Търся рамка със Super Boost

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Търся рамка със Super Boost

Мнениеот pcconsult » Съб Дек 09, 2023 2:31 pm

Търся си нова рамка със Super Boost. Главината ми е 157мм. Ще го карам навсякъде колелото. Моля за предложения с линкове и цени.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Търся рамка със Super Boost

Мнениеот Alexi » Съб Дек 09, 2023 9:34 pm

а какво стана с титанеца ?
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Търся рамка със Super Boost

Мнениеот pcconsult » Нед Дек 10, 2023 8:49 am

Спука се. Не съм го проектирал баш както трябва.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Търся рамка със Super Boost

Мнениеот Alexi » Нед Дек 10, 2023 10:01 am

може да се завари ,титан е .. според мен прекали с височината на вилката .. такава твърда рамка на 157 трудна работа ,по скоро трябва да смениш главината на 148 ; ако държиш на титаниева рамка ето една дето няма да се спука лесно :
https://www.planetx.co.uk/products/on-one-vandal-titanium-mountain-bike-frame
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Търся рамка със Super Boost

Мнениеот Drunken MadLoud » Нед Дек 10, 2023 1:36 pm

Според мен ако държиш на сегашната ти рамка, първо проучи дали не е поправима пукнатината. Има достатъчно бутикови производители на поръчкови титаниеви рамки из Европа, на които може да изпратиш запитване дали биха помогнали или поне за компетентно мнение, дали въобще може да се поправи проблема и с колко дълготраен ефект. Ако все пак проблема се реши по такъв начин, и пукнатината е причинена действително заради хода на вилката, смъкваш я на 140мм. и се молиш да нямаш пак ядове. Някъде бях чел, че Mezzer-а има вариант да се смъкне и до 130мм. но някой по компетентен трябва да се изкаже по този въпрос. Всеки мрази да я чува тази реплика и не злорадствам, но ако пукнатината е заради това, че "предобри" с хода на вилката...бях те предупредил че рискуваш да дойдеш на тоя хал. Ако си се решил за нова рамка и си прежалил сегашната, то избора ти със Super Boost стандарта е нищожен...да не кажа никакъв. Ако държиш толкова на тази ти главина и стандарт отиваш пак към поръчкова рамка, примерно "Marino" или "Project 12 Cycle Works" (за мен лично най-красивите и добри като изпълнение рамки, бих си поръчал ако имах финансите). Има и куп други производители на бутикови CrMo и Ti рамки, както и вероятно сам си проучил в зората на идеята ти за поръчкова рамка, но ти си знаеш дали пак би поел по този път. От канала "Hardtail Party" помня, че "RSD" имаха модел или модели със Super Boost стандарта, "Knolly" мисля също. Дали обаче все още ги имат тези модели, и дали не са ги префасонирали до нови рамки с по масовия стандарт, мързи ме да се ровя из нета за това. Вероятно е и да има още 2-3 производителя на твърди рамки с такъв стандарт нейде по света, но това трябва сам да си го проучиш. Ограничен си страшно много с избора заради стандарта, за който си се хванал. Ако се стигне до търсене и покупка на друга рамка, пренаплитай с нова "нормална" главина, и този път си избери рамка, която наистина да е подходяща за теб и карането ти, както и не си насилвай късмета и рамката със ала "Франкенщайн" изпълнения при новата окомплектовка. Успех ;) :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Търся рамка със Super Boost

Мнениеот pcconsult » Нед Дек 10, 2023 3:32 pm

Благодаря за съветите. Има развитие по въпроса...
1. Мисля, че тръгна пукнатината от едно късо титаново колче, което беше с много тънка стена на тръбата.
2. С Planet X май човек си плаща двойно ДДС - има такива оплаквания по нашите форуми, а и пак трябваше да сменям главина, курбели, средно и разни дреболии.
3. Намерих нова рамка Dartmor Hornet 2023 XL в olx.bg. Вчера се обадих на човека, днес се откарах с колелото до Световрачане и я купих за 600лв!
4. Сега ще купувам/избирам главина, курбели, средно и разни дреболии за да мога утре да го откарам рано-рано в Dragzone-България за презглобяване.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Търся рамка със Super Boost

Мнениеот martin.radev » Нед Дек 10, 2023 9:45 pm

Съжалявам да чуя за тая беля с Титана - личеше си с къв кеф го сглоби и си представям колко гадно усещане е.
Горе главата и следващото дано да е по-добро! :)
Поздрави,
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Търся рамка със Super Boost

Мнениеот pcconsult » Нед Дек 10, 2023 11:48 pm

Благодаря за съчувствието! Наистина го правех с голям кеф. Все пак две години карах това, което чувствах за правилно. През това време осъзнах точно три грешки в конструкцията на готовата рамка. Имам грешка за челната тръба в диаметъра на горния лагер с 0.2мм, седалковата тръба някак си трябваше да я направя още малко по дълга и задължително да няма този пълнеж, който има сега и който е направен специално по мое желание за да може по тънко колче да влезе в по-дебелата седалкова тръба. Мисля, че точно това е решаващо за счупването... Горната тръба трябваше да е извита и с допълнителна подпора към седалковата тръба... Човек понякога се учи от грешките си, а аз не зная дали ще имам сила за да поправя моите...
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Търся рамка със Super Boost

Мнениеот gssatcc » Пон Дек 11, 2023 12:58 pm

Хубаво е, че си направил този анализ и го сподели с нас. Поздрави и горе главата! :beer:
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 390
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта