Мнения за бозата на CaffeLatex

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Мнения за бозата на CaffeLatex

Мнениеот evilzet » Сря Фев 17, 2021 9:30 am

Защото Максиса ми овлажняваше бордовете със станската боза. Иначе по 1г. съм я карал без доливане, т.е. доволен съм. То пък така стана, че със бозата смених и гумата и сега не знам дали пак би имало същия проблем с бозата на Кафелатекс. Бързото изсъхване има и плюсове - така по-бързо ще се върнем на любимата марка :D .
evilzet
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнения за бозата на CaffeLatex

Мнениеот martin.radev » Чет Фев 18, 2021 3:51 pm

Имал съм сълзене на бордове на Швалбе/Максис/WTB, никъде това не е оказало влияние на това - как бозата си върши работа *имайки в предвид
препоръките на производителя, че бозата се сменя на 6 месеца.
Толкова съм убеден че Станс са НОМЕР 1 в сферата си на дейност, че те са константа в мойта гума ;) а марката на самата гума е под въпрос :)
Но ако трябва да съм честен и в момента си търкалям един TrаilBoss, който се омазнява от около месец но като тръскам гумата се чува плискане вътре (Имам си един изпитан начин на Фред Флинстоун как да проверявам количеството боза през вентила) и знам, че има боза - та скръндзата в мен ме спира да сменя гумата, а вече ми се кара следващата, но не искам да хвърлям консуматив залудо
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 687
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Мнения за бозата на CaffeLatex

Мнениеот martin.radev » Чет Фев 18, 2021 3:51 pm

Имал съм сълзене на бордове на Швалбе/Максис/WTB, никъде това не е оказало влияние на това - как бозата си върши работа *имайки в предвид
препоръките на производителя, че бозата се сменя на 6 месеца.
Толкова съм убеден че Станс са НОМЕР 1 в сферата си на дейност, че те са константа в мойта гума ;) а марката на самата гума е под въпрос :)
Но ако трябва да съм честен и в момента си търкалям един TrаilBoss, който се омазнява от около месец но като тръскам гумата се чува плискане вътре (Имам си един изпитан начин на Фред Флинстоун как да проверявам количеството боза през вентила) и знам, че има боза - та скръндзата в мен ме спира да сменя гумата, а вече ми се кара следващата, но не искам да хвърлям консуматив залудо
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 687
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Мнения за бозата на CaffeLatex

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Фев 19, 2021 11:00 am

Много съм доволен от Race бозата на Стан:
- слагам новата гума с нея;
- само доливам профилактично на 4 месеца малко стандартна - в сервиз или от приятел;
- гумата си изкарва целият живот без да се занимавам с друго.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3960
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Предишна

Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта