Спешно съвет за покупка на колело до 400 лв. -избор между 3

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Спешно съвет за покупка на колело до 400 лв. -избор между 3

Мнениеот morgan » Пон Апр 23, 2007 3:10 pm

Здравейте!
Спешно (до петък) трябва да направя избора си и да купя колело. Ценовата ми граница е 400 лв. (+ 20-30лв. най много). Колелото ще се кара в града, а през почивните дни - по разни поляни и горички (но не и екстремни спускания). Тъй като съм абсолютно начинаещ, смятам да се пробвам по няколко маршрута от сайта, класифицирани като за начинаещи. Обичам природата и идеята ми е да си правя разходки из красиви местности, с чести почивки (за да поснимам с фотоапарат - другото ми хоби).
Това, на което държа, са висока алуминиева рамка (висок съм 1,84) и скоростите (командите) да са такива с лостчета за палеца и показалеца, а не от тeзи, които се въртят с китка.
Моделите, на които съм се спрял са:
DRAG Grizzly - 309 лв.
SPRINT APOLON - 395 лв.
DRAG ONTARIO - 450 лв.

На DRAG Grizzly ми направи впечатление, че скоростите са малко по-различни. На дясната ръкохватка има бутон за палеца, вместо лостче, а на лявата няма бутон и лостчето май е само едно (поне аз не видях второ). Иначе модела изглежда доста елегантен.

За APOLON-а ми казаха че е с добри компоненти (в магазина на ул.Каймакчалан) и като цяло ми допада като модел.

Модела на DRAG ONTARIO е същия, като този с дисковата спирачка, само че е без такава (и затова е по-евтин, другия струва 510 лв.)

Очаквам компетентните ви мнения и благодаря предварително!
morgan
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 22, 2007 6:55 pm

Мнениеот bluskanie » Пон Апр 23, 2007 3:25 pm

Apolon не е лош избор... също и Онтрарио може... за тия пари общо взето това е най-добрия избор...
Съветът ми е: Дай 490лв и вземи Drag Ontario Team Edition, който е с класи над трите, които си изброил. Иначе от трите аз бих избрал Аполона...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот nikitzo » Пон Апр 23, 2007 3:39 pm

bluskanie написа:Apolon не е лош избор... също и Онтрарио може... за тия пари общо взето това е най-добрия избор...
Съветът ми е: Дай 490лв и вземи Drag Ontario Team Edition, който е с класи над трите, които си изброил. Иначе от трите аз бих избрал Аполона...


:agree: без посл. изр.
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот morgan » Пон Апр 23, 2007 4:01 pm

Не знам защо, но си мисла че модела на DRAG ONTARIO е точно Team Edition, но без дискова спирачка - няма абсолютно никаква разлика с другия.
morgan
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 22, 2007 6:55 pm

Мнениеот bluskanie » Пон Апр 23, 2007 4:05 pm

Рамката е идентична мисля, но монтажа, вилката и повечето неща са по-висок клас. Ако цитираш частите ще ти кажем :) Но това, което е на сайта на Драг и което е по магазините определено е различно
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот gnao » Пон Апр 23, 2007 4:12 pm

Още нещо:
ако в горепосочения бюджет на morgan също така спешно трябва да се вместят каска и ръкавици, дали няма да е по-удачно по-евтиното решение (Аполона), върху което евентуално да се надгражда в бъдеще?
Feed me a stray cat
Аватар
gnao
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1323
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 8:54 pm
Местоположение: България

Мнениеот morgan » Пон Апр 23, 2007 4:19 pm

Ами добре би било да се вместя в тази сума купувайки каска и ръкавици:)
Но ми се струва че ще ми е малко трудно.
Макар че ако трябва да си призная везните като че ли клонят към APOLON-а.
Уф, не знам, много съм объркан вече.
morgan
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 22, 2007 6:55 pm

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Апр 23, 2007 4:23 pm

morgan написа:Ами добре би било да се вместя в тази сума купувайки каска и ръкавици:)
Но ми се струва че ще ми е малко трудно.
Макар че ако трябва да си призная везните като че ли клонят към APOLON-а.
Уф, не знам, много съм объркан вече.
При тези обстоятелства вземи Аполона.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот sto100jan » Пон Апр 23, 2007 4:28 pm

Вземи аполона - здрав е .... Колкото повече се чудиш , толкова повече после ще мислиш , че си се минал .. ;)
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Мнениеот Modjoa » Пон Апр 23, 2007 8:10 pm

И аз съм за Аполона - доводите са ги писали другите ;)
I like the most to ride like a ghost...
Аватар
Modjoa
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 1:15 pm
Местоположение: BG

Мнениеот koki_br » Пон Апр 23, 2007 8:53 pm

Идеално колело за надграждане е Гризлито. Макар че за твоите нужди и без надграждане ще мине. Както си решиш. Аз лично съм против Аполона, признавам, че не съм го карал и може би мнението ми не е меродавно, но Гризли карам в момента и съм много доволен. С него ще минеш евтино. Другия вариант е Онтариото, много по - добро от останалите три колела. Между другото на Гризлито бутона на командите е много удобен, той е + , а лостчето е -, другия е двупосочен. Няма да съжаляваш с него.
koki_br
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 2:57 pm


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта