Курбели - желязо срещу алуминий.

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Курбели - желязо срещу алуминий.

Мнениеот Yavkata » Сря Апр 04, 2007 6:16 am

Трябрва да сменям курбелите , че почват да сдават багажа и съм изпаднал в творческо затруднение какви да си взема. Карам ХС и градско по 800-1000 км. на месец, което значи и бързо износване. Има ли смисъл да купувам по- скъпички курбели или да взимам най- ефтинките и да ги сменям редовно? Алуминиевите са по-леки, но пък май се износват по- бързо, така ли е? От друга страна железните плочи не износват ли по - бързо веригата?
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Курбели - желязо срещу алуминий.

Мнениеот bored » Сря Апр 04, 2007 7:20 am

Yavkata написа:Трябрва да сменям курбелите , че почват да сдават багажа и съм изпаднал в творческо затруднение какви да си взема. Карам ХС и градско по 800-1000 км. на месец, което значи и бързо износване. Има ли смисъл да купувам по- скъпички курбели или да взимам най- ефтинките и да ги сменям редовно? Алуминиевите са по-леки, но пък май се износват по- бързо, така ли е? От друга страна железните плочи не износват ли по - бързо веригата?


ъъЪ, много ясно, че "алуминиеви". Под алуминий ти май наистина разбираш алуминиеви, става дума за алуминиева сплав!
Оточни какво значи 'градско' -> urban/street или от 'вас до работа', ако е вторто едва ли ще имаш проблем с средно качествени алумиеви курбели, но трябва да смениш и средното движение.
Едно приятелче, тука, скейтур, който по-цял ден е с колелото (предвижва се с него из града) вообще не си тормози байка, който постоянно е 'разтропан', в момента металлните му курбели за нищо не стават, луфтове в средното, износен квадрат и прочее... В неговия случай на-простите(ефтини) МАРКОВИ курбели ще му вършат перфектна работа.
Тоест за марковите алуминиеви е доста подценяван проблем и самия монтаж, който не е толкова прост колкото изглежда, тоест трябва да се направи от човек, който може, иначе найстина се износват доста бързо.
Металните, имал съм такива в началото, доста лесно се гънат при просто падане на колелото и после опиват в рамката. При 'алуминиевите' това незнам дали става... :Р
Аватар
bored
 
Мнения: 576
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Нед Авг 08, 2004 7:46 pm
Местоположение: Димитровград.

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Апр 04, 2007 7:25 am

Колебаеш се между алуминиеви или сотоманени курбели или алуминиеви или стоманени плочи?
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Yavkata » Сря Апр 04, 2007 7:57 am

Плочи, плочи... :)
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот Teodor40 » Сря Апр 04, 2007 2:46 pm

Купи си едни скъпи курбели с хубави плочи и забрави за проблема 2 години поне. После само плочата сменяш. Съвет от личен опит.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Yavkata » Сря Апр 04, 2007 6:46 pm

Това със скъпите и хубави курбели и плочи е ясно. Малко обаче прилича на "Имам хубаво копче, пришийте му един балтон, моля!".
В моя случай ще имам хубави курбели и ще ходя в магазина да им сложат хубаво колело. :)
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот Teodor40 » Сря Апр 04, 2007 7:49 pm

Мойто колело е точно такава чалга. Когато нямаш парите наведнъж няма начин. Или си мизерен, или си по-мизерен. Аз съм избрал първото.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот bored » Чет Апр 05, 2007 7:03 am

Yavkata написа:Плочи, плочи... :)


е, затова не се бях сетил. :blush:
Аватар
bored
 
Мнения: 576
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Нед Авг 08, 2004 7:46 pm
Местоположение: Димитровград.


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 82 госта