66 vs 66 vs Dorado

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот PtD » Пет Юни 15, 2007 4:06 pm

airborneone написа:@Ptd,
Вилка която да става толкова добре за "дх", колкото и за скокове, че и за дропове

Ами точно за туй си имаш ПАР бе! Надуваш го малко повечко и се меткаш. А защо оказва влияние още в началото на хода - :dunno:

4getcredo написа:Звучи логично! Ще пробвам, както вече казах

Ето ти една малка хитринка - като развиваш помпата от негативната камера, натисни вилката да се сгъне колко се може повече. Така налягането в камерата намалява и се изпуска съвсем малко въздух. Иначе като духнат ония 10 атмосфери отвътре, докато развиеш остават 5. :idea:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Alien » Пет Юни 15, 2007 4:37 pm

Оф, с тия настройки... и са к'во, ако ги нямаше тия настройки, с никоя вилна нямаше да може да се кара "дх", да се скача и да се дропи, така ли? А щеше да може само едно от тия всичките? Я стига глупости. Настройвате си вилката в началото и карате, не се занимавайте с такива тъпотии. "Чакай, сега ще дропя с 4 сантиметра повече от преди, чакай да си оправя компресията и рибаунда, щото иначе няма да мога да се приземя нормално"...
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Пет Юни 15, 2007 4:45 pm

Абе друго си е да врътнеш, да ръчнеш, да понапомпиш. Вие извънземните не ги разбирате тия неща, щото сте назад с техниката :D
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот airborneone » Пет Юни 15, 2007 5:01 pm

PtD написа:
airborneone написа:@Ptd,
Вилка която да става толкова добре за "дх", колкото и за скокове, че и за дропове

Ами точно за туй си имаш ПАР бе! Надуваш го малко повечко и се меткаш. А защо оказва влияние още в началото на хода - :dunno:

За какво ми е да помпам, като за 10 секунди правя още 4 цъкания на хай-спиида , не ми се променя работата на вилката в целия и ход :D а само антиботъма е като за по-голям дроп. След това знам че няма нищо голямо, цък и си връщам на предишните настройки. Регулацията колко ход колко твърд и дали вообще да се използва е точно за 30 сек време . Ако на цокито е по-лесно... кажете.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Съб Юни 16, 2007 1:43 pm

:offtopic: Твърдо не искам РС кефи си ме мазничкото усещане!!


И така по темата защо според вас СЛ а не РЦ2Х :dunno:

ПС.Като цяло до сега съм нямал опит с подобни вилки и бих искал да разбера защо точно СЛ!! :crap:
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Юни 16, 2007 1:44 pm

MpaBka ABuaTop написа::offtopic: Твърдо не искам РС кефи си ме мазничкото усещане!!


Пробвай някоя вилка с Mission Control и после пак ще си говорим
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Според mtbr.com

Мнениеот Petko » Съб Юни 16, 2007 4:05 pm

Според ревютата в mtbr.com, между 66 SL 1 ATA и RC2X, бих предпочел RC2X. Главно за SL 1 ATA като проблем се споменава изтичне на въздух от долната камера и съответно пробелеми при настройките на налягането.

3.53 точки от 5 за 66 SL 1 ATA при 15 ревюта
4.83 точки от 5 за 66 RC2X при 23 ревюта

http://www.mtbr.com/reviews/2007_forks/ ... 8106.shtml
http://www.mtbr.com/reviews/2006_front_ ... 5182.shtml
Аватар
Petko
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 12:26 am

Мнениеот flex » Нед Юни 17, 2007 3:25 pm

Според мен 66 SL 1 ATA 07 работи повече от задоволително дори и в процес на разработване.
Аватар
flex
 
Мнения: 736
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 9:21 am
Местоположение: /dev/zero

Мнениеот zero knowledge » Пон Юни 18, 2007 8:23 am

@PtD, bikerider
Най-очевидните проблеми са с изпускане на въздух от едната камера в другата (PAR->ATA). Има и други дребни кусурчета, но те са леко навързани, та за това е необходимо "М" да сменят някои чаркове по вилките, дори не само по такива имащи АТА.

@airborneone
Прави разлика м/у HS компресия и anti-bottom. HS компресията влияе на работата на вилката в целия и ход, X-а на Marz се задейства чак в края на хода.
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот bikerider » Пон Юни 18, 2007 9:48 am

MpaBka ABuaTop написа:И така по темата защо според вас СЛ а не РЦ2Х :dunno:


Най-вече заради теглото, на второ място заради реглажа на обема.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Crimson » Пон Юни 18, 2007 10:13 am

airborneone написа:@Ptd,
@all.
Вчера бях много ядосан, и сега съзнавам че не съм бил коректен,моля да ме извините за което.
Въпросната вилка на каймата, може би наистина не е много разработена, Иван не е от хората които се скъсват да карат, но може би е достатъчно компетентен да настрои вилката... ?
Да питам собствениците на 66 , защото на мен не ми стана ясно как точно се настройва хайспиида (анти ботома) и защо се променя цялостната работа на вилката като настройваш нещо което трябва да се проявява само в края на хода? Може би нещо не е било вред с вилката , та това така ли (някой който ползва да си каже) Вилката която аз карах/разглеждах беше 66Рц2х 2007'.
Може да прозвучи :Аллах, Аллах, ама тотема си е тотем. Колкото и мазно да бачкат цокитата , за една истинска фр вилка е по важна възможността за разнородна употреба. Вилка която да става толкова добре за "дх", колкото и за скокове, че и за дропове > ТОТЕМ. (лично мнение).
Чиърс на всички, в това гадно време :beer:

Така разпраашшш оти не си имал цоки :D Аз като човек дет нищо не разбира мога да кажа, че РЦ2Х можеш много по-прецизно да го настроиш. :)
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Юни 18, 2007 12:55 pm

Интересно, че 66 SL 06 има по-висок рейтинг от 66 SL 1 ATA 07 :dunno: Не знам доколко се дължи на гореспоменатите проблеми, но пък едва ли по-новата ще работи по-лошо...

П.П. Не знам дали изпълнява замисъла на конструкторите, но PAR-ът определено влияе и в началото на хода, макар и в минимална степен.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот airborneone » Пон Юни 18, 2007 3:47 pm

Crimson написа:
airborneone написа:@Ptd,
@all.
Вчера бях много ядосан, и сега съзнавам че не съм бил коректен,моля да ме извините за което.
Въпросната вилка на каймата, може би наистина не е много разработена, Иван не е от хората които се скъсват да карат, но може би е достатъчно компетентен да настрои вилката... ?
Да питам собствениците на 66 , защото на мен не ми стана ясно как точно се настройва хайспиида (анти ботома) и защо се променя цялостната работа на вилката като настройваш нещо което трябва да се проявява само в края на хода? Може би нещо не е било вред с вилката , та това така ли (някой който ползва да си каже) Вилката която аз карах/разглеждах беше 66Рц2х 2007'.
Може да прозвучи :Аллах, Аллах, ама тотема си е тотем. Колкото и мазно да бачкат цокитата , за една истинска фр вилка е по важна възможността за разнородна употреба. Вилка която да става толкова добре за "дх", колкото и за скокове, че и за дропове > ТОТЕМ. (лично мнение).
Чиърс на всички, в това гадно време :beer:

Така разпраашшш оти не си имал цоки :D Аз като човек дет нищо не разбира мога да кажа, че РЦ2Х можеш много по-прецизно да го настроиш. :)

ок моя грешка , явно човека не се е справил с настройването :dunno:
Айде :agree: :beer:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Crimson » Пон Юни 18, 2007 4:05 pm

airborneone написа:
Crimson написа:
airborneone написа:@Ptd,
@all.
Вчера бях много ядосан, и сега съзнавам че не съм бил коректен,моля да ме извините за което.
Въпросната вилка на каймата, може би наистина не е много разработена, Иван не е от хората които се скъсват да карат, но може би е достатъчно компетентен да настрои вилката... ?
Да питам собствениците на 66 , защото на мен не ми стана ясно как точно се настройва хайспиида (анти ботома) и защо се променя цялостната работа на вилката като настройваш нещо което трябва да се проявява само в края на хода? Може би нещо не е било вред с вилката , та това така ли (някой който ползва да си каже) Вилката която аз карах/разглеждах беше 66Рц2х 2007'.
Може да прозвучи :Аллах, Аллах, ама тотема си е тотем. Колкото и мазно да бачкат цокитата , за една истинска фр вилка е по важна възможността за разнородна употреба. Вилка която да става толкова добре за "дх", колкото и за скокове, че и за дропове > ТОТЕМ. (лично мнение).
Чиърс на всички, в това гадно време :beer:

Така разпраашшш оти не си имал цоки :D Аз като човек дет нищо не разбира мога да кажа, че РЦ2Х можеш много по-прецизно да го настроиш. :)

ок моя грешка , явно човека не се е справил с настройването :dunno:
Айде :agree: :beer:

Ке ти каем айде. Стига си писал в теми дет хабер си нямаш, а давай да одим да мачкаме тотемките :D ;) Я скииии кво времемце се заформя :D
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот I need money » Пон Юни 18, 2007 4:08 pm

airborneone написа:@Ptd,
@all.
Вчера бях много ядосан, и сега съзнавам че не съм бил коректен,моля да ме извините за което.
Въпросната вилка на каймата, може би наистина не е много разработена, Иван не е от хората които се скъсват да карат, но може би е достатъчно компетентен да настрои вилката... ?
Да питам собствениците на 66 , защото на мен не ми стана ясно как точно се настройва хайспиида (анти ботома) и защо се променя цялостната работа на вилката като настройваш нещо което трябва да се проявява само в края на хода? Може би нещо не е било вред с вилката , та това така ли (някой който ползва да си каже) Вилката която аз карах/разглеждах беше 66Рц2х 2007'.
Може да прозвучи :Аллах, Аллах, ама тотема си е тотем. Колкото и мазно да бачкат цокитата , за една истинска фр вилка е по важна възможността за разнородна употреба. Вилка която да става толкова добре за "дх", колкото и за скокове, че и за дропове > ТОТЕМ. (лично мнение).
Чиърс на всички, в това гадно време :beer:
Еммм Тошо като чета постовете ти пишеш само колко яко бaчка , кви настроЙки има :offtopic: Вземи му кажи минусите :D
Аз почвам: Свинско,дебелo,грозно :popcorn: и да му акам на Mission controla :agree:

п.п Нищо лично :)
п.п2 Намирисвам яко хранене :D
I need money
 
Мнения: 1107
Рейтинг: 1741
Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 6:52 pm
Местоположение: 5то весело

Мнениеот airborneone » Пон Юни 18, 2007 5:08 pm

I need money написа: бла, бла , бла взех си много яко колело (вербо си е ) ама и на мен ми се искаше мишън... бла, бла бла.

ебавам се мъни , :beer:
единствения "минус" (засега) е че е еднокоронна и не може да се сложи на всички рамки.

@ Софи, стискай палци утре да е последния изпит. Другото, което искам да ти кажа започва със С завършва на ООПООТТТ!!!!
само да го взема ш**** изпит.....
айде на всички :beer:
п.п.
бал съм ги и във фритюрницити баси и цокитата , ТОТЕЕЕМА РУЛС!!!!
(специялен поздрав към автора на песничката : с тотема на виража....)
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот I need money » Пон Юни 18, 2007 5:31 pm

airborneone написа:
I need money написа: бла, бла , бла взех си много яко колело (вербо си е ) ама и на мен ми се искаше мишън... бла, бла бла.

ебавам се мъни , :beer:
единствения "минус" (засега) е че е еднокоронна и не може да се сложи на всички рамки.

@ Софи, стискай палци утре да е последния изпит. Другото, което искам да ти кажа започва със С завършва на ООПООТТТ!!!!
само да го взема ш**** изпит.....
айде на всички :beer:
п.п.
бал съм ги и във фритюрницити баси и цокитата , ТОТЕЕЕМА РУЛС!!!!
(специялен поздрав към автора на песничката : с тотема на виража....)
:offtopic: Сопот...... иCкам и аз :D


Успех утре :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
I need money
 
Мнения: 1107
Рейтинг: 1741
Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 6:52 pm
Местоположение: 5то весело

Мнениеот biker-kj » Вто Юни 19, 2007 3:56 pm

Значи Дорадото отпадна ,но все още си седи дилемата 66 vs 66 :dunno:
Аватар
biker-kj
 
Мнения: 791
Рейтинг: 1941
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 8:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Spurs » Вто Юни 19, 2007 6:06 pm

Абе слагай Дурадото и не му мисли това е... Дурадото си е дурадо.. :beer:
Изображение
Аватар
Spurs
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 2:33 pm
Местоположение: Slipknot zone

Мнениеот bikerider » Вто Юни 19, 2007 7:01 pm

аман от дураци...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот spirit » Вто Юни 19, 2007 7:03 pm

А смао да питам това дурадо като е карбоново ,като го удариш странично няма ли да се сцепи много лесно ?
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот Spurs » Сря Юни 20, 2007 12:17 pm

spirit написа:А смао да питам това дурадо като е карбоново ,като го удариш странично няма ли да се сцепи много лесно ?


Ами не няма ти не случайни Steavi Gracia караше със него ;)
Изображение
Аватар
Spurs
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 2:33 pm
Местоположение: Slipknot zone

Мнениеот I need money » Сря Юни 20, 2007 12:22 pm

Spurs написа:
spirit написа:А смао да питам това дурадо като е карбоново ,като го удариш странично няма ли да се сцепи много лесно ?


Ами не няма ти не случайни Steavi Gracia караше със него ;)


Лелее батее :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
I need money
 
Мнения: 1107
Рейтинг: 1741
Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 6:52 pm
Местоположение: 5то весело

Мнениеот ddevil » Сря Юни 20, 2007 6:12 pm

I need money написа:Лелее батее :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:


Остави го той е метъл ... :rofl:
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот spirit » Сря Юни 20, 2007 9:45 pm

Tихо бе !!! Steavi Gracia е злият брат близнак. :devil:
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Сря Юни 20, 2007 10:20 pm

ъъъъ... бате , все още ми се акаа :^:

@мъни , съгласен съм с теб за tOTEMA относно прасешкия му вид (не е случайна малката буква ) :D

П.П. Само няма да изказвам мнение за mission controll-а , щото не съм го пробвал...
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот airborneone » Сря Юни 20, 2007 10:31 pm

MpaBka ABuaTop написа:
@мъни , съгласен съм с теб за tOTEMA относно прасешкия му вид (не е случайна малката буква ) :D

П.П. Само няма да изказвам мнение за mission controll-а , щото не съм го пробвал...

И ти и мъни се изказвате така само защото не сте го пробвали...
Блаженни са невежите.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Сря Юни 20, 2007 11:15 pm

airborneone написа: Блаженни са невежите.

е не баш... още съм на зор :) (още ми се ака)
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Предишна

Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта