Мнение за рамка

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнение за рамка

Мнениеот Gabitu » Сря Юли 01, 2020 6:15 pm

Здравейте отново! Харесала съм си един dh байк от обява в олх.
Колелото е с рамка Kona operator 2017. И понеже за пръв път попадам на тази марка, нямам представа дали е добра и се обръщам към вас за мнения. :D Ако нямате информация за самата рамка, поне може да споделите за марката. Благодаря предварително :liplick: :liplick:
Gabitu
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 24, 2020 8:52 am

Re: Мнение за рамка

Мнениеот sparco442 » Сря Юли 01, 2020 9:54 pm

Едно време когато нях на 20,кона беше топ марка,която само гледах в списание BG BIKE.
Мисля,че все още е марка на високо ниво и ако конкретния велосипед е запазен,ще останеш много доволна.Обаче лично аз ,никога не съм карал кона и до ден днешен. Успех и само надолу :hbang:
KURAJ MAINE MUTER
Аватар
sparco442
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 5:37 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Мнение за рамка

Мнениеот Gworan » Чет Юли 02, 2020 6:52 am

Като марка се среща тук-там, повече в чужбина, тъй като нямат вносител тук (може и да имат вече, но не съм видял никъде в магазин да се предлага велосипед Kona). Марката е на над 30години, Американска е, мисля. И като много други, имат базови колела за по 1000лв, имат и назобани карбонки за по над 10 000лв.
Аз съм имал кона колело, само че крос-кънтри. Аз не съм чувал лошо за техните колела.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1017
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Мнение за рамка

Мнениеот Gabitu » Чет Юли 02, 2020 12:09 pm

Мен като цяло ми се струва, че цената е твърде ниска дори и за втора употреба. Ето и линк към обявата https://www.olx.bg/ad/2017-kona-operato ... 46da9efce6
Gabitu
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 24, 2020 8:52 am

Re: Мнение за рамка

Мнениеот sparco442 » Чет Юли 02, 2020 1:03 pm

Ами като се замислиш реално,колко хора могат да отделят много пари за нещо което ще трошат в гората.По селата има къщи за тези пари.....Ако му търсят твърде много става непродаваемо.
Аз също купих супер машина на ниска цена,но човека си беше коректен и всичко е ток и жица :hbang:
Ако имаш кеш скачай смело и си прави кефа.
KURAJ MAINE MUTER
Аватар
sparco442
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 5:37 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Мнение за рамка

Мнениеот Alexi » Чет Юли 02, 2020 2:21 pm

чудесна машинка ако обявата е реална го отнасяй .. Кона си е марка с традиции имат хубави сглобки ,един от велосипедите из нас е Кона рамката е много сериозна изработка макар да е 120мм е с големите лагери по окачването ,не са си правили експерименти
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6258
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за рамка

Мнениеот SawBass » Чет Юли 02, 2020 2:28 pm

Ако искаш да получиш възможно най-разнопосочни мнения се порови малко във форума на Пинкбайк - https://www.pinkbike.com/forum/... Имат си отделен раздел посветен само на Kona рамки и колела.

Старите модели рамки на тази фирма се водеха неразрушими (ако въобще може да се каже, че съществува такава рамка)... Говорил съм с много мой приятели и познати и лошо мнение за по-старите Кони никога не съм чувал. Някои от тези хора карат Kona и до днес :)
Не е същото положението със съвременните им сглобки. В интернет много ги хулят, че вече ги правят некачествено и се цепят много лесно (съмнявам се, че на теб ще ти е лесно да я сцепиш, но все пак). Не малко хора дори се подиграват на рамките им и има не малко колажи в мрежата усмиващи това колко лесно може да се счули/сцепи рамка Kona.

Аз лично нямам впечатления от самата марка, не съм карал и не съм притежавал такова колело, само споделям свойте наблюдения от годините ровене в интернет свързано с колела.

Има и нещо друго което ми направи впечатление в самата обява... Вече е станало "модерно" човек да каже, че е преживял падане с колело и това е причината за продажбата... Бъди много внимателна и мнителна към подобен тип обяви, защото има случай в който се оказва, че причината изобщо не е това, а рамката има скрит дефект за невъоражено око и човек си купува нещо което вече е за ремонт или в по-лошият случай за кофата. Не казвам, че тази обява е такава, НО гледай внимателно, а най-добре вземи със себе си човек, който знае къде да огледа и какво да пипне/тества при покупката на колелото.

Успех :)
Аватар
SawBass
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 10:09 am

Re: Мнение за рамка

Мнениеот Gworan » Нед Юли 05, 2020 6:57 am

SawBass написа:Има и нещо друго което ми направи впечатление в самата обява... Вече е станало "модерно" човек да каже, че е преживял падане с колело и това е причината за продажбата... Бъди много внимателна и мнителна към подобен тип обяви, защото има случай в който се оказва, че причината изобщо не е това...


Между другото, и аз забелязах това, и като му цъкнах на името на продавача, имаше още 4-5 обяви за различни колела. Повече ми изглежда като някой, който внася от чужбина, за да препродава. Но, знам ли...
Каквото и да е, трябва да се проверява на място.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1017
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта