Вилки-коя от всичките

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Вилки-коя от всичките

Мнениеот ddevil » Вто Май 30, 2006 6:48 pm

Здравейте,решил съм да си сглобя твърдак.Засега рамката ще е Рам ХТ2.Идеята ми е каква вилка да й сложа-досега карах колело ориентирано за "спускане",вилката е Marzocchi DropOffTriple(доволен съм от нея),но просто колелото не става много за въртене,а и не ходя постоянно да се спускам(и из града си шаря...) та засега съм се спрял на няколко модела,единственото ми условие е да са еднокоронни и да са с над 100мм ход,и здравина естествено(под тва разбирам да не се налага много често да й се прави профилактика).Основно съм харесал Z1Wedge(по-принцип повечето ми вилки са били Marzocchi и затова имам пристрастия:D),защото ми харесват характеристиките й.За дъртджъмпъра няма добри впечатления-хем тежи май,а и е на същите пари като Z1 wedge-a.А пък за манитуто доколкото знам при тях издръжливоста не е много добра(при сравнително евтините модели) и тея Fluid Flow и Evil Genius семеринги не били много добре(четох пост някъде на @bikerider).Предложете ми и други вилки в този ценови клас и характеристики,за да се ориентирам,а ако може дайте и някаква информация, която вие знаете относно вилките(ако някой кара такава и/или има наблюдения върху такива) на които съм се спрял,ще са ми отполза...:beer:
Ето моделите,на които съм се спрял:
1.Marzocchi Z1.Wedge(2004) със стандартен дропоут;
2.Marzocchi Dirt Jumper 3(2005 ОЕМ) с 20мм ос;
3.Manitou Stance Static 100mm ход с 20мм ос.
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот Zozka » Вто Май 30, 2006 6:55 pm

що не дадеш малко повечко за Pike, тъкмо ще караш хубава вилка...
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот M1010X » Вто Май 30, 2006 7:04 pm

тоя z1 wedge, с тия 30мм тръби и короната като на Z серията от 2000/2001... не е много оферта (пукат им се тръбите в един момент - а според думите ти, няма да я караш за XC само). защо не събереш пари за z1 fr (и да караш хубава вилка)?
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот ddevil » Вто Май 30, 2006 7:16 pm

Ми то ок,ама не ми се дават повече пари за вилка,която ще се сменя след година две,иначе че Pike-a е по-добър от тея вилки съм съгласен,но просто са много пари тва-около 900лв ако не се лъжа.Търся нещо до 450лв
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот ddevil » Вто Май 30, 2006 7:25 pm

Сега ти видях поста м1010х,ми тя колко пари е тая З1фр и след колко време и кво каране ще се счупят тея тръби на wedge-a,защото аз все пак съм 65кг и пък и нали се води за АМ/ФР,поне така пише в сайта им на марцоки.
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот Nazgull » Вто Май 30, 2006 7:56 pm

Намери си Pike на старо:D
Ей са имаше оферта за вилката+предна капла за таква ос за 600лв, май
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ddevil » Вто Май 30, 2006 8:06 pm

да ама 600 е далеч от 400...не за друго..:indiffe:
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот Admin » Вто Май 30, 2006 8:18 pm

Ако не държиш да имаш 20мм ос отпред, бих ти препоръчал Rock Shox Tora, но не мога да я сравня със Z1 Wedge, така че само я добавям като вариант. Dirt Jumper-а бих го изключил (нямам преки впечатления, но от хора, каращи или карали такива съм останал с впечатлението, че тези модели са си най-подходящи за съответните специфични видове каране, а също така са и ненужно тежки).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Вто Май 30, 2006 8:28 pm

по-добре си вземи читава* рамка отколкото друга вилка.
*читава - която няма да те е страх да й сложиш тази вилка, разбира се.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот ddevil » Вто Май 30, 2006 8:39 pm

Доколкото четох из ЧСВ и тестове на нея,не ми се струва "нечитава",но не съм я карал и незнам:bigeyes:,иначе относно Tora-та тя за какъв стил е горе долу предназначението й,защото в сайта им пише Adventure,което аз го разбирам като ам/хц.Но засега ми харесва марцока,само незнам защо каза че се чупели лесно,все пак нали пише че е за ам/фр:dunno:
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот Stuny » Вто Май 30, 2006 8:52 pm

това мардзоки май нямаше уши за дискова спирачка
на мен блека (по-скъпия) ми се струва най-добрата оферта за такава сума , но ти май търсиш нещо по-здраво
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот ddevil » Вто Май 30, 2006 8:54 pm

Има както за диск,така и за в-брейк...а блека ми се струва по-слаб спрямо тва марцоки.
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот ddevil » Вто Май 30, 2006 10:45 pm

А нещо за манитуто имате ли някакви мнения:D
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот username » Вто Май 30, 2006 11:24 pm

Някои хора много плюят маниту, други ги хвалят... общо взето всичко е относително. аз ползвам black comp 2004 и нищо не ме кара да съм недоволен поне за сега. пробвал съм я на всякакви терени и винаги се е държала предсказуемо. и на скоковете не съм я издънил до сега, въпреки че не съм голям скачач и съм се приземявал тъпанарската. иначе ако се притесняваш, че можеш да я скършиш от много чофки - така е, обаче не знам ти самия колко ще издържиш.
а пък за семерингите... който казва че са боклук явно не знае за какво говори, щото до сега и една прашинка не е влезла под тях.
със сигурност има и по-добри вилки, обаче сега тия са 50% намалени.
БОЗИЧКА - леко резлива...
Аватар
username
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 3:30 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ddevil » Сря Май 31, 2006 6:11 am

Мерси,а иначе отностно този модел
[img]http://www.ridespot.net/images/bigblack_super.jpg[/img]
имате ли някакви впечатления,защото цената му е добра,а и има външни настойки за връщането му и хода,който е 120мм.
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот Windstream » Сря Май 31, 2006 7:01 am

Митето Пасков караше с подобен Black преди време, и доколкото знам не я глезеше особено - мен лично неговата вилка доста ми допадаше, нищо че по принцип бих предпочел Marzocchi. Неговата беше от по-старите модели обаче, с ТСР хидравликата, не Fluid Flow шашмалогията... Dirt Jumper по принцип не бих те посъветвал да си слагаш, вярно че са брутално здрави, ама са и подобаващо тежки, пък и SSV хидравликата не е кой знае какво чудо на инженерната мисъл... От друга страна обаче ако търсиш издържливост и си готов да се примириш с малко повече тегло вземи си един DJ с 10мм ос (нямаш нужда от 20мм проходен звяр) и го закарай на Марто да му вдигне хода на 130мм и да ти го настрои - като собственик на две вилки от тоя модел мога да потвърдя че ако отделиш достатъчно време в началото после ще останеш доста приятно изненадан от работата й. За продуктите на Rock Shox вече не знам, там други ще се обадят с отзиви.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот TOYAGA » Сря Май 31, 2006 8:26 am

@ ddevil

Black е една от най-зрелите вилки на Manitou, която не би трябвало да ти създава проблеми при разумно градско каране и AM/ХС. Карал съм с такава и нямам никакви забележки
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот SPA » Сря Май 31, 2006 9:32 am

Замисли се и върху този вариант:
[url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?cPath=28&products_id=798][img]http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/images/fox-vanila-r.jpg[/img][/url]
Леко. Здраво. Сравнително на добра цена.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ddevil » Сря Май 31, 2006 6:14 pm

Е чак толкова пари за Фокс немога да дам.Иначе засега фаворити са ми двата модела:Marzocchi Z1Wedge и Manitou Black Super нещо си,като засега манитуто нещо взема да не ми харесва,защото чета в момента ЧЗВ-то и проетох че манитутата се лок-вали нещо-изведнъж ставали твърди и трябвало да се дават на ремонти и т.н.Ако има някой който кара/е карал Z1wedge,много ще ми помогне с избора за вилка.
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот M1010X » Сря Май 31, 2006 7:32 pm

За това кога ще спукаш тръбите - доста време и доста каране. А може и никога. Аз лично спуках на една z3 от 2001 едната тръба и започна да сълзи (повече от година я карах, купих я втора ръка... AgentOrange може да каже колко време и как я е карал преди това :angel:). Един приятел откина z4 (като структура същата, но с малко по-различна хидравлика), но той я спука, продължи да я кара още 2-3 месеца (караше и на витоша, скачаше и по дъртове) и накрая просто я счупи (трябва да отбележа, че въобще не му пукаше, че е спукана, че тече масло и въздухът се задържаше в нея половин час - просто беше решил да я кара докрай). Виждал съм и една z5, която леко сълзеше...

Всичките, които съм виждал спукани/счупени, тръгват точно под короната - там, където тръбите на практика се усукват, като опорна точка на това движение се явява долният ръб на короната. И всичките са спраскани с доста яко каране и доста продължително - примерно две години, в които не им е дадена мира. И, ако трябва да призная, никой не ги караше по предназначение - това са вилки за ХС, не за фрийрайд (не мога да го нарека спускане), DJ или каквото се сетиш още. Поради тази причина, не мога и нямам никакво намерение да обвинявам самите вилки - за времето си вършеха страхотна работа и наистина работеха чудесно! Поради тази причина и продължавам да съм с вилка на същата марка, както и смятам да продължа да правя.

Колкото до това, че ти препоръчах Z1 Freeride - скъпа е (поне на база тази сума, която ти си приготвил) - моята отвън си я внесох и ми излезе под 600лв, обаче тук, докато я имаше във Веломания, струваше 750. По другите магазини не ми се мисли колко би струвала - може би на цената на Pike, ако не и повече.

Въпреки че си доста лек и едва ли ще я счупиш (скоро, да не кажа някога), не бих ти препоръчал z1 wedge - с тънки тръби е, с SSV е... Сигурно някоя от конкурентните марки може да предложи нещо повече за тези пари. Пък и по-горе няколко човека споменаха, че проблеми с Black не са имали...

Чудно ми е само кое работи по-добре - SSV или системата на Manitou?
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот ddevil » Сря Май 31, 2006 8:05 pm

Благодаря ти за обобщаващия отговор:thumbu:.А иначе съм почти решен да си взема z1wedge,защото мен това че е със ссв не ме притеснява,а и преди време имах МХ комп,който беше с ссв и реагираше доста добре.Само тва че са тънки тръбите на кое влияе,защото аз тая вилка ще я карам година две и после пак ще си взема някоя двукоронна(естествено ще гледам да е Marzocchi),защото сега съм с ДОТ и знам че е здрава,обаче за да си сглобя колело за фр/дх ми трябват още доста кеш и нерви,а сега ще си джиткам с тая,тя поне 1-2 години ще издържи,пък и аз няма да се ДРоБя от 15м,най-много на някое скокче по максимум метър и то с попивка,а тва няма да става често пък и аз ще гледам да не я претормозвам,обещавам:thumb:.Досега се бях спрял на тва маниту,но прочетох повече отрицателно отколкото положителни коментари за нея,но ще почакам още малко за да се ориентирам напълно какво да си взема,защото в момента ми предлагат 2-ра ръка Manitou Stance Statick за добра цена и се колебая малко м/у двете,защото пък ще ми останат пари за части и т.н.
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот M1010X » Сря Май 31, 2006 8:34 pm

Затова - нека някой отговори коя хидравлика е по-добра :)

Колкото до дебелината на тръбите - ако въобще [i]някога[/i] я спукаш, ще имаш още мноооого време (2-3 месеца яко каране са си доста), преди да ти се счупи под кормилото. И дотогава ще си събрал пари за 66 ;)
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Сря Май 31, 2006 8:42 pm

Също вариант е SR Suntour RUX, засега няма преки отзиви за нея, защото още не е дошла в БГ. Има важна тема за нея, прочети може да се окаже добър вариант. ;)
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nazgull » Сря Май 31, 2006 9:38 pm

И аз го чакам да го видя тоя RUX, ама докато се натуткат ще излезе модел 07...:banghead:
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Май 31, 2006 9:59 pm

[quote="M1010X"]

Затова - нека някой отговори коя хидравлика е по-добра :)
[/quote]


За SSV не знам - bikerider да каже. Ползвал съм TPC (доволен), сега карам Scareb с първото поколение SPV (нямам забележки след изчистването на бъга с налягането в SPV-камерата). Не съм имал вилка с Fluid Flow. Принципно би следвало също да върши работа, но от друга страна си е най-куцата технология на Мanitou...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Сря Май 31, 2006 10:04 pm

за 4-500лв няма да вземеш вилка по-добра от ДОТ-а в никой случай, дори и на старо, затова ти препоръчвам да си смениш рамката, а тази вилка няма да смееш да я сложиш на ХТ2, затова и добавих пояснението.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот ddevil » Сря Май 31, 2006 10:20 pm

Ми аз ще я продавам,защото за да си купя рамка за нея ще трябва да се хвърля мин.700-800лв,а така ще си сглобя един твърдак и ще си го карам,докато събера пари направо за цяло колело.Иначе съм наясно че няма да е по-добре от дропофф-а със сигурност.Засега говорих с едно момче което продава Марцоки ДъртДжъмпър 3 2004 с 20мм ос и когато момчето реши да го продава,ще го взема евентуално,предполагам че няма да е много зле вилката,макар че ще тежи и навярно няма да реагира като Z1wedge,но поне ще е здраво и ще знам че няма да се счупи с тея 20мм:angel2:
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот M1010X » Сря Май 31, 2006 10:21 pm

@TOYAGA - мерси

@Screamboy - и аз нещо такова си мислех - пък по-натам - 66 rc2x :nono:
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Cu0 » Чет Юни 01, 2006 10:01 am

до преди месец два и аз имах същата дилема, в крайна сметка закупих Маниту Минет 3 '04. Още не съм я подкарал и не мога да изкажа впечатления, но понеже доста порових в нета с две думи само:
тук като че ли повечето хора недолюбват вилките на Маниту, докато в чуждите форуми е обратното /в случайте, когато хората ги карат по предназначение/

затова прецени си как ще я караш и сам ще си отговориш
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот TOYAGA » Чет Юни 01, 2006 10:31 am

[quote]...тук като че ли повечето хора недолюбват вилките на Маниту, докато в чуждите форуми е обратното /в случайте, когато хората ги карат по предназначение/...[/quote]


Набито око имаш! :D Същото по принцип важи и за (недолюбването) на ХС/Marathon и любовта към DH/FR (в случаите, когато хората въобще знаят какво е това, това ли карат, къде се намират, как се казват и т.н.) :D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта