Avid BB7 или хидравлика - примерно сглобен Saint

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Avid BB7 или хидравлика - примерно сглобен Saint

Мнениеот radio » Вто Мар 06, 2007 10:57 pm

Четох в FAQ, но колебанията си ми остнаха. Ще започна с предистория, история и развръзката от вас.
Смятам след като си доизплатя колелото и се сдобия с крайно необходимата ми вече броня, да наблегна на спирачките - примерно до около 3 месеца.
Колелото е Scott High Octane, стилът на каране е като за колелото, а моите колограми са около 65. В момента съм с BB7 185 mm отпред с лостче SD7 (врътката наистна е много важна), а отзад съм с авидски диск 185 и обикновена механика на Шимано. Идеята е да взема ББ7 203 за отпред и настоящата предна да стане задна или отпред хидравлика - Мисля го така: Да сглобя един светец, като използвам настоящия авидски диск - и по груби изчисления ще ми излезе около 200 лв. Цената е жизнен фактор. При всички положения сегашната предна става задна.
Смятам че познавам стила си на каране добре и съм стигнал до заключение, че ми трябва много мощна ковяща задна спирачка, с която в повечето случаи командвам колелото, специално в завои, и също така много мощна, но изключително добре модулирана предна спирачка. С авида не веднъж съм изтръпвал, но за щастие без последици. Забелязал съм, че повечето хора, които са карали ББ7 и после са минали на хидравлика са по-доволни от второто. Аз обаче се притеснявам относно поддръжката, чупенето, късането и по скъпите компоненти за хидравлика. Хора които падат и блъскат достатъчно, че да ми вземат акъла, казват, че такива притеснения са излишни, но все пак(':dunno:'). Та как мислите вие.
Приемам и други идеи, но в рамките на тази цена. И най-важното не искам да си взема някаква предна хидравлична спирачка и да съжалявам, че съм изгубил спирачна мощ, каквато преди това съм имал с Авида - тя наистина ми допада.
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот airborneone » Сря Мар 07, 2007 12:03 am

Първо си настрой спирачката, явно си с добри лостчета, виж да не са ти скапани жилата. Принципно бб7 е много маниякална спирачка ама трябва да си се настрои. За светеца не знам , сми колкото съм покарвал съм оставал много, много приятно очарован. Имай предвид, че принципно не е добра идея да смесваш дискове / спирачни механичми на различни производители. Като ползваш "някой" си го ползвай до край, сми диск/накладки и тн. на производителя.
Вземи 203 за отпред и си озтави 185 за отзад.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот radio » Сря Мар 07, 2007 3:51 pm

С настройките на ББ7 съм наясно, за съвместимостта на Осветените накладки и авидски диск не мисля, че ще ма проблеми. Правил съм подобни експерименти, макар че с друи накладки и дикове и са били успешни. Цялата ми идея е за хидравлична предна, която да има мощта на ББ7, но с по-добра модулация. Не съм имал възможност да тествам хидравлика и впечатленията ми се обосновават от чужди мнения. А и на преден ред стоят финансовите ограничения.
Както споменах, приемам и други предложения, но от многото информация която се лее в интернет пространството и наблюдения от това какви производители с какви компненти оборудват стигам до извода, че ако е хидравлика, ще се "Посветя" и то като сглобя спирачката, заради ефтинията, иначе ще се търкалям с ББ7
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Мар 07, 2007 3:54 pm

аз минах от бб7 на Светец и съм безкрайно доволен ;)
като спирачна сила не отстъпва на бб7-цата, но има много повече модулация ;)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот radio » Сря Мар 07, 2007 4:00 pm

А по отношение на идеята ми да го сглобявам по споменатия от мен начин какво мислите? Все пак airborneone може и да се окаже прав.
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот caspar » Сря Мар 07, 2007 6:20 pm

Искаш да си сглобиш, но вече няма "светци".
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Сря Мар 07, 2007 6:50 pm

Тук може и да има :)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот caspar » Сря Мар 07, 2007 8:04 pm

F1-MAN написа:Тук може и да има :)

Говориме за спирачка на части, а апарати само няма никаде вече.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nazgull » Сря Мар 07, 2007 9:04 pm

и аз имам подобна дилема, ама между bb7 185 и Shimano Hone 160мм за задна. И двете спирачки ги имам, но не мога да преценя, коя да избера. Не мога да монтирам в момента нито 1 от 2те, докато не реша точно коя ( за авида ми трябва друга главина, а за хоуна ми трябват нови накладки, че тея са омазнени)
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта