Препоръка за велотренажор

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Препоръка за велотренажор

Мнениеот rosty_sz » Пон Апр 27, 2009 3:59 pm

Реших и аз най-накрая да си закупя велотренажор. Отделил съм към 300 лв. и сега се чудя какъв да взема та реших да сондирам мнения. Единя на който съм хвърлил око и има добри отзиви от един човек е този:
http://dimibike.com/product_info.php?cP ... b864300a89
Тук има нещо във същия ценови клас но нямам никакви отзиви за него:
http://dimibike.com/product_info.php?cP ... b864300a89
Ролковите също много ме кефят, но женами също иска да върти на тренажора а тя с ролков няма да се справи , така , че отпадат.
Хайде дайте съвет. Споделете какъв тренажор въртите и какви са ви впечатленията?
ТЪРСЯ ШИМАНСКА ПЛОЧА 39 ЗЪБА
rosty_sz
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 5:30 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот brumbar » Пон Апр 27, 2009 5:30 pm

Ако има нещо, дето да го мразя в колоезденето, това е тренажора :(!: Като си го взех нямах търпение да се кача и да карам в студените зимни месеци, ама:
1. Няма нищо общо с истинското колоездене
2. Голяма скука
3. Много пот - обезводняваш се и вместо да правиш тренировка и да ъпргрейдваш, правиш по-лошо изтощаваш се /това е лично мое мнение/

Ако ти кажа, че тази зима имам само 2,5 часа на тренажора сигурно няма да ми повярваш.

Като си решил да си купуваш, гледай стойката на тренажора да е масивна и стабилна. Трябва да си вземеш и някаква външна гума без грайфер /слик/, че комшиите могат да протестират, щото като завъртиш 130 оборота, шума доста прилича на този на излитащ самолет.

Изявените специалисти обаче го препоръчват, тъй като можеш да работиш за техника на педалиране и каданс. За техника трябва да въртиш педалите с един крак и не трябва да имаш моменти на "пропадане" в долна и горна мъртва точка, което спомага за усвояване на кръговото педалиране. В тази връзка си признавам, че моя тренажор съм го карал повече с левия или десния крак, отколкото наистина да правя тренировка :crazy:

Тъпото сподели тук, че този на ролки доста се приближавал до истината и съм склонен да му дам шанс и да го опитам, така, че този който имам в момента ми е излишен - ако се интересуваш можем се разберем нещо след катого видиш.
No Pain, No Gain
Аватар
brumbar
 
Мнения: 550
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:59 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот Synthesis » Пон Апр 27, 2009 7:15 pm

Tranz X като тия дето си посочил е 150 лв.
Аватар
Synthesis
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1552
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:32 am

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Апр 27, 2009 7:53 pm

Определено ролковия кефи яко, ма жената ... :crap:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот eMcKu » Пон Апр 27, 2009 8:02 pm

Карам Elite Parabolic Roler, почти безшумен, качествено изпълнение. Най-добрия ролер на пазара. Карано е на него 2 сезона, а ластика дори няма напуквания. Също така и не износва много гумите, което е доста добре. Ето това представлява !
Поздрави, Емски :agree:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот brumbar » Вто Авг 18, 2009 4:17 pm

Днеска като бяхме в Казанлък, с Рости решихме да понаобиколим местните велосипедни магазини и за де не останем капо Рости си купи гедолин, а пък аз ролков тренажор :bigeyes:
Ей сега го сглобих и с гордост мога да заявя, че ми трябваха около 10-на минути за да го подкарам и вече спокойно си правим "кръгчета" из нас по 10-на километра.
Та въпроса ми е към тези, които са карали таквоз чудо, дали се износват външните гуми както на велотренажора или нормално, като при каране на шосето. На мен ми се струва, че износват повече от каране по шосето, щото като докоснах гумите бяха позагрели, демек има голямо търкане.
Който знае моля да не си трае ами бърже да сподели опит :magnify:
No Pain, No Gain
Аватар
brumbar
 
Мнения: 550
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:59 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот crib » Вто Авг 18, 2009 4:40 pm

brumbar написа:Днеска като бяхме в Казанлък, с Рости решихме да понаобиколим местните велосипедни магазини и за де не останем капо Рости си купи гедолин, а пък аз ролков тренажор :bigeyes:
Ей сега го сглобих и с гордост мога да заявя, че ми трябваха около 10-на минути за да го подкарам и вече спокойно си правим "кръгчета" из нас по 10-на километра.
Та въпроса ми е към тези, които са карали таквоз чудо, дали се износват външните гуми както на велотренажора или нормално, като при каране на шосето. На мен ми се струва, че износват повече от каране по шосето, щото като докоснах гумите бяха позагрели, демек има голямо търкане.
Който знае моля да не си трае ами бърже да сподели опит :magnify:

ми, баце, аз моя към 800 км да съм го карал тая зима, и гумите ми не се износиха кой знае колко, според мен нормално за толкова каране. Във всички случаи, нали ти е ясно, че и гумата от 10 лева (стига да не е крива) ще ти свърши работа за тренажора, така че поне за зимата си вземи едни евтини (сликове! за да не шумят) и хич не го мисли.

Между другото, вас ли видях вчера на края на околовръстното на стара загора посока бургас, към 6-7 вечерта някъде?
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот brumbar » Вто Авг 18, 2009 7:22 pm

Да баце, ний трябва да сме били. Аз съм дребния със зеления екип и едно по-едро момченце с жълто-черен екип - Дъдлито - бившо профи, което в момента ще влиза във форма за по-сериозни приключения догодина :agree:
Ако си видял 2 слаби момчета, горе долу еднакво високи - това са юношите младша възраст,които въртяха по същото трасе по същото време :dontknow:
No Pain, No Gain
Аватар
brumbar
 
Мнения: 550
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:59 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот TREK_fan » Вто Авг 18, 2009 10:49 pm

Ей този http://www.performancebike.com/bikes/Product_10052_10551_1028775_-1_23000_20000_23010съм го ползвал към 6 месеца и останах доволен.Много добро качество,не е много шумен,заслужава си парите! :D
Every time I see an adult on a bicycle, I no longer despair for the future of the human race.
Аватар
TREK_fan
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 11:00 am
Местоположение: No man's land

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот DstupidBastarD » Сря Авг 19, 2009 8:28 am

brumbar написа:Днеска като бяхме в Казанлък, с Рости решихме да понаобиколим местните велосипедни магазини и за де не останем капо Рости си купи гедолин, а пък аз ролков тренажор :bigeyes:
Ей сега го сглобих и с гордост мога да заявя, че ми трябваха около 10-на минути за да го подкарам и вече спокойно си правим "кръгчета" из нас по 10-на километра.
Та въпроса ми е към тези, които са карали таквоз чудо, дали се износват външните гуми както на велотренажора или нормално, като при каране на шосето. На мен ми се струва, че износват повече от каране по шосето, щото като докоснах гумите бяха позагрели, демек има голямо търкане.
Който знае моля да не си трае ами бърже да сподели опит



Честито, баце, правилна покупка си направил! Тургай некви ефтинджоси на некоя стара шосейка и карай така, че на мене ми беше криво с цеца, понеже й е лека предницата и много се товарат ръцете. Пробвам съм и с Мозера, но най-удобно ми беше да въртим на тренажора с Ралито, дето има хеви метал вилка. Митко беше споменавал нещо от сорта "че им се преебавали стръковете на карбоновите колела" и че го бил чул от некви състезателчета. :bigeyes:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот crib » Сря Авг 19, 2009 8:43 am

DstupidBastarD написа: Митко беше споменавал нещо от сорта "че им се преебавали стръковете на карбоновите колела" и че го бил чул от некви състезателчета. :bigeyes:

Това е мит, дето циркулира из нета и всеки го повтаря, а и важи само за тренажорите, дето се фаща задната гума. Идеята е, че е възможно карбоновата рамка да не е направена да издържа на страничното усилие. И пак, това най-много да важи за тия карбоновите колела по 4 кила дето са спестили от сичко по тях.
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот Митко Ruse » Сря Авг 19, 2009 2:25 pm

crib написа:
DstupidBastarD написа: Митко беше споменавал нещо от сорта "че им се преебавали стръковете на карбоновите колела" и че го бил чул от некви състезателчета. :bigeyes:

Това е мит, дето циркулира из нета и всеки го повтаря, а и важи само за тренажорите, дето се фаща задната гума. Идеята е, че е възможно карбоновата рамка да не е направена да издържа на страничното усилие. И пак, това най-много да важи за тия карбоновите колела по 4 кила дето са спестили от сичко по тях.

Да уточня.Става въпрос за тези тренажори дето се хващат за задната главина.Това го каза Евгени Балев Петров/няколко пъти победител в Обиколката на България/ от Сливен и става въпрос за Котите на Бургаския профи отбор.И аз понеже имам такъв тренажор веднага почнах да карам в него с една алуминка.Може да е така а може да не е но аз си изпълних препоръката.
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот azzmaster » Чет Дек 16, 2010 7:08 pm

Аз имам въпроси за ролковите тренажори-не е ли много трудно да го караш,навсякъде пише че се изисква много добра концентрация.Лесен ли се за качване и слизане,като цяло ме интересува дали ще мога да си гледам филми докато го карам без да се пребия :)
Аватар
azzmaster
 
Мнения: 272
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот crib » Пет Дек 17, 2010 2:04 pm

аз гледам филми докато карам на ролковия, подлежи на научаване, но после няма проблем. Но за всеки случай карам в рамката на вратата, та ако тръгна да се изхлузвам от ролките, да има къде да се подпра.
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот AXE » Сря Окт 12, 2011 9:55 am

А знаете ли магазин в София, където се продават и съответно могат да се пробват велотренажори!?
AXE
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 9:56 am

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот crib » Сря Окт 12, 2011 11:53 am

AXE написа:А знаете ли магазин в София, където се продават ... велотренажори!?

Веломания и Байк Център внасят различни марки
AXE написа:А знаете ли магазин в София, където ... могат да се пробват велотренажори!?

Объркал си държавата, пич!
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот AXE » Сря Окт 12, 2011 12:10 pm

:) Надеждата умира последна!

Ако под Веломания се разбира screambikes.eu - питах ги, но казаха, че няма къде да се пробват.
А за Байк Центъра - на сайта им не намирам нищо. Виждал ли си по магазините?
AXE
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 9:56 am

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот crib » Сря Окт 12, 2011 2:06 pm

да, виждал съм в магазините - на сайта им и аз не намирам нищо
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот AXE » Сря Окт 12, 2011 2:31 pm

Мерси! Ще скокна да видя на място какво има.
AXE
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 9:56 am

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот kawasuna » Пон Авг 20, 2018 12:11 pm

Малко да посъживя темата.Онзи ден си поръчах това
https://www.bikecenter.bg/promo/velosip ... ort-sagan/
и
https://www.bikecenter.bg/trenazhor-tacx-booster/
Чета някакви противоречиви отзиви по форумите за тия тренажори съчетани с карбови колела.
Има ли нещо вярно в цялата тая работа или са слухове??
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот kaliopo » Пон Авг 20, 2018 8:53 pm

Аз съм с такъв Tacx (почти). Той държи QR-а, не рамката. Не виждам, какво го бърка карбона тая работа. За съжаление велосипеда ми е алуминиев и не мога да направя някакви генерални изводи.
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот kawasuna » Пон Авг 20, 2018 8:59 pm

А като усещане как е,по-различно ли е от велоергометър?
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот kaliopo » Пон Авг 20, 2018 9:08 pm

Никога не съм карал ергометър...
Иначе, след четенето, колко било скучно и различно(по разни форуми), аз останах много очарован. Просто е едно непрекъснато катерене, на което ти регулираш наклона според нуждите си! Вярно, не можеш да направиш 6 часа като при реалното каране, ама то няма и нужда. Никой не кара само нагоре. За поддържане на форма у дома е чудесно.
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот Gworan » Сря Авг 12, 2020 8:52 am

Обмислям варианти за тренировка вкъщи. Тренажор ми изглеждаше най-удачно, но само ако имам още една задна капла, с гума за тренажор. Хич не ми се сменя гума на каплата, и не знам кога ще ми скимне да го изкарам на пътя, кога вкъщи... А и на тия моите капли беше баси зора да се надянат гумите.
Варианта отива на тренажор + нова капла, гума, касета. Спирачките са ми на диск, и не знам трябва ли ми да ползвам задна спирачка? Също не ми е ясно - каква касета ще ми е нужна за ползване на тренажор? Трябват ли ми венци със същия брой зъби, с които карам на пътя. Трябват ли ми въобще скорости? Гледам че самите тренажори имат някакви степени на трудност.
Естествено, щом ще е само за тренажор, ще взема еФтина капла, но нещата пак се събират...
Не съм ползвал никакъв, и за това не знам точно какво да гледам. Тези най-евтините за по ~150лв стават ли за нещо, или въобще да не ги гледам?
Като се съберат всички неща, има велоергометри за тия пари. Та така идва и въпроса, велотренажор или велоергометър. Въпреки че тренажора изглежда повече като нещо което мога да прибера в гардероба.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Препоръка за велотренажор

Мнениеот valentindu2 » Чет Яну 14, 2021 6:29 am

brumbar написа:Ако има нещо, дето да го мразя в колоезденето, това е тренажора :(!: Като си го взех нямах търпение да се кача и да карам в студените зимни месеци, ама:
1. Няма нищо общо с истинското колоездене
2. Голяма скука
3. Много пот - обезводняваш се и вместо да правиш тренировка и да ъпргрейдваш, правиш по-лошо изтощаваш се /това е лично мое мнение/

Ако ти кажа, че тази зима имам само 2,5 часа на тренажора сигурно няма да ми повярваш.

Като си решил да си купуваш, гледай стойката на тренажора да е масивна и стабилна Stockage Mobile. Трябва да си вземеш и някаква външна гума без грайфер /слик/, че комшиите могат да протестират, щото като завъртиш 130 оборота, шума доста прилича на този на излитащ самолет.

Изявените специалисти обаче го препоръчват, тъй като можеш да работиш за техника на педалиране и каданс. За техника трябва да въртиш педалите с един крак и не трябва да имаш моменти на "пропадане" в долна и горна мъртва точка, което спомага за усвояване на кръговото педалиране. В тази връзка си признавам, че моя тренажор съм го карал повече с левия или десния крак, отколкото наистина да правя тренировка :crazy:

Тъпото сподели тук, че този на ролки доста се приближавал до истината и съм склонен да му дам шанс и да го опитам, така, че този който имам в момента ми е излишен - ако се интересуваш можем се разберем нещо след катого видиш.

Да, това са основните елементи, които трябва да се вземат предвид при закупуването на правилния продукт.
valentindu2
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Яну 05, 2021 5:37 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта