Гуми CST Caballero

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Гуми CST Caballero

Мнениеот botroid » Чет Дек 20, 2007 9:34 pm

Трябват ми някви широки гуми подходящи за сезона (в момента съм с 2.1 инчови и ми се струва недостатъчно). В един магазин видях CST Кабалеро във вариант Comp 2.4 инча за 18 лв. Някой има ли впечатления от тези гуми? Как ви се струват за тези пари, заслужават ли си и дали стават за каране през зимата. Олекотени са, с тънък страничен борд са на пипане. Според сайта са 27 TPI, това повече износоустойчиви ли ги прави или не?
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот ACID BURN » Чет Дек 20, 2007 11:04 pm

Спред законите на физиката и моята логика е по-добре да си с по тънки гуми. :dunno:
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Чет Дек 20, 2007 11:13 pm

В кой аспект си недоволен от сегашните ти гуми?

TPI = threads per inch = брой нишки/инч; този показател сам по себе си не сочи колко износоустойчиви са гумите
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот rarekin » Пет Дек 21, 2007 1:05 am

@botroid

CST (Cheng Shen Tires) произвеждат главно велосипедни гуми в горната част на най-ниския ценови/качествен клас на този велокомпонент. В последно време произвеждат и гуми Maxxis, а също така гуми за ОЕМ окомплектовката на велосипеди произвеждани в Тайван (OnZa, Ritchey, Specialized).
Специално CST Caballero се произвежда във вариантите:

CST Caballero Comp Tire 26x2.25 Wire Bead
CST Caballero Pro Tire 26x2.25 Folding Bead

като разликата е в оплетката (tpi), която при Pro версията е 60 tpi a при Comp версията е 27 tpi. Kакто vladimir.dzhuvinov отбеляза гъстотата на оплетката не е пряк фактор, влияещ върху износоустойчивостта на гумата. Много по-важни фактори в това отношение са вида/състава на сместта/смесите, от която е изработена гумата, т.е. каква твърдост притежава дадената смес, както и заложените в гумата технологии, които влияят на поведението й. Конкретно гъстотата на тази оплетка (във версията с 27 tpi) показва слабост на гумата в областта на бордовете й.
Производителя препоръчва гумата да бъде помпана в границите 40-65 psi. (2.75 - 4.50 bar-a) и определено гумата може да бъде използвана за градско каране при немного тежки зимни условия (без поледици, където гумата, според мен, няма да е достатъчно надеждна/стабилна). Все пак, дори погледнато от гледна точка на производителя и ОЕМ предназначението, аз бих се ориентирал към Maxxis (които при всички положения са по-високо позиционирани като марка), които предлагат доста изпитано качество на почти същата цена.
Любопитен съм какъв е размера на гумата, който си видял, тъй като никъде на сайта на производителя няма информация за такъв размер (може би аз съм пропусал да го видя)
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот MIRO A » Пет Дек 21, 2007 11:17 am

Защо не си вземеш нещо по качествено, и без тва сега навсякъде има намалемия.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот SStoeV » Сря Дек 26, 2007 10:37 pm

днес си сложих тези гуми викат да ги тествам след няколко карания ще ти споделя първите си впечатления :beer:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Пет Яну 04, 2008 10:58 pm

До колкото съм чувал, не само Кабайеро, но и който и да е модел на тая фирма не струва особено за планина...
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот SStoeV » Съб Яну 05, 2008 1:21 pm

Аз имам тези гуми ЦСТ комп 26х2.4 е размера,покарах ги малко на сняг държат се добре нагоре имат добро сцепление,надолу също се справят добре,но немога да сравня със други защото не съм карал със различни гуми.Според мен не са лоши гумите просто тази фирма която ги произвежда не е толкова известна и разпространена в сравнение с Максис,Континентал и други,но започват да "влизат в час" :beer:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Съб Яну 05, 2008 1:57 pm

Разпространена е сред ниския клас велоспиеди. Ако не се лъжа, гумите са найлонови, а не каучукови... Като найлоновите кенди.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот PtD » Съб Яну 05, 2008 2:06 pm

SStoeV написа:просто тази фирма която ги произвежда не е толкова известна и разпространена в сравнение с Максис


Toчно толкова е известна ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот MIRO A » Съб Яну 05, 2008 2:09 pm

Бе континентал, максис или швалбе са му майката. Не се занимавай с глупости.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот tskiller » Съб Яну 05, 2008 5:42 pm

MIRO A написа:Бе континентал, максис или швалбе са му майката. Не се занимавай с глупости.


Те и за това са на такива цени .
Аватар
tskiller
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1156
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 7:05 pm

Мнениеот jivkonik » Съб Яну 05, 2008 5:53 pm

PtD написа:
SStoeV написа:просто тази фирма която ги произвежда не е толкова известна и разпространена в сравнение с Максис


Toчно толкова е известна ;)

Направо си е 1:1 с Максис! ;)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот botroid » Съб Яну 05, 2008 9:04 pm

Във форума на MTBR пишат, че CST е най-големия производител на гуми за велосипеди в света. Дали това е вярно не знам. Пишат още, че Maxxis е търговска марка на CST за първокласните им, висококачествени, бързи и леки гуми, подходящи за състезания. Гумите с марка CST са за OEM доставки / за вграждане в базови модели велосипеди / за масовия пазар и при тях се набляга не толкова на бързината, колкото на износоустойчивоста, затова са по-тежки, с по-проста конструкция и дизайн на грайферите. Различните модели гуми се обозначават само с цифри, а не с име. В последно време почнаха да се появяват и по-висок клас CST-та, по-скъпи от обикновенните, но все пак не толкова, колкото Максисите. Вместо цифри се използват наименования, като Critter, Crusader, Cheyenne и др.
Въпросното Cabbalero е представител на тази нова линия гуми и взех една 2.4 инчова да я пробвам. Цената и е атрактивна - 16.90 лв. Тежи само 790 гр. което за 2.4 гума е впечатляващо. Не бих карал по остри камъни и скали с нея обаче :) Бордовете и са изключително тънки, което не я прави подходяща за DH/FR, но за AM и особенно за зимно XC е добра. Останах доволен от сцеплението на утъпкан сняг, широчината на гумата доставя стабилност и комфорт. Сложих я като предна, защото отзад съм със CST C-1388 26x2.35.

ACID BURN написа:Спред законите на физиката и моята логика е по-добре да си с по тънки гуми.


Лятоска да, но сега с тоя сняг с 2.1 гуми се пързаля повече отколкото смятам за забавно :) А с 1.9 гуми да не говорим, пълен кошмар, на всеки завой си на земята.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Nymphetamine » Съб Яну 05, 2008 10:40 pm

пише се сaballero и се чете "кабайеро", като при произношението на "йе" езика опира плътно в небцето. Превежда се като "рицар", "конник".
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта