Мнение за GT Zaskar Elite

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот relaxxx » Вто Окт 19, 2021 4:53 pm

Здравейте вело хора, искам да сменя колелото, защото мисля че е крайно време да премина на 29 инча. Искам съвет от вас за велосипед, която ще е подходящ за крос кънтри и нормално каране в града (50/50), търся най-разумното между двата свята. Харесал съм този модел - https://msmsport.bg/bg/velosipedi/12337 ... 3-razmer-l, но не съм много сигурен до колко е подходящо за града, тъй като никога не съм карал твърд велосипед с толкова голям челен ъгъл - мисля че е 66 градуса. Как ще се отрази това на градското каране, дали ще е подходящ за по дълги преходи на равно по някога ~ 100 km. Благодаря за мненията.
relaxxx
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 1:26 pm

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот Alexi » Вто Окт 19, 2021 5:15 pm

на клипчето виждаш ли ,че с фулсейс се кара подобен велосипед ? какво градско ,какво ХС :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот relaxxx » Вто Окт 19, 2021 5:59 pm

Трябва ми по сериозно мнение, фулфейс може и тротинетка да караш ако искаш. Имам желание освен да карам на равно и да мога на Витоша по камъните да скачам лекичко. :D
relaxxx
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 1:26 pm

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот evilzet » Вто Окт 19, 2021 6:43 pm

Хс-то не е каквото беше :bawling:
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот traveler » Вто Окт 19, 2021 7:35 pm

Сериозно ли го мислиш това предложение?На този етап,на който си няма да можеш да ползваш потенциала му.а за двойно по-ниска цена има други оферти адекватни за твоите желания.Търси не само в магазините,а и в обявите за почти нови XC модели.
traveler
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот relaxxx » Вто Окт 19, 2021 9:36 pm

Ами ето пуснал съм тема за да получа съвет. За сега нищо сериозно. На какъв етап трябва да съм за това колело?
relaxxx
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 1:26 pm

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот Lucky Loser » Сря Окт 20, 2021 8:57 am

Като те кефи, взимай и това е. С времето ще напреднеш и ще използваш потенциала му. С този челен със сигурност ще ти е приятно по стръмните склонове на Витоша, а наличието на dropper улеснява нещата още повече.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот madsnake » Сря Окт 20, 2021 5:34 pm

Ако те устройва цената, взимай го. Аз от съвети от типа "като напреднеш ще вземеш друго" минах през сума ти колела. Машината е приятна. На моят фул съспеншън съм 69.3 градуса и карам основно дълги преходи 50-100 км черно. За твърдак не мисля, че ще ти е проблем да ги взимаш. Ако си висок, 29ката е рай. Аз съм 2м и на мен ми дойде просто прекрасно с тези гуми.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот ilkoto86 » Чет Окт 21, 2021 2:18 pm

Карам твърдак с такъв челен ъгъл,всеки ден по 8 км в града събота неделя по 20 - 30 в гората няма никакви проблеми
ilkoto86
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Юни 26, 2019 7:17 am

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот martin.radev » Пет Окт 22, 2021 10:59 pm

Мен ме кефи Заскара, просто не бих го взел нов, (не ми харесва идеята да дам 2.800лв за тоя байк), не и с тоя Сънтур, който сигурно е много
плюшен, ама и много тежък.
И SX Drivetrain и WTBi30 с шиманските главини...не знам, според мен това колело отива над 15 килограма, и тогава ще се учудя, ако
правиш дълги преходи с него от сорта на по 100 км.

п.с бих дал до към 1500 на старо и да сменя уилсета за още около 500 за нещо, може би по-леко в ниския към среден клас. пък ако на тези WTB+Shimanno оплетка може да им се вземе някой лев - бих подменил шифтъра на SX-a
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот Gworan » Съб Окт 23, 2021 5:26 am

Доста парички е това GT. От други марки има такива колела от типа "боен твърдак" със същите или по-добри части, за по-ниска цена, но пък наличности няма... Примерно Canyon Stoic 3 мисля че е с поне 500лв по-малко и същите части.
В драгзона имат в момента от Shift моделите, но пък са без дропър.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот madsnake » Нед Окт 24, 2021 6:24 pm

martin.radev написа:Мен ме кефи Заскара, просто не бих го взел нов, (не ми харесва идеята да дам 2.800лв за тоя байк), не и с тоя Сънтур, който сигурно е много
плюшен, ама и много тежък.
И SX Drivetrain и WTBi30 с шиманските главини...не знам, според мен това колело отива над 15 килограма, и тогава ще се учудя, ако
правиш дълги преходи с него от сорта на по 100 км.

п.с бих дал до към 1500 на старо и да сменя уилсета за още около 500 за нещо, може би по-леко в ниския към среден клас. пък ако на тези WTB+Shimanno оплетка може да им се вземе някой лев - бих подменил шифтъра на SX-a


Асфалтовото ми колело е градски Драг, 21кг. Калници, багажник, чанти и тн. 100км си се взимат спокойно, разбира се с по-спокойно темпо, но все пак кой бърза? Не че не е добре да е по-леко колелото, но все пак не мисля, че теглото трябва да е водещо.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот relaxxx » Пон Окт 25, 2021 9:34 am

martin.radev написа:Мен ме кефи Заскара, просто не бих го взел нов, (не ми харесва идеята да дам 2.800лв за тоя байк), не и с тоя Сънтур, който сигурно е много
плюшен, ама и много тежък.
И SX Drivetrain и WTBi30 с шиманските главини...не знам, според мен това колело отива над 15 килограма, и тогава ще се учудя, ако
правиш дълги преходи с него от сорта на по 100 км.

п.с бих дал до към 1500 на старо и да сменя уилсета за още около 500 за нещо, може би по-леко в ниския към среден клас. пък ако на тези WTB+Shimanno оплетка може да им се вземе някой лев - бих подменил шифтъра на SX-a


Благодаря, първото мнение което да има някаква стойност!

Около 14.5 кг е колелото, ако е на старо можеш ли да споделиш какво визираш?
relaxxx
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 1:26 pm

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот relaxxx » Пон Окт 25, 2021 9:36 am

Gworan написа:Доста парички е това GT. От други марки има такива колела от типа "боен твърдак" със същите или по-добри части, за по-ниска цена, но пък наличности няма... Примерно Canyon Stoic 3 мисля че е с поне 500лв по-малко и същите части.
В драгзона имат в момента от Shift моделите, но пък са без дропър.


Canyon а е супер, но откъде да го купя в БГ, вноса от чужбина е голяма разправия с неясен финал.

Малко повече за тези шифт модели може ли да споделиш, ако знаеш? В сравнение с заскара и каньона?
relaxxx
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 1:26 pm

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот Gworan » Пон Окт 25, 2021 9:47 am

relaxxx написа:Canyon а е супер, но откъде да го купя в БГ, вноса от чужбина е голяма разправия с неясен финал.


Купува се директно от сайта им, и няма нищо сложно. Аз съм поръчвал вече две колела от тях - никаква драма. Доставят до вратата вкъщи, пращат по UPS, и тук в БГ ги поемат Ин Тайм. Ако се наложи гаранционно обслужване, и трябва да се върне някоя част, или цялото колело, ти дават да си принтираш етикет, и за транспорта нищо не плащаш.
Вече за наличност трябва да се чака, и да се действа бързо като има.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот XaCkBuTukC » Вто Окт 26, 2021 10:01 am

хвърлям и аз моите 5 стинки по темата :)
малко алтернативи
Dartmoor SPARROW 2021
Dartmoor Primal
Canoyn Stoic
Плюсове и минуси
Dartmoor SPARROW 2021
с по-хубавата окомплектовка трябва да си го поръчаш от вън , тук можеш да си го поръчаш с базовата окомплектовка която не е лоша но трябва да сменяш неща за да стане комфортно планинско
https://26bikes.com/shop/bikes/enduro-t ... or-sparrow
и в двата случая трябва да си добавиш дропът пост, това за всяко планинско колело е важно :) не е нещо без което не може да се кара ... но с него е много много по-добре :)
Може би това е и най-лекия вариант от всичките
Минусите са че трябва да чакаш доставка отвън , и трябва да си поръчаш дорпър пост и компонентите не са най-известните марки но са работещи без проблеми.
Dartmoor Primal
Доказана корава рамка.
Минуси : трябва да се занимаваш с добавяне на компоненти за да стане още по-комофорно и леко.
Canoyn Stoic
Идва си с всичко готово за кране
Минус : трябва да чакаш поне до пролетта защото пона смисления вариант който е 1200 евро не е наличен към момента , евтиния също е добре но не познавам хора карали с такава вилка може и да е изненадващо добра :)

И накрая колелоо което си харесал хубаво е вилката е тежка но раоти добре и не иска често сервизиране , ако смениш вилката с въздушна колелото ще олекне поне с килограм но пък там са не-малко пари :) 14.5 за твърдак е множко но пък този ще е супер корав твърдак , за каране в града с този челен ъгъл няма да имаш проблеми , иска малко свикване но след 1 ден всичко ще е наред и другите колелета ще ти се струват странни , няма да имаш никакви проблеми с карането нагоре , карането надолу ще усетиш че колелото може много повече от теб и те подканва да се спускаш на все "по-страшни" места :D тези неща са валидни за всички велосипеди :)
Ако го имат наличен и си харесал вземай го и не го мисли особено ако не идваш от 12кг твърдак :D ще си караш много добре и нагоре и надолу , ако се зарибиш и искаш да олекотиш има от къде.
Карал съм 2 пъти Витоша 100 с мекица с повече ход повече килограми по-широки гуми от тези с по-голям грайдер и шок който не се заключва :D и не съм имал проблеми ама аз и времена не гоня :D така че мерак да имаш колелото ще покори всичко пред което го изправиш :))
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот relaxxx » Вто Окт 26, 2021 4:39 pm

XaCkBuTukC написа:хвърлям и аз моите 5 стинки по темата :)
И накрая колелоо което си харесал хубаво е вилката е тежка но раоти добре и не иска често сервизиране , ако смениш вилката с въздушна колелото ще олекне поне с килограм но пък там са не-малко пари :) 14.5 за твърдак е множко но пък този ще е супер корав твърдак , за каране в града с този челен ъгъл няма да имаш проблеми , иска малко свикване но след 1 ден всичко ще е наред и другите колелета ще ти се струват странни , няма да имаш никакви проблеми с карането нагоре , карането надолу ще усетиш че колелото може много повече от теб и те подканва да се спускаш на все "по-страшни" места :D тези неща са валидни за всички велосипеди :)
Ако го имат наличен и си харесал вземай го и не го мисли особено ако не идваш от 12кг твърдак :D ще си караш много добре и нагоре и надолу , ако се зарибиш и искаш да олекотиш има от къде.
Карал съм 2 пъти Витоша 100 с мекица с повече ход повече килограми по-широки гуми от тези с по-голям грайдер и шок който не се заключва :D и не съм имал проблеми ама аз и времена не гоня :D така че мерак да имаш колелото ще покори всичко пред което го изправиш :))


Благодаря, за мнението, да си призная карал съм общо взето всичко налично като рамки и ходове и размери, отзад и опред и съм стигнал до прозрението, че моето е твърд планински велосипед. Сега, тези рамки с големите челни ъгли, не съм ги карал, но виждам че набират популярност и подозирам, че има защо.

Да на заскара наистина вилката му е малко стара концепция, и ще обмисля каньона като вариянт. Защо обаче са толкова тежки наистина.. почти 15 кг, дали е заради здравината?
relaxxx
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 1:26 pm

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот Alexi » Сря Окт 27, 2021 7:49 am

базови монтажи ,евтини капли ,евтин като цяло велосипед - леките части са скъпи .. отделно тия рамки с малък ( малък ,запомни го не голям ) челен ъгъл предвидени за по агресивно каране са по масивни и тежки
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот relaxxx » Чет Окт 28, 2021 11:12 am

Alexi написа:базови монтажи ,евтини капли ,евтин като цяло велосипед - леките части са скъпи .. отделно тия рамки с малък ( малък ,запомни го не голям ) челен ъгъл предвидени за по агресивно каране са по масивни и тежки


Да това е нивото което гледам. Високите нива на монтажите наистина не са толкова по добри колкото са им парите и освен това са за атлети от класа.. а не неделни карачи. Мерси за ъгъла имах предвид голя тъп ъгъл спрямо хоризонтала, но това мисля зависи от къде го гледаш.
relaxxx
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 1:26 pm

Re: Мнение за GT Zaskar Elite

Мнениеот martin.radev » Пон Ное 01, 2021 7:37 am

Има една граница на това, което получаваш срещу парите си. И при хардтейла това според мен е около 3000 лева от тези кинти нагоре - ъпгрейдите са по-незначителни на хартия и съответно доста по-скъпи.
За пример взимаш на старо колело с прилична рамка и вилка - монтаж ХТ/СЛХ или еквивалента на СРАМ - но дървен уилсет, цялата конфигурация ти се връзва около 11.5кг - 12кг (това са груби сметки)
От тук надолу ...да кажем до 11кг и то, ако изобщо е възможно са около 1000 лева (Уилсет, и/или по-лека седалка/лапа/колче или евентуално карбонови такива, където може)

Аз лично мисля, че колкото по-рано човек си каже - с парите до тук, за това колело, толкова по-добре.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта