар 13, 2015 9:05 pm

След Trek-a от началото на страницата, който по стечение на обстоятелствата се сдоби със скорости и т.н. пак си сглобявам велосипед за в града :D
Предното колело почти не става за нищо, а шината за задното е тръгнала да заминава, но с "подръчни" материали - толкова.

Изображение

Остават кормилото, спирачно лостче, грипове някакви и май е това. Надявам се утре да намеря време да го завърша. Тегло до тука 10 кг.
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот maionezata » Нед Мар 15, 2015 11:29 pm

victortrt написа:Сингъл ще е супер, но с тази тава отпред ще ти трябва доста голям венец отзад. С едно право кормилце ще стане трепач. Ето моето след една боя и малко други неща - http://1bike.bg/blog/puch-reborn/


Вече е сингъл и си е с тавата :)
Предстои да сложа право кормило с повдигане и много къса лапа, защото имам навика да скачам от и по бордюри а с това кормило си е мъчение и въпрос на време да се пребия.
Скоро ще кача снимки.

Много лачен този Пухчо твоя, браво!
maionezata
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Пон Апр 15, 2013 8:31 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот victortrt » Пон Мар 16, 2015 12:28 pm

Снимките лъжат иначе го имаше не толкоз лачен в ОЛХ и форума тук, когато го продавах, но не се купи. В този ред на мисли, който иска да продава, да знае, че една боя много променя цялостното впечатление и хората гледат главно външния вид.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот victortrt » Пон Мар 23, 2015 6:03 pm

maionezata написа:
victortrt написа:Сингъл ще е супер, но с тази тава отпред ще ти трябва доста голям венец отзад. С едно право кормилце ще стане трепач. Ето моето след една боя и малко други неща - http://1bike.bg/blog/puch-reborn/


Вече е сингъл и си е с тавата :)
Предстои да сложа право кормило с повдигане и много къса лапа, защото имам навика да скачам от и по бордюри а с това кормило си е мъчение и въпрос на време да се пребия.
Скоро ще кача снимки.

На мен ми остана правото кормило от Пухчо - черно с едно одраскване отгоре, но с маркер и лак за нокти май се оправя. Мисля, че е същия диаметър като на твоето Има го на снимката от линка, там, където е червено колелото. Ако не намериш подходящо кормило, свирни, не се продава, давам го за една бира.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

ПредишнаСледваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта