Dragomir Black Hawk

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Dragomir Black Hawk

Мнениеот Geronimo » Съб Юни 04, 2011 9:15 pm

И така преди 2 години, когато се представиха новите модели на Drag/Dragomir, в мрежата информацията относно характеристиките беше оскъдна и хората масово гадаеха какви ше са всъщност.
Повече от половин година съм собственик на рамка Dragomir Black Hawk 17" и реших да споделя впечатленията си. Надявам се и други собственици да споделят мненията си, информацията ще помогне на много хора търсещи си подобна рамка.
Размера - повечето рамки в България (нови и употребявани) са размери М, S/M. Аз съм висок ~183сm и колелата на които съм се качвал съм стоял прегърбен и са ми били неудобни. Драгомира е по-голяма рамка, направо ми пасна идеално. Хора които казват "по-малка рамка е по-маневрена" - ок, карайте си ги .
Челото е 1.5, позволява интегрирани чашки, сваля предницата по-ниско.
Геометрия - челния ъгъл не е много остър, но пък на мен така ми е доста по-удобно от тези чопъри дето ги правят (предполагам е въпрос на адаптиране). Средното при мен е на височина ~36.5 с вилка Marzocchi 888 RCV 08 (не е с равни корони).
Покритието - покритието е анодизация, много по-устойчиво от боя. Доста водещи производители ползват този вид покритие, до колкото знам представлява натрупване на метал върху метал по електрохимичен път. Накратко доста добър начин да си го върнете на гадните лифтове.
Окачването - доста съм доволен от него. Карам с Marzocchi Roco WC 2010. Супер прогресивно е, с 230мм ход се усеща перфектно, както на неравности така и на големи скоци. Има и по-малки загуби на работата на окачването при блокирана задна гума. Недостатък е че при свиване опъва веригата, което не е болка за умиране.
Теглото - това е големия минус на рамката, в това отношение е достоен съперник на по-тежките рамки в този спорт, например - Scott Gambler.
Здравина - вече се появиха няколко цепнати рамки, не мога да кажа дали са от прототипите които се навъдиха в "пазар" или от серийните. Моята е серийна и я сцепих на подсилката на челото, не зная как е станало, но като виновник се признава Mazrzocchi Monster T, което е с 30мм по-голям A2C от повечето вилки. Дори от Скот, които имат едни от най-здравите чела, не признават гаранция при каране на подобна вилка. След това завариха рамката в сервиз, карах я малко със същата вилка, но след това минах на по-нормална, от тогава съм й оказвал по-голямо натоварване от преди и засега се държи без прблем.
Цена - на тази цена това е едно от най-добрите решения - добри характеристики и сравнително ново (2009г).
Аватар
Geronimo
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1683
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 9:08 pm

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот Sasho_snegorina » Нед Юни 05, 2011 11:08 pm

Карах същата рамка, като колегата, изключително доволен съм. Единственият недостатък според мен е теглото. Карал съм доста рамки, но Black Hawk-ът е рамката, която се суче най-малко, задницата е просто бетон. Аз карах своята отначало с ROCO TST 09, но реших да мина на FOX DHX 5.0, рамката промени коренно отзивчивостта си. Тази комбинация за мен е перфектната. Ако теглото не е приоритет, то със сигурност райдърът ще остане доволен от тази рамка, в този ценови клас може би е най-доброто.
Практическият ефект от адреналина е приток от хормони в резултат на възбуда на организма, което води до ускоряване на ритъма на жизнените функции.
Аватар
Sasho_snegorina
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Мар 11, 2007 9:29 pm

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот Voiso » Вто Юни 07, 2011 4:05 pm

:rofl: :rofl: :rofl:
Ако бях от "Драгомир " щях да те съдя.. :D Само оплаквания ,май ще откажеш хората от рамката ...
Изображение
Аx ти Black Metal ,прееееб*х си цигулката ....
Аватар
Voiso
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 2:55 pm

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот to4ka » Сря Юни 08, 2011 11:57 am

Какви оплаквания... това е факт.
to4ka
 
Мнения: 153
Рейтинг: 1197
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 4:44 pm

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот Sasho_snegorina » Сря Юни 08, 2011 8:54 pm

Аз оплаквания не видях, не знам ти какво си чел. Всичко написано е истина и мнението е добито от личен опит.
Практическият ефект от адреналина е приток от хормони в резултат на възбуда на организма, което води до ускоряване на ритъма на жизнените функции.
Аватар
Sasho_snegorina
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Мар 11, 2007 9:29 pm

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот pro-adrenaline » Пет Юни 10, 2011 10:18 pm

Може да съм оффтопик, но какво е същност на теглото на гола рамка? :popcorn:
pro-adrenaline
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 9:57 pm

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот amstel4o » Вто Юни 14, 2011 2:39 pm

Здравейте ами теглото е около 5.700/900 кг. не съм на 100% сигорен но моят black hawk е от първите купих го от Teodor40 за сега имам повечето части вчера го мерих с вилката 888 ata wc каплата главина формула шина мад гума ВТБ дисент и ми излезе 12 кила мисля че там някъде беше а до това за анодиезираната рамка това е едно от най-добрите покрития на алуминий не се жули което при колелото е неизбежно офтопик ще е този въпрос но от къде да си намеря евтини и качествени втулки за black hawk i shock marzocchi roco tst R и ми се иска евтино защото във веломания ми искат 15 лева на втулка и аз реших че няма да я бъде тая в магазина на каймата намерих за 18 лева 2-те добре ли е тази цена или може и по евтино да се намери :)
Аватар
amstel4o
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1163
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 12:42 pm
Местоположение: София

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот amstel4o » Сря Юни 22, 2011 2:04 pm

Не ми се вярва да откаже хората аз които питах всеки ми казва недей цепи недей еди какво си всеки ми казваше лошо за рамката но за да се вместо в бюджета ми си взех блек хоук още не съм го събрал цялото,но според мен е по добро от Ram DHX RAM FR и другите български колела,а и то най-много ми харесваше на външен вид и реших да си го взема него но и моето е с 1.1/8 чело а не с гадното 1.5 чело на което веднъж набиеш ли чашки нямат махане което е супер шит :crazy:
Аватар
amstel4o
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1163
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 12:42 pm
Местоположение: София

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот BRAMBARA » Сря Юни 22, 2011 2:11 pm

Искам да ми кажеш кой ти каза това с чашките за 1,5 чело, че нямат махане за да отида и да му се изсмея в лицето с все сила. Няма чело на което един път набити чашки нямат махане. ;)
BRAMBARA
 
Мнения: 855
Рейтинг: 1014
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 11:02 am

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот amstel4o » Сря Юни 22, 2011 3:26 pm

Казаха ми че се махали трудно защото не знам дали си забелязал първо е 1.5 после става по тясно там и това дето е за избиване просто минава така ми казаха в индустриал пък не знам при теб каква е информацията
Поздрави
Влади
Аватар
amstel4o
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1163
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 12:42 pm
Местоположение: София

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот Night-Power » Сря Юни 22, 2011 3:48 pm

amstel4o написа:Казаха ми че се махали трудно защото не знам дали си забелязал първо е 1.5 после става по тясно там и това дето е за избиване просто минава така ми казаха в индустриал пък не знам при теб каква е информацията
Поздрави
Влади

Това чeло,за което говориш ти се казва Tapered ,а не 1.5!1.5 чело е това ,което и горе и долу си е 1.5!Мисля ,че нямаше блек хоук с Tapered чeло. :agree:
Аватар
Night-Power
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1136
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 9:54 pm

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот amstel4o » Сря Юни 22, 2011 4:52 pm

Да за което съм много доволен двойно по дебело ми е челото чашката отгоре си ляга но не може да го покрие цялото :lol:
Аватар
amstel4o
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1163
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 12:42 pm
Местоположение: София

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот Sasho_snegorina » Пон Юни 27, 2011 1:02 pm

Теглото на рамка (не е от прототипите) + скоба за колче + чашки + ухо = 5650гр. Чашките са редуциращи и са около 300гр, скобата е 25гр. Тоест теглото на рамка + ухо е около 5350 +/- 50гр.
Практическият ефект от адреналина е приток от хормони в резултат на възбуда на организма, което води до ускоряване на ритъма на жизнените функции.
Аватар
Sasho_snegorina
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Мар 11, 2007 9:29 pm

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот amstel4o » Сря Юли 27, 2011 11:03 am

Моята рамка е с 1.1/8 чело и няма редуциращи чашки :^: и си е така от завода няма нищо нередно рамката е от по старите модели от 2009 някъде ако не се лъжа :P
Аватар
amstel4o
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1163
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 12:42 pm
Местоположение: София

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот NWD » Сря Юли 27, 2011 1:13 pm

Sasho_snegorina написа:Теглото на рамка (не е от прототипите) + скоба за колче + чашки + ухо = 5650гр. Чашките са редуциращи и са около 300гр, скобата е 25гр. Тоест теглото на рамка + ухо е около 5350 +/- 50гр.

Моята рамка я мерих 5420гр с ухо и не е от прототипите ;)
Аватар
NWD
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1056
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Пакистан

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот wankicha » Вто Юли 31, 2012 11:48 pm

Едно голямо ДА за тая рамка! Карал съм такава на един приятел,като лимозина е :D доста дълга и тежка ,но пък не се осеща.
Центъра на тежеста е зад средното и това прави предницата много лека и удобна.Също така и шока е разположен отвесно на рамката и се мачка много. :eyebrow:
Не знам ,но бях се навил да си сменя рамката за Dragomir Black Hawk :)
Който мисли над такава рамка ,нека не се колебае това е страхотна рамка ,единствения й недостатък е ,че е малко тежичка ,но пак казвам не оказва кой знае какво влияние.
wankicha
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1034
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 1:26 am

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот amstel4o » Вто Авг 28, 2012 10:40 pm

Сложи си 240 шок да видиш кфо става :popcorn:
:beer:
Аватар
amstel4o
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1163
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 12:42 pm
Местоположение: София

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот hrisko » Чет Сеп 06, 2012 4:05 pm

колко струва горе долу тая рамка говоря за нова и от къде мога да си купя такава ?? :dontknow:
hrisko
 
Мнения: 232
Рейтинг: 990
Регистриран на: Чет Май 24, 2012 2:02 pm
Местоположение: Burgas

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот tMisho » Чет Апр 02, 2020 6:53 pm

Sasho_snegorina написа:Карах същата рамка, като колегата, изключително доволен съм. Единственият недостатък според мен е теглото. Карал съм доста рамки, но Black Hawk-ът е рамката, която се суче най-малко, задницата е просто бетон. Аз карах своята отначало с ROCO TST 09, но реших да мина на FOX DHX 5.0, рамката промени коренно отзивчивостта си. Тази комбинация за мен е перфектната. Ако теглото не е приоритет, то със сигурност райдърът ще остане доволен от тази рамка, в този ценови клас може би е най-доброто.

вмомента и аз карам такава рамка
tMisho
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 30, 2020 3:42 pm

Re: Dragomir Black Hawk

Мнениеот Lucky Loser » Чет Апр 02, 2020 6:58 pm

tMisho написа:
Sasho_snegorina написа:Карах същата рамка, като колегата, изключително доволен съм. Единственият недостатък според мен е теглото. Карал съм доста рамки, но Black Hawk-ът е рамката, която се суче най-малко, задницата е просто бетон. Аз карах своята отначало с ROCO TST 09, но реших да мина на FOX DHX 5.0, рамката промени коренно отзивчивостта си. Тази комбинация за мен е перфектната. Ако теглото не е приоритет, то със сигурност райдърът ще остане доволен от тази рамка, в този ценови клас може би е най-доброто.

вмомента и аз карам такава рамка

Ще се изкефя, човекът писал мнението преди 9 години, да се включи отново с .. все още си карам колелото !
Нищо, че не е влизал от повече от 2 години :D
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1850
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта