Едно питане.

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Едно питане.

Мнениеот skiman » Чет Апр 26, 2007 8:49 am

Така. Дилемата е следната:
Карам от 2002-ра колело с рамка Спринт Аполо 21" Висок съм 185, тежа къмто 90 оки, та и нагоре. След всяко каране имам ужасни болки в кръста и корема(напрежение в мускулите). Смених почти всичко от оригиналната конфигурация на колелото. Вилка с повече ход за да се вдигне малко предницата(сега е със 120см ход), лапа, кормило, седалка, колче....проблема си седи. Освен това с тази рамка при леки спускания съм адски нестабилен. Планирам в събота да сменя рамката със RАМ НТ2 19". Никъде не можах да намеря по старите теми геометрията на Аполо-то 21" и каква ще е точно разликата с RАМ-а в размер 19". Всички кокали, мерки, теглилки показват, че трябва да карам с 20" рамка. Колелото се кара 80% градско(ходя на работа с него) и 20% леко кроскънтри, без изпълнения от типа "аз съм един безсмъртен 40 годишен мъж" ;) Плана за смяна със 19" е за да се подобри мобилността и теглото. За това и не взимам 21" размер на НТ2-ката.
Та, според вас ще се подобрят ли нещата при новата конфигурация и по какво точно се различават двете рамки(освен по размера) и струва ли си цялата тази галимация? Старата рамка ще и се намери бързо нов собственик.
п.с. Ако модераторите ми помогнат в изнамирането в ЧЗВ на подобно разрешение на проблем да заключват смело темата :beer:
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Чет Апр 26, 2007 9:33 am

ТЕмата е за раздел Продукт Консулт и предполагам ще бъде преместена там.
За 19 инчовата рамка сигурно ще се наложи да сложиш по-дълга лапа от досегашната за да си нагласиш дължината. Ще ти е по-удобно за надолу определено, само дано не ти е къса, та да се изгърбваш и пак да те боли кръста....
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот skiman » Чет Апр 26, 2007 9:46 am

Е аз по-къса търся. Според мен ми идва дълга старата. Ама де да знам. Ще ги сравня на място и ще преценявам.
Ако може някой модератор да премести темата в съответния раздел, че май вярно не е за тука :blush:
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Чет Апр 26, 2007 9:51 am

при мен лично
старата ми по-дълга рамка
причиняваше същите болежки
сега съм с по-къса
и нямам грижи
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот pascoff » Чет Апр 26, 2007 3:14 pm

Аз имах същия проблем но не толкова изявен и той изчезна като смених колелото с такова, чиято геометрия е с по-висока предница. Тоест стойката ми в момента е по-изправена, не съм толкова "легнал" напред и се чувствам много по-добре. Ако ми се появят болки в кръста то е от тежка раница. Пробвай с по-висока лапа + по-високо кУрмило, може да ти помогне ;)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Brave » Чет Апр 26, 2007 4:12 pm

Освен това, което са казали другите, наклона на седалката също е важен - понякога леко накланяне на седлото може да промени сериозно стойката и да премахне напрежението.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот skiman » Съб Апр 28, 2007 6:23 pm

Така. Проблема е разрешен със смяната на рамката. Отдавна не бях изпитвал такова удоволствие от карането на колело. Днес след 6 часа каране по софийските улици нямаше никаква болка в кръста или в корема. Благодаря на всички отзовали се :beer:
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта