BoXXer/Marzocchi 888 Коя от двете?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот URNEST » Сря Окт 10, 2007 10:22 pm

FinLi написа:Немие за частите ! аз мога да си намеря ...
проблемат е че марзочито е високо за моята рамка ...
ако е по-меко ще стане работата ама ако не е ще ми струши челото :crap: а боксера е по-нисък и няма да имам проблеми

Ако рамката ти е предвидена да издържи на натоварването на Boxxera, ще издържи и вилка като Marzocchi-то.
А каква ти е рамката всъщност щом толкова се притесняваш?
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Editor » Сря Окт 10, 2007 10:24 pm

FinLi написа:Немие за частите ! аз мога да си намеря ...
проблемат е че марзочито е високо за моята рамка ...
ако е по-меко ще стане работата ама ако не е ще ми струши челото :crap: а боксера е по-нисък и няма да имам проблеми

а е....ти хем това хем това...ми решавай най-накрая!Челото можеш да го строшиш и с боксера съдейки по рамката ти .Според мен по-добре да си вземеш Марзочито ...
едит:
По логиката на колегата който твърдеше ,че части за марзочито няма а за боксера има.... ти като ебнеш мамата на ботушите на боксера ходи купувай други и гледай какви пари ще ти излезнат !
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот FinLi » Сря Окт 10, 2007 10:32 pm

Ето я рамката !
Черното е Алуминий 7005 Т6, а чарвеното е желязо Т4
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
FinLi
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1172
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 10:32 am

Мнениеот MaN1aK » Сря Окт 10, 2007 10:36 pm

ЗАБРАВИ за вилка повече от 130 мм! :nono:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот FinLi » Сря Окт 10, 2007 10:38 pm

MaN1aK написа:ЗАБРАВИ за вилка повече от 130 мм! :nono:


Този шок в момента е малак и ако сложя 190мм ще стане работата поне с боксера
Аватар
FinLi
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1172
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 10:32 am

Мнениеот flex » Сря Окт 10, 2007 10:39 pm

URNEST написа:Нали все пак Веломания са дистрибутури на Marzocchi и се предполага, че при поръчка на някоя част, ще я доставят при следващата пратка(май само 2 пъти на година :D ).


Ти го каза.

URNEST написа:Flex по тази логика защо и ти караш Marzocchi?Ами ако нещо се счупи откъде ще си намериш части?


Въпрос на лична преценка, няма да си оставя Магарето в калта.
Chuck Norris smells what the Rock is cooking... because the Rock is Chuck Norris' personal chef.
Аватар
flex
 
Мнения: 736
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 9:21 am
Местоположение: /dev/zero

Мнениеот ddevil » Сря Окт 10, 2007 10:43 pm

Това с резервните части съвсем не е проблем, щом парите нямат значение(можеш да си намериш). Ако от Веломания не стане работата има мноого магазини(онлайн), от които можеш да си поръчаш каквото ти трябва. Преди около 1 година бях питал за ботуши за Супер Т 03 в един UK магазин и ми казаха цена от 60 лири(за ботуши,втулки,семеринги и прахови улочители/ за 20мм ос)+20-30 лири доставка до тук. А сега има още повече магазини...отделно и Веломания може да ти помогнат - > намирането на резервни части явно не е вече критерий при избора ти.

И я кажи в крайна сметка каква ти е рамката, че само с гадаене нищо не става. Аз не знам защо предположих, че става дума за Бомба...при което и 2-те вилки са си буквално надгробна плоча за рамката(ако е такава)!

Също и това за боксера...замислял ли си се въобще защо е с ботуши от Race? Сещам се за няколко варианта:
1. Дефектни оригинални ботуши=>ако тези от race са ок - няма проблем.
2. Оригиналните ботуши са прецакани от каране/карача=>щом са поддали не е карана много спокойно явно=> не се знае колко бой са изяли и останалите неща по оригиналната сглобка на вилката(крака/корони/хидравлика и т.н.)

edit: Хохохо...въобще не си и мисли да слагаш някоя от тези вилки...дължината на шока няма да спаси нищо в този случай! Ориентирай се към някоя по-сериозна рамка, която ще издържи някоя от вилките и така...не експериментирай все още с късмета си :)
Последна промяна ddevil на Сря Окт 10, 2007 10:47 pm, променена общо 1 път
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот M1010X » Сря Окт 10, 2007 10:45 pm

Мисля си, че която и вилка да избереш, вероятността да спраскаш рамката е на практика еднаква - и все зависи как караш. Ако съм аз, сигурно няма да я счупя; ако е някой друг, може и да я откине. Зависи от маниер на каране, от местата, където караш, от толкова много фактори... Няколко санта повече или по-малко няма да окажат толкова голямо влияние. Рамката ти е евтина, няма какво да се лъжем; поне си вземи вилка, която да можеш да ползваш и със следващата рамка (на която геометрията няма да е еднакво "добра" както с еднокоронна вилка с 8 см ход, така и с 20 см истинска вилка за спускане).

Вземи предвид всички изброени фактори (здравина, височина, поддръжка, резервни части, цена, състояние, работа)... и сам избери. Както виждаш, колкото хора, толкова и мнения; нима очакваш някой друг да направи избора вместо теб?
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот boian » Сря Окт 10, 2007 10:47 pm

FinLi написа:Немие за частите ! аз мога да си намеря ...
проблемат е че марзочито е високо за моята рамка ...
ако е по-меко ще стане работата ама ако не е ще ми струши челото :crap: а боксера е по-нисък и няма да имам проблеми


тук съм съгласен високо е,но с пониска долна корона се оправя проблема мен не друго ама не ми се занимаваше да си поръчвам да търся и т.н.
А за тази рамка наистина и аз не бих сложил двукорона вилка.
flex ,a ако си вървиш по улицата може и тухла да ти падне на главата дай да си седим във вкъщи. Има си дистрибутор в случая ВЕЛОМАНИЯ има си интернет магазини това не смятам ,че е критерий не карай с тази вилка щот някой не просветен е написал ,че нямало било части. :)
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Вто Окт 16, 2007 5:46 pm

И автора си е избрал BOXXER '05...
No comment!
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 71 госта