Колебания между 20осови главини

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Колебания между 20осови главини

Мнениеот creapfog » Пет Мар 06, 2020 1:00 am

Здравейте, след много време се завръщам с поредното си питане, което е провокирано от възможността ми най накрая за ъпгрейд на сета.
Цената която ще отделя за обновлениято на бойният ми твърдак (hornet-a) е около 350-400лева. За момента съм се спряла на :

шини fireeye 36mm, 26", като това застъпва 135лева
задната главина за момента ще бъде от друг сет и той не влиза в ценовият ми диапазон от по-горе
спици и нипли грубо сметнати около 100лева
и сега дилемата с главините. В байк центъра видях намаление на dartmoor revolt pro , както и още две които ми хванаха окото цък и цък.

Най- главно ме интересуват вашите лични опити с главините, като revolt pro- то ме заинтригува заради намалението, но уви във форума не откривам тема или споменаване относно главината. Не търся непременно лекота, а определено здравина!!! Приемам всякакви насоки, съвети и предложения, както за горе описаната дилема така и за шините. Благодаря предварително! :beer:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот Alexi » Пет Мар 06, 2020 1:14 pm

Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот creapfog » Пет Мар 06, 2020 1:41 pm

Благодаря, но не ме интересуват готови капли. Предпочитам да купя нови от магазин и да имам гаранция за тях. От олх-ари съм патила и преди, не желая да повтарям! Поне дайте мнение за главината която тъй елегантно рекламирате... :look:
edit: Пък и тази главина на сета е съвсем различна от горе опоменатата от мен... лични впечатления ли имате?
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот Alexi » Пет Мар 06, 2020 4:13 pm

малко по спокойничко с определенията .. нито съм елегантен ,нито рекламирам нещо .. ровейки из олх ми попадна тая капла ( нямам представа кой я продава ) - НОВА маркова капла е това ,дето малко трудно ще ти я наплетат в 90% от сервизите със същата коравина .. относно гаранцията на главина от БГ магазин - доста съм скептичен .. за шина да не говорим :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот creapfog » Пет Мар 06, 2020 6:01 pm

Alexi написа:малко по спокойничко с определенията .. нито съм елегантен ,нито рекламирам нещо .. ровейки из олх ми попадна тая капла ( нямам представа кой я продава ) - НОВА маркова капла е това ,дето малко трудно ще ти я наплетат в 90% от сервизите със същата коравина .. относно гаранцията на главина от БГ магазин - доста съм скептичен .. за шина да не говорим :evil:


Извинявам се ако сте се почувствал засегнат, но смятам че и сам може да видите горният пост как изглежда без добавеното ви пояснение в последствие.
ON: известен ли ви е модела на шината и главината. Не споря че е добро и бюджетно решение, но дали си заслужава. Относно дадения модел по-горе, това което намирам в нета е, че тази шина е предназначена за крос-кънтри и трайл, а видно от раздела в които аз пускам обявата ще се използва за фрирайд и даунхил. Също така килограмите ми не са крехки, както пола ми и това определено ме насочва към търсенето на доста здрави шини и главини. Все пак тази от първият ми пост е 36мм, което ако не греша е по-здравото решение. Относно главините които съм посочила, ако пак не съм объркала нещо биват в определеният ми ценови и експлоатационен диапазон. Разбира се, че приемам открито и малко по-скъпи предложения. Но относно вашето такова не знам до каква степен е най-разумното. :dontknow:

edit: Защо бивате скептичен относно гаранциите и най-вече наплитанията. Аз до момента не съм притежавала чистак-бърсак сет, но са ми пренаплитали много прилично каплите преди, разбира се, това е и до механика......
Въпроса по-скоро бива с гаранцията, не разбирам от къде идва скептицизма ви след като те биват предлагани с по 24месеца такава, конкретно за swiss-a от моя пост? :confused: :confused: :confused:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот creapfog » Пет Мар 06, 2020 6:20 pm

Малко :offtopic: . Туко що видях ваше мнение в темата за кратки въпроси относно главината на Dt Swiss, като е една от тези които ме интересуват. Имате ли лични впечатления вече от нея и за каква дисциплина на каране ще я използвате/предполагам нещо повече от ендуро/?
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот Yash » Пет Мар 06, 2020 6:33 pm

Тук може да се разгледат още предложения. От няколко години карам с Hope Pro 4 предна и задна.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот Alexi » Пет Мар 06, 2020 7:48 pm

creapfog написа:Малко :offtopic: . Туко що видях ваше мнение в темата за кратки въпроси относно главината на Dt Swiss, като е една от тези които ме интересуват. Имате ли лични впечатления вече от нея и за каква дисциплина на каране ще я използвате/предполагам нещо повече от ендуро/?

въпроса ми е за съвсем друга главина ,като общото между 2те е надписа DT swiss .. няма как капла с главина 20х110 за е за ХС ,това си е фрийрайд/ендуро капла ( за което говори и маркировката Е на шината ) .. и да ,имам поглед върху марката ,един от топ производителите на капли са ( докато Fireeye ще ме извиняват но като изключим че боравят добре с праховото боядисване ,с друго няма с какво да ме впечатлят главините им вероятно са нещо ребрандирано за тях - не ми се занимава дори да разследвам кой ги произвежда )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот creapfog » Пет Мар 06, 2020 9:40 pm

Yash написа:Тук може да се разгледат още предложения. От няколко години карам с Hope Pro 4 предна и задна.


И аз ги гледах, но са ми малко извън бюджета. Във форума съм чела доста положителни мнения за Hope i Nukeproof.

Alexi написа:
creapfog написа:Малко :offtopic: . Туко що видях ваше мнение в темата за кратки въпроси относно главината на Dt Swiss, като е една от тези които ме интересуват. Имате ли лични впечатления вече от нея и за каква дисциплина на каране ще я използвате/предполагам нещо повече от ендуро/?

въпроса ми е за съвсем друга главина ,като общото между 2те е надписа DT swiss .. няма как капла с главина 20х110 за е за ХС ,това си е фрийрайд/ендуро капла ( за което говори и маркировката Е на шината ) .. и да ,имам поглед върху марката ,един от топ производителите на капли са ( докато Fireeye ще ме извиняват но като изключим че боравят добре с праховото боядисване ,с друго няма с какво да ме впечатлят главините им вероятно са нещо ребрандирано за тях - не ми се занимава дори да разследвам кой ги произвежда )


Добре, Благодаря за пояснението :agree: :agree: :agree:

Това което си мисля в заключение вече е, че би било добре да инвестирам в хубава главина като за момента главините между които ще избирам /разбира се ако не се появят и други предложения/ са NS-BIKES rotary hub ,като за тази главина ще се радвам някои да сподели впечатленията си, на мен ми харесва зашото е convertable и също така е в намаление/което би ми отворило възможност да се окомплектовам и с някой друг елемент/, NUKEPROOF generator 3в1, като + тук отбелязвам адаптерите които предполагам си влизат в цената, HOPE PRO 4 тази заради препоръката ви, а забелязах че и тя бива с такива адаптери, но доколкото ми става ясно те се закупуват отделно, като и при Nuke-то може и да е така /не ми става особено ясно от описанието в сайта/ и цък , като тук големият + е реално минусът на 60 лева, които биха били добре дошли за колче от което също се нуждая. Та малко :offtopic: отново, бях се спряла и на колче fireeye да попитам дали и те са толкова зле колкото описвате и останалите им компоненти /все пак се има в предвид, че съм 75килограма и често карам седнала/ би било ужасно ако в рамките на година тези 45лева ми се изкривят под Д-то.
Та отново ON: но за шините прегледах няколко по евтини варианта за които съм и чела положителни мнения относно здравината това са Mach Mad i Remerix Jumbo, но не ги предпочитам заради едноцветността и това че съм карала с първите и не съм особено впечатлена. Та прегледах няколко варианта за шина FUNN FANTOM dh 32, като реало я водят durt jump, но четох и мнения относно downhill експлоатацията им и едни Jestset https://www.olx.bg/ad/shini-jetset-26-2 ... 7S6w4.html

В последно закючение .... тоест две /обещавам/ :nuts: бих избирала между

DT swiss-a 350 и Ns rotary, с малко по-скъпи шини, като гореописаният Jetset, които като предимство си е tubeless. И в този случай цената ще бъде за Swiss-a + jetseta = 220лева, както и с Ns-a.

Разбира се ако обърна палачинката, бих заложила или на Nukeproof-a или Hope 4, като и двата са на цена от 170лева, но аджеба не мога да се реша кое е по- оптималното решение в даденият случай/и дали пък Dt swiss-a 350 не е в същия класови диапазон, но определено по-бюджетния такъв/. Като цяло успяхте да ме отвиете от fireeye-овете. Та за Mach mad-овете и Jumbo-то отново се колебая дали са удачен избор, като 1-вите са на цена от 44х2= 88лева и ремикса 34х2= 68лева, което като се сметне общо излизат 258 лева и съответно 238 лева, което с наплитането и спиците влизат точно в бюджета ми.

edit: найстина не съм много за Mach mad-1 успях да изкривя 2 такива капли, а какво остава са Jumboto - говори ми цената му 34лева на шина, а дали ще да е по-здрава от Мада?!?!?!

Ох... извинявам се че плиснах легена :lol2: :smash: , но наистина с ограничен бюджет и желание не просто за конструктивна окомплектовка, а и цветова такава, така вече започнах да се побърквам и да не мога да преценя кое би ми било по-угодно. Разбира се, че предпочитам здравината на компонентите. Моля да ми помогнете в избора от по горе.... :bowdown:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот creapfog » Съб Мар 07, 2020 12:05 am

Alexi написа:
creapfog написа:Малко :offtopic: . Туко що видях ваше мнение в темата за кратки въпроси относно главината на Dt Swiss, като е една от тези които ме интересуват. Имате ли лични впечатления вече от нея и за каква дисциплина на каране ще я използвате/предполагам нещо повече от ендуро/?

въпроса ми е за съвсем друга главина ,като общото между 2те е надписа DT swiss .. няма как капла с главина 20х110 за е за ХС ,това си е фрийрайд/ендуро капла ( за което говори и маркировката Е на шината ) .. и да ,имам поглед върху марката ,един от топ производителите на капли са ( докато Fireeye ще ме извиняват но като изключим че боравят добре с праховото боядисване ,с друго няма с какво да ме впечатлят главините им вероятно са нещо ребрандирано за тях - не ми се занимава дори да разследвам кой ги произвежда )



ей мерси за минуса. Егати и лесно засягащият се "мъж", като гледам как умира форума май май е само заради заядливи "разбирачи", забравили какво е да имаш нужда от помощ. Благодаря, за едното адекватно мнение и ако има възможност заключете темата и без това едва ли някой друг ще благоволи да даде безценното си мнение. Къткайте си знанията и си праскайте минусчетата, май само от това разбирате! Забелязвам, че адекватните хора от преди няколко години май не са особено активни, останахте си само злобарчетата. Ай чао и без вас ще се справя! :P :P :P :P :P
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот Alexi » Съб Мар 07, 2020 12:06 am

защо реши че аз съм ти сложил минус чадо ? минуси за незнание не слагам ,никой не се е родил научен :beer: айде слагам ти един плюс на дългото мнение със счупените линкове да се радваш :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот creapfog » Съб Мар 07, 2020 12:57 am

Alexi написа:защо реши че аз съм ти сложил минус чадо ? минуси за незнание не слагам ,никой не се е родил научен :beer: айде слагам ти един плюс на дългото мнение със счупените линкове да се радваш :beer:


Ха... благодаря за което. Та защо реших, че сте вие по една простата причина/теория. Ползваща се от това, че минусчето е на поста свързан с "елегантната реклама"....едва ли някой към който това не е пряко обвързано с разговора би сложил минуса, пък и от следващият ви пост, вдъхвате защитна позиция, но айде да речем, че това е просто теория.... Пък и пак остава едно от горните ми твърдения имате личен опит с главините....мнение точно и ясно не давате :confused: .
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот marsa » Съб Мар 07, 2020 11:04 am

Относно главините от първия пост, Fireeye брандира главини Novatec (Nukeproof също). Това е модела F-20:
https://1001-bike-parts.com/bg-product-details-43.html
Главината не е лоша, но плащаш допълнително за цвета.

Dartmoor Revolt Pro е еквивалентна главина.

Най-добрият избор от трите е DT 350 модела заради по-големите лагери.

Новатека и Дартмур (и Hope Pro4) са на 6804 лагери (20x32x7mm), а DT на 6904 (20x37x9mm).

При всички от коментираните главини лагера контактува директно с оста (ID 20mm). Евентуално следваща стъпка към по-добра главина е модел със собствена ос и лагер с по-голям вътрешен диаметър.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот creapfog » Нед Мар 08, 2020 2:57 pm

marsa написа:Относно главините от първия пост, Fireeye брандира главини Novatec (Nukeproof също). Това е модела F-20:
https://1001-bike-parts.com/bg-product-details-43.html
Главината не е лоша, но плащаш допълнително за цвета.

Dartmoor Revolt Pro е еквивалентна главина.

Най-добрият избор от трите е DT 350 модела заради по-големите лагери.

Новатека и Дартмур (и Hope Pro4) са на 6804 лагери (20x32x7mm), а DT на 6904 (20x37x9mm).

При всички от коментираните главини лагера контактува директно с оста (ID 20mm). Евентуално следваща стъпка към по-добра главина е модел със собствена ос и лагер с по-голям вътрешен диаметър.



Благодаря за отговора!!! До момента не се бях замисляла за размера на лагерите. Да предполагам, че колкото по- голям е той толкова по-здрава бива главината? Така де вече е решено, ще пренебрегна желанието ми за цвят и ще го оставя за момент в които имам повече възможност за закупуване на по- качествени главини. Та Swiss-а ще да е!
Пак ми остава търсенето на шини, съблазняват ме зелените fireey-ове, пък и са 36мм, което освен за добро сцепление не знам дали е по- здраво. Теглото е 800г на капла, което мен лично ме води на мисълта, че ако е по- тежко то бива и по- податливо на удъра. Но чета че са правени с някакъв специален термообработен алуминии.... кой знае до момента не съм притежавала нищо на тази марка и не съм на ясно...чета, но ясни мнения за нездравината/здравината не откривам.
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот Alexi » Нед Мар 08, 2020 4:02 pm

36мм е ок ,ако ще се ползва гума 2.6 и нагоре .. за по тесни гуми е излишно ,даже вредно за някои модели .. теглото няма да го коментирам ,свикнал съм това да е теглото на 2 бр шини в общи линии .. поне е евтина шина :agree:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот creapfog » Нед Мар 08, 2020 7:01 pm

Alexi написа:36мм е ок ,ако ще се ползва гума 2.6 и нагоре .. за по тесни гуми е излишно ,даже вредно за някои модели .. теглото няма да го коментирам ,свикнал съм това да е теглото на 2 бр шини в общи линии .. поне е евтина шина :agree:


Благодаря за пояснението :agree: възнамерявах да си карам пак с 2,4 най-много 2,5, но щом е за 2,6+ ще преосмисля вариантите :beer:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот creapfog » Нед Мар 08, 2020 7:05 pm

Някой има ли наблюдения спрямо Jetset HC-Down :confused:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот КоlЮ » Пон Мар 09, 2020 1:59 am

creapfog написа:Някой има ли наблюдения спрямо Jetset HC-Down :confused:

От рода на MAD е.
Ако се търси здрава шина и теглото е пренебрежително, бих препоръчал HALO SAS с правилно наплитане стават "бомбоустойчиви".
Поздрави.
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Колебания между 20осови главини

Мнениеот creapfog » Пон Мар 09, 2020 6:57 pm

КоlЮ написа:
creapfog написа:Някой има ли наблюдения спрямо Jetset HC-Down :confused:

От рода на MAD е.
Ако се търси здрава шина и теглото е пренебрежително, бих препоръчал HALO SAS с правилно наплитане стават "бомбоустойчиви".
Поздрави.


Благодаря за насоката! Да имам в предвид, че няма да са по-кашкавалени от Мад-овете нали? А за Хало-вете не откривам да се продават в магазините по нашите ширини :( . Ще потърся някаква опция за доставка, но дали няма да излязат златни :dontknow:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта