Твъдичко до към 500лв.

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Мнениеот kamikadze » Пон Апр 02, 2007 5:30 pm

dracunculus написа:Щом искаш градуси - това е.

*****************
Къде видя/прочете че ше прай градуси :crazy: баси :stupid:
всеки може с full suspension bike истината е във hardtail-a Изображение
Аватар
kamikadze
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 9:24 pm
Местоположение: България, София

Мнениеот dracunculus » Пон Апр 02, 2007 6:30 pm

миииииииииии, прочети по-внимателно най- първия пост....иска да пробва 360 от дроп....
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Апр 02, 2007 6:36 pm

иска трънки
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Мъро » Пон Апр 02, 2007 6:47 pm

did написа:иска трънки

И ще ги получи.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот cki » Пон Апр 02, 2007 6:47 pm

:popcorn: и аз тва се чуда цял следобед....
Иначе човека каза ,че може да ПРОБВА НЯКОЛКО! пъти 360 ;)
cki
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 4:23 pm

Мнениеот mitakaman » Пон Апр 02, 2007 7:57 pm

cki написа::popcorn: и аз тва се чуда цял следобед....
Иначе човека каза ,че може да ПРОБВА НЯКОЛКО! пъти 360 ;)

И колко НЯКОЛКО ще и трябва на 1 алуминева рамка да се преебе ако се метнеш с 360 от 2метров дроп да питам скот маняците ?
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Re: Твъдичко до към 500лв.

Мнениеот cki » Пон Апр 02, 2007 8:09 pm

biker-kj написа:Рамката ще се гази яко ДХ,ФР ще се дроби cупа с нея кам 4м нe повече ,че може и триста и шейсетката да си пробвам от дроп така
:dunno: Но.. едва ли ще се мята от 2 метра ;) Той не е казал ,че ще кара DJ Каза ДХ и ФР и че ЕВЕНТУАЛНО МОЖЕ да пробва 360 ;)
cki
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 4:23 pm

Мнениеот mitakaman » Пон Апр 02, 2007 8:14 pm

:popcorn:
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Re: Твъдичко до към 500лв.

Мнениеот Gh0s7 » Пон Апр 02, 2007 8:16 pm

cki написа:
biker-kj написа:Рамката ще се гази яко ДХ,ФР ще се дроби cупа с нея кам 4м нe повече ,че може и триста и шейсетката да си пробвам от дроп така
:dunno: Но.. едва ли ще се мята от 2 метра ;) Той не е казал ,че ще кара DJ Каза ДХ и ФР и че ЕВЕНТУАЛНО МОЖЕ да пробва 360 ;)


Еми да, нека да си вземе тогава рамка за целта, не дърт джъмпърския модел на scott.

EDIT: Въобще имаш ли идея, YZ0-та с какво предназначение е и кой от тима на scott я кара?
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Твъдичко до към 500лв.

Мнениеот kamikadze » Пон Апр 02, 2007 8:29 pm

Gh0s7 написа:...Еми да, нека да си вземе тогава рамка за целта, не дърт джъмпърския модел на scott.

EDIT: Въобще имаш ли идея, YZ0-та с какво предназначение е и кой от тима на scott я кара?

Начи щом е дърт джъмпърския модел няма да издържа 360 бекфлипове и т.н. :bowdown: :bowdown: :bowdown: момчета цепите :bowdown: за 500 кинта рамка му предложете тгава кво разваляте темета :crazy: пича е казал скота рама и драгомира вие или му казвате някоя от изброените рамки или му предлагате друга :) кво толко сложно има :dunno: за кво тряя постояноо тъпите спорове.... :confused:
всеки може с full suspension bike истината е във hardtail-a Изображение
Аватар
kamikadze
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 9:24 pm
Местоположение: България, София

Мнениеот Gh0s7 » Пон Апр 02, 2007 8:41 pm

мдааа, не ми се случва за първи път да говоря с радио... :headpho:
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот mitakaman » Пон Апр 02, 2007 8:55 pm

Ozzie написа:А т'ва? :dunno:


Предложихме му ама всичките професори се изказвате алуминият бил по здрав за градуси от хром молибдена... позиорският скот бил по здрав от лб и т.н.
Ае просто не сравнявайте alu кашкавалу и Cr-mo рамки
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот dracunculus » Пон Апр 02, 2007 8:56 pm

Ми за около 570-580, с доставката, му предлагам: http://duncon.com/index.php?id=produkty&rama=pussy

Разбира се има я и в други цветове
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот blaze » Пон Апр 02, 2007 8:57 pm

След като прочетах целия спор ми стана ясно че тез дето са за алу рамките са некви баси твърдоглавите....еми купувайте си скапани рамки, чупете ги, заварайте ги пък после да не ревете само.....хората с някъв опит откъм каране ви казват за ко става въпрос вие спорите само.....еми тогава се МЪЧЕТЕЕЕ :P

P.S. Alu sux ass!
blaze
 
Мнения: 165
Рейтинг: 1514
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 8:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот dulbokia » Пон Апр 02, 2007 9:05 pm

Ми да... от тийма за dirt jump на скот карат с yz0, щото са СПОНСОРИРАНИ. Като я чупят им я сменят, на теб кой ще ти я смени? Отделно, че тия от тийма на скот кат правят backflip не знам си кво... явно могат да го и приземят меко, не като учещите се. Може би с годините са си изградили техника ... все тая

Алу сектата :bowdown: :bowdown:
Колкото повече карам... толкова повече ми се кара.
Изображение
Аватар
dulbokia
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BMXMDFK » Пон Апр 02, 2007 9:22 pm

bruce написа:Пък и не е доказала се марка като Скот или Рам и рамката е правена в Тайван, за разлика от тези на Рам.


А къде са правени бе? на луната?
BMXMDFK
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:18 pm

Мнениеот bruce » Пон Апр 02, 2007 9:32 pm

BMXMDFK написа:
bruce написа:Пък и не е доказала се марка като Скот или Рам и рамката е правена в Тайван, за разлика от тези на Рам.


А къде са правени бе? на луната?

Убеждавам се , че в училище трябва да има една тояга, на която да пише "дървен господ", с която да ни/ви учат на ирония... :bowdown:
Аватар
bruce
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 8:50 pm

Мнениеот BMXMDFK » Пон Апр 02, 2007 9:37 pm

А за теб "кожен господ" хаха
BMXMDFK
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:18 pm

Мнениеот Petko » Пон Апр 02, 2007 10:15 pm

Всички които сте за ЛБ рамката и се присмивате на алуминия, преди това сте карали я Климбер, я 4х, я С2 или няколко от тези и сте смятали, че вашата рамка е много здрава и сте я юркали като последните тъпаци, счупили сте рамката и сте разбрали истината, но дотогава сте буили като тези на които се присмивате сега, така че по-полека с иронията. Хората са казали "на истина неможеш да се научиш, истината се преживява". Затова спокойно може да посъветвате незапознатите за недостатъците на алуминиевите рамки, за това как точно и къде са се счупили и дотук! После те могат да ви пслушат, да си вземат хром молибденова рамка или да тръгнат по вашия път на познанието :) или пък по друг в който знаят на каво е способна алумиевата им рамка и я карат разумно и съответно по-дълго от вас.
Аватар
Petko
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 12:26 am

Мнениеот mitakaman » Пон Апр 02, 2007 10:18 pm

Petko написа:Всички които сте за ЛБ рамката и се присмивате на алуминия, преди това сте карали я Климбер, я 4х, я С2 или няколко от тези и сте смятали, че вашата рамка е много здрава и сте я юркали като последните тъпаци, счупили сте рамката и сте разбрали истината, но дотогава сте буили като тези на които се присмивате сега, така че по-полека с иронията. Хората са казали "на истина неможеш да се научиш, истината се преживява". Затова спокойно може да посъветвате незапознатите за недостатъците на алуминиевите рамки, за това как точно и къде са се счупили и дотук! После те могат да ви пслушат, да си вземат хром молибденова рамка или да тръгнат по вашия път на познанието :) или пък по друг в който знаят на каво е способна алумиевата им рамка и я карат разумно и съответно по-дълго от вас.


Еми то въпроса е че те не искат да слушат а си знаят тяхното...
После ще има чувай Пешо ама то както казваш иначе няма да се научат.
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bruce » Пон Апр 02, 2007 10:46 pm

Petko написа:Всички които сте за ЛБ рамката и се присмивате на алуминия, преди това сте карали я Климбер, я 4х, я С2 или няколко от тези и сте смятали, че вашата рамка е много здрава и сте я юркали като последните тъпаци, счупили сте рамката и сте разбрали истината, но дотогава сте буили като тези на които се присмивате сега, така че по-полека с иронията. Хората са казали "на истина неможеш да се научиш, истината се преживява". Затова спокойно може да посъветвате незапознатите за недостатъците на алуминиевите рамки, за това как точно и къде са се счупили и дотук! После те могат да ви пслушат, да си вземат хром молибденова рамка или да тръгнат по вашия път на познанието :) или пък по друг в който знаят на каво е способна алумиевата им рамка и я карат разумно и съответно по-дълго от вас.

Ааа-аааа НЕ. Не "всички", аз гордо си карам 4х-а ;) просто, когато си купувах байка не бях и чувал за хром молибден. А иначе рамката няма да я счупя скоро, но все пак, ясно е кой мат'риал е по-идеен :agree:
Аватар
bruce
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 8:50 pm

Мнениеот dulbokia » Пон Апр 02, 2007 11:16 pm

bruce написа:Ааа-аааа НЕ. Не "всички", аз гордо си карам 4х-а ;) просто, когато си купувах байка не бях и чувал за хром молибден. А иначе рамката няма да я счупя скоро, но все пак, ясно е кой мат'риал е по-идеен :agree:


зависи какво го караш... моя издържа 3 седмици :)
Сега е заварен и момчето, на което го продадох го кара вече повече от половин година.
Колкото повече карам... толкова повече ми се кара.
Изображение
Аватар
dulbokia
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Gh0s7 » Вто Апр 03, 2007 2:30 am

Добре ще е да се обобщят работите до тук, защото темата взе яко да се разводнява, а човека който я е пуснал сигурно вече съвсем се обърка в избора си на рамка...

За да се спре най-после с "религиозния" спор Alu Vs. Cr-Mo

Alu - Лек и твърд( стаа дума за сплавите които се използват при направата на рамки ) метал, не се огъва, но с карането ( хамаленето ) се натрупва умора в материала и след време напраово се къса/пука , не държи на студ, става още по-крехък и чуплив около 0-лата и надолу. В случай на спукване и заваряване, по време на заварката алуминия покрай нея се нагрява и отслабва допълнително ( бе направо си е ясно къде е следващото спукване) . За пример давам моя рамка, да не кажете че говоря на изуст.

Cr-Mo - Подсилена стомана, по-тежка от Alu-то, но за сметка на това се правят тънкостенни(леки) профили със същата голяма здравина. По-гъвкава е така да се каже, смисъл, че по скоро ще се огъне от колкото да се разцепи, съдя по вилката си, след като стане тип "чопър", няколко челни сблъсквания със стена е като нова за няколко часа, а алуминиевата ми след подобна процедура - ЦЪК
Cr-Molibden-а не се влияе толкова от атмосферните условия, както и друг голям плюс е, ако все пак се спука ( някой да не си помисли, че е безсмъртен материал ) заварката на "co2" става в пъти по-добра от "аргоновата" на алуминия( обяснил съм по-горе за алуминия как е, при хром-молибдена отслабването на материала около заварката е доста по-малко).

Дано все пак съм помогнал на някои твърдоглавци да разберат какво е Cr-Mo и каква е все пак разликата освен, че едното изглеждало "масивно и газарско" а другото " тънко и грозно". :bowdown:
Също се надявам и да съм помогнал на човека в избора си на рамка, нека той сам прецени как точно ще си я кара и да направи правилния избор... ;)

EDIT: Не искам някой да остане с впечатление, че имам нещо против алуминиевите рамки... еми не е така, дори сега карам алуминиева рамка, но в стил в който натоварванията далеч не са като в стрийта или някой още по-аграрен стил, а и като една рамка е направена за нещо, тя трябва да се кара именно за това "нещо". Примерно 4x-а.. Всички стрийтъри си го купуват, изпотрошат го за 1-2 месеца и после се тюхкат какъв боклук е, като в същото време на него ясно си пише 4X ( и аз съм бил из между въпросните хора, от личен опит го казвам, не за да убидя случайно някого )
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот klmn » Вто Апр 03, 2007 10:21 am

Е по-изчерпателно не можеше :beer: .
Но имаше една тема за материалите,където се каза,че алуминия на студ не отслабва,а обратното.Или се бъркам нещо..?
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот ramam » Вто Апр 03, 2007 11:43 am

Скот рамка можеш да си купиш ако намериш но няма да е 2007 нито 2006 в най добрия случай 2005.
Лимитед 2007 е с хидроформирани тръби а Нулата (YZ0) е само с една такава другите тръби не са по този начин на изработка - с други думи не са здрави толкова. За по ниските класове те само носят двете букви но не са достатъчно добри - предимно за DJ.

Ако днес по рано ти бях прочел темата щях да кажа на човека с счупената рамка YZ0 да ти пише или даде снимки. Той пак кара такава рамка но пак казвам това е 2005.
За да караш 2007 ти просто трябва да си купиш цяло колело.
Определено за спускане не е добре да караш твърда рамка но ти се спрял на нея явно.
Хората които карат стрийт имат право за 360 и подобните както стана ясно стоманата е по добра но това не те касае - стила ти е DH а за него си потърси рамка с амортисъор.
Сравняването на стоманените (CrMo) рамки с алуминиевите на външен вид е много неправилно това са тотално различни материяли.
Аз карам РАМ както е ясно но ако ще се пробваш 360 дроп каквато и да е рамката може да се счупи от страничния удар - срещу това няма решение.
Добрата техниката на каране доста спасява рамката от счупване.
Тимо Притцел кара DJ разбира се най горния клас Лимитед.
С други думи каквато и да вземеш щом не е по предназначение ще се счупи.

Разликите за които е сигурно между YZ0/LTD и LB са в теглото 2кг срещу 2.9кг.

130 мм ход са и двете и YZ0/LTD и LB ако не се бъркам C2 е до 150.
Може би това ще ти помогне.

@Gh0s7
Защо не сте ичистили боята преди заваряването на рамката?
Много не-професионално. Дано държи.
ramam
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1125
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 1:01 pm

Мнениеот Gh0s7 » Вто Апр 03, 2007 7:38 pm

ramam написа:
@Gh0s7
Защо не сте ичистили боята преди заваряването на рамката?
Много не-професионално. Дано държи.


Ааа, аз това нещо не го карам от края на миналото лято, седи си спукано тука, трябва да отида да го заварят и да го боядисат и да го махам и без туй не ми трябва вече ;)

А по темата... За спускане и аз съм за някоя мека рамка, примерно RAM AМ би ти свършил прекрасна работа си мисля, но пък в заглавието фигурира "твърдичко" , а и " до 500лв. ", може би АМ-а отпада като вариант, освен ако не изникне нещо 2-ра ръка и не си промениш мнението. Все пак ти си знаеш как точно ще караш де... :beer:
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот kpucka » Сря Апр 04, 2007 3:52 pm

specialized p.2 cr-mo целия баик е 850 долара рамата тряа да е някаде кам 500
kpucka
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 25, 2006 5:28 pm

Мнениеот SpoileR » Сря Апр 04, 2007 5:34 pm

За да кажеш, че една рамка е грозна не са необходими кой знае какви познания ;)
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот caspar » Сря Апр 04, 2007 7:02 pm

bruce написа:рамката е правена в Тайван, за разлика от тези на Рам.

:crazy:
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mitakaman » Сря Апр 04, 2007 7:47 pm

SpoileR написа:За да кажеш, че една рамка е грозна не са необходими кой знае какви познания ;)


Е то ти можеш да кажеш и за 1 каска че е грозна ама като си паднеш на главата...
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 69 госта